Materiály

Záclony pro moderní interiér – design 2018

Je těžké si představit krásný a útulný domácí interiér bez použití závěsů pro okna. Důležitým prvkem v designu široké škály prostor je nejen dekorativní prvek, ale také funkční součást designové formace. Ochrana před slunečním zářením (pokud je to nutné) a zvědavé oči nejsou všechny možnosti bytového textilu pro okna. Pokud potřebujete skrýt nedostatky při dokončování v oblasti okenních otvorů, svázat interiérové ​​položky různých barev a textur do jedné kompozice nebo přidat chuť do designu místnosti, závěsy se stanou nejjednoduššími a nejvíce estetická možnost. Nic nedokáže dokončit vytvoření obrazu místnosti tak efektivně jako správné textilie. Jaké závěsy nám tedy návrháři nabízejí v roce 2017? Jaké modely, barvy a textury budou oblíbené? A je obecně v módě používat na zdobení oken textil? Na tyto a další otázky se pokusíme odpovědět pomocí rozsáhlého výběru fotografií designových projektů místností s nejrůznějšími funkčními účely..

Záclony, které vizuálně zvyšují výšku stropu

Tmavě modré závěsy pro moderní design

Trendy roku 2017

Již několik sezón v řadě je moderní styl tvořen prvky minimalismu, hi-tech a skandinávského stylu. Téměř všichni zastávají lakonicismus a praktičnost při vytváření obrazu místnosti. Základem konceptu vytvoření interiéru se často stává úplné odmítnutí dekoru. Nález «zlatá střední cesta» mezi touhou vytvořit moderní a stylový design a přinést pohodlí vašemu domovu – úkol majitelů domů a bytů, kteří se rozhodli sami utvářet interiér.

Taftové závěsy do ložnice

Neutrální volba

Textil do jídelny

Barevné závěsy v ložnici

Pokud v minulé sezóně, designéři z celého světa nám poradili, pokud je to možné, upustit od používání textilií pro zdobení oken v obývacích pokojích. Při vytváření nejprostornější (alespoň vizuálně) a světlé místnosti opravdu není snadné ji nezaházet nepotřebnými předměty, ale také opustit jakékoli povrchy, které brání šíření přirozeného světla. Existuje však mnoho důvodů pro zakrytí okenních otvorů nejen nejtenčím, lehkým tylem. Bez tlustých závěsů v ložnici je obtížné se obejít, a to i pro ty, kteří nežijí v prvním patře, a majitelé soukromých domů se neobejdou bez textilií na oknech. Kromě toho, aby byl vytvořen opravdu útulný (a nejen módní) interiér, je nezbytný bytový textil.

Světlé závěsy na tmavém pozadí

Závěsy do obývacího pokoje

Textil pro prostorný pokoj

Současný styl

Moderní návrháři doporučují používat jednoduchá a stručná řešení pro dekoraci oken. Tenký bílý tyl v kombinaci s pevnými zatemňovacími závěsy je jistou volbou pro pokoj zařízený v jedné z variací moderního stylu. V nedávných projekčních projektech je obtížné najít volánky a volánky, střapce a třásně na okenních tabulích, dokonce i svorky a lambrequiny se provádějí jednoduše a dokonce přísně. Vícevrstvé provedení záclon se prakticky nenachází, dokonce i interiéry v neoklasickém stylu jsou zdobeny tradičními rovnými závěsy, ale z vysoce kvalitních tkanin.

Závěsy s lambrequinem

Originální závěsy s lambrequinem

Záclony do školky v šedém tónu

Záclony v arkýři

Tradiční možnost

Design pracoviště

Kombinace rolet a tradičních závěsů se v této sezóně stává hlavním proudem. Současně je možné použít textilie stejné barvy pro provedení obou komponent, stejně jako materiály, které se liší barvou a strukturou – vše závisí na interiéru místnosti a vaší touze vyrobit závěsy okna zdůrazňují nebo organicky zapadají do celkového obrazu místnosti.

Barevné textilie

Všechny odstíny šedé

Kombinace modelů záclon

Textil v pastelových barvách

Ložnice v béžových tónech

Kombinaci látkových rolet a rovných závěsů lze použít také v místnostech s okny různých velikostí a konfigurací. Pokud má váš pokoj například balkonový blok a úzká okna (možnost pro byty) nebo několik vikýřů různých modelů (variace pro soukromé domácnosti), můžete použít textil v různých modifikacích..

Světelný obraz ložnice

Tradiční a rolety

Design ve světlých barvách

Rovné závěsy padají v záhybech od stropu k podlaze, často částečně leží na vodorovném povrchu. To je předpokladem pro vizuální zvýšení výšky místnosti. Ať už budou vaše látky připevněny k provázku ukrytému za falešným stropem, nebo budou viset v přísných záhybech na očkách navlečených na garnýži, ale od podlahy ke spodnímu okraji závěsů by neměla být žádná vzdálenost.

