Nápady

DIY dekorativní polštáře

Dekorativní polštáře jsou již dlouho důležitou součástí textilního designu mnoha místností. S tímto funkčním a zároveň dekorativním prvkem se můžete setkat nejen v obývacích pokojích, ale také v ložnicích, dětských pokojích, jídelnách a dokonce i kuchyních v moderním domově. Dekorativní polštáře. Kromě toho, že plní svou hlavní funkci – zajištění nejpohodlnějšího umístění v rekreační oblasti jakékoli místnosti, mohou působit jako akcentní prvek interiéru (provedený v jasné nebo kontrastní formě) nebo sloužit jako vodítko při výběru stylistický směr v návrhu prostoru. Jedním slovem, potřebujeme dekorativní polštáře nejen pro pohodlí, ale také pro krásu. Je obzvláště příjemné, že můžete tento jednoduchý dekorační předmět vyrobit vlastními rukama. Shromáždili jsme pro vás 100 nápadů na vytvoření praktických a krásných, stylových a náročných, jasných a neutrálních, hladkých a strukturovaných polštářů pro každý vkus, pro různé možnosti zdobení vašich domovů. Nechte se inspirovat, inspirujte se a vytvořte krásu pro svůj domov.

DIY dekorativní polštáře

Půvabné růže

Polštáře

Jak používat dekorativní polštáře

Považuje se za klam, že v rekreační oblasti obývacího pokoje je místo pouze pro dekorativní polštáře. Krásné polštáře a podušky mohou být součástí textilního designu postele. Pohodlné polštáře lze použít pro pohodlné umístění v jídelně nebo kuchyni (například v jídelně s tzv. «roh»). Dekorační polštáře lze použít nejen v interiéru domova, ale i mimo něj. Chcete -li například zvýšit pohodlí posezení se zahradním nábytkem vystaveným na otevřené verandě nebo terase, můžete použít různé druhy polštářů, včetně dekorativních..

Plstěné květiny

Květinová výzdoba

Světlé květiny

Je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak změnit charakter interiéru pomocí světlých dekorativních polštářů. Pokud je celá místnost provedena ve světlých nebo neutrálních barvách, pak se světlé textilie v rekreační oblasti snadno stanou akcentovým prvkem. Pro globální změnu teploty barev a dynamiky designu stačí vyměnit potahy na polštářích, které zajišťují pohodlí relaxační oblasti..

Jasný design

Originální design

Květinový dekor na sedací soupravu

Pohovkový soubor

Pomocí polštářů na pohovce nebo posteli, v malých křeslech nebo velkých soupravách, na osobních židlích a dokonce i houpačkách můžete jednoznačně určit stylistický design interiéru. Například přítomnost mořského nebo plážového stylu bude indikována textilním designem využívajícím modrobílý pruh, obrázky lodí, kotev, mušlí, obyvatel různých nádrží.

V námořním stylu

Námořní téma

Pro interiér v mořském stylu

Mořské hvězdy

Rozmanitost možností

Pletené výrobky

Z pletených povlečení na polštáře dýchá domácí útulnost a pohodlí. Ideální pro skandinávský design interiéru. Mnoho variací moderního stylu však takový dekor snadno přijme. Krásné texturované pletení v neutrálních barvách bude harmonickým doplňkem designu rekreační oblasti a světlé nitě pomohou vytvořit potřebný barevný akcent, pokud byl obraz pohovky, křesla nebo postele předurčen vyniknout na obecném pozadí.

Krásné pletení

Pletený potah se srdcem

Velké pletení

Krásné vzory

Neutrální barvy

Pletené potahy

Pletený potah

Co si spojujete se samotným slovem příze? A vlna? Určitě mnozí řeknou, že ovčí rouno bylo představeno sazu. Pletené polštáře ve tvaru jehňat z vlněných nití jsou neuvěřitelně harmonickým řešením. A není třeba mluvit o originalitě získaného výsledku – takové dekorativní polštáře rozveselí i v nejchmurnějším dni..

