Nápady

Dekorativní polštáře: krásné doplňky nebo nenahraditelné předměty do interiéru

Uspořádání interiéru vždy předpokládá důkladnou studii všech detailů, od výběru materiálů pro dokončení stěn, podlahy a stropu v místnosti až po výběr nábytku, dekorativních prvků a doplňků, které vám umožní naplnit místnost teplem a pohodlí, v důsledku čehož celkový design dostává určitý význam a je dokončen. Současně jsou upřednostňovány různé druhy textilií, jmenovitě dekorativní polštáře navržené tak, aby zajistily maximální pohodlí a nejen to. Takové doplňky vždy zdůrazňují stylistickou orientaci interiéru, přinášejí jasné akcenty nebo naopak zjemňují celkové vnímání designu. Dozvíte se více o tom, jaké jsou polštáře a jak je správně používat v interiéru..

Dekorativní polštáře – vlastnosti příslušenství

Věří se, že starověký východ je rodištěm původu různých typů dekorativních polštářů a první zmínka o takovém příslušenství se objevila před několika staletími. První polštáře byly vyrobeny z hedvábných tkanin a zdobeny šperky, proto byly drahé a byly použity k vybavení pokojů v domech bohatých lidí. Časem si tento způsob zdobení domova podmanil obyvatele Evropy a vzhled a design doplňků se stal mnohem rozmanitějším a dnes jsou dekorační polštáře nedílným a multifunkčním kusem nábytku. A nejdůležitější je, že tento textil lze pro svůj účel zaslouženě nazvat univerzálním..

Dekorační polštáře lze použít ke změkčení tvrdých sedadel na židlích nebo jako měkkých opěradel na pohovce. Úžasně vyhlazují obrysy rohových kusů nábytku a používají se jako pohodlná opěrka hlavy nebo opěrka nohou. Slouží jako spojovací článek mezi kusy nábytku a dalšími detaily interiéru.

Dekorativní polštáře přidávají na atraktivitě, doprovázejí vytvoření nejpohodlnější atmosféry a příznivě zdůrazňují stylové řešení celkového designu každé místnosti.

Druhy dekorativních polštářů

Jako každá položka v interiéru, dekorativní polštáře mají mnoho odrůd a liší se velikostí, tvarem, tkaninami, ze kterých je potah vyroben, a výplní. Dále navrhujeme zvážit každý z navrhovaných bodů charakteristik těchto produktů samostatně..

Sestava

Navzdory skutečnosti, že dnes lze v interiérovém vybavení použít různé druhy dekorativních polštářů, lze je obecně rozdělit do několika kategorií, včetně klasických modelů standardních velikostí 40×40 cm, 70×70 cm nebo 20×20 cm. A sekčních modelů polštáře, prošívané výrobky a turecké polštáře. Stejně jako polštáře ve formě polštářů a exkluzivních modelů neobvyklých tvarů se složitým designem a dekoracemi.

Tvar dekorativních polštářů

Jako základ pro vytváření návrhů polštářů se zpravidla používají různé geometrické tvary. V posledních letech se však stále častěji v příkladech interiérového vybavení objevují doplňky neobvyklého tvaru. Můžeme tedy konstatovat, že nejoblíbenějšími formami dekorativních polštářů jsou čtverce a obdélníky, které jsou univerzálně vhodné pro jakýkoli typ nábytku, stejně jako ovál nebo kruh, ideálně doplňující interiéry s tóny orientálního stylu. Ozdobné polštáře ve formě trojúhelníků a mnohoúhelníků, polštářů, válečků a výrobků neobvyklého tvaru, které svým vzhledem, písmeny, květinami a mnoha dalšími objekty duplikují vtipná zvířata, vypadají neméně originálně..

Materiály

Jakýkoli dekorativní polštář se skládá z vnitřního potahu a horního potahu. Pro výrobu vnitřní části se používá spíše hustá bavlna nebo hrubé kaliko. Pokud jde o šití vnějšího potahu, v tomto případě by měly být upřednostňovány potahové látky. Může to být plsť, kůže nebo ekokůže, gobelínové látky, samet, len nebo chintz. Zvláště zajímavě vypadají kožešinové modely a polštáře s různým dekorem ve formě korálkové kompozice nebo aplikace..

