Materiały (edytuj)

Metaliczna tapeta: jedność stylu i bezpieczeństwa

Metaliczne tapety pojawiły się w odpowiedzi na stale rosnące tło promieniowania elektromagnetycznego z różnych urządzeń elektrycznych. Wiadomo, że im wyższa częstotliwość lub moc sygnału radiowego, tym większe szanse na zachorowanie osoby, która jest na nią stale narażona, na przykład na raka lub białaczkę. Dzisiaj, przy obfitości wzmacniaczy komórkowych, linii energetycznych, stacji radiowych i telewizyjnych, zrozumiałe jest pragnienie przeciętnego człowieka, aby jakoś zminimalizować swój wpływ na swoje ciało..

Właściwości ochronne

Naturalna chęć człowieka do życia w zdrowych i komfortowych warunkach znalazła odpowiedź ze strony firm produkujących materiały wykończeniowe. Tak więc, dzięki wysiłkom inżynierów rozwoju, powstały produkty do tapet w rolkach, w których cienka warstwa folii spełnia jednocześnie kilka użytecznych celów. Po przyklejeniu do ścian i sufitów wykończenie to służy jako rodzaj ekranu ochronnego, który dobrze tłumi wszelkie tła i kierunkowe oddziaływania elektromagnetyczne od przedmiotów znajdujących się na zewnątrz..

metaliczna tapeta we wnętrzu

Należy szczególnie zauważyć, że naturalne tło promieniowania elektromagnetycznego naszej planety nie jest objęte taką barierą, ponieważ ma ono bardzo niską częstotliwość początkową. Ale sygnały różnych emiterów stworzonych przez człowieka (od telefonów komórkowych po linie wysokiego napięcia) są tutaj bardzo skutecznie neutralizowane. Oprócz właściwości ochronnych metal niesie tutaj znaczne obciążenie estetyczne. Jego obecność w produkcie również znacznie wydłuża żywotność tego ostatniego..

szlachetne wyrafinowanie wzornictwa

luksusowa tapeta w salonie

Subtelności produkcji

Tapeta metaliczna składa się z kilku warstw. Oparte są na arkuszu porowatego papieru. Jest do niego ciasno przymocowana warstwa folii aluminiowej, która jest o rząd wielkości cieńsza niż ludzki włos (około 17 mikronów). Z kolei ta metaliczna powłoka pokryta jest cienką, elastyczną warstwą farby, która nie przewodzi prądu. Wreszcie na przedniej stronie można nałożyć tłoczenie lub rysunek. Pożądany obraz jest również wykonany za pomocą lakierów dielektrycznych i barwników. W grę mogą wchodzić różne odczynniki chemiczne i proszki metali..

oryginalne połączenie kształtów i wzorów

Zalety i wady

Po przyklejeniu do sufitu i ścian rodzaj wykończenia otrzymuje naturalne uziemienie i dlatego nie może gromadzić ładunku elektrostatycznego. Ten rodzaj osłony przed promieniowaniem może również stanowić istotną przeszkodę w normalnym funkcjonowaniu różnych urządzeń śledzących i nasłuchujących. Zdolność aluminium do odbijania termicznego promieniowania podczerwonego będzie dobrą pomocą w rozwiązywaniu problemów związanych z oszczędzaniem energii w sezonie grzewczym. To metalizowane wykończenie jest wodoodporne i nie powoduje korozji. Dlatego nawet bardzo wilgotne pomieszczenia w domu można bezpiecznie pokryć taką tapetą..

eleganckie wyrafinowanie designu

To prawda, że ​​​​w tym wszystkim jest jedna wada: metalizowana powłoka praktycznie nie przepuszcza powietrza i nie pozwala ścianom wchłonąć nadmiaru wilgoci. Aby zrekompensować wadę, konieczne będzie częstsze wietrzenie pomieszczeń. A najrozsądniejszą rzeczą w tym przypadku (i nie tylko) jest wyposażenie domu lub mieszkania w wysokiej jakości system klimatyzacji i wentylacji..

niezwykła figlarność wnętrza

promienny żłobek

Ponadto wytrzymałość i trwałość takiej powłoki w niczym nie ustępuje jej właściwościom ochronnym. Klejone w ten sposób ściany przez wiele lat nie stracą swoich pierwotnych walorów estetycznych i użytkowych. Ekstrawaganckie tapety nie blakną ani nie blakną. Można je regularnie myć przy użyciu nowoczesnych środków czyszczących. Aby nie uszkodzić najcieńszej warstwy metalu, lepiej użyć miękkiej szmatki lub gąbki..

luksusowe akcenty projektowe

Niuanse w klejeniu

Błyszcząca warstwa przednia dobrze pokazuje wszystkie nierówności ściany, dlatego metalizowany rodzaj tapety jest niezwykle wymagający pod względem płaskości i gładkości oryginalnej powierzchni nośnej. Dodatkowo chłonność ścian lub sufitu musi być bardzo dobra. W końcu klej po prostu nie będzie w stanie wyschnąć, ponieważ metalowy ekran nie pozwoli wilgoci przedostać się do atmosfery pomieszczenia..

Paski są sklejone ściśle ze sobą. Potrzebny klej jest taki sam jak w przypadku ciężkich tapet winylowych. Przy obliczaniu wymaganej liczby rolek należy pamiętać o nieuniknionych dodatkowych stratach przy dostosowywaniu wzoru (25-35%). Podczas procesu klejenia należy wyłączyć prąd w pomieszczeniu, ponieważ połączenie mokrego kleju i folii przewodzącej może łatwo spowodować zwarcie i obrażenia elektryczne.

szlachetna arystokracja

Równomierna powłoka ze złotym, brązowym lub srebrnym odcieniem pozostawi niewiele osób obojętnymi. Dzięki temu projektowi każdy pokój zyskuje swój udział w wyrafinowaniu, a nawet luksusie. Dobrze dobrany wzór i faktura w połączeniu z zasłonami mory mogą podkreślić i wzmocnić ogólne wrażenie otoczenia..

złoty ornament na tapecie