Pletené ovečky

Ručně vyrobená ostrá bílá krajka vypadá skvěle na povlečení na lněné nebo bavlněné polštáře.

Krajkový dekor

V pastelových barvách

Pokud nevíte, jak plést, nebo se vám nechce, ale máte pletací nitě a toužíte je použít k ozdobení dekorativních povlaků na polštáře, nejjednodušší aplikací bude výroba pomlázek. Tato technika je jednoduchá, dítě se s ní dokáže vyrovnat, ale výsledkem je nádherný dekor s texturou, který zvedne náladu a transformuje neutrální design místnosti.

Aplikace pom-pom

Originální králík

Cherry pom-pom

Vytváříme texturu

Nejběžnějším způsobem, jak vytvořit texturu na povlečení na polštář, je použití samotné látky. Záhyby a různé záhyby, mašle a všechny druhy tkaní (z hlavní látky), dokonce i uzly – vše slouží k vytvoření kreativního designu.

Vytváříme texturu

Texturovaný design

Růže na ozdobu

Neobvyklý výkon

Metoda, při které prakticky není třeba šít – polštář je doslova zabalen do látky, ale originálním způsobem.

Plátěné pouzdro

Pouzdro na luk

Neutrální barva

Běžné volánky a volánky mohou být základem pro vytvoření originální a stylové dekorační položky. Na nejjednodušší povlak na polštář stačí přišít proužky látky shromážděné do volánů, protože nudný detail interiéru se promění v jeho dekoraci. Tento způsob zdobení je vhodný i pro ty. který se jen pokouší o šití.

Mnoho ruchů

Volánkový polštář

V mentolové barvě

Jednoduchý dekor

S pomocí mnoha jasných kruhů vystřižených z plsti (nebo jiného materiálu, který dobře drží tvar a nevyžaduje zpracování podél okrajů výrobků), můžete vytvořit neuvěřitelně texturovaný, originální polštář, který může ozdobit jakýkoli interiér.

Světlý texturovaný polštář

Ve fialových tónech

Sněhově bílý květ

V modrých tónech

Výšivky, aplikace a kombinace materiálů

Aplikace je skvělý způsob, jak z dostupných nástrojů vytvořit jedinečný dekorativní prvek. Pokud vám zbyly látky, plsť, krásné nitě, korálky, kamínky, cop nebo stužky – jakýkoli z těchto materiálů může být základem pro vytvoření aplikace. Jen se musíte rozhodnout k tématu. Bude to záviset na zvoleném stylistickém designu místnosti, pro kterou bude dekorativní polštář vyroben. Existuje však mnoho univerzálních možností – obrázky rostlin, květin, geometrických tvarů, abstraktní vzory …

Listy plsti

Jednoduchá aplikace

Originální koláž

Nekomplikované vyšívání

Na tmavém pozadí s bílými nitěmi

Květinová výšivka

Minimalistický dekor

Obraz zvířat …

Sovy na polštáři

Neobvyklý psí polštář

Novoroční téma …

Laconic pro nový rok

Zimní téma

Téma sněhu

Novoroční téma

Jako dárek do nového roku

Novoroční výzdoba

Srdce jako symbol nejen lásky, ale i svátku zamilovaných …

Lakonický design

Nekomplikované provedení

Všechny odstíny červené

Cítil srdce

Jemné odstíny

Knoflíková aplikace je snadný způsob zdobení, který zvládne i dítě. Zvláště pokud nejsou knoflíky našité, ale lepené. Požádejte děti, aby vám pomohly a dostanete nejen originální dekorativní a zároveň praktický prvek interiéru, ale také neocenitelné chvíle společné kreativity strávené s vaším dítětem..

Sněhová vločka z knoflíků

Knoflíky a výšivky

Snadnost dekorace

Knoflíková aplikace

Zdobení polštářové látky korálky, nýty a flitry vypadá ještě texturovaněji a luxusněji. Použití takových polštářů k zamýšlenému účelu nemusí být příliš pohodlné, ale určitě ozdobí interiér..

