רְהִיטִים

כסאות בר למטבח: אפשרויות דגם וטיפים לבחירה

חלק בלתי נפרד מהסדר חדרי המגורים, ככלל, הוא מגוון רהיטים. ואחת ההחלטות הרלוונטיות ביותר בתקופה האחרונה היא השימוש בכסאות בר המותקנים ליד האי או הדלפק בפרויקטים של עיצוב מטבח, מה שמאפשר לך לחסוך מקום באופן משמעותי ולהיפטר מפינות מגושמות. תכונה דומה של רהיטים במקרה זה ממלאת תפקיד של מבטא, משתלבת בצורה מושלמת בפנים החדר, נעימה למראה שלה ונחשבת למוצר רב תכליתי. תוכלו ללמוד עוד על אילו דגמים של כסאות בר ניתן להשתמש בהם ליצירת פנים היום ולמה כדאי לשים לב בבחירת מוצר מתאים, תלמדו בהמשך החומר..

כסאות בר למטבח – תכונות המוצר

פריטי ריהוט כגון כסאות בר הם סוג של מבנה, המורכב מתמיכה מיוחדת, משענת רגליים, מסגרת ומושב. רוב הדגמים המודרניים מספקים התאמת גובה. כסאות מסוג זה יכולים להיות מצוידים במספר שונה של תומכים או «רגליים», ויש להם גם צורות שונות של מושבים. באופן כללי, ניתן לחלק את כל כסאות הבר למספר קטגוריות, שבתורן יש זנים רבים..

כסאות בר קלאסיים

בשל המראה שלהם, דגמי כסאות כאלה, ככלל, תואמים באופן מלא את הסגנון הכפרי. הם מיוצרים באופן מסורתי מסוגים שונים ומצוידים במושב בצורת ריבוע..

כסאות איריים

באשר לכסאות בר מסוג זה, ההבדל האופייני לדגם זה הוא נוכחותם של משענות יד נוחות, ולרוב המוצרים משלימים כריות רכות המספקות ישיבה נוחה יותר..

כסאות עתידניים

ניתן לזהות הצעה דומה על ידי נוכחות של עיצוב מקורי ודרכים יוצאות דופן לקשט מוצרים..

כסאות בר בצורת שרפרף

המאפיין העיקרי של דגם זה הוא היעדר משענת גב. כלפי חוץ, עיצובים כאלה עשויים להיראות אטרקטיביים למדי, אך במקרים רבים, בדיוק בגלל תצורתם, הם נחשבים לא נוחים. למרות שכאן, כמו שאומרים בטעם ובצבע, אין חברים.

דגמים מתקפלים

הודות למנגנון מיוחד, ניתן להשתמש בכיסאות בר אלה לפי הצורך. כשהם מקופלים, הם לא יתפסו הרבה מקום במזווה ויהפכו לפתרון מעשי לסידור מטבח עם שטח קטן..

בהמשך, נספר לך על כל סוגי כסאות הבר בפירוט רב יותר..

כסאות בר מעץ

היתרון העיקרי של כסאות בר למטבח מעץ הוא עמידותם. ניתן לתקן אותם בקלות ולהשתלב באופן מושלם בפנים באמצעות פרטי עץ שונים האופייניים לקלאסיקות, כפריות, פרובנס, לופט, סגנון סקנדינבי ומטבחים ידידותיים לסביבה. עם זאת, זכור כי לדגמים כאלה, ככלל, יש מושב קשיח, לכן מומלץ בנוסף להשתמש בכל מיני כריות או כריות מיוחדות שיכולות לספק ישיבה נוחה יותר. ראוי גם לציין כיסאות עץ די כבדים, מה שעלול ליצור אי נוחות מסוימת בעת הזזתם על ידי אנשים מבוגרים או ילדים..

