Nábytek

Nábytek do chodby: nejlepší nápady pro uspořádání na fotografii

Vstupní hala se zdá být jednou z nejmenších, ale neméně významných místností v každém domě. Chodba je tváří domu, vítá hosty a vytváří první dojem. Proto je velmi důležité věnovat náležitou pozornost uspořádání této místnosti. Často návrháři omezili prostor v této místnosti ve prospěch kuchyně nebo obývacího pokoje, což je velká chyba, protože chodba v tomto případě zůstává úzká a malá.

Paleta barev

Paleta barev zaujímá nejdůležitější pozici v interiérovém designu, nastavuje celkovou náladu a ovlivňuje vnímání místnosti. Hlavní význam barev získává na chodbě díky tomu, že tato místnost má malou plochu, specifické uspořádání a absenci přirozených zdrojů světla. Je důležité dbát na správnou kombinaci barev v interiéru, aby byl naplněn příjemnými kontrasty a kombinacemi. Abychom zdůraznili výhody a skryli nedostatky místnosti, doporučujeme vám prostudovat problém barevných řešení v interiéru..

Zapamatujte si velikost chodby! V malých místnostech se vyhněte tmavým barvám a vodorovným pruhům, používejte jemné a světlé odstíny. Paleta barev této místnosti by měla harmonicky zapadat do celkového stylu domu. A je také lepší opustit studené odstíny bílé, olivové a modré barvy, protože na takových površích jsou vidět skvrny a nečistoty a koneckonců je chodba vystavena mechanickému namáhání..

Barva dveří a nábytku musí odpovídat!

Je povolen jemný kontrast: použijte bělený dub a mléčný dub nebo italský ořech a ořech, je zde pouze jedna podmínka – barvy by se neměly lišit o více než dva tóny.

Nábytek do úzké a malé chodby

Existuje několik předmětů nábytkové sestavy, které musí být přítomny v každé chodbě. Jedná se o velké zrcadlo růstu, několik otevřených věšáků, místo pro boty a pohodlné měkké sezení. Zbytek položek, jako je skříň, zásuvky a police, je také stejně důležitý, ale v případě potřeby se bez nich obejdete. Doporučujeme nezatěžovat již tak malý prostor spoustou nábytku..

Nainstalujte si vestavěné skříně s posuvnými dveřmi, malými regály na boty a úzkými zrcátky. Chcete -li vizuálně rozšířit prostor, použijte světlé barvy v nábytku a obložení stěn a také udělejte vše pro to, aby byla místnost co nejvíce osvětlena (kromě hlavního zdroje světla můžete použít také drobné: svícny a bodová světla, vytvářející různé scénáře osvětlení).

Otevřené stojany na boty

Stojan na boty funguje jako konvenční sušička s otevřenými děrovanými nebo příhradovými policemi na stojanu, který pojme několik řad. V Rusku se takové porosty nazývají galoše. Jejich výhodami jsou nízké náklady (díky jednoduchému designu a levným materiálům), trvanlivost, kompaktnost (kompaktní velikost botníku umožňuje snadné umístění pod věšák na oblečení nebo na jakékoli jiné místo) a snadné použití (díky absence dveří a možnost umístění bot libovolné výšky na horní police.). Tento design má však i nevýhody: boty na nich se rychle zapráší a pro velký počet párů bot není vždy dostatek místa. Otevřené regály na boty mohou být vyrobeny ze dřeva, plastu nebo kované, aby se bez problémů vešly do jakéhokoli dekoru.

Tenký regál na boty

Takové regály na boty se vyznačují svou kompaktností a «harmonie». Díky své velikosti se pohodlně vejde do chodeb jakékoli velikosti a pojme dostatečný počet bot. Boty v nich jsou umístěny svisle, ve speciálních kapsách na vnitřní straně dveří a po otevření jsou přeneseny do nakloněné polohy. Vysoké boty nebo boty se však nevejdou do tenkých botníků, což je jeho hlavní nevýhoda..

Šatní skříň na chodbě

Posuvná skříň je jedním z nejběžnějších a stylových řešení pro ukládání svrchního oblečení na chodbě. Posuvná skříň se zrcadlovými dveřmi vám umožní rychle posoudit váš vzhled před odchodem z domu a pohodlné posuvné dveře vám poskytnou rychlý přístup k oblečení a obuvi. Dobře se vejde do každé, i nejmenší chodby, pokud ji zabudujete do výklenku ve zdi. Posuvné skříně jsou vyráběny na zakázku, a proto byste se měli předem rozhodnout o počtu polic a boxů pro ukládání věcí. Navzdory poměrně velkým nákladům tento design vypadá atraktivně a je spolehlivý a atraktivní..

Ramínko na šaty

Věšáky mohou stát samostatně nebo mohou být připevněny ke zdi. Oba jsou docela kompaktní, ale nástěnný věšák zabírá méně místa a umožňuje umístit pod něj stojan na boty nebo posezení. Jednotlivé věšáky na oděvy však mají své nevýhody: nemohou být trvalým místem pro ukládání svrchního oděvu a nelze na ně zavěsit některé oděvy, například kožešiny nebo kabáty z pokrčené látky a stojící věšáky jsou dosti nestabilní..

Nábytek do chodby v moderním stylu

Pro chodbu v moderním stylu bude instalace skříňového nábytku vynikajícím řešením. Nainstalujte si posuvné skříně se zrcadlovými dveřmi a osvětlením a můžete je také nastavit jako hranaté. Pokud jde o barevnou paletu, neutrální odstíny vypadají v moderní době dobře. Jako hlavní odstíny použijte bílou, černou, béžovou, mléčnou a slonovinovou.

A aby osvětlení získalo zajímavější vzhled, udělejte jasné akcenty na jednotlivé detaily, například zelené, modré, fialové a mnoho dalších jasných barev. Vyhoďte zaplněné prostory ve prospěch stylového a minimalistického interiéru. Nezapomeňte na výzdobu. Na chodbě toho obvykle není mnoho, ale stěny můžete ozdobit obrazy, originálními hodinami a lampami a také dát krásné figurky.

Správná volba a kompetentní umístění nábytkových sestav pomůže vaší chodbě zútulnit, být krásná a funkční a také vytvoří dobrý první dojem a správnou náladu hned při vstupu do domu..