Nápady

Kuchyně-obývací pokoj s barem: originální nápady pro interiér

V poslední době se barový pult stále více používá v interiéru kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem. Pokud to dříve bylo něco překvapivého a neobvyklého, nyní je to v mnoha bytech nepostradatelný atribut. Zpočátku byl na Západě používán pouze jako prvek výzdoby a interiérového designu, ale postupem času se u nás široce používal..

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že v zemích Ameriky bar odpovídá svému názvu a slouží k hlavnímu funkčnímu účelu – výrobě nápojů a koktejlů, jejich pití. Na území Ruské federace to lidi zajímá více jako malý jídelní stůl, který se vejde do malé kuchyně. Stojan se také často používá jako prvek interiéru, pro zónování prostoru a dokonalý vzhled, ale ne pro zamýšlený účel..

barový pult ve velkém kuchyňském obývacím pokoji barový pult v designu černobílého kuchyňského obývacího pokoje barový pult ve žlutobílé kuchyni barový pult jako jídelní stůl barový pult jako ostrůvek v kuchyni barový pult v oranžové kuchyni barový pult ve světlých barvách barový pult místo stolu barový pult poblíž pohovky barový pult jako prodloužení pracovní plochy

Výběr nejlepšího místa

V závislosti na místě instalace barového pultu lze rozlišit jeho hlavní typy:

  • Postavte se ke zdi. Takový prvek interiéru je instalován podél zdi nebo pod oknem. Dobře se hodí do kuchyně s malým prostorem, který ušetří cenné metry. Takový regál může nahradit kuchyňský stůl, pokud jsou parapety vysoké, pak s nimi lze regál kombinovat. V důsledku toho se užitečný povrch zvětší a během oběda můžete uvažovat o pohledu z okna.
  • Kombinovaný. Tato možnost je optimální a nejpoužívanější v domácí kuchyni. Pracovní kuchyňská plocha je kombinována s barovým pultem a pomalu do něj proudí. V tomto případě struktura má «G» – tvarovaná forma (ve vzácnějších případech «NS» – obrazně).
  • Ostrovnaya. Nejlepší volba pro velký kuchyňský obývací pokoj. Takový stojan může obsahovat varnou desku nebo pracovní prostor, přičemž zcela změní svůj hlavní funkční účel.
  • Rozdělit. Také oblíbená volba pro obývací pokoj v kuchyni, která dokáže zonovat prostor a oddělit rekreační oblast od kuchyně.

Osvětlení je důležitou nuancí. Bez ohledu na typ a typ přepážky musí mít individuální osvětlení. Díky bodovým světlům bude příčka lépe zonovat místnost a vytvoří zajímavý vrchol v designu obývacího pokoje v kuchyni.

bílý pruh bílá kuchyně s barovým pultem bílá kuchyň-obývací pokoj s barovým pultem sněhobílá kuchyně s barem velký barový pult v kuchyni velký barový pult velký bílý barový pult ve stylu provence hi-tech modrý pruh obývací pokoj ve stylu podkroví obývací pokoj s kuchyní dřevěná lišta moderní design kuchyně

Použitý materiál a rozměry regálu

Ve většině případů se výška barového pultu pohybuje od jednoho metru do 120 centimetrů. Abyste mohli pohodlně připravovat jídlo, připravovat jídlo nebo jíst na jeho povrchu, šířka stojanu by měla být od 50 centimetrů nebo více. Je třeba mít na paměti, že při jídle by se do stojanu měly hodit nejen pokrmy s jídlem, ale také talíř, příbory. Abyste mohli pohodlně sedět za pultem, musíte použít speciální kuchyňské židle s opěradly nebo stoličky s vysokými nohami. Výhodou mnoha modelů bude možnost nastavení výšky. Pro každou osobu si tedy můžete vybrat optimální výšku s přihlédnutím k jeho osobní výšce a dalším nuancím..