Mátové závěsy

Záclony na očka

Záclony do kuchyně-jídelny

Eklektický interiér

Kritéria pro výběr záclon

Bez ohledu na to, jaké modely, barvy a textury jsou v této sezóně považovány za módní, existuje malý seznam kritérií pro výběr dekoru pro okenní otvory. Než se vydáte do obchodu nebo k rozsáhlosti internetových zdrojů, odpovězte si sami na několik otázek:

  • pro kterou místnost jsou vybrány závěsy – funkční pozadí místnosti zanechává otisk při výběru modelu, barvy a kvality pláten;
  • umístění místnosti vzhledem ke světovým stranám – přímá závislost úrovně přirozeného osvětlení, volba hustoty a barvy tkaniny;
  • styl designu prostoru – moderní styl je lakonický a dokonce přísný, možnosti na téma klasiky naznačují luxusnější design;
  • barevná paleta interiéru a vaše touha udělat záclony přízvukem nebo harmonicky zapadnout do stávajících barevných schémat;
  • výběr látky pro plátna bude záviset na finančních možnostech a úrovni péče o záclony, které můžete poskytnout (pro některé je praní doma zásadní, jiné souhlasí s chemickým čištěním kvůli kráse a přirozenosti textilií);
  • existuje jednoduché pravidlo výběru mezi hladkými a potištěnými tkaninami – pokud jsou stěny místnosti zdobeny stejnou barvou, pak lze závěsy zakoupit se vzorem a naopak – na stěny se vzory se hodí obyčejná plátna na oknech . Ale pravidlem je, co se nazývá ne «vytesané na kameni» a má své výjimky.

Světlé závěsy do školky

Tištěné plátno

Pestré závěsy a hladké stěny

Plátna s rostlinným potiskem

Nudné vzory

Barva a potisk pro moderní závěsy

K radosti majitelů bytů a majitelů domů, kteří plánují vyzdobit své domovy, není móda pro interiérový design tak prchavá jako molo. Nové trendy nevylučují předchozí a dnes vytvořené návrhy budou relevantní několik let. Existuje mnoho možností, jak pomocí barev vytvořit harmonický, živý, originální nebo dokonce inovativní obraz konkrétní místnosti. Pomocí barev dokážeme vytvořit určitou atmosféru prostoru a takový dekorativní a funkční dotek v interiéru, jakým je drapérie oken, není v tomto procesu posledním místem..

Okenní dekorace ve školce

Černobílý tisk

Pro venkovský styl

Mnohostranné možnosti

Jednou z nejjednodušších a proto všestranných možností zdobení oken v obývacím pokoji nebo ložnici je použití světlých pastelových barev. V celkovém obrazu interiéru se rozpouští klidné, světlé odstíny, které pomáhají vytvořit klidnou a relaxační atmosféru pro relaxaci. Po městě nasyceném jasnými barvami z pouliční reklamy je v takové atmosféře nejpříjemnější relaxovat a odpočívat..

Světelný obraz

Obývací pokoj ve světlých barvách

Lehký materiál do ložnice

Pastelové barvy

Zatemňovací světelné závěsy

Světelný tón pro mix designu

Další univerzální řešení je v rozmezí odstínů od bílé po černou. Různé odstíny šedé vám umožní najít «těžit» neutrální, ale zároveň ušlechtilý odstín, který se stane, ne -li hlavním, ale důležitým prvkem interiéru ložnice nebo obývacího pokoje. Šedá barva může být kontrastní tmavá (grafit, mokrý asfalt) nebo stříbrná, což dává designu místnosti lesk. V každém případě je to skvělá volba pro ty, kteří ještě nezvládli vytváření originálních interiérů a neriskují používání jasných pláten nebo tkanin s pestrým potiskem..

Tmavě šedé závěsy v ložnici

Šedá barva do obývacího pokoje

Ložnice v šedých tónech

Neutrální paleta

Tmavé kontrasty

Se stříbrným leskem

Další oblíbenou a praktickou barvou záclon je hnědá a všechny její odstíny. Nejčastěji v projektech moderního designu najdete béžové odstíny, barvu mléčné čokolády, ale existují i ​​místnosti s tmavými textiliemi, například v barvě «hořká čokoláda». Teplá barevná paleta pomáhá vytvořit útulnou atmosféru i v místnostech umístěných na severní straně budov se slabým přirozeným světlem.

Pastelové béžové tóny

Světlý interiér

Světelný obraz

Béžové odstíny

Všechny odstíny hnědé

Tmavé sametové závěsy

Nejjednodušší a nejefektivnější způsob použití obyčejných světlých záclonových pláten k vytvoření akcentu v interiéru. Za prvé, změna záclon je mnohem jednodušší než čalounění nebo koberce. Za druhé, materiál pro záclony má tak různorodou škálu barev, kterou můžete najít «těžit», jasný odstín, který je dokonale příjemný pro oči, může být.

