Materiały (edytuj)

Piękne wzory płytek łazienkowych

Spraw, aby Twoja łazienka była wyjątkowa i piękna, tak aby rano ożywił Cię jej wygląd, a nie zimny prysznic. Stwórz wizerunek łazienki, który każdego dnia wyśle ​​Cię do pracy w dobrym nastroju.

Żywe czerwone wykończenie wokół lustra dla orzeźwiającego efektu

Człowiek różni się od innych nie tylko nawykami, ale także gustem. Jeśli zależy Ci na niepowtarzalnym wizerunku Twojej łazienki, to sam musisz ją zaprojektować. A teraz rozważymy podstawowe zasady, których należy przestrzegać.

Podział według wielkości łazienki

Tak się złożyło, że zasady projektowania zależą od powierzchni pomieszczenia. W przypadku łazienek granica wynosi 15m²2. To, co jest możliwe w dużych łazienkach, jest nie do przyjęcia w małych i średnich. Techniki powiększania pomieszczeń nie są potrzebne w przestronnych pomieszczeniach. Ale są ogólne zasady.

Wnętrze łazienki utrzymane jest w ciepłych odcieniach brązu

  • Im mniejsze pomieszczenie, tym cieńsze powinny być płytki.
  • Jasna, szczególnie biała, błyszcząca powierzchnia optycznie powiększa przestrzeń i poprawia oświetlenie.

Błyszczące białe płytki sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i jasne

  • Perłowe białe płytki pasują do wszystkich kolorów i odcieni.
  • Jasne nasycone kolory mogą służyć jako uzupełnienie, dekoracja. Krzykliwy kolor jest potrzebny tylko do podkreślenia akcentów lub podkreślenia, ale nie do tego, aby był głównym. Dużo jasnych kolorów wywiera presję na osobę i pozbawia wnętrze komfortu.
  • Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem do wanny jest projekt w pastelowych kolorach..

Błyszczące płytki i szkło odbijają światło, tworząc iluzję przestronności

  • Na podłodze układane są grubsze płytki o szorstkiej powierzchni. Ściany są gładkie, błyszczące.
  • Wykończenia ścian i podłóg muszą być odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia.
  • Najkorzystniejszym kolorem sufitu jest biały. Najbardziej praktycznym sufitem jest błyszczący napinacz.

Jasne wstawki podkreślają perłową biel i tworzą nastrój

  • Oświetlenie łazienki powinno być jasne.

Wybór płytek

Przede wszystkim zwróć uwagę na geometrię płytek. Wszystko powinno mieć dokładnie ten sam rozmiar i prostokątny kształt. Również cała partia musi mieć ten sam odcień. Porównaj próbki z różnych pudeł.

ściany wyłożone płytkami ceramicznymi tylko przy wannie

Geometrię można sprawdzić, nakładając jeden na drugi i mierząc kąty. Ponieważ zwykle nie nosimy ze sobą kwadratów, wystarczy porównać długość przekątnych. Możesz użyć zwykłej liny lub grubej nici, ponieważ rozmiar nie ma znaczenia, a jedynie jej równość. Jeśli odległość między przeciwległymi rogami jest inna, to jest to małżeństwo i nie należy zatrzymywać się w pobliżu takich produktów.

Ładne połączenie beżu i bieli oraz dekoru w formie bordiury nad łazienką

Najwyższej jakości płytki produkowane są obecnie przez cztery kraje, czyli znane Włochy, a także Niemcy, Hiszpanię i Portugalię. Trzeba zwracać uwagę na państwo, a nie na firmę.

Ciemnoniebieskie obszary sprawiają, że pokój jest tajemniczy

Kupowanie resztek ze zniżką to zły sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Najpierw musisz przerobić swój projekt, aby pasował do tego, co kupiłeś. Potem, gdy już prawie wszystkie płytki są ułożone, okazuje się, że gdzieś potrącone zostały narożniki, a podczas transportu i cięcia coś pękło. Ponieważ nie można kupić dodatkowo, będziesz musiał odeprzeć i zastąpić innym, wydając pieniądze nie tylko na zakup materiałów, ale także na zapłatę za pracę mistrza.

Śnieżnobiała wanna pięknie wyróżnia się na ciemnym tle

Jeśli skupimy się na cenie, wówczas wysokiej jakości płytki zaczynają się od kosztu za metr kwadratowy, co odpowiada 18 euro. Rozsądny stosunek jakości do ceny kończy się na nieco ponad 30 €. Potem po prostu płacisz za markę, znaczniki i tak dalej. Kolekcje, w których bordiury i dekoracje zdobione są w postaci dżetów, gzymsów, falban są tanie i niskiej jakości. I trudno będzie je umyć..