דגמי כסאות בר עם משענת גב

כסאות בר מגובים הם ריהוט מטבח קלאסי ובדרך כלל יש להם מושב קשיח או קשה למחצה. דגמי כסאות עם החלק העליון בצורה של כסאות נוח אינם מצוידים רק במשענת רכה ונוחה בגובה של כ- 35-40 ס”מ, אלא גם עם משענות יד. כיסאות אלה זמינים בדגמים רבים ויתאימו בקלות לפתרונות פנים רבים..

כיסאות בר מתקפלים

היתרון העיקרי של כיסאות בר למטבח מתקפלים הוא העיצוב שלהם. על ידי רכישת רהיטים כאלה, אתה יכול בקלות להתאים את גובה המושב, וזה מאוד נוח למשפחות עם ילדים. זוהי אופציה די תכליתית, שאם תרצה, תוכל לשמש כיסא גבוה מן המניין, או להפוך לכסא קטן. בנוסף, תמיד ניתן לאחסן אותם במזווה, אם אין צורך להשתמש בסט בו זמנית. האטרקטיבי ביותר במקרה זה הוא הדגם, שבו, אם תרצה, תוכל להתאים לא רק את גובה המושב, אלא גם את משענות הרגליים..

כסאות בר עם מושב מרופד

פתרון מוצלח לא פחות לסידור מטבח מודרני יהיה שימוש בכסאות בר עם מושב רך. אלה יכולים להיות דגמים קלאסיים, כסאות שנראים כמו כסאות מיניאטורים, דגמים עם או בלי גב, כמו גם מוצרים עם עיצוב מקושט מקורי בתחתית. לריפוד מושב רך, ככלל, משתמשים בעור, עור אקולוגי, שטיחים וחומרים עמידים אחרים וקלים למדי לניקוי. יצרני רהיטים רבים מייצרים כסאות בר עם מושבים מרופדים נשלפים בצורת פופים או כריות. פתרון מוצלח ונוח לא פחות נחשב גם למוצרים עם כיסויים הניתנים להחלפה, שניתן במידת הצורך להסיר אותם לעיבוד לאחר הזיהום או להחליפם בחדשים..

כיצד לבחור את גובה כיסאות הבר למטבח

בכל הנוגע לבחירת הגובה המתאים לכסאות בר, מעצבים ממליצים קודם כל לבנות על גודל השיש או על גובה השולחן. הגובה הסטנדרטי של דלפק הבר הוא כ -85 ס”מ, ובמקרה זה דגמי הכסאות בגובה של לא יותר מ -70 ס”מ, המסווגים כנמוכים, יהיו הפתרון האידיאלי. אם גובה המתלה הוא בין 100 ל -115 ס”מ, דבר האופייני במיוחד לסידור שטחי מטבח מרווחים, במקרה זה יש להעדיף מבנים גבוהים יותר בגובה 90 עד 95 ס”מ..

קריטריונים לבחירת כסאות מתאימים

כבר אמרנו פעמים רבות כי בחירת הרהיטים תמיד צריכה להתבסס על כמה כללים, וגם כסאות בר למטבח אינם יוצאי דופן. קודם כל, עליך להחליט על גובה המוצרים, ולשם כך אתה רק צריך למדוד את גובה הבר או השולחן, בחברה שאליה אתה מתכוון לרכוש כסאות. גורם חשוב לא פחות הוא החומר ממנו עשויה הריפוד בכל הקשור לרכישת כסאות עם מושב רך. אל תשכח כי יש לבחור למטבח ריהוט עם ריפוד מחומרים עמידים, אותם ניתן לעבד רטוב לאחר מכן. והדבר החשוב ביותר הוא פתרון הסגנון של הפנים. כל רהיט, אביזרים ורכיבים אחרים צריכים להיות משולבים בהרמוניה אחד עם השני ולעוצב באותו סגנון..

פרט פנימי כגון כיסא במטבח נחשב לפריט הכרחי, שבלעדיו לא תוכל ליצור אווירה נוחה ונעימה. לכן, כשאתם הולכים לחנות רהיטים, שימו לב להמלצות המעצבים, שיעזרו לכם לא להתאכזב מהאביזרים שנרכשו בעתיד..