Nápady

Skleněné příčky: racionální využití v interiéru

Častým problémem je neúspěšná dispozice bydlení, tento problém může postihnout majitele nejen sekundárního, ale i nového bydlení. Malá kuchyně, nepohodlná místnost, úzká chodba – každý z těchto problémů kazí příjemný dojem z bydlení, znemožňuje plně si užít stylový interiér místnosti. Chyby v rozložení můžete opravit pomocí skleněných příček mezi místnostmi – to jim nejen poskytne stylový vzhled, ale také je učiní racionálnějšími.

bílá se vzory velká skleněná přepážka zvýrazňuje prostor ložnice dvě skleněné stěny dekorativní sklo ozdobná skleněná přepážka žlutá přepážka zelená v koupelně kombinovaný oddíl hnědá se vzory

Průhledné skleněné okraje

Dříve byly stylové skleněné příčky používány pouze ve vzácných designových interiérech, ale nyní přijaly častější používání a používání díky svým funkčním výhodám. V tuto chvíli může téměř každý použít sklo ke zdobení svého domova, bez ohledu na interiér místnosti nebo její styl. Hlavní popularita používání skla je dána skutečností, že v posledních letech se objevilo mnoho nových typů, které se vyznačují spolehlivostí a silou. Díky novým materiálům se nemůžete bát, že je děti budou moci poškodit nebo zlomit, a to má pozitivní vliv na trend jejich aktivního používání..

Správným výběrem oddílu a jeho typu můžete nejen vytvořit útulnou atmosféru, ale také opravit nedostatky v uspořádání skříně. Naopak neúspěšné rozhodnutí zničí i dobrý design, takže musíte pečlivě přistupovat k výběru oddílů, vzít v úvahu názor a rady návrhářů.

kreativní ze skleněných tvárnic kuchyně a jídelna jsou odděleny příčkou matný v koupelně matný mezi koupelnou a ložnicí matná příčka s dveřmi matný oddíl matný s průhlednými linkami matné s průhlednými pruhy vnitřní příčka obrovská skleněná přepážka s dveřmi

K rozdělení místnosti nebo bydlení na funkční zóny lze použít několik typů skla, včetně:

 • Čiré sklo. Vhodný pro použití v jakémkoli prostředí, lze jej kombinovat se všemi styly. Nevýhodou je, že existuje přímá přístupnost k přehledu nechtěných položek, které by byly lépe skryty. Proto se často používají tam, kde není vyžadováno vzdělávání o důvěrnosti..
 • Barevné sklo. Tato možnost je velmi stylová a originální. Tato možnost je především vhodná pro návrh veřejných prostor a dětských pokojů. Můžete také použít barevné sklo, pokud je styl místnosti moderní nebo high-tech..
 • Namrzlé sklo. Slouží k oddělení místností v klidném směru, vhodném pro ložnici. Tato možnost je nejuniverzálnější, vhodná pro naprosto jakýkoli styl..
 • Skleněná přepážka se vzorem. Tyto oddíly se mohou stát skutečným vrcholem, zvýraznit styl nebo zvýraznit jeho přednosti. Zvláště vhodné pro použití v klasickém stylu, jsou schopny zdůraznit originalitu interiéru a individualitu majitele..

původní posuvná příčka příčka v bytě oddíl poblíž schodů rozdělovač koupelny přepážka z matného sklapříčka v nejvyšším patře ložnice odděluje přepážka přepážka s rohoží příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem

Proč jsou tak dobří??

Designéři nedávno zahájili aktivní kampaň a naléhali na lidi, aby ve svém interiéru používali skleněné příčky. Na podporu svých myšlenek uvádějí řadu argumentů a faktů, které zdůrazňují zásluhy tohoto konkrétního typu oddílů. Mezi výhody je třeba zdůraznit:

