חדרים

עיצוב מטבח 10 מ”ר m – אנו יוצרים סביבה פרקטית, יפה ופונקציונלית

מטבח בשטח של 10 מ”ר אינו בכדי «אמצעי זהב» – זהו מספיק מקום לסידור אזור נוח, ארגונומי ואטרקטיבי מבחינה ויזואלית לבישול, לסעודה ואפילו להירגע לכל המשפחה. עם הפריסה הנכונה, ניתן לסדר חדר בגודל 10 מטר בצורה כזו שיש מספיק מקום לא רק למערך האחסון הדרוש למכשירי חשמל ביתיים, אלא גם להנחת פינת אוכל נוחה. אם לבעלים זר של דירה או בית מטבח עם שטח של 10 מ”ר. מ ‘הוא דווקא אופציה ממוצעת שגורמת לך לחשוב על חוסר מקום, אז עבור ארצנו בסיס כזה להכנת וקליטה של ​​מזון הוא רק מתנת אלוהים. רובנו רגילים לחללי מטבח קטנים של דירות שנבנו במאה האחרונה עם שטח של 6-6.5 מ”ר. מ ‘, שם ממש היה צריך לחתוך כל סנטימטר. אך אל תמהרו ליפול באופוריה בנוכחות מספר מספיק של מטרים רבועים – וחדר בגודל ממוצע יכול להיות עמוס בריהוט גדול באופן אסור או בחירה לא נכונה של פריסה. הבה נבחן מקרוב את האפשרויות לסידור ריהוט למטבח בחללים בצורות ותצורות שונות..

מטבח בינוני

תמונה בהירה של חדר קטן

בחירת הפריסה של הרכב הרהיטים

אין כל כך הרבה אפשרויות לארגון מטבח בשטח של 10 מטר. ובכל זאת, עליך לתעדף נכון, לברר את צרכי משפחתך ולהבין היטב את אפשרויות חלל המטבח. הגורמים הבאים ישפיעו על בחירת שיטת התכנון של רהיטים ומכשירי חשמל ביתיים:

  • צורת החדר (מרובע, מלבני, א -סימטרי, מוארך חזק וכו ‘);
  • מיקום החדר ביחס לחדרי הדירה האחרים (בין אם החדר הוא מעבר, סמוך לחלל אחר);
  • המיקום ומספר החלון והפתחים (בדירות המצב כמעט סטנדרטי, אך בבתים פרטיים יש אופציות אפשריות);
  • מיקום מערכות הנדסה ואפשרות העברתן במידת הצורך (אספקת מים, ביוב, צינור גז);
  • גודל המשפחה (סידור הרהיטים לרווקים ולמשפחה עם ילדים קטנים או קשישים יכול להיות שונה להפליא);
  • כמות המכשירים הביתיים שהיית רוצה לשלב בהרכב הרהיטים (למישהו צריך מדיח כלים בנוסף לכיריים, מקרר ותנור, ולאחרים אין מקום אחר לשלב מכונת כביסה).

סידור קומפקטי של רהיטים

חזיתות מטבח לבנות שלג

חזיתות עץ

פריסה פינתית (בצורת L) של הרכב המטבח

פריסת הפינה של סט מטבח היא דרך אוניברסלית לסידור רהיטים ומכשירי חשמל ביתיים, המתאימה כמעט לכל צורות הנחות, למעט אזור מעבר מוארך מאוד. הפריסה בצורת L מאפשרת לך למקם מספר מספיק של מערכות אחסון, מכשירי חשמל ביתיים ומשטחי עבודה במחיר הנמוך ביותר של שטח מטבח שמיש. עם סידור זה, הדרך הקלה ביותר לעקוב אחר הכלל של משולש העבודה היא על ידי הצבת הקודקודים הדמיוניים שלו (מקרר, כיריים וכיור) בצדדים מנוגדים, אך במרחק הליכה..

