Nápady

Úložiště pod schody: mnoho nápadů na využití úložného prostoru

Schodiště je místo, které je na dosah každého. Každý člověk, který přijde do domu, ji vidí, chce se dostat do horních pater, takže vzhled schodů často určuje charakter celého domu. Dole je však obvykle prostor, který je potřeba využít. Pokud doma nemáte dost místa na uložení svých oblíbených věcí a poslední skříň je zaneprázdněna, zamyslete se nad tím, protože pod schody můžete snadno využít praktický úložný prostor. Tímto způsobem si můžete být jisti, že využijete maximální prostor při úspěšném rozvoji každého rohu vašeho domova..

Úložný prostor pod schody: nejlepší řešení

Místo pod schody je nejjednodušší způsob, jak zvládnout volné místo v bytě nebo domě. Využijte prázdné místo moudře:

  • nainstalujte police pod schody;
  • háčky na zavěšení oděvů;
  • vytvořte prostor s posuvnými panely.

Možností je mnoho, protože úložným prostorem pod schody může být praktická úschovna, knihovna, bar na jemné nápoje. V bytech nebo domech malé oblasti můžete uspořádat kuchyňský nábytek a dokonce i malou ložnici.

Navzdory svému vzhledu není malá stopa žádným omezením, protože chytrý design umožňuje využít každý centimetr čtvereční prostoru. Jaké jsou nejoblíbenější nápady pro organizaci úložného prostoru v přízemí? Abyste co nejlépe využili prostor pod schody, musíte nejprve odhadnout jeho velikost a poté přemýšlet o tom, co bude nejužitečnější. Nepochybně v každé domácnosti vždy není dostatek úložného prostoru, ať už jde o knihy nebo dokumenty. Pod schody můžete perfektně umístit policovou jednotku na míru, kde můžete úhledně uspořádat všechny potřebné položky, stejně jako dekorace nebo rostliny.

Úložný systém pod schody – praktická šatna

Pokud váš dům ještě neměl šatnu, nic vám nebrání v tom, abyste si ji vytvořili sami. Šatna v přízemí je velmi funkční nápad, protože vám umožňuje využít prázdný prostor a přitom pojmout jakékoli svrchní oblečení. Může mít také podobu zamčené místnosti. Koneckonců, ženy potřebují úložiště pro všechny páry bot, doplňků, kabelek a večerních šatů..

Otevřená křídla tradičně vyžadují mnohem více místa a s tím je třeba při navrhování počítat. Je třeba promyslet šatnu pod schody. Šatní skříně na míru jsou nejpraktičtějším řešením, které vám umožní přizpůsobit interiér šatníku individuálním potřebám obyvatel. Zajímavým nápadem je také instalace prostorných zásuvek pod schody, do kterých se vejde oblečení, spodní prádlo, doplňky a také mnoho dalších položek, například ručníky, ložní prádlo, ubrusy a další doplňky do domácnosti..

Dobré použití zásuvek i pod schody na schodech, ideální pro různé typy věcí.

Skříň v přízemí – další úložný prostor

Sníte o prostorné šatně, ale nemáte možnost přidělit samostatnou místnost na oblečení, obuv a doplňky? Uspořádání schodiště je skvělým řešením, protože pod něj můžete umístit mnoho předmětů a vytvořit zde praktické úložné místo. Existuje mnoho nápadů na uspořádání skříně a nejoblíbenější z nich je stavba rámu s policemi, instalace posuvných nebo tradičně otevřených dveří a závěsné tyče. Řešení související s klasickými vestavěnými skříněmi umožňuje uložit nejen oblečení, ale i další věci. Stojí za to zvážit typ instalovaných dveří – posuvná možnost je ideální pro úzké uličky a omezené prostory.

Skříň pod schody je originální nápad. Obzvláště dobře to bude vypadat, když jsou věci v pořádku a dobře organizované..

Spíž pod schody – ideální pro zimní konzervy

Prostor pod schodištěm lze také využít jako úložný prostor pro skladování potravin, zavařovacích sklenic, koření, kávy, čaje a sypkého zboží. Volné místo by mělo být využito instalací výsuvných regálů nebo nákladních košů na speciální kolejnice. Tyto typy systémů vám umožní využít každý centimetr prostoru a můžete tuto oblast pohodlně využívat – stačí vysunout zásuvku a získat tak přístup ke všem uloženým produktům. Ne vždy je však nutné investovat do složitých systémů, protože ve většině případů stačí tradiční police a posuvné dveře..

Úložiště pod schody v soukromém domě

Suterény a skladovací prostory se nenacházejí ve všech domech. Suterén pod schody by byl skvělým východem. Právě v něm skryjete všechny věci, které by neměly zůstat na očích. Tam také můžete vytvořit mini prádlo tak, že ho oddělíte elegantním závěsem. Pokud však potřebujete sklad pro uložení sportovního vybavení, různých druhů tekutin, například pracích prostředků, pak je takové místo ideální..

Technická místnost pod schody je ideálním úložným prostorem pro základní domácí spotřebiče, včetně vysavače, sušičky, žehličky, žehlicího prkna, mopů, naběračky a smetáku a dalších.

Samozřejmě je to také skvělé místo pro skladování potravin. K tomu můžete použít různé nádoby a speciální keramické výrobky. Je však třeba zajistit, aby byla udržována správná teplota vzduchu. Pokud jste znalci vína, rozhodněte se pro atraktivní police s mnoha lahvemi alkoholu.

Kvůli neadekvátnímu designu nebo neopatrnému plánování je prostor pod schody obvykle ponechán nevyrovnaný. Tuto oblast však lze využít mnoha způsoby, což z ní činí nezbytnou součást každého domova. Zde můžete úspěšně zařídit domácí bar, pracoviště, šatník, zimní zahradu, malou koupelnu, sklady, nemluvě o místě pro vystavování uměleckých děl nebo rostlin..

Úložiště schodiště – domácí knihovna

Pokud si nedokážete představit den bez dobré knihy, pak vám prostorná knihovna plná objemných svazků určitě splní sny. Pokud vás tedy zajímá, jak využít prostor pod schody, zvažte funkční knihovnu. Můžete tam umístit stojan nebo samostatné police se zajímavými tvary a vzory. Poté obdržíte neobvyklou dekoraci, které budou všichni hosté určitě věnovat pozornost..

Pokud nechcete, aby se knihy ukládaly bez shromažďování prachu (to je důležité zejména pro alergiky), pak můžete uvažovat o skleněných dveřích do polic, které také dodají designu elegantní vzhled. Knihovna bude fungovat jako první, když zařídíte prostor pod schody v obývacím pokoji, protože skvěle ladí s klasickou atmosférou..

Prostor pod schody je prostor navíc, který lze využít originálním způsobem. Zajímá vás, jaké jsou nejoblíbenější způsoby skladování pod schody? Prostorná skříň, praktická spíž, technická místnost nebo třeba bar? Nejzajímavější inspirace představují fotografie skutečných interiérů.