Nábytek

Počítačová židle v moderním interiéru

Počítače se v našem životě tak pevně etablovaly, že se v mnoha ohledech začaly rýsovat nejen kancelářské, ale i domácí interiéry. «kolem» různá technická zařízení a pomůcky. Přítomnost několika počítačů (nebo jejich analogů) v ruských rodinách se stala samozřejmostí. V takové situaci vyžadují atributy nutné pro práci s počítači obzvláště pečlivý přístup k výběru. Pokud mluvíme o výběru potřebného nábytku pro vytvoření pracoviště v kancelářích, pak se zaměstnanci zřídka podaří podílet se na nákupu určitých zařízení, ale odpovědnost za výběr nábytku pro domácí použití leží zcela na majitelích domu. V tomto článku si povíme, jak vybrat správnou počítačovou židli, která bude nejen v souladu se základními principy ergonomie, ale také organicky zapadne do stávajícího interiéru..

Pár moderních křesel pro pracoviště

Kancelářská technika

Kritéria pro výběr počítačové židle pro domácí použití

Hlavním kritériem pro výběr počítačové židle pro domácí použití je doba používání technického zařízení. Někdo tráví půl hodiny denně před monitorem, kontroluje e -maily před spaním, zatímco jiný pracuje na plný úvazek jako nezávislý pracovník. Je zřejmé, že úroveň požadavků na kus nábytku bude v obou případech odlišná. Podívejme se blíže na možnosti využití určitých modelů počítačových židlí z hlediska množství času stráveného.

Originální pár

Studujte v ložnici

Se sněhově bílým čalouněním

Minimální zatížení

Pokud plánujete nákup křesla pro domácnost, která stráví u počítače celkem ne více než jednu nebo dvě hodiny denně, pak budou požadavky na takový kus nábytku nízké. Abyste si mohli zkontrolovat poštu nebo strávit krátký čas na sociálních sítích, stačí jednoduchá židle se opěradlem nebo malá židle, která je v souladu se zbytkem čalouněného nábytku.

Moderní design

Otočné židle

Křeslo se světlým čalouněním

Pro minimální zatížení je docela vhodná obyčejná kancelářská židle s minimem možností a nastavení nebo jen pohodlný model «Chipanddale». Při výběru takového kusu nábytku můžete bezpečně věnovat velkou pozornost designu, abyste vytvořili harmonickou atmosféru místnosti..

Originální konstruktivní řešení

Židle bez možnosti nastavení

Lakonické řešení

Průměrná doba práce na počítači

Pokud člověk stráví u počítače celkem dvě až pět hodin denně, pak je minimální sada kritérií při výběru nábytku nepostradatelná. Středně těžká židle (pokud jde o dobu používání) by měla mít následující nastavení:

 • nastavení výšky sedáku a opěradla;
 • schopnost změnit úhel sklonu zad;
 • schopnost nastavit hloubku sedadla;
 • přenositelnost celé struktury.

Pohodlný a ergonomický model

Klasické řešení

Ergonomie a styl

Křeslo pro osobu, která tráví 3-4 hodiny denně u stolu u počítače (je jedno, jestli pracuje nebo dělá jiné věci při pohledu na monitor), by zjevně měla být mobilní, vybavená kolečky..

Studujte v obývacím pokoji

Pracoviště pro dva

Pohodlné malé židle

U židle pro středně dlouhé zatížení by záda měla mít ortopedický tvar, tj. opakujte křivky páteře. Vizuálně lze taková záda snadno určit – v bederní oblasti struktura těsně přiléhá k tělu a poskytuje maximální oporu, «vykládka» svaly páteře.

Křeslo pro dlouhodobou práci

Pár ergonomických židlí

Ve sněhově bílých barvách

Ve většině moderních modelů s ortopedickými prvky se používá poloměkké čalounění – technická tkanina (nebo její náhrada) je natažena na tuhý rám a v bederní oblasti je použit další podpůrný pás.

Dvojice sněhově bílých modelů

Ergonomické křivky

Větraný rám

Kompletní pracovní místo doma

Pokud trávíte více než pět hodin denně u počítače, tj. pracoviště je pro vás v pravém slova smyslu, pak obvyklé nastavení výšky sedáku a opěradla nebude možné. Vysoká úroveň pohodlí a ergonomie těchto počítačových židlí znamená synchronní změnu polohy v závislosti na držení těla sedící osoby. Pohodlná, bezpečná a pohodlná židle by měla «upravit» pod tebou. Tyto modely jsou často vybaveny područkami a dokonce i opěrkou nohou..

Křeslo pro domácí kancelář

Pár zaměstnání

Ergonomická židle

V prodeji je mnoho vylepšených modelů, které se mohou plně přizpůsobit vlastnostem ohybů člověka. Pro lidi trpící určitými chorobami páteře nebudou vysoké náklady na ergonomickou židli překážkou pro uspořádání ideálního pracovního místa doma..

Interiér skříně

Křeslo s mnoha možnostmi

Moderní kancelář

Volba židle pro použití jako prvek pracoviště je ovlivněna jeho přímým umístěním. Bude židle stát ve studovně nebo ložnici, dětském pokoji nebo v utilitárním prostoru? Umístění ovlivní nejen výběr designu kusu nábytku, ale také barvu, texturované řešení čalounění, styl a materiál provedení hlavních prvků..