Korálky, výšivky a další

Třpytivé flitrySkvělou příležitostí pro racionální likvidaci zbylých tkanin různých barev je použít tyto kousky k vytvoření patchworkového polštáře. Patchwork vypadá originálně a vždy přináší teplo a pohodlí do každého interiéru.

Světlé kombinace

Patchwork na polštáře

Patchwork pro školku

Voštinový vzor

Nášivky

Patchwork šití

Nejjednodušší způsob, jak kombinovat látky, je uspořádat průsvitné tkaničky na pevném pozadí. Design vypadá elegantně a dokonce skromně, organicky se vejde do téměř jakéhokoli interiéru místnosti. Pokud si nejste jisti možností kombinovat látky různých barev a potisků a vytvářet dekorativní polštáře, použijte víceméně neutrální možnost, která bude vypadat organicky v moderním interiéru každé místnosti … Černobílý tisk je poměrně konzervativní a je schopen úspěšně zapadnout do různého vybavení a barevné palety místnosti..Černobílá verze

Grafický design

Kombinace tkanin nejen různých barev, ale také textur vypadá luxusně. Například prvky z kůže nebo džíny vypadají skvěle jako dekor na pozadí jednobarevné husté látky..

Kombinace džínů

Kožená aplikace

Kombinace tkanin

Kresby a jiné způsoby barvení odrůdy

Kreslení na látku nepatří k typům dětinských triků «transformace» okolní prostor, zaměstnání pro docela dospělé, kteří chtějí vytvořit skutečně exkluzivní dekorativní předměty pro své domovy. Na trhu je mnoho nástrojů pro malování tkanin, které lze použít na různé druhy textilií. Polštáře pak lze prát. Kresba může být abstraktní (tu může vytvořit i člověk bez výtvarného vzdělání, ale s povinnou touhou vytvořit pro svůj domov originální, personalizovanou věc) …

Kresba na látku

Uzel batika

Tisk může být docela konkrétní. Zábavný způsob, jak vytvořit kresbu nebo vzor, ​​je pomocí šablony. Větvička nebo list, písmena, geometrické tvary, jedním slovem, jakýkoli obraz, který je dostatečně konvexní, aby zanechal otisky na povlaku polštáře, může fungovat jako prázdný pro přenos vzoru na látku..

Tisk z výtisků

Druhý život pro staré věci

Nespěchejte vyhazovat zkažené nebo jednoduše z módních věcí – mohou se stát základem pro nový interiérový předmět, například potah na dekorativní polštář. Výhoda tohoto přístupu je nejen v získání nového dekorativního prvku (mezitím s funkční zátěží), ale také ve skutečnosti, že nebudete muset utrácet za spotřební materiál. Podívejte se, jaké další originální výrobky lze ušít ze staré košile, šatů nebo svetruKošilový polštář

Kryty na staré věci

Druhý život

DIY váleček

Polštáře do dětského pokoje

Výroba dekorativních polštářů pro děti je zvláštní potěšení. Koneckonců, takový textilní prvek interiéru bude nejen plnit své hlavní funkce, ale také ozdobí dětský pokoj, může se stát oblíbenou hračkou, důvodem pro získání nových znalostí a dovedností, pocitů a dojmů. Při výrobě polštářů pro výzdobu dětského pokoje je důležité pochopit, že budou použity nejen k zamýšlenému účelu, a to nejen na posteli a pohovce, v křesle nebo na židli, ale také na podlaze. se bude aktivně účastnit her.

Staré džíny do nové školky

Do dětského pokoje

Patchwork pro školku

V předvečer nového roku

Hvězdy pro školku

V poslední době si výroba polštářů s písmeny získala velkou popularitu, které lze použít jak pro zamýšlený účel, tak ve formě dekorů a hraček. Nejčastěji jsou do dětských pokojů vyráběna písmena, ze kterých můžete poskládat jméno dítěte nebo je ušito jedno velké písmeno jména.