Materiały (edytuj)

Tapeta 3D w nowoczesnym wnętrzu

Wielu z nas ma żywe wspomnienia o papierze fotograficznym. Gaj brzozowy lub wodospad, skraj lasu lub altana z roślinami tkackimi były obecne w prawie każdym rosyjskim mieszkaniu pod koniec ubiegłego wieku. Fototapety nowej generacji trudno porównać z tymi próbkami materiałów wykończeniowych do tworzenia akcentującej powierzchni. Wysoka jakość druku, niewiarygodnie realistyczny obraz, jak mówią «z efektem obecności», materiały, które nie przyciągają kurzu, są w stanie wytrzymać ekstremalne warunki wilgotności i temperatury, można je nakładać nie tylko na gładkie ściany, ale także na powierzchnie teksturowane, drzwi szafek – wszystko to są nowoczesne fototapety do dekoracji wnętrz o szerokiej gamie obciążeń funkcjonalnych. A teraz dodaj do wysokiej jakości samych materiałów realistyczny obraz 3D, gdy obraz wydaje się wystawać z płótna bezpośrednio do pokoju, a otrzymasz idealną opcję stworzenia akcentującej ściany w pokoju, przynosząc oryginalność nawet najzwyklejsze wnętrze, tworzące wyjątkową, tematyczną atmosferę.

Fototapeta w nowoczesnym wnętrzu

Funkcje fototapety z efektem 3D

Tapeta z efektem 3D to panoramiczne płótno na ściany i inne powierzchnie:

 • główną cechą jest trójwymiarowy obraz, który wydaje się przesuwać z powierzchni ściany do pomieszczenia;
 • tapeta z efektem 3D powstaje w technologii wykonywania fototapety – najpierw obraz tworzony jest w specjalnym programie komputerowym, dobierane są niezbędne odcienie, a następnie wykonywany jest druk;
 • możesz stworzyć obraz na dowolny temat – od ogromnego portretu rodzinnego po abstrakcyjny rysunek.

Oryginalny obraz

Morski świat w sypialni

Utwórz ścianę akcentującą

Druk wielkoformatowy z efektem 3D można wykonać na płótnach z:

 • papier;
 • tkanina winylowa;
 • podstawa z włókniny.

Sypialnia

Aleja w sypialni

Pejzaż morski

Wybór materiału bazowego do druku pozwala na zastosowanie tapety w różnych pomieszczeniach. Najbardziej zrównoważoną opcję na bazie papieru można stosować w sypialniach i pokojach dziecięcych, salonach, bibliotekach, biurach, a nawet jadalniach. W pomieszczeniach o dużym ryzyku zanieczyszczenia, wilgoci i ewentualnych naprężeń mechanicznych na ścianach (korytarze, korytarze, kuchnie, a nawet łazienki) można zastosować tapetę winylową na podkładzie flizelinowym z obrazem wielkoformatowym.

Oryginalna powierzchnia

Spektakularna imitacja

Obraz graficzny

Abstrakcja geometryczna

Papier fotograficzny z obrazem wielkoformatowym można przykleić nie tylko na ścianach, ale także na następujących powierzchniach:

 • sufit;
 • wewnętrzne ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych;
 • drzwi szafy;
 • powierzchnie szklane i lustrzane jako obraz fragmentaryczny.

Fototapety na drzwiach

Brzozowy gaj w sypialni

Wizualne oszustwo

Rodzaje tapet 3D z nadrukiem fotograficznym

Rynek nowoczesnych materiałów wykończeniowych z drukiem wielkoformatowym jest niezwykle szeroki. Wśród całego asortymentu można wyróżnić następujące rodzaje papieru fotograficznego:

 • pojedyncze płótna to niezależne obrazy lub ich fragmenty, które można przykleić do ścian, przegród wewnętrznych, drzwi, części powierzchni lub wystawać w ramie (listwy, ramy);Oryginalne wykonanieRysowanie na siłownię
 • płótna panoramiczne różnią się skalą – mogą rozciągać się na więcej niż jedną ścianę, tworząc pełnowymiarowy efekt obecności, szczególną atmosferę tematyczną;Płótna panoramiczne
 • fototapeta z efektem fluorescencyjnym 3D – w ciemności takie płótna mogą świecić ze względu na obecność specjalnych elementów w składzie warstwy farby;
 • Kosmiczny rysunekPoświata obrazuTapety LED są zwykle dostarczane w połączeniu z systemem oświetleniowym (na zamówienie i mają wysoki koszt).

