Meble

Projektowanie mebli do biura domowego

Jeśli zdecydujesz, że musisz mieć gabinet w domu, pierwszym zadaniem będzie jasne zaplanowanie jego wnętrza i wystroju. Po wybraniu określonego stylu, koloru, materiałów, wystroju i niezbędnych akcesoriów przejdźmy do głównego pytania: jakie powinny być meble? Naturalnie wygodne, praktyczne, pojemne, harmonijne i dobrze dopasowane do wnętrza pokoju.

Projektowanie mebli biurowych

Teraz ważne jest, aby przemyśleć zestaw mebli, czyli jakie przedmioty chcesz zobaczyć w swoim domowym biurze. Generalnie każdy ma swoje, ale można pogrupować wszystkie elementy, z których każdy może wybrać to, czego potrzebuje.

Co może być w zestawie meblowym?

Tabela jest elementem definiującym

To najważniejszy element badania. Ponieważ ten pokój jest przeznaczony specjalnie do pracy w domu, to oczywiście miejsce pracy powinno być wygodne, mieć wymagane wymiary i wysokość. Dla tych, którzy zgodnie ze specyfiką swojej pracy korzystają z deski kreślarskiej lub innych narzędzi, a także dużych książek, najlepszy rozmiar stołu to 140 na 70 centymetrów. Nawet jeśli nie skorzystasz z żadnego z powyższych, to duże gabaryty stołu i tak Ci nie będą przeszkadzać, komputer osobisty będzie tu pasował idealnie i nadal będzie wystarczająco dużo miejsca. Ponadto wygodnie będzie na przykład przeglądać duże foldery. Oczywiście duży stół będzie wymagał dużo miejsca, ale jeśli przestrzeń biurowa na to nie pozwala, istnieją dwa rozwiązania: albo kupić mniejszy stół, albo – jeśli nadal potrzebujesz więcej miejsca do pracy – zmniejsz liczbę lub rozmiar innych mebli.

Najwygodniejszą opcją jest stolik z szufladami na drobiazgi i pionowe (foldery, książki, różne dokumenty). Umożliwi to szybkie i łatwe znalezienie potrzebnego materiału. Aby zaoszczędzić miejsce, wybierz model stołu z wysuwanym panelem na klawiaturę, specjalną półką pod blatem na jednostkę systemową, a nawet z podstawą monitora. Oczywiście, jeśli nie masz laptopa.

Ważniejsze w przypadku pulpitu jest jego lokalizacja. Spędzając dużo czasu w pracy lub patrząc na monitor, konieczne jest odciążenie oczu przynajmniej za pomocą naturalnego światła. Oznacza to, że umieść stół w pobliżu okna, które powinno być jak największe. Promienie słoneczne mają korzystny wpływ na wzrok oraz ogólne samopoczucie fizyczne i emocjonalne. Dlatego konieczne jest dobranie pozycji stołu tak, aby światło przez okno padało z lewej lub z przodu..

Wygodny stół i dobre oświetlenie Stół do domowego biura

Fotel – komfort dla zdrowia

Ten mebel w biurze również odgrywa ważną rolę, zależy to od tego, jak bardzo będziesz zmęczony podczas pracy. Wielkość i kształt fotela należy dobrać dla siebie tak, abyś czuł się w nim komfortowo. Pożądane jest wyściełane siedzisko i oparcie, chociaż zależy to od ilości czasu spędzanego na krześle. Na przykład może nie być miękka lub mieć tylko poduszkę do siedzenia, wybierz wzór i kształt według własnych upodobań.

Fotel w domowym biurze

Ale jeśli nie chcesz oszczędzać na zdrowiu, wybierz miękki model, co złagodzi obciążenie pleców i kręgosłupa..

Miękkie krzesło to gwarancja dobrego zdrowia

Asortyment modeli krzeseł jest szeroki i nieograniczony. Są stacjonarne, obrotowe, na kółkach, z podłokietnikami lub bez, drewniane, plastikowe, metalowe i tak dalej. Najważniejsze, abyś czuł się przytulnie i komfortowo na krześle..

Fotel do domowego biura Krzesło do pracy w biurze Fotel w biurze Opcja krzesła biurowego

Regał – ważny, niezbędny i praktyczny

Oczywiście każde biuro potrzebuje miejsca na dokumenty, foldery, książki, akta i tak dalej. Regały wzdłuż ściany dobrze się do tego nadają..

Półki do domowego biura Stojaki do nauki Wygodne regały

Lub otwarte półki.

Otwarte półki

Jeśli nie masz zbyt wielu papierowych dokumentów i nie ma potrzeby wyposażania ich w specjalną przestrzeń, wówczas stojaki można wykorzystać do dekoracji, czyli umieścić tam dowolne figurki, piękne przedmioty. Jak na przykład na poniższym zdjęciu, gdzie króluje styl orientalny..

Orientalny styl w domowym biurze

Wszystko tutaj jest dobrane w ogólny temat, który tworzy szczególną aurę tajemniczości i blasku. Atmosfera pracy w tej sali jest idealna dla koneserów ducha Państwa Środka..

Szafka ścienna do nauki

Nie każdy lubi trzymać swoje dokumenty, teczki, książki itp. na otwartych półkach. W przypadku niektórych rzeczy bardziej odpowiednie są szafki ścienne z drzwiami i szufladami. Stwarza to również iluzję ładu i minimalizmu w pomieszczeniu: wszystko jest schowane, wszystko zamknięte, widać tylko nieliczne elementy wystroju – eleganckie i wyrafinowane..

Szafka wisząca w domowym biurze

Wszystko inne: sofa, telewizor, lampy stołowe, deska kreślarska, drukarka, meble dla gości oraz różne dekoracje i dodatki – to już dodatek. Jeśli wielkość pomieszczenia na to pozwala, istnieje zapotrzebowanie na te rzeczy, wtedy oczywiście wszystkie lub tylko niektóre z nich można dodać do domowego biura. Najważniejszą rzeczą jest zbudowanie projektu tak, aby wszystko było ze sobą w harmonii..