חדרים

טפטים לקישוט חדר שינה בשנת 2019

רק במבט ראשון נראה כי הבחירה בחומר הגמר לחדר השינה היא חוויה נעימה במיוחד. בחדר יש מיקרו אקלים מצוין – ללא לחות ושינויי טמפרטורה גבוהים, משטחי הברז כמעט ולא נחשפים לזיהום או לחץ מכני, מה שאומר שמבחינת המאפיינים הטכנולוגיים כמעט ולא יהיו יוצאים מן הכלל. אבל מה לעשות עם מגוון הצבעים והמרקמים? באיזה יצרן לבחור – מקומי או זר? האם עלי לקנות טפטים רחבים או רגילים? ואיך לשלב את לוח הצבעים עם פתרונות הצבע של רהיטים, טקסטיל ואלמנטים דקורטיביים? דבר אחד ברור – ללא תכנית ראשונית לבחירת האיכות, הצבע והמרקם של הטפטים, אל תלך לחנות עם מגוון רחב להפליא של אפשרויות. אנו מקווים שפרויקטים של עיצוב חדרי שינה שנבחרו, בעיטורם בהם נעשה שימוש במגוון רחב של טפטים, יעזרו לכם לא לבצע תכנית כזו בקלות, אלא גם לבצע את הבחירה היעילה והמוצלחת ביותר..

פנים חדר שינה מודרני

טפטים לקישוט חדר שינה

תכונות של בחירת הטפט לחדר השינה

המאפיין העיקרי של בחירת הגימור לחדר שינה הוא העדר כמעט מוחלט של הגבלות. בחדר השינה, אין גורמים המזיקים לקישוט, הקירות עצמם מועמסים לעיתים רחוקות או כל סוג של לחץ מכני, הסיכון לזיהום ממוזער. ותשומת ליבם של אורחי הבית לחלל הפרטי היא מינימלית, מה שאומר שאתה יכול לקשט את חדר השינה בהתאם לחזון שלך בפונקציונאליות, אסתטיקה, פרקטיות ויופי. גורם חשוב בעת בחירת חומר הגמר מבחינת המאפיינים הטכניים יהיה תקציב התיקונים. אחרי הכל, טווח המחירים של טפטים על ידי יצרנים מקומיים וזרים הוא רחב להפליא. ורק הבעלים יוכלו להחליט מה הם אוהבים – טפט נייר זול, אך לא עמיד או ויניל פרקטי, או אולי קנבס קטיפה מפוארים, שייקחו מחצית מהמשאבים הכספיים הזמינים לתיקון או שיקום של פנים חדר השינה..

צבעים ניטרליים

כלוב לקוני

הדפס מקורי

טפט מנייר. היתרונות העיקריים הם עלות נמוכה, ידידותיות לסביבה, קלות התקנה, חדירות אוויר ומגוון רחב של צבעים, מוצרים עם הדפסים. החסרונות הברורים כוללים שבירות (אפילו בשימוש זהיר ביותר – לא יותר מ 4-5 שנים), רגישות לשחיקה בהשפעת אור השמש וחוסר יכולת לסבול ניקוי רטוב, שימוש בחומרי ניקוי..

טפט צבעוני

גווני פסטל

חדר שינה בצבעים בהירים

פתרונות בהירים

טפט לא ארוג או בד לא ארוג. בד לא ארוג בעל צפיפות גבוהה, הוא מורכב מסיבי תאית בתוספת חומרים פולימריים. בהתאם לשיטת הציור, ישנן שתי קבוצות של טפטים לא ארוגים:

טפטים עם יישום ישיר;

קנבס מצופה פולימר.

הדפסה ניגודית

דפוס טפט ​​מקורי

טפט מפואר

עם יישום ישיר, התבנית מועברת ישירות לבסיס הפיליזלין. קנבס מסוג זה חזקים יותר מבדי נייר, אך יש להם מספר חסרונות נוספים:

 • חומר כזה, כמו בד נייר, לא ניתן לכבס, לנקות באמצעים מיוחדים;
 • טפט דוהה בשמש.

חדר שינה בגוונים אפורים

עיצוב בהיר

שילוב של הדפסים

היתרונות של טפט לא ארוג עם ציור ישיר כוללים:

 • חוזק גבוה;
 • קלות התקנה – ניתן ליישם טפטים על קיר המטופל בדבק מבלי להשתמש בו עבור הבדים עצמם;
 • יְכוֹלֶת «לִנְשׁוֹם»;
 • ידידותיות לסביבה ביחס לבני אדם ולסביבה;
 • צפיפות הבדים מאפשרת לך להסתיר פגמים קלים בעיבוד משטחים המסתיימים.

