Nábytek

Nábytek do ložnice

Nábytek, jeho správné uspořádání, byl vždy konečným akordem při návrhu bytu, jeho samostatné místnosti. Proto by měl být přístup k tomu přiměřený. Výsledek bude zcela záviset na vás, jak dobře si rozmyslíte a naplánujete rozmístění nábytku. Abyste si ale mohli dobře naplánovat tuto práci, potřebujete určitou znalost pravidel zařizování, která jsou pro každou místnost a styl interiéru odlišná. Zvažte pravidla pro uspořádání nábytku v ložnici pro různé styly.

Zónování prostoru na spaní: prostor na spaní

Než budete pokračovat v uspořádání nábytku v ložnici, měla by být vyřešena hlavní otázka pro tuto místnost: kam nainstalovat postel. To je velmi důležitý bod při zařizování ložnice, as to do značné míry závisí na tom, jak silný a sladký bude váš spánek, a také na vašem zdraví.

Místo je považováno za správné, pokud:
  • nad postelí nevisí žádná lampa nebo navíc velký lustr – přímé ohrožení vašeho zdravého spánku

Lustry by neměly být v oblasti postele

  • optimální pohodlné uspořádání nástěnných lamp, zásuvek, vypínačů pro jejich použití večer a v noci

Pohodlné umístění elektrických spotřebičů

  • postel není proti dveřím

Správná poloha postele

  • hlava palandy je u zdi

Harmonické lůžko16

  • instalace v rohu ložnice je možná jako naprosto přijatelná možnost

Možnost postele

  • postel je v souladu se zbytkem nábytku: noční stolky a vše, co na nich stojí, jsou na délku paže

Harmonie postele a nočního nábytku

Pracovní zóna

Ne každý byt má dostatek prostoru pro vyčlenění oddělené místnosti pro studium, ložnici a odpočinek po náročném dni. Majitel takového bytu musí nevyhnutelně najít rezervy prostoru v jedné z místností, což umožní vyřešit tento problém, tj. zónování této místnosti.

Nejvhodnější místností pro zónování je samozřejmě ložnice, která má k tomu dostatečnou plochu..

Harmonická a prostorná ložnice

Nejoblíbenější oblastí v ložnici je práce nebo studium pána v ložnici, což je nepochybně výhodné pro workoholiky..

Studujte v ložnici

Pro ty, kteří rádi sedí pozdě u počítače nebo dobré knihy, lze také najít místo pro počítačový stůl, závěsnou knihovnu. Vypadá docela harmonicky se zbytkem nábytku do ložnice..

Ideální pracovní prostor v ložnici

Oblast budoáru

Pokud je ložnice ženská, pak se v tomto případě neobejdete bez budoáru. Moderní ložnice je bez budoáru nemyslitelná. Účelem této zóny je umožnit ženě, aby se po spánku před zrcadlem dala do pořádku. Je vyžadován toaletní stolek se zrcadlem a kosmetikou. Jeho roli často hraje komoda, toaletní stolek. Musí být instalován v části místnosti, která je dobře osvětlena přirozeným i světlem lamp..

Budoár v ložnici

Dětský koutek

Dětská část je také relevantní pro spací část. Obvykle je touto oblastí dětská postýlka na kolečkách, což umožňuje její optimální využití v závislosti na situaci, což je velmi výhodné pro mladé rodiny. Dětská část může být také přidělena samostatným oddílem..

Univerzální pravidla pro zařizování ložnice, bez ohledu na styl interiéru

Skříně by neměly zakrývat otvor okna, protože osvětlení místnosti bude nedostatečné.

Skříně by měly být podél zdi

Dobrým doplňkem do ložnice bude nástěnná televize, která vám v některých případech pomůže vyrovnat se s nespavostí.

Televize v ložnici je skvělým doplňkem

Paleta barev nábytku by měla být měkká a uklidňující. Zde byste měli vzít v úvahu osvětlení ložnice. Pokud je místnost špatně osvětlená, měl by být použit světlý nábytek.

Doporučené barevné schéma ložnice

Pokud je místnost dobře osvětlená, používají se tmavší a chladnější tóny, aby se snížilo namáhání vašeho zrakového aparátu.

Dokonale osvětlená ložnice

Noční stolky by neměly mít ostré rohy, jinak není vyloučen bolestivý šok s neočekávaným nočním telefonátem.

Praktický noční nábytek

Postel by neměla být proti okennímu otvoru, pokrývat nějakou její část. V krajním případě může být postel v příčce mezi okny..