Fototapety na akcent

Krajobraz leśny

Warianty zastosowania we wnętrzu do dekoracji i dekoracji

Płótna z trójwymiarowymi obrazami mogą znaleźć zastosowanie w pomieszczeniach o dowolnym przeznaczeniu: salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, jadalniach i kuchniach, biurach i bibliotekach, korytarzach, korytarzach i innych przestrzeniach użytkowych. Płótna z nadrukiem wielkoformatowym można przykleić zarówno do całej ściany (lub do dwóch sąsiednich powierzchni), jak i do ułożenia fragmentu płaszczyzny pionowej. Możesz ozdobić sufit (najczęściej używany jest obraz pochmurnego lub gwiaździstego nieba) w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Obraz wolumetryczny kwiatów

Miejski krajobraz

Spektakularne róże do sypialni

Tapeta z efektem 3D może posłużyć do wizualnego powiększenia przestrzeni małych pomieszczeń. Na przykład ścieżka, klatka schodowa lub droga wychodząca w dal wizualnie zacierają granice pokoju, wysyłając nasz wzrok w dal. Nawet w przypadku bardzo małych pomieszczeń (korytarzy, łazienek, pomieszczeń przy schodach) ten efekt wizualny daje znakomity efekt – pomieszczenia wydają się mieć kontynuację w narysowanym świecie.

Wizualna ekspansja objętości

Złudzenie optyczne

Fototapety do przedpokoju

Niezwykła geometria

Aleja do łazienki

Sama fototapeta ma efekt przyciągający wzrok, nie ma sensu używać bardzo jasnych kolorów, różnorodnych zestawień, aby stworzyć akcent we wnętrzu. Nawet czarno-biały obraz staje się centralnym punktem pomieszczenia, jeśli rozciąga się na całą ścianę, a jeszcze bardziej na dwie sąsiednie powierzchnie.

Obraz czarno-biały

Czarno-biały wzór

Dynamiczny obraz

Ściana graficzna

Neutralny krajobraz

V sypialnia konieczne jest stworzenie relaksującej atmosfery dla dobrego wypoczynku. Idealną opcją dla obrazu fototapety w tym przypadku jest naturalny krajobraz, zdjęcia roślin, kwiatów. Najczęściej przy użyciu tapety z efektem 3D ściana za wezgłowiem łóżka jest dekorowana, ale wiele zależy od kształtu i wielkości pomieszczenia, umiejscowienia otworów okiennych i drzwiowych.

Zdjęcie na powierzchnię sypialni

Mglisty krajobraz

Tapeta w stylu loftu

Dekoracja ścienna za wezgłowiem

V salon w makrofotografii można wykorzystać zarówno naturalne, jak i miejskie pejzaże, obrazy abstrakcyjne, własne zdjęcia, rysunki zwierząt, owadów i dowolnych obiektów. Wszystko zależy od koncepcji projektowej pomieszczenia wspólnego, wybranej kolorystyki, wykończenia powierzchni przyległych – podłóg, sufitu i innych ścian.

Jasna zieleń w salonie

Leśny krajobraz do salonu

Gotycka atmosfera

Krajobraz miejski w aranżacji salonu

Czarno-biały salon

Akcentowa dekoracja ścienna w gabinet zależy od tego, jaki efekt chciałbyś osiągnąć z obrazu. Jeśli chcesz zachować dobrą kondycję do pracy w domu, potrzebujesz dynamicznego rysunku. Jeśli potrzebujesz relaksującej atmosfery, aby zainspirować twórczą aktywność, idealnym rozwiązaniem będą krajobrazy, rośliny, kwiaty..

Ściana akcentująca w biurze

Niezwykły projekt

Dynamiczny wydruk zdjęć

V korytarze, korytarze, przestrzenie przy schodach, z reguły brakuje przestrzeni użytkowej, dlatego warto używać obrazów, które pomagają wizualnie zwiększyć objętość pomieszczenia lub zdecydować się na abstrakcyjne rysunki. Ale wszystko zależy od stylu wystroju wnętrza i miejsca, w którym stworzymy akcentującą powierzchnię. Niektóre rodzaje tapet z efektem 3D doskonale komponują się z panelami ściennymi, listwami, wstawkami z drewna.

Obraz na korytarz

Droga cofa się w oddali

Abstrakcyjny rysunek

V kuchnia oraz jadalnie eksperci nie zalecają używania obrazów tematycznych z artykułami gospodarstwa domowego, gotowymi posiłkami lub ich składnikami – owocami, warzywami i innymi produktami. Duże zdjęcie jedzenia będzie stale wywoływać napływ apetytu, lepiej wybrać neutralne naturalne obrazy – krajobrazy, rośliny, kwiaty, a także abstrakcyjne rysunki.

Dekoracja jadalni

Kreatywne podejście

Ściana akcentująca w jadalni