Nápady

Altán s grilem: módní nápady na fotografii

Dacha je pro většinu lidí místem pohodlí, relaxace a jednoty s přírodou. Právě tady chce každý uniknout z ruchu města, být v kruhu příbuzných a přátel, sedět s nimi u jednoho velkého stolu. Někteří se snaží co nejvíce unést přírodou a její přírodní krásou, myslet na něco příjemného nebo jen snít. Odpočinek je dobrá věc, ale co dělat, když chcete jíst? Tradiční odpovědí na tuto jednoduchou otázku jsou chutné a šťavnaté kebaby. Je to smažené maso, které vás přivádí co nejblíže k přírodě, vrací člověka k primitivitě a odvádí pozornost od všeho nadbytečného.

Nicméně v dnešní době chce málokdo jít daleko do lesa nebo k řece, hledat správné místo, aby bylo čisté, bezpečné a pohodlné. Proto většina lidí přemýšlí o vybavení grilu ve svém venkovském domě a ještě lépe altánu s grilováním. Koneckonců zde můžete sedět u velkého rodinného stolu, povídat si s přáteli a rodinou, užívat si horké grilování, aniž byste si museli dělat starosti «rozmary» Příroda.

bílý uzavřený altán s grilem altán a přenosný gril altán na dřevěných podpěrách altán s uzamykatelným grilem altán s krbem a grilem altán s grilem altán s krbem

Volba optimálního designu

Altán s grilem lze postavit z úplně jiných materiálů, hlavní je, že vypadá organicky. Budova by měla co nejvíce zapadat do krajiny, aniž by narušovala její design. Ve většině případů se jako hlavní materiál používá cihla, kov nebo dřevo..

altán s moderním grilem velký celoroční altán s grilem velký uzavřený altán s grilem gril a grilování v altánu designový altán s grilem

Dřevěný altán

Altán s grilem ze dřeva se díky své přirozenosti a šetrnosti k životnímu prostředí perfektně hodí do každé krajiny. Taková budova doplňuje místo, bez ohledu na jeho styl, protože dřevo je považováno za všestranný materiál, který lze zpracovat způsobem, který si přeje vlastník území..

Výhody dřevěného altánu:

 • Malé hotovostní náklady. Náklady na dřevo nejsou příliš vysoké, nástroje potřebné pro stavbu jsou také v cenově dostupném cenovém segmentu..
 • Správně zpracované dřevo může trvat dlouhou dobu a přitom zaručuje vysokou úroveň spolehlivosti.
 • Konstrukce konstrukce je poměrně jednoduchá a rychlá.
 • Úspora na základech. Dřevěná budova je dostatečně lehká, což znamená, že nemusíte utrácet za masivní základ, bude stačit odlehčená verze.

altán ze dřeva s grilem altán s grilem altán s grilem uprostřed stolu dřevěný altán s grilem krásný altán stylový altán s grilem stylový dřevěný altán s grilem

Odolný cihlový altán

Pokud je investiční výstavba plánována na mnoho let, pak je nejlepší použít cihlu. Je však třeba mít na paměti, že musíte použít plný a pevný základ. Náklady na altán budou ve srovnání s dřevěnou konstrukcí mnohem dražší.

Nevýhody jsou jasné, ale co výhody? Za zmínku také stojí, protože mezi nimi:

 • Vysoká úroveň požární bezpečnosti. V altánu s grilem je to nesmírně důležité, protože jiskra může zasáhnout povrch zdi, v případě cihlové budovy se není čeho bát.
 • Stavba nevyžaduje pietní údržbu ani pravidelné opravy, protože se provádí mnoho let.
 • S pomocí kamene nebo cihel můžete vytvořit nejen altán, který chrání před větrem, ale také malý dům, který může topit i v zimě. Milovníci přírody zde mohou nejen odpočívat v létě, ale také se setkat se zimní dovolenou s grilováním v rukou.

cihlový altán s grilem velký cihlový altán dvoupatrový cihlový altán uzavřený cihlový altán cihlový altán s grilem

Luxusní kovaný altán

Altán z tepaného železa je poměrně složitý, ale svým vzhledem zajímavý design. Nestojí za to zapojit se do jeho stavby sami, protože to vyžaduje speciální dovednosti a je lepší pozvat profesionála. Již bude schopen nejen postavit budovu, ale také pomůže přivést k životu všechny původní nápady a nápady. Náklady na konstrukci budou přímo záviset na množství materiálu, složitosti práce a designu..

Kovaná budova otevírá svému majiteli následující příležitosti:

 • Můžete si vytvořit altán s originálním designem a jedinečným vzhledem. Z toho můžete udělat skutečný vrchol předměstské oblasti.
 • Pro úplnou harmonii můžete použít kované dekorativní prvky a odpovídající pánev.
 • Použitím speciálních barev s antikorozními vlastnostmi můžete zachovat celistvost altánu po mnoho let.
 • Existuje možnost kombinace, kombinace kovaných prvků se dřevem nebo kamenem.

altán z trubek s grilem kovaný altán s velkým grilem kovaný altán kované s grilováním kované s grilovací troubou

Výběr grilování

Typ grilování a jeho typ se nejlépe určí v počátečních fázích, před zahájením návrhu altánu. V altánech se často používají obyčejné přenosné grily, ale ten vestavěný bude mnohem zajímavější a samotná budova se stane funkčnější..

Vestavěný ohřívač je obrovská konstrukce z kamene, kovu nebo z kombinace obojího. Tento typ grilu má často řadu dalších součástí – polici na palivové dříví, stůl na krájení masa, výklenek na nádobí atd. Chcete-li nainstalovat takovou strukturu, musíte položit vysoce kvalitní základ..

Aby byl gril bezpečnější, nemůžete používat dřevěné palivové dříví, ale používat kameny sopečného původu. Takový pánev může fungovat jak na plyn, tak na elektřinu. Vyhřívané kameny slouží jako předmět pro přenos tepla, účinnost bude dvakrát vyšší než u palivového dřeva. Výhoda spočívá v úplné absenci kouře a ekonomickém využití zdrojů. Životnost takových kamenů je 3 roky nebo 600 zahřátí..

Velikost grilu, jeho tvar a externí data závisí pouze na vkusu majitele a jeho finančním potenciálu. Grilovací ohniště musí být instalováno v severní části altánu, vestavěné ohniště musí mít sběrač kouře a speciální potrubí pro odsávání kouře.

kombinovaný altán letní altán s grilem letní altán grilování v altánu miniaturní altán s grilem obrovský altán s grilem originální altán na rozdávání originální altán s grilem

Péče o altán

Aby altán s grilem sloužil mnoho let, musí dostat včasnou péči, a to:

 • Otevřený altán na zimní čas «zabalí se» strečová fólie s větracími otvory.
 • Dřevěný altán musí být zbaven listí ze stromů: pokud listy zvlhnou, způsobí hnilobu dřeva a v důsledku toho zničení konstrukce.
 • Kovové a dřevěné konstrukce musí být ošetřeny speciálními látkami, které mohou chránit materiál před negativními vlivy přírody.
 • Dřevo vyžaduje tmel, protože postupem času může začít praskat.
 • V zimě je nejlepší neukládat zde nic zbytečného a brát si do domu přenosné předměty a předměty..

Při poslechu řady elementárních požadavků si můžete nejen užít příjemné grilování v přírodě po mnoho let, ale také si užít maximální pohodlí a pohodu..

prosklený altán s grilem otevřený altán moderní altán útulný altán s grilem útulný letní dům s grilem černobílý altán s grilem šestihranný uzavřený altán s grilem elegantní altán s grilem