Nábytek

Jak vybrat věšák: kterou možnost byste upřednostnili pro různé druhy oblečení?

Věděli jste, že typ věšáků, na které ukládáte oblečení, ovlivňuje stav vašich věcí? Pokud jste otázku věšáku na šaty podcenili, je na čase se o této položce šatníku dozvědět více. Tím si nejen užijete své oblíbené halenky nebo šaty déle, ale také si usnadníte uspořádání šatníku..

Jaké oblečení je vhodné pro věšáky?

Nejprve si promyslete, jaké oblečení by mělo být na ramínkách? Předně ten, který se při skládání na poličkách mačká nebo se může deformovat. Jedná se samozřejmě o košile, bundy, šaty, kabáty a sukně..

 Zajímavé je, že častou chybou je zavěšení svetrů na věšáky. To bohužel může vést k předčasnému stárnutí vašich věcí. Měli byste si uvědomit, že vlákna se mohou natáhnout pod vlastní vahou. To zase způsobí, že se svetry stanou beztvarými a budou vypadat špatně. Pokud tedy chcete pečovat o stav svého šatníku, složte svetry a umístěte je na police..

Jaký věšák byste si měli vybrat? Typy modelů oblečení

Nejprve zvažte, která ramínka jsou nejlepším řešením. V první řadě musí být silné, aby unesly váhu těžšího oblečení. Díky tomu vaše oblečení nesklouzne z věšáků a nespadne na dno skříně..

Nejlepší volbou jsou dřevěné věšáky nebo ty z tvrdého plastu. Ty jsou méně šetrné k životnímu prostředí, ale levnější a lehčí. Rozhodně byste se měli vyhnout tenkým a lehkým drátěným nebo plastovým věšákům na oblečení. Dříve nebo později zjistíte, že vám z nich oblečení sklouzne..

Jakmile zjistíte, že dřevěný věšák je nejlepší volbou, zaměřte se na konkrétní typy těchto doplňků. Měli byste si uvědomit, že některé věšáky jsou navrženy tak, aby držely konkrétní oděvy..

Profilovaný věšák – nejčastěji ze dřeva, kovu nebo plastu. Věšáky na šaty tohoto typu mají tvar linie lidských ramen. Díky tomu můžete oblečení ukládat víceméně tak, jak sedí do postavy..

Tyto tenčí ramínka na oděvy jsou ideální pro košile, halenky nebo lehké bundy. Na kabáty, péřové bundy nebo kožené bundy použijte profilovaná ramínka na šaty s trochu robustnějším designem. Tím se zabrání deformaci materiálu a v důsledku toho nevzhlednému uspořádání svrchního oděvu..

Věšák na šaty se sponami Je to perfektní položka pro uložení elegantních kalhot nebo sukní. Eliminuje riziko pádu jemného oblečení a dobře ho drží. Na trhu najdete dřevěné a plastové věšáky na oděvy tohoto typu, zatímco ty první jsou mnohem odolnější, protože jejich kovové spony zajišťují lepší úchop drženého oblečení..

Kulatý věšák – bude fungovat zvláště dobře, pokud máte v šatníku šály a šály. Příslušenství tohoto typu se neskládá a bude velmi snadno přístupné.

Věšák na jemné oblečení – budou použity k uložení jemných šatů nebo halenek. Je vybaven dalším příslušenstvím, které vám umožní zavěsit stuhu na šaty tak, aby výrobek nespadl z věšáku. Tento typ dřevěného věšáku má dutiny, které vám umožní zavěsit šaty například na lana.

Jak vybrat věšák na podlahu?

Další dřevěný podlahový věšák je také dobrý nápad, jak si ulehčit uspořádání oblečení doma. Uložit si můžete například své oblíbené oblečení, které běžně nosíte. Je to také dobré řešení, jak se vyhnout náhodnému rozházení předmětů denní potřeby v rozích, pokud je aktuálně nechcete dávat do skříně, můžete je kdykoli zavěsit na takovýto stálý věšák. Díky tomu se budete starat nejen o kvalitu svého oblečení, ale také udržovat v místnosti pořádek..

Správný výběr souprav závěsných skříní

Stojí za to vybrat všechny závěsy ve stejné formě. Pokud chcete, aby váš šatník vypadal opravdu úhledně a esteticky, pak všechny věšáky na oblečení, které vypadají stejně, budou působit dojmem pořádku. Dřevěná nebo bílá plastová ramínka vypadají obzvláště dobře, protože mají jemný styl, na rozdíl například od jejich okázalých protějšků..

Nápad na chodbu

Pokud je to možné, šatní skříň a věšák na šaty jsou ideálními možnostmi na chodbě. Nejlepším řešením je šatní skříň, do které uložíte své nejpoužívanější bundy, kabáty a boty. Potřebujete ale také místo na chodbě, kam můžete pověsit mokré kabáty a bundy, než je dáte do šatníku. Věšák na šaty by měl být nejen funkční, ale také příjemný na pohled..

Pokud je byt vyroben v moderním stylu, pak by věšák na šaty měl být modernistický, pokud jste fanoušci klasiky, umístěte tradiční verzi. V závislosti na místě můžete věšák položit na podlahu nebo zavěsit na zeď. Můžete také navrhovat a vyrábět vlastní návrhy s závěsnou tyčí skrytou za vysokým zrcadlem. Díky tomu bude mokrý věšák na oblečení plnit svoji funkci, protože bude z obývacího pokoje zcela neviditelný. Pokud s vámi žijí malé děti, zvažte zavěšení dětských bund na nízké úrovni. Bude to pro vás pohodlnější, protože děti si mohou oblečení pořídit samy.

Jaké věšáky zvolit pro svrchní oděvy?

Dobrá chodba by rozhodně měla mít ramínka na šaty. Kromě své zjevné funkce musí dobře zapadnout do celého bytu. Právě na chodbě se setkáváme a vidíme hosty. Proto stojí za to zajistit, aby věšák byl jedinečnou vizitkou..

Věšák na šaty v modelu Thonet

Tradiční metoda ručního ohýbání dřeva na výrobu vybraného nábytku je technika, kterou používá Michael Thonet, jeden z nejlepších návrhářů nábytku. Věšáky v modelu Tonet jsou nadčasovým nábytkem do haly.

Věšáky Thonet mohou doplnit jakýkoli design interiéru, tradiční i moderní. Najdete jej jak v ložnici, tak v projekční kanceláři. Díky vícebarevným smaltům může věšák z této řady oživit smutnou místnost. Vybírat můžete z černé, bílé, šedé, červené a fialové.

Pokud nemáte nápad na věšáky, použijte tipy v tomto článku. V galerii najdete inspiraci na zdobení věšáků v různých stylech.