Materiały (edytuj)

Tapeta w nowoczesnym wnętrzu – nowości w 2019 roku

Bez względu na to, jakie nowoczesne materiały wykończeniowe pojawiają się na rynku, dla większości Rosjan tapeta pozostaje główną opcją do ozdabiania ścian w pomieszczeniach o różnorodnych zastosowaniach. Praktyczny i niedrogi, łatwy w montażu i użytkowaniu, z najszerszym wyborem palety kolorów i faktur – tapeta może być najłatwiejszym i najszybszym sposobem na odświeżenie wnętrza pokoju lub radykalną zmianę wystroju. Ale ten materiał wykończeniowy ma również wiele odmian. Dlatego ważny jest nie tylko dobór odpowiedniego nadruku, kolorystyki wykończenia, ale także surowców, z których wykonane jest płótno. Estetyka, trwałość, wytrzymałość i łatwość konserwacji zdobionych ścian będzie bezpośrednio zależeć od właściwości tapety..

Tapeta z jasnym nadrukiem

Nowoczesna tapeta do sypialni

Modny design 2017

Wszystkie dziedziny naszego życia podlegają trendom mody. Projektanci odzieży łatwo zmieniają priorytety kolorystyczne, nowe trendy wykluczają poprzednie, ostatnio najistotniejsze pomysły. W dziedzinie urządzania przestrzeni życiowych ku uciesze zwykłych ludzi zmiana trendów nie jest tak szybka – stworzony remont może mieć znaczenie przez kilka lat. Ale «bądź na bieżąco» jest niezbędny każdemu, kto zdecydował się na globalny remont lub małą przebudowę swojego domu.

Oryginalna ściana akcentująca

Luksusowe odcienie szarości

Sypialnia w pastelowych kolorach

Jaką tapetę można uznać za najbardziej stylową w nowym 2017 roku? Jaki kolor i faktura będą odpowiednie i nowoczesne? Na szczęście dla nas nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania. Zbyt wiele czynników wpływa na wybór materiałów wykończeniowych w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu użytkowym. Nie mówiąc już o osobistych upodobaniach projektantów i ich klientów – ktoś preferuje ponadczasową klasykę i jest gotów wydać pieniądze, dla innych ważne jest utrzymanie rodzinnego budżetu, a jeszcze inni potrzebują ultramodnego designu. A jednak wśród najnowszych trendów w dziedzinie materiałów wykończeniowych można wyróżnić najpopularniejsze trendy:

Oryginalny nadruk dla przedszkola

Rysunek pstrokaty

Pokój dziecięcy w kolorze różowym

Kolorowy wzór tapety

stosowanie zwykła tapeta. Takie podejście wybierają nie tylko konserwatyści czy ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tworzeniu projektu własnego domu. Jasna zwykła tapeta może być jedyną realną opcją wykończenia bardzo małego pokoju. W innych przypadkach ściany pełnią jedynie rolę tła dekoracji ściennej – kolekcji oprawionych zdjęć lub obrazów. Zastosowanie jasnej tapety w jednolitym kolorze może być świetnym sposobem na udekorowanie akcentującej ściany;

Jednolity kolor wykończenia

Przedpokój w jednym tonie

geometryczny nadruk teraz w trendzie. W zależności od wielkości pomieszczenia, poziomu oświetlenia (położenie w stosunku do punktów kardynalnych) i stylistyki można użyć zarówno małego i różnorodnego nadruku, jak i dużego, ale ledwo zauważalnego wzoru;

Ciemna ściana akcentująca

Lekki geometryczny nadruk

Dekoracja jadalni

Jasny obraz sypialni

Oryginalna geometria

rysunek roślin na płótnach wykonanych z różnych surowców. Tapety papierowe, winylowe lub tekstylne – kwiatowy nadruk jest zawsze aktualny. Niuanse wykorzystania motywów roślinnych kojarzą się w nowym sezonie głównie z dawkowaniem. Jeśli wcześniej nasz rodak często wklejał wszystkie ściany salonu lub sypialni tapetą z dużym kwiatowym wzorem, teraz dekoracja jest połączona, a wzór lub ornament służy jako materiał na akcentującą powierzchnię;

