Nábytek

Moderní nábytek pro každý vkus

Moderní styl je maximum světla a prostoru, to je funkčnost a racionalismus, to jsou originální nápady ztělesněné pomocí ultramoderních materiálů, to je krásný a praktický nábytek. Moderní interiér je pragmatický a organizovaný, přesto originální a útulný. A nábytek pro takový design prostor musí být vybrán vhodný – pohodlný a funkční, prostorný, ale ne dominantní v prostoru, prezentovatelný, ale zároveň univerzální pro úspěšné kombinatorické s jakoukoli výzdobou místnosti, schopný harmonicky se integrovat pod změnami v interiéru.

Současný nábytek

Minimalistické zařízení

Výběr správného nábytku není snadný, ale pokud upřednostňujete jednoduchost formy, přirozené, neutrální tóny a tradiční funkce, můžete vytvořit design místnosti, který mnoho let nebude potřebovat upgrade..

Moderní interiér obývacího pokoje

V čokoládových tónech

Moderní styl je konceptem praktického a estetického designu prostoru, který zahrnuje prvky z mnoha stylistických směrů. Následující styly ovlivnily formování moderní stylistiky:

  • minimalismus;
  • špičková technologie;
  • ekologický styl;
  • konstruktivismus;
  • populární umění;
  • eklektismus.

Obývací pokoj a pracovna

Skříň s originálním nábytkem

Minimalismus s jeho mottem «méně je lepší» se stal jedním ze základních stylů pro tvorbu moderních interiérů. Minimalistické prostředí v jeho nejčistší podobě ale samozřejmě neřešíme. Moderní styl tak miluje prostor a svobodu, přísné linie a jasné formy, praktický přístup, pokud jde o vybavení místností nábytkem. Dekor však není žádným projektem moderního designu. I když má dekorace funkční pozadí, nepřestává z toho zdobit místnost. Moderní interiér je útulnější a pohodlnější než minimalistický design prostor, bude vhodný jak pro domácnosti, tak pro hosty vaší domácnosti nebo bytu..

Minimalismus v interiéru

Striktně a stručně

Minimalismus přinesl do moderního stylu několik hlavních motivů:

  • minimální sada nábytku, ale s neměnnou prioritou v kvalitě a pohodlí vybraných modelů;
  • v nábytku není téměř žádný dekor – přísné a hladké fasády skříňového nábytku a jednoduchá a lakonická řešení čalouněného nábytku, stolů a židlí;
  • oblíbené barvy minimalismu – v moderních interiérech se často používají všechny odstíny šedé, černé a bílé. Ovesné vločky a písečné tóny se zředí;
  • pokud jde o skříňový nábytek, minimalismus je neúprosný – mělo by jich být dostatek k zajištění požadovaného počtu úložných systémů, mělo by zabírat co nejméně místa a v žádném případě nevytvářet pocit solidnosti nábytkového souboru.

Minimalistický design

Skromnost a závažnost prostředí

Světlé odstíny a minimalismus v designu

Z hi-tech moderní stylista zdědil použití super progresivních materiálů v kombinaci s minimálním dekorem a láskou k přísným formám. Paleta barev je převážně jednobarevná – bílá, šedá, metalická, mnoho zrcadlených a chromovaných povrchů. Pro high-tech styl jsou hlavními postavami interiéru vždy domácí spotřebiče, audio a video zařízení. Pokud mluvíme o obývacím pokoji, pak v alianci s obrovskou televizí na zdi je transformační pohovka nebo modulární řešení pro uspořádání měkkého posezení, konferenční stolek na lesklých kovových nohách a se skleněnou nebo zrcadlovou deskou stolu perfektní . Skříňový nábytek je obvykle reprezentován hladkými fasádami modulárních objektů – malými skříňkami, které mohou být náhodně rozmístěny v prostoru nebo skládat nějaký druh kompozice v oblasti video zóny.

Hladké zrcadlové povrchy

Obývací pokoj v moderním stylu

Hi -tech vítá experimentování – nebojte se kombinovat kov a sklo, dřevo a umělou kůži, průhledný plast a beton. A nezapomeňte na hlavní motivy – vysokou vyrobitelnost, maximální funkčnost a spolehlivost prostředí..

Kolektivní obraz obývacího pokoje

Konstruktivismus přinesl maximální funkčnost v kombinaci se zdánlivou jednoduchostí do moderních stylistických směrů. Ve skutečnosti pro milovníky moderního designu není nic lepšího než jednoduché tvary a jednobarevné povrchy. Nábytek na rámu z ohýbaných ocelových trubek nebo nenatřeného, ​​záměrně hrubého dřeva, čalounění nábytku je pouze jednobarevné, minimum dekoru a žádné květiny a dokonce geometrické vzory v textiliích. Světlo, z estetického hlediska, nábytek na světlém pozadí v místnosti s dostatkem světla – klíč k úspěchu moderního designu.