 • Univerzální aplikace – sklo je pohodlný materiál, který se úspěšně vejde do široké škály stylů a interiérů. Budou vypadat originálně jak v high-tech ložnici, tak v moderní kuchyni..
 • Spolehlivé tvrzené sklo – úroveň pevnosti tohoto materiálu je velmi vysoká, což znamená, že byste se neměli bát, že by přepážka mohla být poškozena nebo zlomena. Nyní jsou postaveni na roveň materiálům, které nebojují..
 • Tyto příčky jsou velmi kompaktní, mají malou tloušťku a zabírají mnohem méně místa než cihlová nebo sádrokartonová zeď..
 • Snadná instalace. Instalace a instalace skleněné přepážky je snadná, lze je provést i v místnosti, kde již byla oprava dokončena dříve.
 • Tvořivost. Pomocí skleněných příček můžete oživit originální designové nápady, proměnit místnost a dodat jí vizuální lehkost.
 • Vizuální rozšíření prostoru. Tyto stěny jsou velmi lehké, prakticky bez tíže. Díky tomu dokážou udělat i malou místnost prostornější a bude se v ní lépe dýchat..
 • Další výhodou skleněných příček je absence byrokracie ve vztahu k nim. Instalace oddílu nevyžaduje povolení od úřadů, nehodí se k zákonům a nevyžaduje dokumentární opravu přestavby.

přepážka s nápisy příčka s ebenovým vzorem přepážka se vzory ve školce oddíl se vzory oddíl s tiskem fotografií průsvitná přepážka průhledná skleněná přepážka definuje hranice domácího pracovního prostoru rozdělená pracovní plochaposuvný interroom

Pro správnou péči o povrch skleněné přepážky stačí použít speciální hadr; sklo můžete otřít buď nasucho, nebo s použitím čisticích prostředků.

Skleněné příčky jsou stylové, módní, moderní a velmi krásné, ale jsou také drahé. Právě tento nedostatek je podle většiny lidí nejdůležitější. Cena je poměrně vysoká nejen za samotný materiál, ale také za instalační práce, protože pouze odborník je může správně nainstalovat. Pokud zvolíte nestandardní a originální designové příčky, pak bude jejich cena ještě vyšší, navíc takovou zeď nelze ničím ozdobit, protože vtlačit do ní hřebík by byl hloupý nápad. Mezi další nevýhody lze poznamenat nemožnost pokládky komunikačních systémů..

Je nežádoucí instalovat skleněnou přepážku mezi obývacím pokojem a kuchyní, protože některé pachy se přenesou do obytné části bytu, pokud jste na to připraveni, pak můžete bezpečně dát.

sklo v dřevěném rámu skleněná přepážka s uměleckým matováním vícebarevná přepážka posuvná černá posuvný vzorložnice se skleněnou přepážkou vícebarevné přepážkové pruhy posuvná přepážka s rohoží posuvná přepážka

Typy a funkce

Celkem existují dva hlavní typy oddílů: posuvné a stacionární. Trvalé příčky jsou instalovány jednou provždy, pro průchod je třeba použít kyvné nebo posuvné stěny. Návrháři doporučují používat posuvné dveře (jako kupé). Stěna se vyznačuje spolehlivostí díky kvalitě skla a speciálnímu systému upevňovacích kování. Upevnění se provádí pomocí rámových nebo bodových spojovacích prvků.

skleněná sprcha skleněná příčka v ložnici podkrovní skleněná přepážka skleněná příčka harmonika skleněná sprchová zástěnaskleněná přepážková obrazovka sklo se vzory sklo s uměleckými kresbami

Posuvné příčky ze skla jsou racionálnější možností, protože můžete prostor rozdělit i vytvořit průchod. Jsou oblíbené zejména tam, kde potřebujete neustále měnit konfiguraci bydlení..

Tento typ příčky se často používá v malých bytech nebo studiových bytech. Pomocí skla můžete nejen rozdělit kuchyň a další místnosti, ale také rozdělit pokoj na «během dne» a «noc» zóny. V některých moderních bytech se takové příčky dokonce používají k oddělení koupelny od ostatních místností, ale ne každému se tato možnost bude líbit..

sklo s černými linkami sklo s černými vzory stylová příčka pro dělení místností stylová přepážka stylová skleněná přepážkatři úzké skleněné příčky černá lesklá černá přepážka s obrázkem stromu široká skleněná přepážka