Meble

Meble ogrodowe DIY

Każdy właściciel prywatnego domu typu miejskiego lub podmiejskiego, działki podmiejskiej lub osobistej prędzej czy później staje przed koniecznością ulepszenia swojego terytorium. I nie mówimy o rozbijaniu grządek i klombów, sadzeniu drzew i krzewów, ale urządzaniu wygodnych, ale jednocześnie praktycznych miejsc rekreacyjnych, gotowaniu i jedzeniu na świeżym powietrzu. Trudno sobie wyobrazić zagospodarowany teren bez mebli ogrodowych, tylko taki zakup nie jest dostępny dla wszystkich, a o wiele przyjemniej jest usiąść na ręcznie robionej ławce lub zjeść obiad na świeżym powietrzu przy stole, którego wykonanie nie kosztowało cię ani grosza. W tej publikacji zebraliśmy wiele opcji mebli ogrodowych, które możesz wykonać samodzielnie. Dysponując jedynie materiałami pod ręką, niewielkim zestawem narzędzi i wielką chęcią, aby Twoja strona była wygodna, wygodna i estetyczna.

Meble ogrodowe DIY

Domowe meble na działkę

Aby meble ogrodowe pojawiły się na Twojej stronie, które mogą stać się nie tylko niezawodnym obiektem zewnętrznym, ale także powodem dumy właścicieli i zazdrości sąsiadów i gości, nie jest tak wiele potrzebne – odpady, wytrwałości, odrobiny wyobraźni, pracy i pracowitości. W tym artykule znajdziesz przykłady produkcji mebli ogrodowych z drewna, palet budowlanych, artykułów gospodarstwa domowego, używanych.

Prosty stół

Kanapa

Oryginalny stojak

Fotel wykonany z plastikowego pudełka

Wybór materiału do wykonania mebli wiejskich

Aby własnoręcznie wykonane meble pasowały organicznie do istniejącego wizerunku domku letniskowego lub prywatnego dziedzińca, konieczne jest odpowiedzialne podejście nie tylko do samego procesu produkcyjnego, ale także do wyboru materiału. Najbardziej uniwersalnym i jednocześnie bardzo podatnym materiałem pod względem obróbki jest drewno naturalne. Zaletą drewna jest to, że doskonale wpisuje się w każdy kierunek stylistyczny w projektowaniu krajobrazu. A można to osiągnąć dzięki różnorodności opcji projektowych – od masywnych mebli wykonanych z bali po lekkie i eleganckie produkty utkane z winorośli lub gałązek..

Składany blat stołu

Wygodny narożnik

Ogromna grupa restauracyjna

Meble ogrodowe do jadalni

Zaletą drewna do tworzenia mebli własnymi rękami jest również to, że ma wiele przejawów. Możesz stworzyć mebel przy minimalnej obróbce materiału w możliwie najkrótszym czasie. Na przykład zwykłe kikuty można zamienić w taborety lub małe stoły. Wystarczy zadbać o to, aby powierzchnia nowych mebli ogrodowych była idealnie ociosana i bezpieczna w użytkowaniu..

Stołki z konopi

Meble z konopi

Możesz tworzyć meble ogrodowe z gałązek i gałązek …

Meble z gałązek

Lub kłody i duże drewno …

Masywne produkty

Łatwość wykonania

Ławki i ławki to nieodłączny atrybut życia w domku letniskowym

Nawet bardzo małe podwórko potrzebuje mebli ogrodowych, na których można usiąść i cieszyć się świeżym powietrzem, oglądać zachód lub wschód słońca. Otóż ​​na terenie dużej rodziny lub na podwórku gościnnych właścicieli, gdzie gromadzą się firmy, należy bezwzględnie liczyć się z możliwością siedzenia dla kilku osób.

Sklep przy głównym wejściu

Widok z góry

Ławka narożna

Meble z improwizowanych środków

Jednym z najłatwiejszych sposobów tworzenia ławek i ławek jest użycie drewna i żużlu z kwadratowymi otworami. Ławkę lub ławkę montuje się jako konstruktor, nie trzeba nawet używać żadnego narzędzia ani zaprawy mocującej, kleju budowlanego. Zaletą takich konstrukcji jest nie tylko łatwość montażu, ale także przenośność – bez problemu zdemontujesz swój mebel ogrodowy i przeniesiesz go w inne miejsce lub wstawisz jego części do obory aż do nowego ciepłego sezonu..

