Nápady

100 nápadů na vytváření nábytku a dekorů z palet

Ručně vyrobený nábytek a dekorační předměty nesou nejen kus tepla a vitální energie mistra, ale také dokážou udělat interiér místnosti nebo krajinný design nádvoří jedinečným, zajímavým a netriviálním. S malými finančními a časovými náklady můžete získat interiérové ​​předměty, nábytek a výzdobu z jednoduchých dřevěných palet, které obvykle zůstávají po stavebních pracích. Speciální stojany na stavební a dokončovací materiály se také nazývají palety. Jsou vyrobeny z prakticky neošetřených, ale velmi odolných dřevěných desek, které nejsou umístěny blízko sebe, ale v určité vzdálenosti.

Paletový nábytek

Druhý život palet

Místo toho, abyste kebab zapálili použitými paletami, zkuste je použít k vytvoření jedinečné atmosféry ve vašem domě nebo na zahradě. Samozřejmě budete muset strávit čas přípravou výrobku na řemeslné zpracování, čištěním, broušením a základním nátěrem všech povrchů, prováděním potřebných měření, nákupem příslušenství, případně barvy nebo laku na otevření. Finanční náklady na nezbytné maličkosti se ale evidentně nedají srovnávat s náklady na podobné kusy nábytku z obchodů. A vynaložený čas a úsilí se více než vyplatí nákupem nového kusu nábytku, který udrží teplo vašich rukou. Přinášíme vaši pozornost působivý výběr fotografických příkladů skutečnosti, že palety pro stavební materiály mohou nejen získat druhý život, ale také se stanou vrcholem interiérového nebo krajinného designu.

S dírou uprostřed

Nízké regály

Palety pro výrobu nábytku a dekoračních předmětů do interiéru

Jídelní stoly, konferenční stolky a tácky

Nejoblíbenějšími kusy nábytku, které se nejčastěji vyrábějí ze stavebních palet, jsou stoly různých úprav. Jejich distribuce je zřejmá – nízký stůl může snadno a rychle vyrobit i mistr bez větších zkušeností. Abyste získali plnohodnotný kus nábytku, potřebujete minimální sadu nástrojů a nábytkového kování..

Světlé dřevo

Kombinovaný stůl

V tmavé barvě

Kombinatorika

Konferenční stolek nebo stojan můžete jednoduše vybrousit, nemalovat, a tím vnést do interiéru teplo dřevitých tónů. Nátěr lakem ochrání nejen vás a vaši domácnost, ale také vám umožní prodloužit životnost nového kusu nábytku, protože vždy existuje riziko rozlití něčeho na nábytek..

Otevřeno lakem

Kontrastní barva

Nebo můžete výsledný produkt namalovat, položit tlusté sklo jako originální desku stolu a poskytnout svému stolu kolečka pro mobilitu. Takové příslušenství se prodává ve všech železářstvích a je levné..

V bílé

Ve fialových odstínech

Konferenční stolek

Vozík na kolečkách

Volný prostor mezi dvěma řadami palet může být použit jako skladovací systém nebo vybaven zásuvkami. Vybavit je originálními držadly.

Se zásuvkami

Originální krabice

S úložnými systémy

Zásuvky a police

Pokud můžete snadno vyrobit konferenční stolek z palet, pak stůl nebo jídelní stůl lze vyrobit poměrně rychle. Pro tohle «prodloužit» nohy, položením části palet kolmo na desku stolu, nátěrem výrobku nebo lakováním. Výsledný kus nábytku může být vybaven skleněnou deskou, zásuvkami nebo originálními bloky po stranách pro uložení knih, papírů nebo časopisů.

Lavice

Stůl s úložnými přihrádkami

Stůl se zásuvkami na kovových nohách, oddělený restaurovanou skříní, se může stát pracovištěm nebo sektorem pro kreativitu dvou dospívajících dětí žijících ve stejné místnosti.

Pro dva

Jídelní stůl z dřevěných palet instalovaných na kovových nohách s kolečky (lze je zakoupit v obchodech s nábytkem) je na jedné straně odolný a spolehlivý a na druhé straně je mobilní a snadno uspořádá jídelní kout s židle kdekoli.