פריסת פינה

פריסת מטבח בצורת L

ההתאמה לארגונומיה של משולש העבודה מאפשרת לא רק ליצור סביבה נוחה ובטוחה לביצוע תהליכי עבודה שונים, אלא גם לבזבז עליהם מינימום זמן ומאמץ. בכל מקרה, יש לדבוק בכלל מיקום הכיריים או היציקה ביחס לכיור במרחק של 50 ס”מ לפחות (עדיף שיפרידו ביניהם על משטח של ממדים כאלה לפחות).

סט מטבח פינתי

הרכב פינתי קומפקטי

יתרון נוסף של פריסת הפינה הוא היכולת להתקין קבוצת אוכל מן המניין בחלל נטול ריהוט. יחד עם זאת, משפחתך לא תפגע במספר מערכות האחסון ומכשירי חשמל ביתיים. ארונות פינה הממוקמים מעל ומתחת לכיור (אם הקטע הפונקציונאלי המסוים הזה ממוקם בפינת החדר) מרווחים להפליא, ככלל, הם מצוידים במערכת אחסון נפתחת או מסתובבת..

פריסת מטבח 10 מ

אוזניות פינתיות עם חצי אי

היתרונות של פריסת הפינה משופרים על ידי הוספת חצי אי לאוזנייה – מודול שאחד הצדדים שלו מחובר לקיר. בנוסף לעובדה שחצי האי מספק מרחב נוסף להטמעת מכשירי חשמל ביתיים (לפעמים אפילו כיורים) ומערכות אחסון, משטחיו שולחים לעתים קרובות על מנת לספק מקום לארוחות קצרות. משפחה קטנה (למשל, כמה צעירים) יכולה להשתמש במתקן זה כאזור צריכת המזון העיקרי..

פריסת פינה עם חצי אי

חצי האי כפינת אוכל

מטבח מואר עם פריסה פינתית

סט פינתי עם חצי אי

סט פינתי לבן ושחור

פריסת ריהוט בצורת U

פריסת מכלול הרהיטים עם האות P מאפשרת לכם לארגן את המספר המרבי האפשרי של מערכות אחסון ומכשירי חשמל ביתיים במטבח בינוני. אם יש לך משפחה גדולה ויש צורך במספר רב של ארונות ואביזרים שונים כדי לארגן סדר בחלל המטבח, אז הפריסה בצורת U היא האפשרות שלך. בחדר מרובע, סידור כזה של סט הרהיטים אפילו יאפשר לכם להתקין פינת אוכל קטנה במרכז (שולחן עגול קומפקטי וכיסאות קלים). בחדר מלבני ומוארך זה לא יתאפשר, וכדי לארגן אזור לאכילה יהיה צורך להקצות מקום בסלון או לצייד חדר נפרד..

פריסה בצורת U

פריסה בצורת P

עם פריסה בצורת U, קל גם למלא את התנאים של משולש העבודה על ידי הנחת המקרר, הכיור והתנור בצדדים מנוגדים של ערכת הרהיטים. יחד עם זאת, המארחת (הבעלים) לא תקדיש זמן רב לנוע בין אלמנטים חשובים אסטרטגיים של חלל המטבח..

אוזניות בצורת U

הרכב רהיטים בצורת U

פריסה בצורת U בחדר קטן יכולה להיראות כבדה למדי, במיוחד אם השכבה העליונה של ארונות המטבח ממוקמת מהתקרה עצמה. מעצבים ממליצים להחליף את המפלס העליון של ארונות סגורים במדפים או מתלים פתוחים, ניתן לשלב גם מערכות אחסון, ליצור תמונה מעניינת ונעימה יותר מבחינה ויזואלית של חלל המטבח. ניתן להשיג את אותו אפקט בעת שימוש בחזיתות עם תוספות זכוכית למפלס העליון של הארונות.