Ławka z baru i klocki

Ławki do grillowania

Projekt lakoniczny

Jeśli na ławce z pustaka i drewna postawisz miękkie siedziska i poduszki, to zwykła solidna ławka ogrodowa zamienia się w wygodną, ​​wygodną sofę.

Ławka komfort

Ławka, która stała się sofą

Prosta konstrukcja

Minimalistyczne motywy

Jasna ławka

Łącząc materiały do ​​wykonania mebli ogrodowych można zwiększyć wytrzymałość i poprawić wygląd produktów. Na przykład wraz z drzewem w takiej lub innej modyfikacji możesz użyć konstrukcji metalowych, na przykład części łóżek (oparcia, nogi).

Ławka ze starego łóżka

Jadalnia na świeżym powietrzu

Na świeżym powietrzu każde danie smakuje lepiej. Każdy właściciel nawet małego podwórka stara się stworzyć warunki do spożywania posiłku na świeżym powietrzu, nawet jeśli jest to krótkie śniadanie. W zależności od potrzeb i wielkości Twojej rodziny możesz ustawić mały obszar na krótkie posiłki lub ustawić przestronny stół jadalny do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Warto zauważyć, że obie opcje można przeprowadzić samodzielnie..

Grupa restauracyjna w paski

Śnieżnobiałe meble ogrodowe

Meble ogrodowe wykonane z drewna

Przytulne miejsce na posiłki

Jednym z najprostszych, ale jednocześnie praktycznych sposobów na zorganizowanie grupy jadalnej na świeżym powietrzu jest wykonanie stołu wraz z ławkami. Model pokazany na zdjęciu będzie wymagał minimalnej ilości materiału, ale jednocześnie będzie dość pojemny. Jedyną wadą takiej grupy restauracyjnej jest to, że jeśli chcesz zwiększyć liczbę osób siedzących przy stole, możesz to zrobić tylko o 2 miejsca (potrzebne będą krzesła lub stołki).

Stół do jadalni z ławkami

Można wyposażyć jadalnię lub segment na krótkie posiłki (śniadania i popołudniowe przekąski) jak ladę barową. Nie jest to trudne przy użyciu klocków, drewna lub desek. Tylko hokery do takiego blatu należy dobrać do hokerów o odpowiedniej wysokości.

Lada barowa na posiłki

Teren rekreacyjny w domku letniskowym lub działce osobistej

Rekreacja na świeżym powietrzu kojarzy się każdemu z różnymi rzeczami. Dla jednych są to spotkania z przyjaciółmi i sąsiadami, dla innych – czytanie na lekko kołyszącej się huśtawce, a jeszcze innym potrzebne są nawet leżaki do kąpieli powietrznych. W przypadku wszystkich opcji aktywnego i niezbyt odpoczynku możesz wykonać meble własnymi rękami, a nawet z improwizowanych środków przy minimalnych kosztach.

Oryginalna geometria

Strefa relaksu z sofami ogrodowymi

Drewniane meble ogrodowe

Narożnik z miękkimi siedzeniami

Jednym z najczęstszych sposobów tworzenia mebli ogrodowych do siedzenia jest użycie palet konstrukcyjnych lub palet. Zaletą takiego montażu jest jego prostota – drewniane klocki zostały już uformowane w części przyszłych foteli i sof. Cóż, nawet właściciel domku letniskowego lub innej działki, który wcześniej nie trzymał w rękach młotka, może zbudować stolik kawowy z palet. Do sklejenia elementów można użyć nawet kleju budowlanego..

Nacisk na stolik kawowy

Kompaktowa część wypoczynkowa

Teren rekreacyjny pod baldachimem

Prosty stół

Kolejną zaletą korzystania z przelotów budowlanych do produkcji mebli ogrodowych jest to, że można uzyskać materiał w bardzo niskiej cenie lub nawet bezpłatnie, ponieważ mówimy o produktach używanych. Ale trzeba będzie tylko zadbać o dokładne oczyszczenie powierzchni, wyrównanie i trochę polerowanie, impregnację materiału środkami antyseptycznymi przeciw próchnicy.

