Nápady

Výzdoba květináčů: zajímavé ručně vyrobené nápady pro výzdobu interiéru a krajiny

Přestože je květináč ozdobený květinou, nádoba, kde se rostlina nachází, je také důležitým prvkem kompozice. Zkuste ozdobit květináč do interiéru nebo na zahradu, překvapte originalitou nápadu, protože existuje mnoho workshopů, včetně vykládaných korálky, aplikací mušlí, malování štětcem nebo módního pletení, které tomuto předmětu určitě dodá kouzlo..

DIY květináče výzdoba – mnoho nápadů z improvizovaných prostředků

Zahradní obchody přetékají květináči. Existuje mnoho možností:

  • jednobarevné;
  • cihlová červená;
  • s potisky.

V každém domě však snadno najdete staré hrnce, kterým byste se rozhodně měli pokusit dát nový život. Nevyhazujte je! Jedná se o plýtvání penězi a záměrné znečištění životního prostředí. Využijte několik inspirativních nápadů, jak aktualizovat svůj květináč jednoduchým a snadným způsobem z dostupných nástrojů..

Desková barva

Někdy stačí přemalovat květináče, abyste získali úplně nový předmět. Pokud si koupíte deskovou barvu a zakryjete tím květináče, můžete kontejner na květiny upgradovat, aby měl úplně jiný vzhled. Barva může pokrýt celý hrnec nebo jen jeho část, například ve formě malého čtverce, pruhů nebo kruhu.

Kůra a dřevo

Stačí si připravit pár kusů dřeva a hranatou nádobu. Na každý kousek trochu lepidla a budete mít nový květináč. Místo dřevěných prvků lze použít kůru. Pokud je hrnec nebo sklenice kulatá, použijte menší plátky.

Tyčinky

Sbírejte klacky na jarní procházce. Stačí je všechny srovnat do stejné výšky, svázat lněnou nití a přilepit k květináči. Buďte si jisti, že efekt bude úžasný.

Mořské mušle

Místo tyčinek lze použít mušle. Je to skvělý nápad pro vzpomínky na příjemnou dovolenou u moře nebo oceánu. Skořápky slepte dohromady podle vámi zvoleného vzoru tak, aby hrnec nebyl vidět.

Staré nádobí v podobě květináče

Chcete vytvořit neobvyklé hrnce z jednoduchých pokrmů? Proč neumístit rostlinu do šálku nebo dekorativní konvice, která se již nepoužívá k určenému účelu? Staré vědro nebo vana jsou skvělou ozdobou terasy.

Sklenice jako řemeslné hrnce

Jedná se o velmi ekologické řešení. V každé kuchyni bude několik plechovek. Namísto vyhazování je namalujte barevnou akrylovou barvou. Můžete si vybrat několik pastelových barev a vytvořit romantickou kompozici. Zajímavým nápadem je použít kovové plechovky, které lze zavěsit.

Dekor květináče s lakem na nehty

Nalijte pár kapek laku na nehty do misky s teplou vodou (dva nebo tři odstíny). Barvy se trochu mísí. Hrnec jemně vložte a otáčejte, aby barva přilnula k povrchu. Je to skvělý nápad na zdobení, protože zaručuje nádherný efekt..

Dekor květináče motouzem, látkou, přízí

Při výběru vnitřních květináčů je třeba vzít v úvahu několik kritérií: materiál, cena a individuální vkus. Koneckonců, produkt by měl potěšit majitele i hosty. Vynikající volbou pro pokoj budou květináče v textilním rámu, které do místnosti přinesou útulnost. Tato ručně vyráběná možnost je velmi cenově dostupná..

Krajka

Vše, co potřebujete, je lepidlo a několik druhů krajek, které se válejí ve skříni. Skvělé domácí řešení pro terasy a balkony. Zdobení je velmi jednoduché. Můžete si vybrat barevnou krajku, která bude ladit s interiérem nebo terasou. Pokud květináč necháte stát doma, není nutné jej dodatečně zajišťovat. Pokud plánujete dát na balkon, terasu nebo zahradu, doporučuje se natřít látku transparentním lakem, který ochrání krajku a květináč před nepřízní počasí..

Motouzy a pytlovina na ozdobu hrnce

Běžný hrnec nebo kelímek můžete omotat provázkem. Tato možnost vypadá velmi pěkně. V každém obchodě si můžete koupit materiál pro řemesla. «Udělej si sám». Vynikající možností výzdoby by byla pytlovina, se kterou se pracuje ještě snadněji než s motouzem..

Květináč ve svetru

Svetrový rukáv stačí k vytvoření teplého přikrývky. Toto řešení velmi zahřívá interiér a přináší pohodlí.

Dekor květináče: kreativita pro zahradu

Zahrada zaplavená jasnými květinami je ideálním místem k odpočinku. Díky hrncům a doplňkům snadno vytvoříte velkolepou kompozici, která padne do oka všem kolemjdoucím. Kovové květinové boxy v zářivých sytých barvách jsou dokonalou ozdobou moderního stylu, zatímco ručně malované keramické nádoby jsou ideální pro provensálský design. Máte zájem o velký závěsný box nebo jednotlivé květináče připevněné k zábradlí? Nezáleží na tom, který z nich si vyberete, v každé verzi bude zahrada rozkvétat barvami. Míchejte různé barvy a materiály, volně experimentujte a vytvářejte jedinečné dekorace.

Duté cihly a kamenné desky

První myšlenkou je použít běžné stavební bloky. Naplňte nádobu zeminou a zasaďte do ní květiny. Druhá myšlenka je použít dlažební desky. Na výrobu hrnce stačí 5 kusů. Musíte použít dobré stavební lepidlo.

Dekorace květináče ve stylu Provence nebo jak rychle stárnout květináč

Skladby v provensálském stylu se těší neměnné oblibě již mnoho let. Nábytek, květinové vzory, krajky, levandule a porcelánové doplňky se staly nedílnou součástí výzdoby mnoha domácností. Nic vám nebrání vnést na balkon trochu francouzského kouzla. Květináče mohou být jedním z hlavních prvků kompozice. Zde se nejlépe hodí verze starého zboží, které si můžete vyrobit sami. Návrhy simulující hrubé oděrky nebo praskliny jsou vítány..

Budete potřebovat:

Mistrovská třída:

Použijte barvy ve smetaně a různých odstínech přírodní zelené. Můžete je aplikovat běžným nebo houbovým štětcem. Zelení by měla být aplikována v minimálním množství, protože přebytek může účinek zničit.

Květináč udělej si sám je vynikající volbou pro originální dekoraci zeleného rohu domu nebo zahrady. Bude skvělým doplňkem vašeho interiéru. Terakotové hrnce, řecké nebo římské džbány a vázy jsou vynikající volbou pro klasické úpravy. Koloniální interiéry ocení hrnce z tmavého dřeva. Svému květináči však můžete dát jedinečný vzhled, pokud budete trochu kreativní, když si výrobek sami ozdobíte..