גישה יצירתית לעיצוב מטבחים

אוזניות פריסה מקבילות

עבור חדרי מעבר, פריסה מקבילה היא אופציה אידיאלית לסידור רהיטים וציוד. אם החלל מוארך מאוד, לאחר שמניחים מערכות אחסון ומכשירי חשמל ביתיים משני צידיו, יש רק מקום למעבר ותנועה בין אזורי עבודה חשובים – לא יהיה מקום להתקנת שולחן אוכל. אבל אם בחדר כמעט מרובע עם פתחי דלת וחלונות בצדדים מנוגדים, אתה יכול לארגן שני חלקים מהרכב המטבח באותו אופן, אז במרכז החדר אתה יכול להציב שולחן קטן (רצוי עגול) לארוחות. של משפחה קטנה.

פריסה מקבילה

סט מטבח בשתי שורות

פריסה של שתי שורות

פריסה מקבילה

סדרה כפולה במטבח קטן

פריסה של שורה אחת (לינארית) של ריהוט ומכשירים

בדרך כלל משתמשים בפריסה של שורה אחת אם אין אפשרות לארגן סט פינתי (דלת או חלון מפריע) או משפחה קטנה ומספר קטן של מערכות אחסון ומכשירי חשמל ביתיים יספיק. ככלל, מכלול רהיטים בשורה אחת ממוקם לאורך הצד הארוך של החדר (לחדר מלבני). עם סידור זה, בשטח של 10 מטר, יש מספיק מקום לפינת אוכל עם שולחן מרווח או פינת מטבח עם ספה רכה ונוחה..

פריסת שורה אחת

אוזניות פריסה לינאריות

הרכב רהיטים בשורה אחת

אוזניות לינאריות מקוריות

אם מבחינתכם המטבח הוא לא רק מקום לבישול ואיסוף כל המשפחה פעם ביום לארוחה משותפת, אלא גם חדר למפגשים עם חברים, סידור ארוחות ערב ואפילו מקום למסיבות, אז שורה חד קומפקטית פריסה תהיה האפשרות הטובה ביותר..

מטבח בשורה אחת עם פינת אוכל

פריסה לינארית במטבח מרובע

פריסה מרווחת בשורה אחת

צבעי מטבח בינוניים

מעצבים ממליצים להשתמש בגוונים בהירים בעיקר לחללי מטבח קטנים, בדילול עם מבטאים כהים בהירים או מנוגדים. כולנו מבינים בצורה מושלמת שכל גווני הלבן מסוגלים להרחיב באופן ויזואלי את חלל המטבח, ליצור דימוי קליל וכמעט אוורירי של החדר. אך יחד עם זאת, השימוש הכולל בצבעים בהירים לקישוט וריהוט אזור המטבח יכול להוביל ליצירת פנים לא נוחה, בדומה לעקרות לחדר הניתוח. כדי למנוע אסוציאציות לא נעימות, אתה רק צריך למנות כדי להוסיף צבעים, בניגוד לחדר האור.

בחירת צבע למטבח קטן

מערכות אחסון

עיצוב לבן

אחת הדרכים הפשוטות ביותר לדילול משטחי הלבן השלג של המטבח אינה קלה, אך גם להביא טעם חם לעיצוב החדר היא שילוב אלמנטים מעץ (או עמיתיהם המלאכותיים המרהיבים). בשילוב עם גוון לבן, דפוס טבעי יפה נראה יתרון במיוחד, חיובי ואפילו חגיגי..

לבן ועצי

חזיתות לבנות, משטחי עץ

גישה יוצאת דופן לעיצוב מטבחים

שילובים יוצאי דופן

חזיתות מטבח מעץ בגימור רקע לבן – «קלאסיקות של הז’אנר» למטבח. לא משנה כיצד אופנת העיצוב תשתנה, תמיד יהיו אוהבי שילוב מסורתי שכזה. ויש לכך הרבה סיבות – התוכנית שהוכחה בזמן עובדת בצורה מושלמת ליצירת תמונה אטרקטיבית כלפי חוץ, נעימה אך בו זמנית פרקטית של חדר בו נוח לבשל אוכל ונעים לשבת עם השלם. מִשׁפָּחָה.