גוונים כהים

סגנון ניאו קלאסי

חדר שינה בצבעים כהים

עם ציפוי פולימרי של טפט לא ארוג, התבנית מוחלת על חיפוי הוויניל. ציפוי פולימרי זה יכול להיות חלק, מוקצף או מובלט (סוג הדפסת משי). פני השטח של קנבס מסוג זה מסוגלים לחקות גימורים שונים – מלבנים או בנייה ועד משטחי בטון ועץ.

קישוט מקורי

עיצוב מבטא

טפט מובלט

היתרונות של טפט לא ארוג מצופה ויניל כוללים:

 • חוזק מעולה (כולל חוזק מתיחה);
 • עֲמִידוּת;
 • האפשרות לניקוי רטוב;
 • עמידות לשחיקה;
 • היכולת להסתיר סדקים ובורות קטנים על פני הקירות.

גימור לחדר מואר

כל גווני האפור

בין מספר החסרונות המצומצם ניתן להבחין בין הדברים הבאים:

 • חוסר יכולת להעביר אוויר;
 • חלק ממוצרי הפולימר מסוגלים לשחרר חומרים רעילים, לכן בחירת הטפט חייבת להתבצע בהתאם ל- GOST.

עיצוב קל

גוונים בהירים להרחבת החדר

צבעים בהירים

טפט טקסטיל. אפשרות גימור זו מושלמת לחדר השינה. הטפט עשוי כדלקמן – בד או חוט מורחים על נייר צפוף או על בסיס לא ארוג. הבד יכול להיות:

 • כותנה;
 • זֶרַע פִּישׁתִים;
 • יוּטָה;
 • קטיפה;
 • הרגיש.

טפט פשתן

טפט טקסטיל למבטא

גוונים טבעיים

טפט מתכתי

כמובן, חומר כזה עולה משמעותית במוצרי הנייר במחיר, אך יש לו גם יתרונות ייחודיים:

 • תכונות בידוד קול וחום משופרות (החשובות לחדר השינה);
 • רמה גבוהה של ידידותיות לסביבה, יכולת לנשום (אם הבסיס עשוי מנייר);
 • מראה יוקרתי, בלעדיות של עיצוב.

מבטא קטיפה

בדי טקסטיל

טקסטיל מבטא

למרבה הצער, ישנם גם חסרונות רבים בגימור זה:

 • ניקוי משטחים בעייתי, ניקוי רטוב אסור;
 • עמידות נמוכה לנזקים מכניים (בבית עם ילדים קטנים ו / או חיות מחמד השימוש אינו רצוי);
 • התקנת קנבס מסוג זה קשה יותר לביצוע מאשר הדבקת הקירות בנייר או טפט ויניל;
 • עלות גבוהה של קנבס.

נצנצים כסופים

טקסטיל בהיר

פשתן כהה

פנים לקוני

טפט. הם נמצאים בשימוש נרחב ביצירת פרויקטים עיצוביים מודרניים לחדרי שינה. מושלם לקישוט קיר מבטא. התמונה של נוף עירוני יפה, צמחים או בעלי חיים, טבע או נושאים בדיוניים, צילום מאקרו או תמונות משפחתיות מוגדלות על הקיר כולו – פנים עם מבטא כזה יהיה ייחודי ומעניין..

טפטים לחדר השינה

טפט תמונות לקיר מבטא

טפט תמונות עם מפה

ככלל, טפטים לתמונות עשויים פיברגלס ובעלי שכבת דבק. אבל לאחרונה זה הפך להיות אופנתי להשתמש בבסיס טבעי – במבוק, עור, פקק.

הדפס צילום מקורי

דימוי יוצא דופן

בנוסף לסוגי הטפטים הנ”ל, טפטים נוזליים ובדי פיברגלס משמשים גם בפרויקטים של עיצוב חדרי שינה מודרניים. טפטים מרקמים פופולריים מאוד, עם הבלטות, הכללת קוורץ, חלקיקי זכוכית צבעוניים, קש, קליפות ועוד..

מרקם יוצא דופן

כתמים עם מבטא כהה

שילוב הטפטים בעיטור חדר השינה

השילוב של טפטים, בצבע שונה, הדפסה, מרקם ואפילו סגנון ביצוע, יכול לסייע לא רק ביצירת פנים מקורית, אלא גם לתקן את הפגמים של הגיאומטריה של החדר, להדגיש אזורים פונקציונאליים מסוימים, ליצור מבטאים מסוימים..