kuchyňský design s baremdesign obývacího pokoje s barem design kombinovaného obývacího pokoje s bílým barovým pultem designový barový pult žlutý barový pult na šedé podpoře zelený pruh zelený a lila kuchyňský obývací pokoj zónování barů zónování s velkým barem

Pro výrobu barového pultu lze použít různé materiály, a to jak nejlevnější a nejdostupnější pro kapsu každého, tak nejdražší, exkluzivní. Jako suroviny lze použít různé druhy dřeva, dřevotřísku, plast nebo kov. Kámen je také oblíbeným materiálem; může být přírodní i umělý. V některých případech je lišta vyrobena ze sádrokartonu nebo skla, navíc mohou existovat kombinované možnosti.

Různé materiály lze také použít jako dekor pro pult, ale často se zde používají dlaždice, kámen nebo cihla. Při zdobení je třeba vzít v úvahu konfiguraci stojanu, jeho hlavní účel a umístění, navíc je důležité, aby dokonale zapadl do interiéru obývacího pokoje v kuchyni a vytvořil jeden obrázek.

zónování prostoru barovým pultem hnědý pruhkuchyně s hnědobílým barovým pultem kuchyň s ostrůvkem a barem v domě kuchyň-obývací pokoj ve stylu Provence kuchyňský obývací pokoj ve žlutých tónech kuchyň-obývací pokoj s barem

Pokud dáváte přednost kvalitě a dlouhé životnosti, měli byste věnovat zvláštní pozornost přírodním kamenům, jako je křemen, mramor a žula. Současně existuje nevýhoda takových materiálů – jejich vysoká cena, nicméně stojí za zmínku, že to stojí za to. Pokud neexistují žádné velké peníze, ale chcete použít externě vysoce kvalitní materiál, pak může být mramor nahrazen Corianem, navenek je identický, ale cena je mnohem nižší. Dřevo je také dobrým materiálem, životnost je kratší, ale dřevo dokáže vnést do interiéru chuť a dodat stylu zvláštní status s výraznými liniemi.

kuchyňské studio ve stylu provence malý bar minimalistický kuchyňský obývací pokoj malý barový pult malý černobílý barový pult otevřený bar přepážka jako barový pult rozdělení místnosti na zóny barovým pultem oddělení kuchyně a obývacího pokoje barovým pultem rozdělení prostoru barovým pultem

Použití barového pultu v kuchyni s omezeným prostorem

Zpočátku se může zdát, že v kuchyni, kde není prakticky žádný volný prostor, se barový pult stane nadbytečným a nevhodným, ale není tomu tak. V malé kuchyni je to druh nálezu, je také ideální pro lidi, kteří žijí bez dětí, nebo pro ty, kteří žijí sami. Tento prvek interiéru lze použít jako jídelní stůl i jako barový pult pro večerní posezení s přáteli u lahodných koktejlů..

Výhody použití barového pultu v malé kuchyni:

  • Šetří místo díky malým rozměrům, židle lze snadno schovat pod pult a uvolnit pár dalších metrů čtverečních.
  • Pokud je stojan vybaven policemi, pak zde můžete ukládat kuchyňské potřeby a nádobí, skrýt nádobí nebo jiné zde použité drobnosti..
  • Nejlepší je použít stojan, který bude zarovnán s pracovní plochou a bude jeho logickým pokračováním.

I malé místnosti mohou organicky pojmout dvoumetrovou kuchyň se dvěma nebo třemi židlemi. Tato možnost stačí k tomu, aby se zde pohodlně usadilo několik lidí. V malé kuchyni je lepší použít lakonický kompaktní nábytek (například průhledné plastové židle), který nepřetíží prostor.

světelný barový pultstylový barový pult stylová kuchyně s baremfialová kuchyně s barovým pultemčerná kuchyně s barovým pultem černobílý barový pult do obývacího pokoje v kuchyni kontrast černé a bílé tabulka čokolády