סט מטבח עשוי עץ

אווירה חמימה של המטבח

פתרונות אחסון בלתי רגילים

בן לוויה בולט נוסף ללבן עבור חללי מטבח מודרניים הוא שחור. שימוש במינון של טון כהה באידיליה לבנה כשלג מאפשר לא רק ליצור את מוקדי תשומת הלב הדרושים למבט, אלא גם להפוך את העיצוב מובנה, ברור יותר ולעתים דרמטי יותר. ניתן להשתמש בשחור למשטחים, לשורה התחתונה של ארונות מטבח, לריצוף או לתבנית על משטח אחורי למטבח, אלמנטים דקורטיביים, גופי תאורה. אבל חשוב להבין שמשטחים כהים בחלל המטבח ידרשו ממך יותר מאמץ מבחינת ניקיון מאשר אלמנטים פנימיים בהירים..

עיצוב לבן ושחור

תחתית כהה - עליון בהיר

אינטגרציה שחורה אפקטיבית

משטחים כהים מקוריים

עיצוב מינימליסטי

גישה יצירתית לעיצוב המטבח

לבן, וודי ושחור – שלוש אפשרויות משטח, «לַהֲטוּטָנוּת» אשר, מעצבים ברחבי העולם יוצרים מספר מדהים של פרויקטים. בשילוב במיומנות של שלושת סוגי עיצוב המשטח הללו בלבד, תוכלו ליצור מראה מעניין, רענן, פרקטי ויחד עם זאת אטרקטיבי לחללי מטבח מודרניים. אם, בנוסף לתמונה מעניינת, אתה מתעניין גם בהרחבה החזותית של שטח המטבח באורך 10 מטרים, השתמש בגוונים כהים יותר בחלק התחתון של החדר, הצב גוונים טבעיים צבעוניים במרכז וצבע לבן בלעדי קרוב יותר. עד התקרה.

לבן, שחור ועצי

שילובים מנוגדים

רצפה כהה, קירות בהירים וריהוט

מטבח קומפקטי

אם זה עקרוני עבורך להשתמש בלבן לקישוט התקרה והקירות של חדר המטבח, כמו גם חזיתות ערכת הרהיטים, החל את הצבע בריצוף. ריצוף כהה ומנוגד לא רק יוסיף גיוון ללוח הצבעים של החדר, אלא גם יעזור ליצור ויזואלית גבולות ברורים של החלל. אריחי ריצוף עם דפוס רבגוני או פרוסים על פי העיקרון של לוח שחמט יהפכו לגולת הכותרת של פנים בהירים ויעזרו לתת מקוריות לתדמית הטריוויאלית של המטבח..

ריצוף מגוון

אריחי ריצוף מגוונים

ריצוף ניגודי

סינר מטבח בהיר הוא דרך פשוטה ומנצחת להפליא ליצור מבטא במטבח לבן ופריך. זה יכול להיות אריחי קרמיקה מגוונים או פסיפסים, או דפוס על צלחות קיר זכוכית או יריעות PVC..

סינר מטבח בהיר

סינר מקורי גימור סינר יוצא דופן

אריחי גיבוי אחוריים מגוונים

בלתי שגרתי

אריחים כהים

כמעט כל צבעי הפסטל יכולים להוות בסיס ליצירת מטבח אטרקטיבי ונוח בחלל של 10 מטר. אפילו שימוש בגוונים בהירים של מנטה, וניל, קפוצ’ינו ובז ‘. על רקע לבן, העיטור של חלל המטבח ייראה יתרון. חזיתות מטבח כאלה יוסיפו מקוריות לאזור המטבח, מבלי לפגוע בטריות ובקלילות התמונה של חדר מואר..