Kompozycja DIY

Teren rekreacyjny w aneksie

Skład z palet

Kontrastowe kombinacje

Jasne wykonanie

Z palet budowlanych możesz tworzyć całe kompozycje na teren rekreacyjny na świeżym powietrzu. Może to być obszerny kompleks narożny, złożony jak sofa, wygodne fotele i stolik kawowy. Wystarczy umieścić miękkie poduszki i siedziska w fotelach i sofach, aby zaaranżować ustawienie salonu bezpośrednio na letnim domku lub osobistej działce …

Przytulny narożnik z palet

Na drewnianej platformie

W kolorze szarym

Przed i po zdobieniu

Opcja biało-szara

Za pomocą drewnianych palet możesz wyposażyć miejsce nie tylko do wypoczynku, ale także do spania. Łóżko letnie lub po prostu warstwa leżanek z materacem to świetna okazja do stworzenia sypialni na świeżym powietrzu – wystarczy zadbać o baldachim nad częścią sypialną, aby chronić się przed słońcem.

Miejsce do spania

Strefa odpoczynku i snu

Łatwo zbudować wygodną huśtawkę ze starych palet. Można je przywiązać na linach lub łańcuchach do dachu baldachimu i altany, na tarasie lub tuż pod wysokim, rozłożystym drzewem o grubych gałęziach..

Huśtawka w kraju

Huśtawka w strefie rekreacyjnej

Nieco mniej popularnym, ale jednocześnie praktycznym sposobem zaaranżowania mebli ogrodowych w domku letniskowym jest zastosowanie konstrukcji drewnianych wężownic. Można z nich zrobić krzesła…

Z drewnianej cewki

Stoliki dla dzieci do gier, kreatywności lub krótkich przekąsek …

Niski stolik

Aby zrobić stół ze stojakiem u podstawy, nie trzeba w ogóle nic robić, poza czyszczeniem powierzchni i impregnowaniem ich impregnatami i lakierami …

Stół cewki

Stół kołowrotek może być wyposażony w parasol i siedzenia ustawione w okrąg w dogodnej odległości od siebie…

Stół z parasolem

Pod markizą i z siedzeniami

Innym powszechnym materiałem do tworzenia mebli ogrodowych są drewniane beczki. Tworzą bardzo ergonomiczne krzesła, stoły i stojaki..

Fotele i stół z beczek

Systemy przechowywania i nie tylko

Oprócz siedzisk o różnych modyfikacjach domek letni lub prywatny dziedziniec potrzebują również innych mebli ogrodowych. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb właścicieli – ktoś potrzebuje piórnika do przechowywania narzędzi, inni stołu, drabiny lub stojaka, schowka na wąż lub półki do montażu roślin w doniczkach. Oferujemy kilka praktycznych i estetycznych pomysłów, które są proste w realizacji i łatwe w użyciu..

Schowek na lód

Przechowywanie lodu w kraju

Estetyczne przechowywanie

Przechowywanie węża ogrodowego

Stojak Lakoniczny

Jako systemy przechowywania wygodnie jest stosować ławki, sofy, narożniki meblowe i pufy ze składanymi siedziskami. Wewnątrz takich mebli można przechowywać akcesoria do wypoczynku i posiłków, a także niezbędne narzędzia ogrodowe. Aby podnieść poziom komfortu wypoczynku na świeżym powietrzu, warto zastosować wyjmowane miękkie siedziska do ławek i sof. Wybierz materiały, które będą łatwe do prania w pralce i zapewnią porządny odpoczynek przy minimalnym wysiłku.

Oryginalny projekt krajobrazu

Miejsce odpoczynku i przechowywania

Biało-niebieska kompozycja

Wydajne przechowywanie

Systemami do przechowywania mogą być między innymi leżaki. W rzeczywistości są to duże prostokątne pudełka, których zaszczyt górnej pokrywy może spoczywać na stojaku i stać się oparciem.

Leżaki do kąpieli powietrznych