סגנון קלאסי

בחירה לא רגילה של הדפסה

סגנון ניאו קלאסי

משטחים בהירים

אנו מתמקדים ביתרונות ומסווים את החסרונות. בעזרת צבע, דוגמה או דוגמה, אתה יכול ליצור מוקד תשומת לב על אזור מסוים בחדר, אובייקט של הפנים או משטח. לדוגמה, תרצה להסיט את תשומת הלב מעיצוב התקרה (אי סדרים או פגמים בגימור) – דפוס בהיר על הקיר באמצע החדר יהווה אפשרות מבטא אידיאלית. או להיפך, היית רוצה להתמקד בריהוט החדר (עיצוב יפה של מקום שינה, למשל) – אתה מדביק מעל הקירות עם טפטים בצבעים ניטראליים והופך אותם לבלתי נראים כמעט..

בחירת משטח

ציור בהיר

עיצוב חדר שינה בהיר

מבטאים עדינים

ייעוד החדר. לעתים קרובות מאוד בחדר השינה, בנוסף לאזור השינה והרגיעה עצמו, ישנם פלחים פונקציונאליים אחרים – שולחן איפור, בודואר, מקום עבודה, חדר הלבשה, פינת קריאה. מספיק להשתמש בשילוב של טפטים השונים בצבע, במרקם או בפתרון סגנוני והחדר יהיה מעוצב באופן יעיל.

הקצאת מקום עבודה

משטחים כהים בחדר השינה

בחדר מואר

אנו מגדילים את החלל. אין זה סוד שבעזרת אפקטים אופטיים מסוימים ניתן להתאים את עוצמת החדר באופן חזותי. לדוגמה, פסים אופקיים על הטפט מסייעים להגדיל ויזואלית את רוחב החדר, ופסים אנכיים – גובה התקרה..

פסים בהירים

פסים אנכיים

עלייה חזותית בגובה

טכניקה מועדפת של מעצבים בכל רחבי העולם (לרוב מאולצת) היא שימוש בלוח אור להגדלה חזותית של החלל, מחיקת גבולות החדר. אבל זה לא אומר שבחדר שינה קטן תצטרכו להדביק על כל הקירות עם טפטים לבנים ולהסתפק במבטאים בהירים על הטקסטיל על המיטה או על וילונות החלון. לוח גווני הפסטל, שלא יפריע להגדלה החזותית של החדר ויביא טעם מסוים לעיצוב חדר השינה, מגוון להפליא. ואתה יכול ליצור מבטא באמצעות הדפסה רכה על טפט בהיר, באמצעות אלמנטים מרקמים.

אידיליה לבנה כשלג

מבטא בחדר מואר

גימור קל

תמונה קלילה ונקייה

רקע בהיר לראש המיטה הכהה

צור משטח מבטא. הדרך הקלה והיעילה ביותר ליצור מבטא צבע היא לבצע את אחד מקירות החדר בטון בהיר (על רקע לוח צבעים בהיר) או באמצעות ציור (דוגמה, קישוט, הדפסת תמונות). ישנם הרבה פתרונות שילוב מוכנים לשימוש בשוק. הטפט נמכר באוספים שנוצרו במיוחד – ככלל, הטון של העיטור העיקרי קיים בדפוס של ציורי מבטא.

קישוט של חדר צר

קישוט של חדר צר

שילוב טפטים

עיצוב שחור ולבן

מיקוד תשומת הלב בנקודה. טכניקת עיצוב פופולרית לא פחות למיקוד תשומת הלב במקום הנכון היא יצירת מבטא לא על פני השטח כולו, אלא בחלק כלשהו ממנו. לדוגמה, קטע בולט מעל ראש המיטה, סביב אח, פינת קריאה, שולחן איפור או פריט פנימי שאליו תרצו למשוך תשומת לב (ריהוט עתיק, חפץ אמנותי או יקר) אלמנט דקורטיבי).

צור מיקוד

צור מיקוד

עיצוב מקורי

טפט כאלמנט דקורטיבי. לעתים קרובות, טפטים יפים מאוד (או רק קנבס השונים באופן משמעותי מהרקע הכללי של החדר) משמשים כעיצוב קיר. אתה יכול לסדר דיקט עם טפט מודבק עליו במסגרת יפה ולתלות על הקיר או לקשט עם בדים בדים הממוקמים באופן מקומי על המשטחים האנכיים של חדר השינה..