גוון פסטל עדין

מטבח בצבעי פסטל

חזיתות אפורות בהירות

שילוב של גוון לבן עם כל צבע צבעוני בביצוע של סט מטבח מוביל לתמונה מעניינת של חלל המטבח. השתמש בחזיתות לבנות ברובד העליון של הארונות, ובצבעוניות בשכבה התחתונה, ותוכל, בין היתר, להשיג גידול חזותי באזור החדר. אך חשוב לקחת בחשבון את השפעת ההשפעה של צבע כזה או אחר על מצבו הפסיכולוגי של האדם. לאנשים הנמצאים כל הזמן בדיאטות, לא מומלץ להשתמש בצבעים אדומים וכתומים בהירים בפנים המטבח – הם תורמים לעלייה בתיאבון. אבל כל גווני הכחול מפחיתים את התיאבון, אך יוצרים אווירה קרירה במטבח. למגוון הבז ‘והאפור של עיצוב חלל המטבח יש אפקט נייטרלי. להרגיע ולהירגע ברוב גווני הירוק, בנוסף, לוח כזה מעניק רעננות ומצב רוח אביבי לפנים.

אוזניות לבנות וכחולות

שילוב צבעים נעים

צבעים צבעוניים

בשנים האחרונות, השימוש בדגמים של מכשירי חשמל ביתיים שנעשו בסגנון רטרו בפנים המטבח המודרני צובר פופולריות. בנוסף לעיצוב המקורי, מכשירים כאלה מיוצרים לרוב בצבע צבעוני ובהיר והופכים לא רק למקומות מבטא של הדימוי הניטרלי של המטבח, אלא לגולת הכותרת שלו. רק חלק פנימי אחד (שעבורו תצטרך לשלם הרבה יותר מאשר על הדגם הסטנדרטי), ואיזה כתם של צבעים ורעיונות עיצוביים, מגוון בפנים ועלייה בייחודיות כל התמונה של החדר.

אלמנט בהיר של הפנים

מקרר בסגנון רטרו

תנור מקורי

מכשירי חשמל ביתיים בסגנון רטרו

העיצוב יעזור להביא בהירות לתמונה הניטרלית הצבעונית המתקבלת של חדר המטבח. הדרך הקלה ביותר היא להשתמש בעיצוב קיר בצורת צלחות בהירות או פנל (שיהיה קל לניקוי), המורכב מזכוכית מרובת צבעים או אלמנטים קרמיים. דרך פשוטה נוספת לגוון את לוח הצבעים של מטבח בהיר היא שימוש בטקסטיל צבעוני. ריפוד בהיר של פינת המטבח, וילונות על החלונות או מגבות מטבח שפשוט נזרקות מעל המעקות וידית התנור יכולים לשנות את תדמית החדר. אך חשוב להבין כי בחלל בגודל קטן יש צורך במינון ליישום טכניקות עיצוב דומות..

טקסטיל בהיר

נקודות מבטא

עיצוב קיר

קישוט צבעוני

בסגנון הכפרי האנגלי, יש טכניקה כזו לסידור חלל מטבח – צביעת קירות וחזיתות ארונות בצבע אחד (או דומה בגוונים). לרוב, גוונים של כחול, ירוק או אפור נבחרים. המטבח הצבעוני נראה מקורי מאוד, אך יחד עם זאת בחלל כזה לכולם נוח – גם משקי הבית וגם אורחי הדירה. במדינה שלנו, יש גם חסידים של שימוש בטכניקות כאלה בסידור המטבח-תוכלו למצוא הן פתרונות ריהוט מוכן בסלונים, והן להזמין פרויקט אישי לקישוט חדר שנבחר מראש..

בחירות צבע לא שגרתיות

סגנון אנגלי

חזיתות מטבח כהות