Nábytek

Závěsná židle v interiéru: 100 návrhových nápadů

Bláznivé tempo života v moderním městě nás nutí hledat nové způsoby relaxace. Možnost odpočívat, získat klid a relaxaci v rámci svého domova je drahá. Ale není třeba «vymyslet kolo», nebo spíše stačí transformovat metody relaxace a dokonce změny polohy člověka vůči Zemi, které jsou lidstvu již dlouho známy. «Překřížené» houpačka a houpací síť v jednom kuse, s využitím moderních pevných a odolných materiálů, dostali designéři cenově dostupný a estetický kus nábytku – závěsné křeslo. Tyto prostředky pro odpočinek a relaxaci, které se liší tvarem, velikostí a materiálem provedení, se mohou stát harmonickým doplňkem každého interiéru. Upozorňujeme na 100 designových projektů pro použití závěsné židle v interiéru i exteriéru moderního domova.

Závěsná židle v interiéru

Křeslo z révy a bambusu

Závěsná židle: možnosti designu a použité materiály

Druhé jméno závěsné židle není bez důvodu «závěsné houpací křeslo». Schopnost houpat se v různých směrech a otáčet se kolem své osy umožní dospělému vzpomenout si na dětství, pohodlně sedět v kusu nábytku «země-vzduch». Název mluví sám za sebe – závěsná židle je kokon, malá houpací síť nebo koule z ratanu, vinné révy nebo moderních materiálů, jako je plast, akryl nebo polyuretan, zavěšené na stropě nebo trámu pomocí řetězu, lana nebo jiného typu uchycení.

Zavěšení židle z baru

Originální model

Pro styl podkroví

Průhledný model

Nejprve jsou všechny závěsné židle klasifikovány podle materiálu provedení. Houpací křeslo, které je kombinací houpací sítě a houpacího křesla, může být vyrobeno z:

  • vinná réva;
  • ratan (přírodní nebo umělý);
  • plastický;
  • akryl;
  • dřevo;
  • kovové tyče;
  • textilie;
  • být kombinovaným výrobkem z různých materiálů.

Závěsné křeslo v obývacím pokoji

Křeslo v eklektickém designu

Na zasklené terase

V bílé

Závěsné židle se kromě způsobu a materiálu provedení liší také maximální hmotností, kterou konstrukce unese. U každého konkrétního modelu potřebujete znát horní hmotnostní limit – některé židle jsou určeny pro hmotnost nejvýše 100 kg, jiné jsou schopné odolat zatížení 150 kg. Vše závisí na materiálu, velikosti a tvaru houpacího křesla.

Bublinková židle v obývacím pokoji

Ve světlém interiéru

Kontrastní design

Skládací židle do školky

Hlavní rozdíl mezi závěsnými židlemi ale souvisí s jejich designem. Globálně jsou všechny stávající modely sedadel odvozeny od 2 nejslavnějších modelů. První – židli na vajíčko (vajíčko) vynalezl v roce 1957 designér z Dánska. Mnoho moderních modelů závěsných houpaček je variací na téma «vejce» v té či oné modifikaci. Pohodlné umístění na ergonomickém křesle se stalo symbolem relaxace a vytvoření nejpohodlnější relaxační oblasti v každé místnosti.

Křeslo do dětského pokoje

Na sněhově bílém pozadí

Proutěné křeslo v tmavé barvě

Závěsný pár

Druhý stejně známý design závěsného křesla Bubble (mýdlová bublina) byl vynalezen ve Finsku o něco později, v roce 1968. Pokud houpací křeslo Egg neustále prochází změnami, pak upravte «bublinková židle» vyrobené v původním vzhledu, změny se týkají pouze zvýšení pevnosti materiálu a určité dekorace výrobku – existuje model s podsvícením na průhledném povrchu «měchýř» můžete použít kresbu, gravírování nebo tisk fotografií.

Plastové křeslo

Jasný design

Sněhově bílý interiér

Transparentní pár

Ústřední prvek

Každý model závěsné židle je vybaven měkkými vložkami, polštáři nebo polštáři pro pohodlnější umístění. Modely se prodávají s hotovými měkkými vložkami nebo si můžete koupit křeslo a vytvořit si vnitřní výplň sami (například vyrobte měkké sedadlo, které bude odpovídat barvě dekorativních polštářů nebo jakéhokoli jiného textilu v interiéru).