Błyszczący biały sufit napinany jest najbardziej odpowiedni do łazienki

Najbardziej harmonijne i piękne wnętrze pochodzi z jednej kolekcji płytek, która zawiera jasne tony, ciemne tony, dekory, bordiury i płytki podłogowe. Na podłogę zdobądź matowe, ciemne płytki, reszta produktów wykończeniowych jest błyszcząca.

Mała mozaika na podłodze pod prysznicem oraz listwa w formie bordiury

Oświetlenie zmienia kolor powierzchni. Dlatego zwróć uwagę na widmo i jasność opraw oświetleniowych w sklepie. Postaraj się znaleźć miejsce, w którym światło jest podobne do twojego i rozważ wszystkie rodzaje wykończeń, ich kombinacje.

Naturalne płytki imitujące tuf tworzą ciepłe otoczenie

Jeśli podobało Ci się wnętrze na zdjęciu, zwłaszcza z piękną kolorową podłogą, policz, ile płytek mieści się w jednym rzędzie. Następnie policz w swojej łazience. Jeśli twoja powierzchnia nie jest mniejsza, możesz zrobić sobie ten sam wystrój podłogi lub ściany..

Projektowanie wnętrz łazienki

Osoba automatycznie zwraca uwagę na to, co znajduje się na poziomie jego oczu i poniżej. Najważniejszy i najciekawszy element dekoracyjny umieść przed drzwiami na wysokości 150-160 mm.

Delikatne kolory rozcieńczone jasnym dekorem

Prostokątne płytki prezentują się praktycznie i pięknie w nowoczesnym wnętrzu. Należy to traktować jako podstawę. Dekorowanie może mieć opcje.

Płytki na podłodze i ścianach mają różne rozmiary i powierzchnie, ale ten sam kolor i wzór

Do łazienki do 15 m²2 przestrzeganie szeregu zasad pozwoli Ci stworzyć harmonijne i wesołe wnętrze, które będzie pasować do Twojego charakteru i sprawić, że pomieszczenie będzie przestronne, jasne, piękne. Zgodność z tymi technikami nie ograniczy lotu twojej wyobraźni, ale pokaże tylko najbardziej akceptowalną ścieżkę i nieskończoną różnorodność opcji..

Piętro

Zacznijmy od wyboru płytek z jednej kolekcji. Pokryjemy podłogę grubszym matowym wykończeniem, które się nie ślizga. Rozpryski spadające w dół tworzą mniej widoczne plamy na ciemnym tle. A przestrzeń rośnie, jeśli ściany są lżejsze niż podłoga, a sufit jest ogólnie biały.

Ciemne kwadratowe kafelki na podłodze i pionowe jaśniejsze kafelki na ścianach sprawiły, że niski sufit był wyższy.

Płytki podłogowe mają kształt kwadratu. Jeśli porównamy długość jego boku z wymiarami boków prostokątnego produktu do ścian, to jest ona mniejsza niż długość, ale większa niż wysokość. Idealnie, przekątna kwadratu jest równa długiemu bokowi prostokąta. Ale układanie płytek na podłodze po przekątnej w małych pomieszczeniach nie jest tego warte. Taka podłoga zmniejszy pomieszczenie i będziesz musiał ciąć dużo płytek, aby ułożyć je wzdłuż ścian, nie jest to racjonalne i trudne.

W przestronnym pomieszczeniu ściany wykończone są na różne sposoby

Podłoga będzie wyglądać pięknie, jeśli zaczniesz wykańczać od środka pomieszczenia i chodzić w kółko. Wtedy symetria będzie obserwowana i przycinanie wzdłuż ścian będzie takie samo.

Pionowe pasy małych lustrzanych płytek nad łazienką i mozaiki pod prysznicem zwężają pomieszczenie i podnoszą sufit

Fuga na podłogę jest wybierana o 1-2 tony ciemniejsza niż główny kolor tła.

Ściany

Do wykańczania małych pomieszczeń najwygodniejsze rozmiary płytek to 200×500 i 200×600 mm. Lepiej jest położyć ciemny ton od góry do dołu. Wtedy łatwiej obliczyć wysokość przejścia, która powinna być o 7-10 cm wyższa od wanny i przechodzić nad toaletą, ale poniżej przycisku instalacyjnego. Po prawidłowym zaznaczeniu wszystkiego na dole uzyskasz ładny szeroki kadr..

Wanna i toaleta pięknie prezentują się na ciemniejszych płytkach

Toaleta wygląda lepiej na jasnych kafelkach tła. Dlatego nie należy przycinać ściany za nią ozdobnymi lub jasnymi płytkami..

Nawet niewielkie skosy skośnych płytek zawęża łazienkę

Wszystkie krany, przyciski, przełączniki powinny znajdować się na środku płytki. Aby wyciąć otwór, narysuj okrąg o pożądanej średnicy. Następnie spiłuj go kamieniem. Następnie wykonaj cięcie poprzeczne. Połącz końce nacięć, aby utworzyć kwadratowy otwór. Użyj przecinaka do drutu, aby odłamać pozostałości wzdłuż konturu. Cięcie zapobiegnie zapadaniu się ceramiki poza okrąg.