Jasný přízvuk

Důraz na závěsy

Barevná plátna

Teplé barvy

Útulný obývací pokoj

Důraz na výzdobu oken

Rozmanitost tisků

Pokud jsou stěny ve vašem pokoji vyzdobeny neutrálními jednobarevnými barvami, pak lze látku pro závěsy vybrat s potiskem. V poslední době jsou nejoblíbenější geometrické a abstraktní tisky. Současně může být opakován (někdy upravován) v jiných textilních interiérových předmětech nebo představovat hlavní akcent místnosti, která přitahuje všechny oči.

Vzorované rolety

Geometrický tisk

Jasný tisk na bílém pozadí

Závěsy se vzorem do obývacího pokoje

Pruh je potisk, který se objevil na látkách tak dávno, že nikdo nedokáže pojmenovat přesné datum. Jedna věc je však zřejmá – nikdy nepřestanou používat horizontální nebo vertikální pruhy na textilie pro zavěšení na zeď. Horizontální pruhy pomáhají vytvořit vizuální zvětšení místnosti na šířku …

Vodorovné pruhy

Plátna s pruhy

Pruhovaná tkanina

Kontrastní pruhy

Široké pruhy na závěsech

Černé a bílé pruhy

Pestré pruhy

Teplé barvy

Kuchyně v béžových tónech

A svislý pás na závěsech pomůže vizuálně zvýšit výšku místnosti za předpokladu, že plátna jsou umístěna od stropu k podlaze.

Záclony se svislými pruhy

Světlé pruhy

Vizuální zvýšení výšky stropu

Černobílá svislá

Květinový, květinový motiv v barvách záclon najdete v interiérech zařízených ve venkovských, eklektických a neoklasických stylech. Ideálním pozadím pro taková plátna budou jednobarevné stěny neutrálního odstínu. V tomto případě se závěsy automaticky stanou akcentovými prvky, které vyniknou na obecném pozadí a přitahují oko. Měli byste se řídit svými vlastními preferencemi. Výměna záclon není obtížná, ale koneckonců jsou zakoupeny na více než jeden rok. Před nákupem se ujistěte, že to jsou tyto obrazy květin nebo jiných rostlin, které byste chtěli pozorovat ve své ložnici nebo obývacím pokoji v příštích několika letech..

Květinové motivy

Světlý květinový potisk

S křížovými závěsy

S čím kombinovat barevné schéma záclon

Jedním z nejjednodušších, nejvšestrannějších a nejlevnějších způsobů, jak vytvořit harmonický obraz místnosti, je použít jednu látku (nebo jedno barevné schéma v různých potiscích nebo monochromatických verzích) na závěsy a závěsy a dekorativní polštáře. V obývacím pokoji lze tuto metodu snadno použít na polštáře, v ložnici – na textilní dekoraci místa na spaní. Současně mohou být závěsy a polštáře interiérovými akcenty nebo organicky zapadat do celkového barevného schématu, hlavní věcí je, že v důsledku toho získáte vyváženou atmosféru místnosti.

Polštáře v barvě záclon

Kombinace textilu

Kombinace tkanin

Neoklasický styl

Výzdoba okna a postele

V ložnici a dětském pokoji lze design okenních otvorů kombinovat s dekorací místa na spaní. Může to být přehoz, ložní prádlo, baldachýn nebo jeho kompaktní imitace, používané výhradně jako dekor..

Tisk

Geometrie na tkanině

V obývacím pokoji lze látku na oknech kombinovat s čalouněním čalouněného nábytku – pohovkou nebo křesly, pufem, pohovkou. V ložnici může čalounění čela postele nebo stejných židlí, poufů, kompaktních pohovek a malé pohovky fungovat jako společník se závěsy. V jídelně mohou být závěsy v souladu s barvou a strukturou čalounění židlí na sedadlech a opěradlech.

Světlá tkanina pro čalounění čela postele

Světlé skvrny

Čalounění a závěsy

Čalounění křesel a tkanin na oknech

Jasná kresba na okenní plátna může být «podporovat» dekorace na zeď. Mohou to být rámečky na fotografie, zrcadla nebo obrazy, samotná umělecká díla, panely nebo kompozice dekorů stěn..

Světlé závěsy a dekorace na zeď

Barevný design

Stejně harmonické lze dosáhnout kombinací barevných úprav oken s koberci. Kresba může být různá (nebo lze plátno provést v monochromatické verzi), ale barvy se musí shodovat.

Záclony, polštáře a koberec

Záclony nejsou jen pro okna

Ne ve všech oblastech našich domovů se závěsy používají výhradně k zakrytí okenních otvorů. Vytvoření baldachýnů v ložnici, oplocení prostoru na spaní a odpočinku v kombinované místnosti nebo izolace jakéhokoli jiného funkčního segmentu lze provést pomocí textilních tkanin. Například ve studiovém bytě potřebuje prostor na spaní mobilní oddíl pro ochranu a soukromí. V tomto případě jsou závěsy vybrány v souladu s barevnou paletou kombinované místnosti a zřídka působí jako akcentový prvek..

Místo na spaní za oponou

Záclony jako baldachýn

Záclony místo přepážky

Záclony a baldachýn ve školce