Skříň v béžových tónech

Tmavé křeslo ve světlé kanceláři

Vestavěné pracoviště

Samostatně bych chtěl zmínit poslední, ale neméně důležité kritérium pro výběr židle pro dokončení pracoviště doma – počet domácností, které budou pracovat u počítače. Pokud židli budou používat dvě nebo více osob, pak jsou předpokladem možnosti nastavení výšky sedáku a opěradla..

Světlá počítačová židle

Moderní design

Skříň s nádechem luxusu

Odrůdy křesel, design a soulad s interiérem místnosti

S přihlédnutím k pokračujícímu zájmu kupujících o počítačové židle výrobci neustále rozšiřují řadu modelů a nabízejí nám rozmanitost nejen v řešení barev a textur, počtu možností a možností designu, ale také v originalitě výkonu..

Křeslo pro domácí dílnu

Křesla se sněhově bílým čalouněním

Jedním z nejpopulárnějších modelů, který jasně naznačuje slušnost interiéru, je model s koženým čalouněním. V oddělené místnosti, vybavené jako kancelář nebo v obývacím pokoji s pracovním prostorem, vypadá kožené křeslo luxusně a přináší designu místnosti nádech pohodlí a elegance. Tyto počítačové židle jsou často docela působivé, vybavené područkami a opěrkou hlavy (některé modely mají další odnímatelnou opěrku nohou).

Luxusní kožené křeslo

Skříň v šedých tónech

V prostorném pracovním prostoru

Dřevo a kůže v interiéru kanceláře

Židle, která bude sloužit jako součást zařizování dětského pokoje, by měla být nejen ergonomická, ale i praktická. Je vyžadováno nastavení opěradla a výšky sedadla. Je ale také nutné nezapomenout na požadavky na čalounění židlí – hygroskopická tkanina, prodyšná a rychle absorbující vlhkost. Nabídka jasných, originálních a jednoduše zajímavých řešení v textilním designu počítačových židlí do dětského pokoje je neuvěřitelně široká.

Křeslo v pokoji teenagera

Křeslo do dívčí ložnice

Židle s plastovými sedáky a opěradly vypadají stylově a moderně, ale jsou vhodné pouze pro krátkodobé pobyty u stolu. Takové modely mají zpravidla pouze možnost nastavení výšky sedadla..

Průhledná plastová sedadla

Světlé křeslo s plastovým sedákem

Modely s tzv «síťovaný» konstrukce opěradel a sedadel umožňuje konstrukci maximální ventilaci vzduchem, což může, ale může příznivě ovlivnit výkon židle.

Křesla s odvětrávanými sedadly a opěradly

Originální a praktický design

Světlý a neobvyklý design

Dávno pryč jsou doby, kdy bylo možné v prodeji najít počítačové židle vyrobené v takzvaném kancelářském stylu. Výrobci dobře vědí, že vybavit domy zcela odlišnými styly domů je nevyhnutelné a vytvoření široké škály modelů se stává prioritou. V dnešní době nebude těžké najít počítačovou židli, která by se organicky hodila do klasického stylu dekorace místnosti nebo do jakékoli variace venkovského stylu.

Venkovský styl

A nakonec

Zde je pár tipů na výběr židle, která by vybavila vaše pracoviště. Kromě dříve uvedených požadavků na ergonomii židle si v obchodě s nábytkem před širokou škálou modelů musíte pamatovat i několik jednoduchých pravidel:

 • židle by měla mít hygroskopické čalounění, které dokonale absorbuje vlhkost a nedovolí lidskému tělu přilepit se k povrchu sedadla ani v horkém počasí (do dětských pokojů odborníci doporučují zakoupit samostatně textilní potahy na opěradla a sedačky počítačových židlí, které nejen vypadat originálně a stylově, ale také snadno umyté doma);
 • opěrka hlavy by měla pouze mírně podpírat hlavu, aniž by se namáhaly krční svaly (tuto možnost je lepší zkontrolovat osobně);
 • područky by měly být výškově nastavitelné a roztažené;
 • na opěradle židle můžete cítit a dokonce i vizuálně si všimnout zvláštních zahuštění a speciálního pásu, které jsou navrženy tak, aby rovnoměrně rozložily zátěž na páteř a uvolnily svaly;
 • na sedadlech můžete také zaznamenat zesílení – podél okrajů. To se provádí tak, aby osoba sedící na židli neklouzala dopředu;
 • díky ergonomickému rozložení výplně v sedadle a opěradle židle se snižuje zátěž svalů, přičemž v oblasti nohou nedochází ke skřípnutí cév, což často vyvolává různá cévní onemocnění;
 • některé modely jsou vybaveny vestavěným masérem nebo mechanismem, který může simulovat houpací křeslo;
 • je zřejmé, že nastavení různých úrovní polohy sedadel a opěradel u moderních židlí není možné bez obsluhy speciálních mechanismů (pneumatické patrony nebo plynové výtahy), provoz těchto zařízení je nutné také vyzkoušet v praxi;
 • před nákupem nezapomeňte zkontrolovat maximální přípustnou hmotnost pro konkrétní model židle.

Tmavé křeslo v místnosti se světlým nábytkem

Lehké křeslo v kombinované místnosti