Mozaika służy jako dekoracyjne obramowanie

Krawężnik w małych łaźniach jest używany w ostateczności. Jeśli masz stały sufit i chcesz uniknąć brzydkiego, wąskiego przycinania. W tym przypadku należy pamiętać o odbiciu barwnym. Ciemne i jasne powierzchnie odbijają się nawzajem, zmieniając kolor i łącząc się. Dlatego podkreśl sufit, wykonując u góry pasek ciemnych płytek..

Delikatne, błyszczące płytki z błyszczącym wykończeniem tworzą wrażenie głębi w łazience i pod prysznicem

Jeśli chodzi o wystrój, to nie jest cięty. Dlatego spodziewaj się jasnego paska płytek i szerokiego podcięcia w rogach powyżej i poniżej. Resztę przestrzeni można wypełnić dekoracyjnymi płytkami lub różnego rodzaju mozaikami. To pole dla twojej wyobraźni.

Płytki Motley sprawiają, że łazienka jest fajna, ale gdy jest jej dużo, traci się przytulność.

Zapamiętaj też tę zasadę pięknego projektowania płytek. Jeśli użyjesz prostokątnego wystroju, ściana z drzwiami pozostanie bez artystycznych wstawek. W przypadku dekorowania płytkami w innym kolorze lub wzorach z małych mozaiki, dekoracyjny wzór wykonuje się również wokół drzwi.

Małe pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne dzięki jasnym płytkom i białym ścianom

Fuga na ścianach dobierana jest według najjaśniejszego odcienia dostępnego w wykończeniu.

Duże łazienki

Projekt dużych pomieszczeń różni się tym, że nie trzeba martwić się o powiększanie przestrzeni. Możesz ozdobić wannę pionowymi paskami, półkolumnami, ułożyć dowolne wzory z małych mozaik lub po prostu rozproszeniem kolorów. Wystarczy zadbać o oświetlenie i harmonię..

Ściany prysznica wyłożone są płytkami przypominającymi kamień, które pełnią funkcję dekoracji na zewnątrz kabiny.

Małe kafelki w różnych kolorach i odcieniach pomagają zrealizować najciekawsze fantazje. Są to różne wzory na całej ścianie oraz wzory pionowe. Jasne, różnorodne powierzchnie zmniejszają przestrzeń. Dlatego są niepożądane w małych kąpielach. Ale w dużych są całkiem odpowiednie. Ale nie zapomnij o wysokości sufitu. Pionowe paski mogą sprawić, że będzie wizualnie wyższy. Natomiast poziomo obniży sufit i zwiększy przestrzeń.

Mozaika dobrze prezentuje się na ścianie ze względu na to, że montaż toalety i kranów znajduje się na samym sprzęcie

Jeśli położysz kwadratową płytkę na ścianie pod kątem, w formie rombu, pomieszczenie stanie się ciasne..

W dużych łazienkach ściany można dekorować na różne sposoby. Po prostu staraj się trzymać kombinacji kolorów i wykresu kontrastu. Bardzo kolorowa łazienka będzie uciążliwa, jasna przygnębiająca.

Białe powierzchnie podłogi, ścian i sufitu urozmaica kolorowy fragment dekoracji ściennej

Brak koloru zawsze można nadrobić kolorowymi przyborami toaletowymi, jaskrawymi ręcznikami i dekoracjami. Ale nadmiaru nie da się usunąć..

Prysznic wykończony jest płytkami w różnych rozmiarach, ale tej samej kolorystyce, dzięki czemu wydaje się harmonijny i kompletny

Ostatnio coraz częściej do dekoracji wykorzystuje się mozaiki. Jest miękka, elastyczna i została zaprojektowana do pokrywania zaokrąglonych powierzchni. Ale jego koszt jest znacznie wyższy. Dodatkowo można ją ciąć tylko wzdłuż przejść i aby uniknąć szerokich szwów należy ją rozpuścić, co jest trudne i kłopotliwe..

Tłoczona powierzchnia jest trudna do mycia, a płyty urządzeń elektrycznych i instalacji słabo do niej przylegają. Ale twoja kąpiel i twoja wyobraźnia. Jeśli naprawdę chcesz, możesz go użyć. Po prostu staraj się trzymać go z dala od kranów i zachlapań..

Ściany ozdobione są reliefowymi kaflami, ale deski instalacji i urządzeń elektrycznych nie przylegają do niej dobrze

Stosując płytki tłoczone postaraj się wybrać mały i płytki wzór, tzw «piksel». Im większe i głębsze krople, tym gorzej będą wyglądały rogi..

płytki z dużymi wystającymi elementami. Trudno jest stworzyć piękny kąt

Teraz znasz podstawowe zasady tworzenia pięknego projektu łazienki z płytkami. Reszta zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni.