Nábytek

Dvě postele v jedné místnosti: nutnost nebo vědomá volba?

Obyvatelé naší země, kteří se již museli vypořádat s umístěním nábytku v typickém bytě, dokonale chápou, jak moc se tento proces stává komplikovanějším, když je nutné dát do místnosti dvě postele najednou. Nezáleží na tom, o jakém pokoji mluvíme: dětský pokoj, ložnice nebo malý pokoj ve venkovském domě. Velikost bydlení také nehraje žádnou roli – vytvoření takového interiéru je vždy doprovázeno četnými obtížemi. Pokusme se tento úkol zjednodušit přijetím praktických myšlenek moderních designérů..

Většina majitelů domů upřednostňuje tradiční postele před nábytkem jako “transformátor” nebo pohovky. To je pochopitelné. Za prvé, takové místo na spaní díky kvalitní matraci umožňuje dobře spát a zotavit se po únavném dni v práci. Za druhé, čas je výrazně ušetřen, protože není nutné rozkládací pohovku rozebírat a sestavovat každý den..

Věci, o kterých je třeba předem přemýšlet

Pokud potřebujete vybavit pokoj dvěma oddělenými postelemi, určitě byste měli poskytnout několik důležitých bodů..

1. Podmínky pobytu ve spací části by měly být co nejpohodlnější pro lidi, kteří zde budou trávit čas. Proto je nutné předem dbát na to, aby každý z nich měl vedle postele individuální místo pro ukládání osobních věcí a osobní zdroj osvětlení..

Dvě postele vedle sebe Dvě postele v interiéru

2. Každý uživatel by měl mít možnost pohybovat se po místnosti bez obtíží a zbytečného hluku. Postele by měly být umístěny tak, aby pro průchod zůstalo nejméně 60 cm Tento prostor je potřebný nejen pro volný pohyb, ale také pro to, aby bylo možné denně ustlat postel. Pokud jsou vedle postelí skříně s rozevíracími dveřmi, pak je třeba vzít v úvahu také tento bod – ve spací části by mělo být ještě více místa.

Útulná ložnice Ložnice se dvěma lůžky

Optimální možnosti umístění míst na spaní

Nejčastěji je návrh zahrnující uspořádání dvou postelí vyvinut pro uspořádání dětských pokojů, ložnic a pokojů pro hosty. Každá z možností má své vlastní vlastnosti a závisí na velikosti pouzdra.

Dětský pokoj pro kluky Přísná ložnice Ložnice pro dívky pokoj pro hosty Dvě postele v ložnici Veselý interiér

Možnost číslo 1

Tento způsob uspořádání postelí v místnosti je založen na symetrii. Současně by měl být obývací prostor dostatečně prostorný, protože vedle míst na spaní bude nutné umístit nejen dva noční stolky, ale také dvě nástěnné svítidla a několik křesel (židlí). Paralelní lůžkoviny jsou nejlepší pro pokoje. Tato možnost vám umožňuje hostit jak hosty stejného pohlaví, tak páry.

Dvě postele v jedné místnosti Odpočívárna Spalenka Interiér ložnice se dvěma postelemi

Pokud použijete tento způsob umístění míst na spaní v dětském pokoji určeném pro dvě dospívající dívky, pak výsledkem vaší práce může být velmi stylový interiér. Chcete -li vyzdobit takovou místnost, musíte zásobit stejné ložní prádlo, přikrývky, zrcadla a další doplňky, které musí být přítomny v pokoji teenagera.

Dětský pokoj s oddělenými postelemi Barevná školka

Možnost číslo 2

Dobrým řešením je úhlové uspořádání míst na spaní podle principu «hlava na hlavě». Tato možnost je ideální pro malé místnosti, protože šetří využitelný prostor. Doporučuje se však použít jej pouze při umísťování blízkých a dětí. Je třeba si uvědomit, že pokud v určitém okamžiku chcete větší autonomii, pak může být hlava postele přesunuta na opačnou stranu..

Uspořádání rohové postele Dětský pokoj pro dvě dívky

Možnost číslo 3

V tomto případě je nábytek do ložnice, stejně jako v předchozí verzi, umístěn ve tvaru písmene “G”, mezi postelemi je však ponechán volný roh, který lze použít k ukládání nejrůznějších věcí. Toto je cenná alternativa k nočnímu stolku – můžete vybavit několik polic pro knihy a užitečné věci. Spodní část prostoru za postelemi může být místem pro uložení krabic potřebných věcí..

Rohová možnost pro umístění kotvišť Postele v rohu Postele v zemi Dvě postele v rohu místnosti

Možnost číslo 4

Umět «vepsat» v interiéru dvě postele za sebou, podél jedné ze stěn. Tato metoda plánování bude pro majitele prodloužených místností jediným východiskem. Pokud mezi spací místa nainstalujete přepážku, skříňku nebo obrubník, bude prostor rozdělen na dvě samostatné zóny. Jako druh příčky lze použít otevřený regál s knihami nebo hračkami.

Postele v řadě Postele ve venkovském domě

Pět praktických tipů pro umístění postele

1. Pokud velikost místnosti neumožňuje další nábytek, pak byste měli přemýšlet o nákupu postelí s vestavěnými zásuvkami. Takový nábytek bude užitečný pro ukládání ložního prádla, přikrývek, přehozů a ručníků. Noční zásuvky v dětském pokoji jsou také velmi užitečné – jsou vhodné pro skládání hraček..

Dvě postele v jedné řadě

2. Správně vybraná tapeta v místnosti, kde se plánuje umístění dvou míst na spaní, pomůže vizuálně zvýšit strop. Doporučujeme jemně vzorované nebo svislé pruhy. Tato technika vám umožní vyhnout se pocitu přetížení ve vesmíru. Je třeba mít na paměti, že barva tapety také ovlivňuje vizuální vnímání: díky světlým odstínům se místnost stane prostornější a chladnější, tmavé tóny vizuálně zmenší velikost místnosti a zahřejí ji.

Nádherná ložnice

3. Při vytváření interiéru se dvěma postelemi byste měli brát vážně výběr textilu, protože tento prvek dekoru hraje velmi důležitou roli v procesu zdobení místnosti. Odpovídající přehozy a dekorativní polštáře pomohou dodat designu hotový vzhled a harmonii..

Pokoj pro hosty

4. Pokud plánujete vyzdobit takový interiér stolními lampami, nočními koberečky, vázami nebo obrazy, musíte si koupit pár doplňků.

Světlý interiér ložnice

5. Při umisťování míst na spaní podél jedné stěny stojí za to použít modulární sadu. Tento design vám umožňuje kombinovat postele se skříní, policí nebo skříňkou. Díky ní získá spací prostor kompletní a stylový vzhled. V místnosti se navíc objeví praktické úložné prostory..

Stylový interiér ložnice

Je možné, že po dokončení všech prací na designu místnosti se dvěma postelemi budete mile překvapeni změnami, které v ní proběhly. Místo nudného prostoru připomínajícího standardní hotelový pokoj budete mít pohodlný, stylový a vysoce funkční pokoj pro dvě osoby..