Meble

Styl i wygoda we wnętrzu – sofa w kuchni z miejscem do spania

Pomimo zmieniających się trendów w świecie projektowania wnętrz kuchennych, wiele jest wciąż aktualnych. Na przykład sofa w kuchni z miejscem do spania to praktyczne rozwiązanie na każdą okazję. Szczególnie dla posiadaczy niewielkich mieszkań taki mebel może stać się niezastąpiony. Jest używany głównie dla gości lub krewnych. Ale aby sofa była naprawdę funkcjonalna i wygodna, przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka niuansów. Każdy z nich rozważymy jak najdokładniej, aby ułatwić proces akwizycji..

Narożnik do kuchni z miejscem do spania

Wśród najbardziej praktycznych sof do kuchni warto podkreślić opcję narożną. Posiada dużą ilość siedzeń, a także dodatkowe schowki na różne rzeczy. Ponadto istnieją konstrukcje modułowe, które pozwalają od czasu do czasu zmieniać kształt sofy..

Ważny: wielu producentów zwraca uwagę, że na życzenie klienta istnieje możliwość zmiany odległości kątowej w zależności od parametrów Twojej kuchni.

Prosta sofa do kuchni z leżanką

Niewątpliwie prosta rozkładana sofa sprawdzi się tylko w przestronnej kuchni. W końcu, jeśli zainstalujesz go w małym aneksie kuchennym, praktycznie nie będzie wolnej przestrzeni. Wśród oczywistych wad tego projektu można również podkreślić szybkość zużycia. W szczególności mówimy o pozycji siedzącej. Z biegiem czasu spanie na nim nie będzie wygodne i ogólnie wygląd bardzo się zmieni. Niemniej jednak w dużych pomieszczeniach taka sofa jest dość powszechna..

Małe sofy w kuchni z koją

Piękna duża sofa często nie jest najpraktyczniejszym rozwiązaniem do kuchni. Czasami niewielka konstrukcja wygląda znacznie bardziej efektownie i odpowiednio, niezależnie od parametrów pomieszczenia. Ponadto dostępne są sofy modułowe, które pozwalają na zmianę ich kształtu i rozmiaru. Części konstrukcji w postaci puf można przechowywać w salonie lub na balkonie. Jednocześnie nie będzie trudno złożyć je w całość w celu zorganizowania koi dla gości..

W przypadku bardzo małych kuchni najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zakup sof bez podłokietników. Ponieważ ograniczają ruch i zamykają tę przestrzeń. Nawiasem mówiąc, ostatnio coraz bardziej aktualne stają się eko-sofy własnej produkcji. Do ich produkcji stosuje się skrzynki lub palety warzywne. Wyglądają niecodziennie, ale jednocześnie doskonale uzupełniają kuchenne wnętrze..

Sofa w kuchni z koją: główne kryteria wyboru

Jak wspomniano powyżej, sofa w kuchni może być dość funkcjonalna i łączyć nie tylko część wypoczynkową, ale także miejsce do spania. Dlatego w przypadku małych przestrzeni niezwykle ważny jest wybór najbardziej odpowiedniej opcji. Aby to zrobić, musisz wziąć pod uwagę główne kryteria:

  • rozmiar sofy. Niewątpliwie, jeśli kuchnia jest duża, można dopuścić prawie każdą sofę. Jeśli chodzi o małe kuchnie, niezwykle ważne jest uwzględnienie wszystkich rozmiarów w procesie projektowania, aby sofa idealnie pasowała. Te projekty mogą być pojedyncze i podwójne. Najpopularniejsze są następujące rozmiary: 95 * 145 cm, 92 * 160 cm, 110 * 180 cm Ta ostatnia opcja pod względem parametrów może być doskonałą alternatywą dla zwykłego miejsca do spania. Dlatego upewnij się, że goście na pewno poczują się komfortowo..

  • mechanizm transformacji. Przed zakupem sofy koniecznie sprawdź mechanizm jej transformacji. Bardziej popularny «Delfin». Ponieważ ten projekt jest łatwy w użyciu, nie zajmuje dużo miejsca i ma mały schowek. Aby rozłożyć sofę, należy lekko pociągnąć dolną część siedziska do siebie. Natychmiast ruszy do przodu, a spod niej podniesie się druga część koi. Jest to bardzo łatwe, proces nie wymaga dodatkowego wysiłku..

Możesz również zwrócić uwagę na mechanizm wysuwania sofy. Uważa się, że ta opcja jest najbardziej odpowiednia do konstrukcji narożnych. Mechanizm jest łatwy w obsłudze, praktycznie nie luzuje się z czasem i generalnie zapewnia idealnie płaskie miejsce do spania. Aby rozłożyć sofę wystarczy pociągnąć za specjalną pętlę i siedzisko przesunie się do przodu, a plecy opadną na swoje miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca i można go zamontować blisko ściany.

  • materiał użyty do wykonania ramy;. Niewątpliwie konstrukcje drewniane są uważane za najbardziej niezawodne i najsilniejsze. Wśród opcji budżetowych popularne są sofy z ramą z płyty wiórowej. Oczywiście nie należy oczekiwać od nich wysokiej odporności na zużycie. Ale ogólnie jest to dobra opcja do kuchni. Nawiasem mówiąc, to on łatwo poddaje się obróbce, dzięki czemu istnieje szeroka paleta kolorów obudowy.
  • materiał obiciowy. W tej kwestii wielu ma trudności. Ponieważ musisz wybrać nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także praktyczną opcję. Według projektantów najlepiej zwrócić uwagę na ekoskórę. Materiał ten idealnie nadaje się do częstego użytkowania i praktycznie nie traci swojego wyglądu z biegiem czasu. W razie potrzeby dolna część może być wykonana z gęstych tkanin. Istnieją również materiały o specjalnych właściwościach odpychania wilgoci lub impregnacji przed brudem. Jeśli chodzi o kolorystykę, wiele zależy od projektu kuchni i osobistych preferencji. Dlatego powinieneś skupić się tylko na nich..
  • dostępność miejsca do przechowywania. Każdego roku pojawia się coraz więcej sof, które mają specjalne miejsce do przechowywania. Oznacza to, że są bardziej funkcjonalne i najlepiej nadają się do małych kuchni. W razie potrzeby pościel dla gości można usunąć do niszy lub wykorzystać do przechowywania przyborów kuchennych..

Meble kupowane są na kilka lat, dlatego radzimy traktować swój wybór ze szczególną powagą i ostrożnością. Staraj się zawsze brać pod uwagę wielkość pokoju, kolorystykę i częstotliwość przyjazdów gości. W końcu tylko mając to na uwadze, sofa będzie dobrą inwestycją na komfort w codziennym życiu..