Jídelní stůl S kovovými nohami a kolečky

Postele

Celý rám postele může být vyroben z palet. Základnu můžete vyrobit z jedné řady palet (v tomto případě získáte místo na spaní ve stylu asijských interiérů, kde je veškerý nábytek velmi nízký) nebo dát dvě úrovně jednu na druhou. O větrání takového lůžka se nemusíte starat, ale nedoporučujeme silně skákat na výsledný rám.

Paletová postel

V závislosti na stylu interiéru vaší ložnice a zvolené barevné paletě může být vhodná buď přirozená barva dřeva, nebo bude třeba rám vymalovat..

Sněhově bílý rám

Palety lze použít k ozdobení čela postele. U interiérových stylů, které využívají prvky takových stylů, jako je půdní vestavba, minimalismus, country, průmyslový pop art nebo jejich odrůdy, může být taková výzdoba darem z nebes, vrcholem moderní ložnice..

Čelo

Podnosy pro zdobení hlavy postele lze umístit různými způsoby vzhledem ke stěně a posteli. V některých případech můžete uspořádat úzkou polici, abyste do ní mohli vložit telefon nebo knihu.

Pohodlné čelo postele

Pro minimalistické nastavení ložnice, kde postel není jen ústředním kusem nábytku, ale často také jediným, jsou palety jako materiál pro výrobu rámu perfektní..

Interiér ložnice

Pohovky a křesla

Pokud dokážete vyrobit postel z palet, je výroba pohovky velmi skutečná věc. Je zřejmé, že takový kus nábytku bude vyžadovat nákup měkkých sedadel a opěradel. Ale takovou pohovku můžete použít i v místnostech, kde hrozí rozmazání čalounění, například v kuchyni nebo jídelně, ale odnímatelné měkké části můžete jednoduše vyprat.

Pohovka

Výška pohovky obecně a zejména opěradla, přítomnost područek je na vás. S ohledem na standardní velikosti palet – existuje několik možností, ale jsou.

Pohovka s měkkou podložkou

Takové pohovky s odnímatelnými měkkými částmi lze použít jak pro interiérové ​​vybavení, tak instalovat na ulici..

Na balkoně

Palety můžete nechat v jejich původních barvách ošetřením pouze speciálními ochrannými laky. Nebo můžete do interiéru místnosti přidat různé barvy a namalovat výsledný rám pohovky jasnou barvou, nebo můžete použít kontrastní kombinace dvou odstínů.

V modré a bílé verzi

Ze dřevěných stavebních palet lze vyrobit celý soubor pohovek nebo použít rohovou úpravu a vytvořit tak prostorný kus nábytku. S měkkými podložkami a spoustou polštářů může být tato pohovka skvělým posezením ve vašem obývacím pokoji..

Rohová sedačka Nábytkový soubor

Pro asketičtější nastavení můžete použít pohovku vyrobenou z palet a bez měkkých podložek.

Paletová sedačka

Podobným způsobem může být navrženo i malé křeslo. Prostor mezi úrovněmi palety lze využít jako úložný systém – stohujte časopisy nebo knihy, které jsou pro vás aktuálně relevantní.

Křeslo

Dekorativní prvky

Pomocí desek odebraných ze starých palet, jejich očištění od nečistot, jejich broušení a broušení můžete vyrobit nejen kusy nábytku, ale také dekor pro svůj domov. Originální interiérové ​​prvky nejen přinesou rozmanitost na tradiční zastávku, udělají místnost originálnější, ale mohou se také stát ústředními centry místností vašeho domova..

Kreslení na desky

Malý panel dřevěných matric navinutého tvaru a barvy s otevřenými policemi může být nejen dekorací stěny, ale také úložným systémem pro malé věci, které je důležité udržovat «po ruce».

Praktický panel

Jen pár krátkých desek, sražených k sobě s nízkými boky a pár úchytů po stranách – je připraven originální podnos, který můžete použít v situacích, kdy potřebujete něco přinést, například snídani do postele.