Venkovský styl

Neobvyklý design

Originální interiér

V kombinovaném prostoru

Modely z ratanu a révy mají poměrně tuhé tělo, perfektně drží tvar a splňují požadavky na ergonomii. Takové modely nejčastěji vypadají jako kokon, jako by obklopovaly osobu, která v něm sedí. Tento model vytváří zvláštní náladu pro každého, komu je uvnitř příjemně. Soukromí, bezpečí a relaxace – pocity, které jsou v dnešním dynamickém světě tak nezbytné.

Závěsná křesla v obývacím pokoji

Ve sněhově bílém prodloužení

Útulný koutek

Původní forma

Textilní modely jsou spíše jako houpací sítě, vyráběné pouze v kompaktnějších variantách. Závěsná židle, která vypadá jako houpací síť, se stane organickou součástí interiéru, vyzdobenou v jedné z odrůd venkovského stylu – od Středomoří po Provence.

Houpací křeslo

Závěsné houpací křeslo

Textilní závěsné křeslo

Fazolový pytel pod baldachýnem

Původní čtyři

Bublinková židle s pevným rámem nebo plastem nebo akrylem se perfektně hodí do jakéhokoli směru moderního stylu. Hi-tech, loft, současný a průmyslový styl mohou těžit také z průhledných plastových houpacích židlí..

Ve světlém obývacím pokoji

Symetrické zařízení

Ložnice v modrých tónech

Ložnice s podstavcem

Všechny odstíny šedé

Interiér i exteriér se závěsnou židlí

Ve kterých místnostech lze tedy závěsnou židli použít jako součást interiéru? Ano, téměř v každém. Pokud bylo dříve možné vidět houpací křeslo pouze v dětských pokojích a ložnicích, dnes tento kus nábytku najdete také v obývacích pokojích, kancelářích, jídelnách a dokonce i prostorných kuchyních. Vše závisí na tom, která místnost je pro vás výhodnější uspořádat koutek pro odpočinek a relaxaci (nebo místo pro čtení, pohybovou nemoc dítěte) a parametry samotné místnosti, protože pro pohodlné houpání židle potřebuje volný prostor.

Proutěné světlé křeslo

Koordinační centrum

Původní obývací pokoj

Pokud mluvíme o variantách integrace závěsné židle do interiéru jakékoli místnosti, pak existují pouze dvě populární metody. Je módní volat první možnost «útulný koutek» – pro křeslo je vyhrazeno speciální místo v místnosti, kde můžete relaxovat, číst si, relaxovat. Tuto metodu harmonické integrace lze použít jak v ložnicích, kancelářích, tak v dětských pokojích (zejména v těch, kde žijí dvě nebo více dětí).

Čtecí koutek v ložnici

Místo k odpočinku ve studovně

V romantickém stylu

Neobvyklá kompozice

Závěsná židle u okna

Druhá variace «zápis» houpací židle v interiéru moderního domova je spojena s vytvořením akcentního prvku, centra koordinace a přitažlivosti všech očí. Je snadné uhodnout, že se závěsná židle stane takovým prvkem interiéru. Současně není nutné, aby byl umístěn striktně ve středu místnosti, stačí zdůraznit na neutrálním pozadí vnitřní dekorace a mít kolem sebe volný prostor.

Křeslo uprostřed obývacího pokoje

Venkovský styl

Neobvyklý prostor

V podkrovní místnosti

Závěsné křeslo v obývacím pokoji

Kokonová židle popř «bublina» nejčastěji se stává doplňkem relaxační oblasti moderního obývacího pokoje. Ať už segment relaxace tvoří pohovka a křesla, ať už je doplněn krbem nebo televizí, ale závěsné křeslo nebude nikdy nadbytečné. Na jedné straně jste vhodně umístěni na individuálním místě pro odpočinek a relaxaci, na druhé straně můžete svobodně komunikovat se všemi v místnosti..

Křeslo v rekreační oblasti

Prostorný interiér obývacího pokoje

Studio pokoj se závěsným křeslem

Originální výkon

Proutěná proutěná nebo ratanová křesla vypadají nejvíce organicky v obývacím pokoji zařízeném ve venkovském, plážovém, středomořském stylu. Eklektický interiér obývacího pokoje je schopen přijmout jakoukoli verzi závěsného houpacího křesla.

Středomořský styl

Kreativní přístup

Kruhové proutěné houpací křeslo

Závěsná židle je ve většině případů připevněna přímo ke stropu. V některých místnostech je vhodné namontovat houpací křeslo na stropní trámy. V prostorných studiových pokojích s neuvěřitelně vysokým stropem, kde byla postavena horní vrstva prostor, lze k základně druhé úrovně připevnit kokonovou židli nebo houpací síť.

