Nábytek

Barové židle do kuchyně: možnosti modelu a tipy pro výběr

Nedílnou součástí uspořádání obytných prostor je zpravidla různý nábytek. A jedním z nejdůležitějších rozhodnutí poslední doby je použití barových židlí instalovaných poblíž ostrova nebo pultu v projekčních projektech kuchyňských prostor, což vám umožňuje výrazně ušetřit místo a zbavit se objemných rohů. Podobný atribut nábytku v tomto případě hraje roli přízvuku, dokonale zapadá do interiéru místnosti, potěší svým vzhledem a je považován za multifunkční výrobek. Dozvíte se více o tom, jaké modely barových židlí lze dnes použít k vytvoření interiéru a na co byste si měli dát pozor při výběru vhodného produktu, dozvíte se později v materiálu..

Barové židle do kuchyně – vlastnosti produktu

Nábytkové předměty, jako jsou barové židle, jsou druhem konstrukce, která se skládá ze speciální podpory, opěrky nohou, rámu a sedadla. Většina moderních modelů poskytuje nastavení výšky. Tyto typy židlí mohou být vybaveny různým počtem opěr resp «nohy», a také mají různé tvary sedadel. Obecně lze všechny barové židle rozdělit do několika kategorií, které zase mají mnoho odrůd..

Klasické barové židle

Vzhledem ke svému vzhledu takové modely židlí zpravidla plně odpovídají venkovskému stylu. Tradičně jsou vyráběny z různých druhů dřeva a jsou vybaveny sedadlem ve tvaru čtverce..

Irské židle

Pokud jde o tento typ barových židlí, charakteristickým rozdílem tohoto modelu je přítomnost pohodlných područek a většina produktů je doplněna měkkými polštáři, které zajišťují pohodlnější sezení..

Futuristické židle

Podobnou nabídku lze poznat podle originálního designu a neobvyklých způsobů zdobení výrobků..

Barové židle ve formě taburetu

Hlavním rysem tohoto modelu je absence opěradla. Navenek mohou takové návrhy vypadat docela atraktivní, ale v mnoha případech, právě kvůli jejich konfiguraci, jsou považovány za nepohodlné. I když zde, jak se říká chutí a barvou, nejsou žádní soudruzi.

Skládací modely

Díky speciálnímu mechanismu lze tyto barové židle používat podle potřeby. Ve složeném stavu nezaberou ve spíži mnoho místa a stanou se praktickým řešením pro uspořádání kuchyně s malou plochou..

Dále vám povíme o všech typech barových židlí podrobněji..

Barové židle dřevěné

Hlavní výhodou dřevěných kuchyňských barových židlí je jejich odolnost. Lze je snadno opravit a perfektně zapadnou do interiéru pomocí různých dřevěných detailů typických pro klasiku, country, Provence, loft, skandinávský styl a ekologické kuchyně. Mějte však na paměti, že takové modely mají zpravidla tvrdé sedadlo, proto se navíc doporučuje používat všechny druhy polštářů nebo speciálních polštářů, které mohou zajistit pohodlnější sezení. Je také třeba poznamenat, že dřevěné židle jsou poměrně těžké, což může způsobit nepohodlí při jejich přesunu staršími lidmi nebo dětmi..

Modely barových židlí s opěradlem

Barové židle s opěradlem jsou klasickým kuchyňským nábytkem a obvykle mají tvrdé nebo polotvrdé sedadlo. Modely židlí s horní částí ve formě polokřesel jsou vybaveny nejen pohodlným měkkým opěradlem s výškou asi 35-40 cm, ale také područkami. Tyto židle jsou k dispozici v mnoha modelech a snadno se vejdou do mnoha interiérových řešení..

Skládací barové židle

Hlavní výhodou skládacích kuchyňských barových židlí je jejich design. Zakoupením takových kusů nábytku můžete snadno upravit výšku sedadla, což je velmi výhodné pro rodiny s dětmi. Jedná se o poměrně univerzální možnost, která může v případě potřeby sloužit jako plnohodnotná vysoká židle nebo se stát malou židlí. Kromě toho mohou být vždy uloženy ve spíži, pokud není potřeba použít celou sadu současně. Nejatraktivnější v tomto případě je model, ve kterém lze na přání upravit nejen výšku sedadla, ale také stupačky..

Barové židle s čalouněným sedákem

Neméně úspěšným řešením pro uspořádání moderní kuchyně by bylo použití barových židlí s měkkým sedákem. Mohou to být klasické modely, židle, které vypadají jako miniaturní židle, modely s opěradly nebo bez nich, stejně jako výrobky s originálním ozdobným designem ve spodní části. Pro čalounění měkkého sedadla se zpravidla používá kůže, ekokůže, gobelín a další trvanlivé materiály, které se dají snadno čistit. Mnoho výrobců nábytku vyrábí barové židle s odnímatelnými polstrovanými sedadly ve formě poufs nebo polštářů. Za stejně úspěšné a pohodlné řešení se považují také výrobky s vyměnitelnými kryty, které lze v případě potřeby vyjmout pro následné zpracování z kontaminace nebo nahradit novými..

Jak si vybrat výšku barových židlí do kuchyně

Pokud jde o výběr vhodné výšky barových židlí, návrháři v první řadě doporučují stavět na velikosti barového pultu nebo výšce stolu. Standardní výška barového pultu je asi 85 cm a v tomto případě by modely židlí s výškou nejvýše 70 cm, které jsou klasifikovány jako nízké, byly ideálním řešením. Pokud je výška stojanu od 100 do 115 cm, což je zvláště typické pro uspořádání prostorných kuchyňských ploch, pak by v tomto případě měly být upřednostněny vyšší struktury s výškou 90 až 95 cm.

Kritéria pro výběr vhodných židlí

Již jsme mnohokrát řekli, že výběr nábytku by měl vždy vycházet z nějakých pravidel a barové židle do kuchyně také nejsou výjimkou. Nejprve se musíte rozhodnout o výšce produktů, a k tomu stačí změřit výšku baru nebo stolu ve společnosti, do které hodláte kupovat židle. Neméně důležitým faktorem je materiál, ze kterého je čalounění vyrobeno, pokud jde o nákup židlí s měkkým sedákem. Nezapomeňte, že do kuchyně by měl být vybrán nábytek s čalouněním z odolných materiálů, který lze následně zpracovávat za mokra. A nejdůležitější je stylové řešení interiéru. Jakýkoli nábytek, doplňky a další součásti by měly být navzájem harmonicky kombinovány a navrženy ve stejném stylu..

Interiérový detail, jako je židle v kuchyni, je považován za nepostradatelný předmět, bez kterého nebudete moci vytvořit pohodlnou a útulnou atmosféru. Při návštěvě obchodu s nábytkem proto vezměte na vědomí doporučení návrhářů, která vám pomohou v budoucnu nezklamat zakoupené příslušenství..