טפט כאלמנט דקורטיבי

טפטים ודגמים

ממלכת הסימטריה

לוח צבעים בפועל – הדפסים וטקסטורות אופנתיות

מן הסתם, ערכת הצבעים של עיטור הקיר בחדר השינה מעצבת במידה רבה לא רק את תמונת החדר, אלא גם את המצב הפסיכולוגי שלנו במהלך שהותנו בו. לכן חשוב להתייחס ברצינות לבחירת הדפסי הטפטים לחלל השינה. לוח הצבעים והאפשרויות לדפוסים על קנבס יהיו תלויים בגורמים הבאים:

 • גודל החדר וצורתו;
 • המספר והפרמטרים של פתחי החלונות (רמת האור הטבעי חשובה להפליא);
 • מיקום החדר ביחס לנקודות הקרדינליות;
 • פתרונות צבע של הרהיטים העיקריים ועיצוב הטקסטיל של המיטה והחלונות (כלל השילוב של טפט רגיל עם וילונות מודפסים ולהיפך, קישוט צבעוני עם וילונות ניטראליים של חלונות, לא בוטל).

צבעי פסטל בחדר השינה

דפוס טפט ​​קטן

בגוונים בז '

טפט מונוכרום הוא אופציה לחלל פנים לקוני או לחדר בו מתוכנן להדגיש את ריהוט החדר ובעיקר את המיטה בעיצובו. לרוב, גווני פסטל נייטרליים נבחרים לחדר השינה, מרגיעים ותפאורה למנוחה, הרפיה …

קירות רגילים

אפור אציל

אפורים רב תכליתיים

באפור

אך ישנן גם אפשרויות עיצוב חדר שינה הפוכות בתכלית. טון בהיר וצבעוני של טפט נבחר לרוב לקישוט קיר מבטא. אם המשטח שמאחורי ראש המיטה הופך לקיר כזה, אזי אפילו נימה בהירה לא תפריע למצב רגשי רגוע. אחרי הכל, בשכיבה במיטה, איננו יכולים להתמקד בקיר הממוקם מאחורי ראש המיטה..

צבעים בהירים

משטח מבטא בהיר

בגוונים חומים

הדפס פרחוני. הדפס פרחוני אידיאלי ליצירת מראה רומנטי לחדר. ובכל זאת חדר השינה הוא לרוב מקום לשניים. כדי לאזן את האווירה ולא ללכת רחוק מדי עם נשיות הפנים, הדפוס הפרחוני על הטפט משמש לרוב כקישוט קיר מבטא. בהתאם לאיכות הטפט, ניתן להשתמש בהדפס הפרחוני ליצירת פנים קלאסית, רומנטית, מודרנית ובסגנון ברגים, שיק עלוב..

קישוט פרחוני

סגנון רומנטי

פרחים בכל מקום

ציור פרחים

לעתים קרובות הדפס פרחוני או צמחי מהדהד מוטיבים חייתיים בעיטור קירות חדר השינה. תמונות של בעלי חיים, ציפורים, דגים וחרקים תורמים לאווירה מרגיעה אך מהנה בחדר. לרוב, דפוס טפט ​​דומה ניתן למצוא בפרויקטים של חדרי שינה בסגנון עיצוב קלאסי, מזרחי ואקלקטי..

צמחים וציפורים

הדפס גרפי

עיטור חדר שינה יוצא דופן

קישוטים עם אלמנטים גיאומטריים. טווח השימוש בהדפס גיאומטרי בעיצוב חדרי שינה מבחינת היכרות עם סגנון מסוים הוא רחב להפליא. העיטור הגיאומטרי נראה קפדני למדי, לקוני, אך תלוי במידה רבה בפתרונות הצבע שנבחרו ובקומבינטיקה שלהם. ניתן להשתמש בהדפס גיאומטרי מהקלאסי ועד המודרני, ממניעים מאופקים ועד לאקלקטיות.

קישוט גיאומטרי

בביצוע אפל

גימור לחדר שינה מרווח

«משחק חיקוי». טפטים המחקים משטחים שונים נמצאים בשיא הפופולריות שלו. קל ליצור קיר מבטא עם טפטים המחקים בטון או עץ, לבנים או בנייה, טיח מתקלף או צבע ישן. מקוריות התמונה וקלות ההתקנה (בהשוואה לגימורים המקוריים עשויים אבן או עץ) שוברים את המעצבים ואת לקוחותיהם כאחד..

הגרסה המקורית של החיקוי

משטחים לא שגרתיים

טפט במרקם

מניעים תעשייתיים

חיקוי מרהיב