Dekoracja łazienki

Kwiatowy nadruk w sypialni

Tapeta do kuchni

Wzór w kwiaty

Dekorowanie przestronnej jadalni

praktyczność, funkcjonalność i estetyka są zawsze w modzie, dlatego wolą współcześni projektanci szeroka tapeta. Im szersze płótno, tym mniej spoin będzie na ścianach;

Kontrastowe kombinacje

Ciepłe kolory

Tapeta z kontrastowymi nadrukami

ze względu na łatwość instalacji i obsługi płynna tapeta zyskuje popularność.

Zwykły i kolorowy

Zwykła dekoracja ścienna

Popularne materiały

Płótna do tapet wykonane są z różnych materiałów. Ze względu na dużą różnorodność współczesny właściciel mieszkania lub domu może znaleźć opcję, która go zadowoli pod względem jakości i wartości. Oczywiście do pomieszczeń o różnym klimacie i funkcjonalnym tle należy wybrać tapetę o określonej kompozycji. Istnieje jednak wiele wszechstronnych opcji, które mogą stać się praktyczną, trwałą i estetyczną okładziną ścienną w wielu różnych pomieszczeniach. Jakie rodzaje tapet są obecnie uważane za najpopularniejsze?

Dekoracja łazienki

Kolorowe wykończenie

Niezwykłe kolory na korytarzu

Jasna dekoracja ścienna za wezgłowiem

Większość współczesnych właścicieli domów i mieszkań planujących remonty lub drobne przeróbki wybiera tapetę z flizeliny (lub winyl na bazie flizeliny). Wysoka wytrzymałość, trwałość (w stosunku do innych rodzajów płócien) oraz szeroka gama kolorów i faktur stają się głównymi kryteriami wyboru tego rodzaju wykończenia do nowoczesnych domów. Zaletą oklejania ścian tapetą z flizeliny jest to, że wystarczy nałożyć klej na ścianę – nie ma ryzyka zamoczenia płótna, zatarcia wzoru i uszkodzenia materiału. Ten materiał może być pomalowany lub już zawierać nadruk (wzór, rysunek, ornament).

Sypialnia w nowoczesnym stylu

Jasna powierzchnia akcentująca

Różnorodny nadruk dla akcentu

Tapeta do eleganckiego salonu

Neutralne kombinacje kolorów

Tapeta dla klasyków

Płynna tapeta staje się coraz bardziej popularna. Zastosowanie takiego materiału przypomina bardziej malowanie. Ale w przeciwieństwie do zwykłego barwienia, płynna tapeta ma różne tekstury, może mieć różne dodatki i dodatki w kolorze różniącym się od głównego tonu. Jeśli powierzchnia jest przygotowana do wykańczania, nałożenie płynnej tapety (uratowanie pokoju przed spoinami i szwami) nie będzie trudne nawet dla niedoświadczonego właściciela dokonującego napraw po raz pierwszy.

Ciemna tapeta w jednolitym kolorze

Dekoracja łazienki

Tapeta tekstylna jest najczęściej używana do dekorowania ścian akcentujących w sypialniach i salonach. Luksusowa wydajność, zdolność «oddychać» i doskonała izolacja akustyczna przekupują właścicieli domów i mieszkań, aby korzystali z tego drogiego materiału. Jednak brak możliwości umycia powierzchni wilgotną gąbką i jakimikolwiek środkami czyszczącymi nakłada zakaz używania ściereczek tekstylnych w pomieszczeniach o wysokim poziomie ewentualnego zanieczyszczenia – pokoje dziecięce, kuchnie, korytarze i korytarze, łazienki i toalety.