Zásobník

Pro svého mazlíčka můžete udělat místo odpočinku, princip výroby je podobný procesu získávání pohovky nebo židle. Výsledné místo pro psa nebo kočku lze opatřit měkkým substrátem, otvory pro pijáka a misku s jídlem lze vyrobit tak, aby byly vždy v klidu a voda, jídlo se nerozlilo.

Místo pro mazlíčka

Originální rámeček na zrcadlo, vyrobený ze kusů dřeva různých barev a tvarů, může být ozdobou vaší koupelny nebo toalety.

Zrcadlový rám

Použití palet pro uspořádání dvora nebo osobního pozemku

Pokud ještě nejste připraveni přivést produkt z dřevěných palet do svého domova, zkuste pomocí stavebních bloků vyzdobit krajinu své letní chaty nebo dvůr soukromého domu. Dřevěné paletové desky mohou sloužit jako základ pro vytvoření grilovací plochy. Nezapomeňte ošetřit povrchy tepelně odolnými impregnacemi.

Prostor pro grilování

Z palet může být skvělá, trvanlivá zahradní houpačka, kterou mohou používat děti i dospělí. Výsledný produkt lze doplnit měkkými sedáky nebo jednoduše nasadit deku pro pohodlnější umístění..

Houpačka

Na principu všech stejných rohových sedacích souprav můžete stavět posezení pod širým nebem nebo na terase, verandě, pod baldachýnem. Přidáním nízkého stolního stojanu do výsledné sestavy nábytku získáte plnohodnotnou rekreační oblast.

Pod baldachýnem

Malý snídaňový stůl a židle nebo jídelní kout pro čtyři jsou skvělou příležitostí pro venkovní stolování. Co by mohlo být lepší pro váš vlastní dvůr nebo příměstskou oblast s domem?

Obědová skupina

Námi známé patrové stoly na kolečkách lze také použít jako doplněk zahradního nábytku k pořádání venkovní rekreační oblasti. Díky kolečkům je výrobek velmi mobilní a pokud začne pršet, snadno jej schováte pod baldachýn.

Skleněná deska

Dřevěné palety mají nekonečné možnosti využití na letní chatě nebo na dvoře soukromé domácnosti. Například tyto stojany na květináče a vany mohou být praktickým doplňkem organizace krajinného designu místní oblasti..

Podpora pro květiny

Takové stojany na květiny lze nejen umístit na místa, ale také zavěsit na plot nebo jakýkoli jiný svislý povrch..

Plotový dekor

Malé pohovky a křesla, které jste viděli v první části této publikace o interiérovém designu, lze také použít jako zahradní nábytek. Samozřejmě, že takový nábytek nakonec na slunci vybledne a bude muset být chráněn před vlhkostí se zvláštní péčí, ale takový zahradní nábytek vás bude stát mnohem méně. A různé impregnace, laky a další spreje mohou pomoci prodloužit životnost venkovních paletových produktů..

zahradní nábytek

Na ulici

S jasným měkkým podkladem

S polstrovaným sedadlem

Dřevěná lehátka na opalování a opalování jsou dalším praktickým využitím stavebních palet. Můžete je doplnit měkkými podložkami a umístit je poblíž bazénu nebo jednoduše na otevřené místo ve dvoře nebo na místě.

Lehátka

Na každé letní chatě nebo na nádvoří soukromého domu může dřevěná lavička ze stavebních palet přijít vhod.

Lavice

Zahradní lavička

Robustní lavice

Malá lavice

Taková lavička, namalovaná v jasných barvách a vybavená měkkými sedáky nebo polštáři, se může stát místem setkávání domácností nebo hostů na vašem webu..

V modré

Ze starých palet, které se mohly právě rozsvítit v sauně nebo se stát palivem do ohně, můžete vytvořit celou nábytkovou kompozici, která může dokončit terasu na vašem dvorku nebo dvorku. Taková náhlavní souprava je nejen spolehlivá, praktická, cenově dostupná, ale také vypadá velmi organicky.

Uspořádání palet

Zajímavé možnosti nábytek z dřevěných beden viz zde.