Harmonické místo postele - mezera mezi okny

A teď se pojďme seznámit se zvláštnostmi ložnic charakteristickými pro některé styly interiéru..

Nábytek do ložnice Feng Shui

Hlavní věc je, že nábytek není objemný, nezabírá obytný prostor. Ve společné ložnici by se postel neměla objevovat v zrcadle. Na fotografii, navzdory všem známkám stylu feng shui, je v ložnici toto pravidlo zjevně porušeno..

Porušení stylu Feng Shui

Postel by měla být umístěna tak, abyste na ni viděli, když na ní ležíte, ale zároveň by neměla být naproti dveřím a uprostřed ložnice. Postel musí mít nutně alespoň malou mezeru mezi podlahou..

Harmonické uspořádání postele a dveří

Nábytek by měl mít hladké tvary, ostré rohy nejsou povoleny.

Hladkost tvarů nábytku feng shui

Nábytek do ložnice v řeckém stylu

Pro řecký styl by měl být čalouněný nábytek masivní, vyrobený z přírodního tmavého dřeva, méně často – kovaný. Skříně, stoly, police, komody by měly být ve světlých barvách, kontrastujících s čalouněným nábytkem. Vyřezávaný nábytek.

Nábytek do ložnice v řeckém stylu

Hlavní atribut ložnice, postele, by měl být dostatečně široký, měkký a pohodlný, barva textilu postele by měla být v souladu s okolním prostorem.

Hlavní věc je postel

Stejně jako v každém jiném stylu je nábytek umístěn podél stěn. Skříně mohou být buď boční, nebo vestavěné. Přítomnost komody není vždy možná kvůli malé velikosti ložnice.

Vestavěný a vestavěný nábytek do ložnice

Nábytek do venkovského stylu

Country stylu se někdy říká rustikální. Nábytek plně vyhovuje této definici. Vyniká svou drsností, těžkopádností. Neexistují žádná pravidla pro sestavení jako taková.

Nábytek ve venkovském stylu

Prostorné pokoje se nejlépe hodí k vybavení v tomto stylu. objemný nábytek.

Postele ve venkovském stylu

Nábytek je často vyráběn ručně a má originální vzhled. Čalounění židlí, křesel je vyloučeno.

Originalita nábytku ve venkovském stylu

Klasický nábytek do ložnice

Je vyroben z přírodních cenných dřevin. Příslušnost nábytku k tomuto stylu je hádána podle jeho majestátu, ušlechtilých jemných tónů a přísných geometrických tvarů..

Klasický nábytek do ložnice

Nábytek s vyřezávanými dekoracemi vykládaný vzácným dřevem a kovy je vítán..

Komoda v klasickém stylu

Povinné jsou nízké stoly (káva, káva), čalouněný nábytek, čalouněný kůží

Klasický kožený nábytek

nebo reliéfní tkanina (barokní)

Nábytek čalouněný reliéfní tkaninou

Nábytek do ložnice ve skandinávském stylu

Zařizování ložnice ve skandinávském stylu je podobné venkovskému stylu: množství nábytku je omezeno na minimum, pouze nutné. Všechno má drsný skandinávský charakter.

Ložnice ve skandinávském stylu

Nábytek v ložnici ve skandinávském stylu by měl jakoby kompenzovat nedostatek slunce, který je v této části planety vlastní. Toho je dosaženo díky barevnému schématu nábytku, kterému dominují světlé tóny: světle hnědá, světle šedá, béžová.

Světlé tóny skandinávské ložnice

Postele mají často zásuvky. Stoly, pohovky mají také skládací konstrukci. Nábytek je vyroben z lehkého dřeva (buk, borovice, smrk, bříza).

Světlé tóny skandinávského nábytku

Na čalounění nábytku se používá kůže, semiš, textil. Čalounění přitom může mít šťavnatější barvy: modrá, zelená, oranžovo-červená.

Barevné schéma lehké skandinávské ložnice

Navzdory skutečnosti, že v ložnici ve skandinávském stylu by neměl být žádný další nábytek, často ve stejné místnosti můžete pozorovat stůl s počítačem a dalším kancelářským vybavením.

Studie

Naše informace vám nepochybně velmi pomohou vybavit nejintimnější místo vašeho bytu, konkrétně toto místo je ložnice. Ale poslední slovo je tvoje. Musíte tedy tvrdě pracovat, aby konečný akord zněl hodný vaší práce. Sladkosti sny!