Obývací pokoj ve světlé místnosti

Čalouněný nábytek ve světlých barvách

Pracoviště pro dva

Populární umění přináší své vlastnosti do formování moderního stylu, a tím i do tvorby kolekcí nábytku. Neutrální paletu moderních interiérů zpestří nejen syté barvy nebo použití komiksů, kyselých kombinací, zářivého plastu a skla. Nenákladné moderní materiály mohou být také praktické a zároveň působit atraktivně, svěže a originálně..

Trocha pop -artu v moderním obývacím pokoji

Neobvyklý design obývacího pokoje

Světlý dekor

Eko styl v moderním designu se odráží v používání přírodních materiálů pro realizaci designového nábytku. Přírodní odstíny v nábytku, čalounění, textilním designu rekreační oblasti – vše přispívá k vytvoření atmosféry nejen blízké přirozené přirozenosti, ale také dává místnosti největší pohodlí a pohodu.

Vliv ekologického stylu

Současný design dřeva

Ze stylu eklektismus moderní trend interiérové ​​výzdoby zdědil samotný princip míchání různých myšlenek a konceptů. Při míchání stylů je důležité nezapomínat, že všechny motivy by se měly organicky doplňovat, a nesoutěžit v převaze a vzájemně se zastínit. Harmonický poměr integrace myšlenek konkrétního stylu do moderního konceptu je klíčem k úspěchu při vytváření originálního, odvážného, ​​ale zároveň praktického a pohodlného interiéru, který potěší nejen majitele, ale i jejich hosty, pokud jde o zdobení obývacích pokojů a jídelen.

Kontrastní design

Originální pár

Současný styl nábytku do obývacího pokoje

Moderní design nábytku pro ty, kteří si cení konzistence, pohodlí a praktičnosti, ale není jim cizí experimentování, odvážné a originální. Mnoho výrobců se snaží najít jedinečné možnosti montáže, které umožňují hrát tradiční řešení novým způsobem, proměnit interiér, udělat jej modernějším, což znamená pohodlné, ale originální.

Moderní zařízení

Rohová sedací souprava ve světlých barvách

Čalouněný nábytek – tvoříme rekreační oblast

V projektech moderního designu často najdete možnosti designu pro obývací pokoj, ve kterém pohovka funguje jako centrální a jediný kus čalouněného nábytku. Zpravidla je reprezentován modely rozsáhlých, často úhlových modifikací nebo sestavenými z velkých modulů kompozic pro pohodlné umístění v rodinném kruhu nebo pro setkání s přáteli..

Pohovka v čokoládových tónech

Obrovská pohovka v šedé barvě

Prostorná měkká zóna

Velká kožená sedačka

V moderních obývacích pokojích není neobvyklé najít velké bílé rohové sedací soupravy. Díky světlým odstínům čalounění není měřítko modelu nijak nápadné. Z hlediska snadné údržby je lepší upřednostnit kožené čalounění, pokud jde o světlé barvy čalouněného nábytku.

Sněhově bílá pohovka do obývacího pokoje

Častým prvkem pro vytvoření relaxační oblasti je čalouněný nábytek, který doslova obklopuje sedící osobu svým pohodlím, pohovky a křesla, do kterých můžete prakticky spadnout. V závislosti na zvolené paletě dekorací obývacího pokoje může být takový nábytek lehký, neutrální (pokud je umístěn na pozadí přízvuku, světlé stěny) nebo naopak působí jako barevné ohnisko centra místnosti a má velmi jasné čalounění ..

Originální modulární pohovky

Zářivě modré pohovky

K dekoraci měkké oblasti moderního obývacího pokoje se zpravidla používá nábytek ve světlých, neutrálních barvách s čalouněním bez potisků a ozdob. Ale aby světlá barevná rozmanitost a pozitivní nálada interiéru byla jasná, barevný nábytek je perfektní. Bude perfektně plnit své hlavní funkce a zároveň se může stát vrcholem designu..

Vínová kůže na čalounění

Světlé zařízení v rekreační oblasti

Světlé barvy pro nábytek

Z tradičních stylů dekorace interiéru se láska k symetrii dostala k moderní estetice. Moderní designové projekty vděčí spárovanému uspořádání křesel, pohovek a malých stolků za moderní a neoklasicistní styl. Dvě stejná křesla u krbu nebo pár pohovek naproti sobě přináší více než jen symetrii. Ale také organizace a dokonce pragmatismus v moderním interiéru obývacího pokoje.