Výplně do polštářů

Neméně důležitým detailem je vnitřní obsah dekorativních polštářů a v tomto případě moderní výrobci používají jak přírodní, tak syntetické typy plniv. Do první kategorie plniv patří prachové peří, peří a zvířecí chlupy, dále speciální bambusové vlákno, pěnová guma, různé bylinky a pohankové slupky. Materiály jako syntetický zimovač, holofiber, latex, hollofan nebo polyuretanová pěna jsou umělá plniva.

Výběr dekorativních polštářů do obývacího pokoje

Obývací pokoj je určen k přijímání hostů, komunikaci s rodinnými příslušníky a relaxaci, takže je prostě nemožné si představit přítomnost čalouněného nábytku bez roztomilých polštářů, které nejen dodávají celkovému stylu designu chuť, ale také vytvářejí nejpohodlnější atmosféru. nezbytné pro příjemnou zábavu. A v tomto případě byste při výběru vhodného příslušenství rozhodně měli vzdát hold barvě produktů, zajímavým povrchovým úpravám a různým tvarům..

Dekorativní polštáře budou vypadat svěží a originální. «oblečený» ve formálních pánských košilích, roztřepených džínách nebo pletených svetrech. Výrobky vyrobené technikou vypadají velkolepě a působivě «slátanina», stejně jako polštáře s peřím, bambulkami, korálky a jiným dekorem. Můžete dát přednost celé sadě dekorativních doplňků se stejnými barevnými variacemi, nebo se můžete rozhodnout pro pár produktů nebo si vytvořit vlastní kolekci..

Dekorační polštáře pro vybavení interiéru ložnice

Existenci ložnice bez polštářů je těžké si představit, a v tomto případě mluvíme nejen o produktech, které nám v noci poskytují pohodlný odpočinek a zdravý spánek. Dekorativní polštáře v ložnici jsou za prvé krásnými a módními doplňky a za druhé skvělou příležitostí, je -li to nutné, položit pár výrobků pod unavené nohy nebo záda během krátkého odpočinku, aniž byste museli postel úplně rozložit.

Designéři v tomto případě doporučují dát přednost jasným a výrazným produktům, které pomohou uspořádat celé prostředí, nebo zvolit polštáře, které barevně a texturně kopírují jiné interiérové ​​položky.

Dekorační polštáře do sedacích souprav

Aby vybraný polštář stále nevypadal «zahraniční, cizí» předmět, měli byste dodržovat některá kombinační pravidla týkající se konkrétního stylu designu. Pokud je vaše pohovka nebo sada čalouněného nábytku navržena v minimalistickém stylu, budou ideálním řešením pro její dekoraci obyčejné polštáře správného geometrického tvaru a různých velikostí..

Rustikální sedací soupravu ve stylu boho lze ozdobit pletenými nebo vyšívanými doplňky.

Pro pohovku, která doplňuje pokoj ve skandinávském stylu, byste měli zvolit polštáře s neobvyklým ornamentem nebo zajímavou texturou..

Při zdobení pohovky v «podkroví» styl podkroví je přijatelný pro použití jasných a barevných doplňků.

Za nepostradatelnou možnost pro Provence se považují polštáře s různými volánky, krajkami nebo jednoduchými ozdobami..

Je obvyklé doplnit pohovku v klasickém stylu ozdobnými polštáři z drahých tkanin s dekorem ve formě třásní, pufů, závěsů, nádherné výšivky nebo kombinace materiálů.

Je nejen možné, ale také nutné použít takový typ příslušenství jako dekorativní polštáře v interiéru domu nebo bytu. S jejich pomocí můžete vytvořit mimořádnou atmosféru pohodlí v konkrétní místnosti, zdůraznit styl interiéru nebo ozdobit nábytek. Hlavní věcí je sledovat obecné složení a nebát se experimentovat.!