Nápady

Barový pult v obývacím pokoji: moderní dekorace pokoje v různých nápadech

Barový pult v obývacím pokoji je skvělý nápad. Koneckonců, jak pohodlné je sedět se svými hosty a vychutnat si koktejl nebo sklenku vína se zajímavým detailem interiéru a sedět na vysokých židlích. Pokud chcete vytvořit bar, který spojuje vaši kuchyň nebo obývací pokoj, umístěte tento kus nábytku na strategické místo v místnosti. Tipy a triky můžete získat v tomto článku. Objevte inspiraci ve fotogalerii a vytvořte ve svém obývacím pokoji praktický a estetický bar.

Návrh obývacího pokoje s barovým pultem: umístění

Kam nainstalovat barový pult v obývacím pokoji? Jak již bylo zmíněno, tento kus nábytku můžete umístit mezi kuchyň a obývací pokoj, pokud jsou oba prostory otevřené nebo pod schody. V případě, že místnost zaujímá obývací pokoj a jídelnu, to znamená, že má dvojí účel, můžete mezi ně umístit stojan. Bude tedy moci označit hranici mezi těmito dvěma mezerami. Kromě toho je barový pult ideální pro pohovku. Mezi nábytkem bude snadné se pohybovat. Je také příjemné užívat si bar ve svém obývacím pokoji pouhým umístěním blízko okna.

Různé styly baru v obývacím pokoji

Pokud dáváte přednost instalaci lišty do obývacího pokoje, existují kontroverzní modely tohoto typu nábytku, které vytvářejí různé styly v dekoraci. Pult samozřejmě musíte harmonicky sladit s designem vašeho obývacího pokoje. Moderní modely barových pultů jsou působivé, takže si můžete vybrat design v závislosti na prostoru, který máte..

Chcete-li do svého obývacího pokoje začlenit barový pult, můžete se rozhodnout pro elegantní nebo dokonce ultramoderní přímořský styl. Je také možné vytvořit atmosféru výzdoby tropické země, která vám pomůže cestovat za koktejlem do exotického koutu světa, jako je pobřeží Středozemního moře..

Pokud máte v obývacím pokoji volný prostor, můžete se dokonce rozmazlovat a uspořádat prostor zcela vyhrazený barové funkci. Je to skvělá příležitost k instalaci mini lednice s různými nápoji. Barový pult v podobě baru může být velmi dekorativním prvkem interiéru, například ve stylu podkroví.

Existují velmi krásná aranžmá, kterými jsou barové pulty v prostorném minimalistickém obývacím pokoji, vytvářející přátelskou a otevřenou atmosféru. Chcete -li tento prostor zvýraznit, můžete si vybrat požadovanou barvu stěn..

Kuchyně-obývací pokoj s barem

Prvním řešením pro vytvoření baru v obývacím pokoji je umístění mezi kuchyň a obývací pokoj, často vedle pohovky. Toto řešení vám umožní vytvořit spojení mezi dvěma místnostmi a je také dobrým řešením pro ty, kteří mají otevřenou nebo polootevřenou kuchyň. Bar s pootevřenou kuchyní je vskutku v hlavní místnosti, obývacím pokoji, ale je přístupný i z prostoru pro vaření. Výhodou je úspora místa a obsluha hostů. Takže i v malých bytech si můžete snadno vytvořit takový koutek odpočinku a relaxace..

Barový pult je mimořádně pohodlný a nezbytný kus nábytku. Spojením otevřeného obývacího pokoje s kuchyní vznikl zcela nový kus nábytku – barový pult, také často označovaný jako poloostrov. V řadě interiérů lze pozorovat, že tento kus nábytku je postaven proti zdi a je součástí dvou místností. To je často organizováno tak, že kuchyňská strana je další pracovní plocha a boční část obývacího pokoje je skvělým místem pro rychlou snídani, kávu nebo chat s osobou připravující jídlo. Barový pult má ještě jednu cennou výhodu – opticky odděluje kuchyň, která je při vaření často nepořádek, od spořádané místnosti v podobě předsíně..

Zónování obývacího pokoje s barovým pultem

Barový pult se stal dokonalým kusem nábytku, který zároveň spojuje kuchyň s obývacím pokojem a opticky je odděluje. Aby byl tento efekt umocněn, mají kuchyně často zavěšený strop, který sleduje tvar oblasti pro přípravu jídla včetně poloostrova. Barový pult může být organizován několika způsoby. Například v kuchyni s další pracovní plochou může být vybavena sporákem, troubou, dřezem. Může to být také opravdu rychlé sousto k jídlu ze tří stran. Kuchyňský poloostrov obvykle organizuje místnost ve dvou rovnoběžných liniích nebo ve tvaru písmene. «U».

Malý obývací pokoj s barem

Barový pult může být pouze dekorativním nebo funkčním prvkem interiéru, ale také kombinovat tyto dvě vlastnosti. Vše závisí na osobních potřebách a samozřejmě na množství prostoru v obývacím pokoji. Ve skutečně malém bytě barový pult často nahrazuje tradiční stůl. Musíte odpovědět na otázku, co je ještě potřeba? Někdy je na místo, kde byste chtěli mít běžný kuchyňský stůl, lepší umístit barový pult, který bude vhodný pro každodenní jídlo a během hodin příjezdu.?

Mobilní bar

Na malém prostoru se každý dobrý nápad počítá. Chcete, aby byl obývací pokoj co nejpraktičtější? Používejte mobilní nábytek, který lze snadno přesouvat a používat podle potřeby. Přenosný barový pult z nerezové oceli usnadňuje provoz malého obývacího pokoje a kuchyně. Struktura může mít své trvalé místo v místnosti, mezi skříněmi nebo na hranici kuchyně a jídelny nebo obývacího pokoje. Mobilní barový pult s přídavnou horní částí bude užitečný zejména v malé místnosti. Můžete ji také využít během recepcí, protože se stane výjimečným barmanským asistentem..

Design baru v obývacím pokoji

Způsob dokončení lišty závisí na její velikosti a funkci. Dekorativní lišta má obvykle lehký design. Takový nábytek se skládá ze stolu a podpěrné nohy. V moderních interiérech jsou horní a podpěrné nohy často vyrobeny ze stejného materiálu. Zajímavým nápadem pro nohu podpírající tyč může být prolamovaná kovaná kovová konstrukce. Pokud má barový pult naopak také praktickou funkci, pak je jednoduše namontován na kuchyňské skříňky nebo ke zdi. Ze strany obývacího pokoje by měla být zadní část konstrukce krásně a esteticky dokončena, například pod desku stolu lze umístit skříňku na víno.

Jak si vybrat velikost baru v obývacím pokoji?

Rozměry baru v obývacím pokoji závisí na jeho funkci a účelu, stejně jako na parametrech místnosti. Pokud má lišta nahradit stůl a sloužit k pravidelnému jídlu, pamatujte, že každý by měl mít při používání alespoň 60 cm na šířku a 50 cm do hloubky. Pro nohy pod pultem by mělo být asi 25 cm. Pokud se barový pult používá k vaření a jejich spotřebě, šířka desky stolu by měla být v rozmezí 90-120 cm. Výška židlí závisí na parametry čítače.

Vyberte si z různých fotografií krásný barový pult, aby byl obývací pokoj bytu nebo domu nejen krásný, ale také maximálně funkční.