Nápady

DIY dekorativní mlýn: mistrovská třída krok za krokem

Majitelé domu nebo letní chaty vědí z první ruky, že vytvoření atraktivního vzhledu pro celé území vyžaduje hodně úsilí. Minimálně je vyžadována základní péče o trávník. A samozřejmě nezapomeňte na krajinný design a další výzdobu volného prostoru. Ve specializovaných obchodech je představeno obrovské množství různých možností. Ale stále vám nabízíme, abyste si sami vyrobili stylový, originální dekor v podobě mlýna..

576265 69 68

66 59646367

DIY dekorativní mlýn: mistrovská třída krok za krokem

Proces vytváření takové struktury je samozřejmě poměrně komplikovaný, zvláště pro začátečníky. Proto doporučujeme, abyste postupovali podle podrobných pokynů na fotografii..

devět

K tomu připravíme následující materiály:

 • překližka;
 • samořezné šrouby;
 • dřevěné tyče;
 • lepidlo;
 • dlouhé a krátké vlásenky;
 • Skotská;
 • dřevěná prkna;
 • svorky;
 • těsnění;
 • ořechy;
 • pravítko;
 • tužka;
 • viděl;
 • nůžky;
 • papírnický nůž;
 • svěrák;
 • šrouby;
 • Sander;
 • polystyrenová polokoule.

Začněme vytvářet drátový model. Za tímto účelem jsme vystřihli polotovary stejného tvaru a velikosti, jak je znázorněno na fotografii.

1 2

Všech šest polotovarů jsme položili na pracovní plochu, přitiskli je k sobě docela pevně a zafixovali páskou, ale pouze na přední stranu.

3

Otočíme obrobek druhou stranou, naneseme lepidlo na drážky a po stranách této struktury. Zkuste to udělat co nejrychleji, aby lepidlo neztvrdlo..

4

Strukturu okamžitě sestavíme, jako na fotografii, a kvůli spolehlivosti ji opravíme páskou. Nechte několik hodin úplně uschnout.

5

V případě potřeby odřízněte zbytky lepidla z vnitřního povrchu obrobku. To je nezbytné, aby nezasahovaly do pracovního procesu..

6

Na základě rozměrů vnitřku horní části šestihranného polotovaru jsme vystřihli kryt stejného tvaru. Uprostřed uděláme malý otvor a šroub zašroubujeme trochu ne úplně. Na vnitřní stranu naneste lepidlo.

7

Připravený rámeček otočíme a nainstalujeme kryt, jako na fotografii. Nechte díl úplně zaschnout.

osm

Mezitím začínáme pracovat na základně mlýna. Za tímto účelem jsme vystřihli dvě polotovary ve tvaru šestiúhelníku. Upozorňujeme, že jedna strana by se měla rovnat délce vnitřního okraje samotné základny. V jednom z nich jsme také vystřihli čtverec a ve druhém malou značku díry. deset

Vystřihli jsme také boky v množství šesti kusů. Složíme tři k sobě a na přední straně je zafixujeme páskou. Lepidlo naneseme na drážky na vnitřní straně, stejně jako na třech stranách dvou šestiúhelníků. Díly spojíme dohromady, upevníme svěrákem a šrouby. Podle stejného principu připevníme i ostatní díly.. jedenáct

Vložte blok do hotové konstrukce a upevněte jej šroubem z horního krytu.

12

Tento polotovar nainstalujeme na pracovní plochu a rám umístíme nahoře. Lepíme je k sobě a také je fixujeme páskou. Nahoře lze umístit malou váhu pro lepší přilnavost.

13

Odstraňujeme pásku a pečlivě brousíme celý povrch konstrukce.

čtrnáct

Další část mlýna se skládá ze tří bloků. Spodní část je šestiúhelník, jehož boční stěny jsou spojeny lepidlem a páskou. Desku připevníme také na protilehlé stěny pomocí šroubů nebo lepidla. Přesně do středu instalujeme předem připravenou čtvercovou krabici ze dřeva. 15 16

K předchozímu obrobku je nutné připevnit šestihrannou pyramidu bez vrcholu. Provádí se podle stejného principu jako první polotovar..

17

Sestavení dalšího prázdného místa. Ale na rozdíl od předchozího by neměl mít sklon. V horní části musí být navíc přítomny drážky. To je nezbytné k instalaci vyhlídkové plošiny.

osmnáct

Shromáždíme poslední tři připravené části a upevníme je lepidlem, jak je znázorněno na fotografii. Navrch nainstalujeme těžký předmět, aby se lépe spojily. Po úplném zaschnutí lepidlo opatrně odřízněte.

19

Začínáme vytvářet pro mlýn dekorativní vyhlídkovou plošinu. Vystřihněte šest kusů stejné velikosti. Na koncích vytvoříme malé otvory, které budou značkami pro šrouby. Vystřihli jsme také pět sad proužků..

dvacet 21 22

V takovém případě navrhujeme pro pohodlí vytvořit šablonu webu. Pásy rozprostřeme na lepicí pásku a slepíme k sobě. Na spoje instalujeme tyče a fixujeme je svěrákem.

23 24 25

Odebereme obrobek ze šablony a poté tyče upevníme samořeznými šrouby.

26

Doplnění vyhlídkové plošiny zábradlím.

27 28

Otočíme horní část mlýna a připevníme k němu rám vyhlídkové plošiny. Instalujeme jej do drážek a pokud je to žádoucí, můžete zatlačit na několik hodin.

29

Vyřízněte montážní kroužek a základnu z překližky podle velikosti polokoule.

třicet 31

Vystřihněte dvě čtvercové polotovary pro rám. Složíme je, upevníme svěrákem a uděláme otvory podle velikosti ložisek.

32

Rozbalíme je a na dvou místech uděláme značky pro šrouby..

33

Obrobky opatrně nařízněte uprostřed kruhů.

34

Mezi dva prvky vložíme tyče a slepíme je k sobě.

3536

Vložte čep do obou ložisek a zajistěte maticemi a podložkami.

37 38

Na kopuli uděláme značku a poté ji přilepíme na prsten. Pro spolehlivost to opravujeme páskou.

39 40

Spojujeme detaily jako na fotografii.

41 42

Označíme kruh na liště a poté vyvrtáme otvory.

43 44 45 46

Připravíme čtyři čepele požadované velikosti.

47 48

Samostatně jsme vystřihli čtyři tyče a na každém vytvořili otvor. Je nutné opravit čep. Na druhou stranu lepíme čepele na tyče. Díly spojíme dohromady jako na fotografii.

49 50 51 52 53 54

Upevňujeme lopatky na mlýně. Stylový a originální dekor do dvora je připraven.

55

Dekorativní mlýn: nejstylovější designové nápady na fotografii

71 81 83 85 86 89 92 93 94 99 102 103 104 105 20170 80

78

Dekorativní mlýn je skutečným nálezem pro znalce originálního a zároveň minimalistického dekoru pro dvůr. S jeho pomocí můžete nejen ozdobit volný prostor, ale také zdůraznit dobrý vkus majitelů domu..