Zavěšení na základnu druhé úrovně

V černobílém interiéru

Houpací křeslo v ložnici

Ideálním způsobem, jak si ve své ložnici vytvořit čtecí kout, je zavěšení pohodlného křesla, které i na malém prostoru vytvoří odlehlé zákoutí. Kompaktní modely, které nezabírají mnoho místa, jsou pro tyto účely ideální..

Světlý design ložnice

V ložnici pro dva

V šedo-růžové paletě

Světlá dekorace do ložnice

Houpací křeslo «bublina» s průhledným rámem se organicky vejde do mnoha stylů dekorace do ložnice. Jakýkoli směr moderního stylu bude obohacen pouze přítomností tak originálního, ale zároveň praktického kusu nábytku, jakým je křeslo Bubble..

Křeslo

Závěsná bublinková židle

Ložnice ve fialových tónech

Jasné akcenty

Sněhově bílá pavučinová židle vypadá neuvěřitelně vzdušně, bez tíže. Takový kus nábytku se organicky vejde do ložnice zařízené ve stylu Powans, shabby chic, vintage. Romantický styl je pro takové funkční a zároveň dekorativní prvky doslova stvořený..

Židle White Spider Web

Sněhobílá poprava

Sněhově bílá krajka

Sněhově bílý nábytek

Židle se závěsným systémem do dětských pokojů

Je těžké najít dítě, které by nemělo rádo houpačku. V dnešní době je možnost houpat se v pohodlné poloze k dispozici nejen na ulici, na hřišti, ale také v dětském pokoji. Pohodlné a ergonomické modely závěsných židlí se stanou nejen místem pro zábavu dítěte (houpačka «kokon» nebo «bublina» neuvěřitelně zábavné), ale také možnost nějakého soukromí ve školce, kde žijí dvě a více dětí.

Ve světlém dětském pokoji

Skandinávský styl

Bublinková židle s jasnou výplní

Eklektický design

V dětském pokoji je důležité vzít v úvahu všechny nuance používání závěsných židlí. Pokud by v rodičovské ložnici takový model prošel mírným kroutením, pak v dětském pokoji tento kus nábytku projde skutečnými zkouškami – dojde k odpuzování ze stěn, kroucení, kymácení ve všech možných směrech.

V pokoji teenagera

V dívčí ložnici

Sněhově bílé povrchy

Světlé prvky v dětské ložniciSuspenze

Závěsné židle v krajinném designu

Nejen interiér moderního domova může být vybaven pohodlným kusem nábytku pro odpočinek a relaxaci. Chcete -li zlepšit efekt klidného houpání v pohodlném houpacím křesle, můžete být pouze na čerstvém vzduchu. Zavěšení houpací židle na terasu, pod baldachýn nebo těsně pod strom je nejen účinný způsob, jak uspořádat rekreaci v přírodě, ale také ozdobit krajinný design soukromého dvora nebo letní chaty.

Závěsná židle v exteriéru

Transparentní trojice

Venkovní rekreační oblast

Světlá křesla pod baldachýnem

Pro exteriér soukromého domu musíte vybrat modely závěsných židlí, které jsou připraveny odolat všem peripetiím přírody ve vašem regionu. Například mezi přírodním a umělým ratanem je lepší dát přednost tomu druhému. Umělý materiál lépe snáší vysokou vlhkost, vystavení přímému slunci a teplotním změnám (a je levnější).

Pár židlí na terase

Temný pár

Upevnění na strom

Malebný koutek

Ale bez ohledu na výběr materiálu pro provedení závěsné židle používané pod širým nebem, odborníci doporučují odstranit konstrukci v místnosti na zimu. Ideálním místem by byla nevytápěná, ale suchá kůlna nebo garáž..

Sněhově bílé křeslo pod baldachýnem

V bílých a modrých tónech

Útulné místo k pobytu

Venkovní houpací křeslo

A na závěr

Poté, co se rozhodnete pro model závěsné židle, její rozměry a materiál provedení, určitě vybraný model otestujte nejen na pevnost, ale také na úroveň osobního pohodlí. Posaďte se na houpací křeslo přímo v obchodě, zaujměte různé pózy a zjistěte, jak vám je osobně příjemně «Objetí» konkrétní model. Konec konců, závěsná židle vyžaduje připevnění ke stropu nebo podlahovým trámům, pokud se vám model nelíbí po měsíci nebo dvou používání, pak budete muset provést kosmetické opravy stropu, abyste skryli stopy po zavěšení houpací křeslo. Proto odborníci nedoporučují nákup závěsné židle online, ale ujistěte se, že vám osobně vyhovuje..

Jasný a kreativní design

Neobvyklý pár

Současný styl

Ve sněhově bílé ložnici