Tapeta tekstylna

Tkaniny tekstylne na akcent

Brokatowa tapeta

Czarno-biały wzór na ściany

Jadalnia w ciemnym beżu

Istnieją inne rodzaje tapet używanych do dekoracji pomieszczeń mieszkalnych, ale ich popularność jest znacznie niższa niż wymienione opcje. Na przykład tapety papierowe są bardzo przyjazne dla środowiska i tańsze niż wszystkie inne materiały do ​​​​tapet, ale są całkowicie niepraktyczne, krótkotrwałe i często wyglądają «rustykalny» stworzyć niepowtarzalny wystrój pokoju.

Niezwykła dekoracja sypialni

Zróżnicowana biblioteka

Ozdoba na akcent

Paleta kolorów i nadruk

Projektanci zapraszają nas do zanurzenia się w świat złożonych odcieni niebieskiego w nowym sezonie. Istotny będzie kolor akwamaryny, rozbielone indygo, jasnoniebieski, głęboka ultramaryna. Różne odcienie niebieskiego najlepiej stosować w pomieszczeniach położonych od południowej strony budynku i dobrze doświetlonych światłem słonecznym, ponieważ wszystkie odcienie niebieskiego to barwy zimne..

Znakomity odcień błękitu

Sypialnia w niebieskich odcieniach

Niezwykłe rozwiązania kolorystyczne

Jasnoniebieskie odcienie

Szary nie przestaje być jednym z liderów w topowej liście obecnej palety kolorów 2017 roku. Neutralność i wszechstronność większości odcieni tego koloru pozwala na zastosowanie go jako głównego rozwiązania dla palety wnętrz w różnych pomieszczeniach. Salony i sypialnie, korytarze i biura – kolor szary sprawdza się w pomieszczeniach o różnym zapleczu mikroklimatycznym i funkcjonalnym. Nawet w pokoju dziecięcym szary odcień może być towarzyszem jasnego odcienia i uzyskać oryginalny, a jednocześnie dyskretny wystrój pokoju. Kolorowe meble, tekstylia i dekoracje ścienne bardzo efektownie prezentują się na neutralnym szarym tle ścian..

Szare neutralne tło

Rzeczywisty szary

Dekorowanie małej sypialni

Biało-szara geometria

Widok projektu jadalni

Szary ton może być akcentem

Organiczne kombinacje kolorów

Wnętrze w odcieniach szarości

Niemal wszystkie odcienie beżu można nazwać neutralnymi i ciepłymi. Dlatego właśnie beż jest tak często wykorzystywany przy tworzeniu projektów małych pomieszczeń, pomieszczeń położonych po północnej stronie budynku, pozbawionych dużej ilości naturalnego światła. Jasnobeżowa paleta doskonale nadaje się do dekoracji sypialni – uspokajający i przytulny klimat idealnie nastraja do odpoczynku i relaksu. Pastelowe odcienie beżu zawsze będą aktualne.

Wnętrze w odcieniach szarości

Beżowe wykończenie

Sypialnia w jasnym beżu

Sypialnia w jasnym beżu

Czarno-biały druk wczoraj nie wszedł w modę i jutro nie przestanie być głównym nurtem. Obrazy graficzne często stają się podstawą do projektowania lokali w różnych stylistykach – od klasycznych po awangardowe. W zależności od urozmaicenia wzoru, proporcji bieli i czerni we wzorze płótna z nadrukami graficznymi mogą być stosowane zarówno w przestronnych pomieszczeniach, jak i małych pomieszczeniach do podkreślenia obszarów funkcjonalnych.

Graficzne wykończenie łazienki

Czarno-białe wnętrze

Czarno-biały wzór tapety

Orginalny wzór

Czarno-biały nadruk w kuchni

Kombinacje bieli i czerni

Kontrasty wewnętrzne

Płótna tapetowe z pionowym wzorem pomogą wizualnie zwiększyć wysokość sufitu w pomieszczeniu. To, czy będzie to pasek, czy pionowy wzór, zależy od Ciebie. Najważniejsze, że «paski» nie były częste, nie pełne, nie zwracały na siebie zbytniej uwagi.