V jasných barvách

Symetrické zařízení

Pár křesel a pohovek

Používání bezrámového nábytku je jedním z trendů naší doby. Křesla a pohovky. Jsou schopny získat tvar těla a umožňují vám nejen pohodlně sedět v rekreační oblasti obývacího pokoje, ale díky své estetice přinášejí také prvek originality a svěžesti designu..

Bezrámové zařízení

Barevné zařízení

Eklektický výběr nábytku

V moderním obývacím pokoji ostrov často není konferenčním stolkem tradičním pro většinu návrhářů a majitelů domů, ale kombinací velkého stojanu a měkkého pufu. Tyto modely jsou zpravidla vyráběny s koženým čalouněním, ale mohou být použity i jiné druhy materiálů..

Ostrovní pouf s koženým čalouněním

Měkký stojan na stůl

Úložné systémy – hledáme udržitelná řešení

Časy post-sovětského prostoru, kdy většina našich krajanů snila o krásném a prostorném «stěna» pro registraci společného, ​​rodinného pokoje, prošel neodvolatelně. V moderních interiérech u nás nezůstala ani stopa po tradičních nábytkových předmětech do haly. Jednoduché a jasné formy otevřených regálů nebo elegantních čel skříněk – základ koncepce úložných systémů v obývacích pokojích, kancelářích a knihovnách.

Bílé úložné systémy

Kontrastní řešení

Černý lesk skladovacích fasád

V závislosti na tom, jaké předměty pro domácnost budete ukládat do obývacího pokoje, si můžete vybrat možnosti pro skříňový nábytek. U sběratelských předmětů, disků a knih jsou vhodnější otevřené police, méně často vitríny se skleněnými hladkými dvířky. Ve zbytku můžete bezpečně používat hladké, často dokonce nenápadné fasády malých skříňových modulů.

Originální regály

Otevřené police a uzavřené skříně

Hladké fasády úložných systémů

Sněhobílý lesk skříňového nábytku

V moderních interiérech často najdete použití úložných systémů jako vnitřních příček. K děličům kompaktních obrazovek lze připevnit knihovny nebo jednoduše otevřené police. Také ze samostatných modulů-skříněk malých velikostí lze vytvořit kompozici, která zónuje prostor.

Stojan na obrazovku

Vybavení jídelny v moderním stylu

Praktický je moderní interiér jídelny, navržený v atraktivní skořápce s nejnižšími náklady na zdroje. Strohé tvary, jednobarevné designy se zaměřením na pohodlí a vytvoření příjemného, ​​ale nikoli náročného prostředí pro rodinné jídlo nebo večeři.

Moderní jídelna

Nábytkové modely moderních designérů vypadají velmi lehce, ale zároveň trvanlivě a spolehlivě. Není pochyb o tom, že jsou splněna všechna ergonomická pravidla pro návrh stolů a židlí, malých židlí a stojanů. Dalším rysem provedení nábytku v moderním stylu je kombinace materiálů, které se liší texturou, barvou a technologickými vlastnostmi..

Jídelní skupina v černém

Chcete -li vyzdobit interiér jídelny, existuje mnoho možností pro použití moderního stylu při zařizování. Ozvěny ekologického stylu přinášejí vlastní úpravy formování moderního designu a zde vidíme dřevěný stůl s zubatými povrchy v jídelně, obklopený posezením ve velmi eklektickém výběru.

Eklektické vybavení jídelny

Eko-motivy v moderním interiéru

Ložnice s moderním nábytkem – pevnost klidu a relaxace

Navzdory skutečnosti, že přístup do ložnice je otevřen pouze majitelům bytu nebo soukromého domu, ale v této soukromé místnosti motivy konstruktivismu neoslabují jejich vliv na formování moderního interiéru. Místo na spaní je navrženo pomocí přísných forem a jasných linií. Jednoduchost a praktičnost jsou hlavními prioritami a nechávají zdobení daleko za sebou.

Ložnice s moderním vybavením

Jedna z nejvíce harmonických možností designu místnosti, ve které je především vytvoření klidného a mírumilovného prostředí – použití hladkých linek a světlých odstínů při výběru nábytku. Rám postele s měkkým čalouněním, zaoblené noční stolky, bez ostrých rohů a jasných barevných míst – to vše přispívá k vytvoření relaxační atmosféry.

Hladké linie a světlé barvy