Zwiększenie wysokości pomieszczenia

Rysunek pionowy

Wizualny

Tapeta do pomieszczeń z niskimi sufitami

Metaliczne tapety czy tłoczone płótna nie straciły na popularności od kilku sezonów. Z reguły tapety o srebrzystym lub złotym odcieniu są wykonane z ozdobnym wzorem (angielski, Windsor, Versailles) lub kwiatowym nadrukiem. Luksus tłoczonych płócien nada każdemu wnętrzu odrobiny dobrego samopoczucia, elegancji i stylu. W klasycznych, neoklasycznych wnętrzach takie tapety można wykorzystać zarówno do wykończenia wszystkich ścian, jak i do podkreślenia określonych stref w połączonym pomieszczeniu lub wydzielonej przestrzeni, która ma kilka segmentów funkcjonalnych..

Klasyka w łazience

Tapeta ze srebrzystym blaskiem

Jasna tłoczona tapeta

Luksusowe wykończenia

Tapeta metaliczna

Połączenie tapety z różnych materiałów może prowadzić do stworzenia trudnego oryginalnego projektu pomieszczenia, ale unikalnej koncepcji. Na przykład we wnętrzach klasycznych i neoklasycznych wybór stref ozdobionych tłoczoną tapetą i listwami wygląda luksusowo. Jednocześnie płótna tapetowe, ograniczone sztukaterią, mogą być wykonane w tej samej kolorystyce, co główny ton ścian i różnić się jedynie wzorem, lub mogą występować w kontrastowej, kolorowej wersji, która wyróżnia się na tle ogólnej tło.

Podświetlanie tapety za pomocą listew

Nacisk na ściany za wezgłowiem

Klasyka w dekoracji

Fototapety nie stały się mniej popularne. Najlepszy sposób na podkreślenie powierzchni akcentującej jest trudny do wymyślenia. Wysokiej jakości druk obrazów pozwala nam zanurzyć się w pięknym krajobrazie w zaciszu własnego mieszkania. Lub poczuj ciepło paleniska na tle regałów z książkami, podziwiaj ogromny portret rodzinny na całej ścianie lub udekoruj przedszkole wizerunkiem ulubionego bohatera bajki, kreskówki, komiksu.

Tapeta do sypialni

Fototapety z książkami

Imitacja drewnianej ściany

Niezwykłe wnętrze

Las w kuchni

Wykorzystując fototapetę do stworzenia nowoczesnego wnętrza, projektanci na całym świecie często zaczęli używać różnych kart. Może to być mapa świata lub twojego miasta, nieistniejącego królestwa lub miejsca, w którym się urodziłeś i teraz możesz tylko czuć nostalgię.

Mapa jako dekoracja

Wydruk zdjęć na tapecie

Kilka wszechstronnych opcji

Zwracamy uwagę na kilka opcji tapet, które harmonijnie pasują do wnętrza zarówno pomieszczeń mieszkalnych, jak i użytkowych. Istnieje wiele nowoczesnych obrazów, które pasują do salonu, sypialni, gabinetu, jadalni, a nawet przedpokoju. Nowoczesne materiały mają wysoką wytrzymałość i odporność na zużycie, można je czyścić, nie blakną na słońcu i przy prawidłowym użytkowaniu służą przez wiele lat. Dlatego wiele opcji wykończenia tapetą nadaje się do pomieszczeń o różnym mikroklimacie i obciążeniu funkcjonalnym..

Popularny druk

Dekoracja łazienki

Dekoracja partycji

I wreszcie kolejna możliwość wykorzystania tej samej tapety w różnych pomieszczeniach w domu.

Tapeta

Opcja jadalni