חדרים

מטבח בשטח של 6 מ”ר. m – עיצוב מעשי ומסוגנן

לבעלי רוסים «חרושצ’וב» מתקני מטבח בשטח של 5.75 מ”ר. מ ‘מזמן «נגף». אך גם בדירות רבות שנבנו מאוחר יותר, מטבחים בשטח של 6-6.5 מטרים רבועים נמצאים לרוב. מ ‘חדר צנוע כזה יכול לבלבל בין בעל בית פרטי למטבח מרווח, אך רוב בני ארצנו מודעים היטב לכך שגם בחדר כה צנוע אפשר לארגן לא רק אזור עבודה נוח, אלא גם קטע. לאכילה. העיקר הוא להפיץ באופן רציונאלי ויעיל את השטח הניתן לשימוש, לחשב ממש כל סנטימטר מרובע. וכמובן, השתמש בטכניקות עיצוב כדי להגדיל את החלל באופן חזותי, אם אינך יכול להשפיע על המאפיינים הפיזיים של החדר ולהרחיב אותו..

עיצוב מטבח ארוך וצר

אזור מטבח קומפקטי

פריסת הרכב המטבחים עדיפות

בחירה יעילה של פריסת מערכות האחסון, המכשירים המובנים ומשטחי העבודה היא אחת הנקודות העיקריות של עריכת תוכנית לשיפוץ מטבח קטן. ואכן, לא רק מראה החדר, אלא גם הארגונומיה של תהליכי העבודה, הנוחות בשימוש בכל האלמנטים הפנימיים תלויה באופן ההגיון של מערכת המטבח..

חזיתות של הרכב המטבח

מטבח בצבעים בהירים

גימור למטבח קטן

חזיתות לבנות שלג

מדפים וארונות

אז בחירת פריסת ערכת הרהיטים תהיה תלויה בגורמים הבאים:

  • צורת החדר היא אחד הקריטריונים העיקריים;
  • המיקום והגודל של חלון הדלת, הימצאות גוש מרפסת או יציאה לחצר האחורית (במקרה של מטבח בית פרטי);
  • מיקום מערכות התקשורת שלא ניתן להעביר;
  • הצורך לאתר את המקרר בתוך חלל המטבח (בדירות רבות, אפילו קטנות, אפשר לשלב את המקרר בארון המסדרון);
  • היכולת להתקין מכונת כביסה בחדר האמבטיה (חלק מהבעלים צריכים להתקין את מכשירי החשמל הביתיים במטבח);
  • האפשרות להעביר את פינת האוכל לסלון או את הצורך לארגן קבוצת אוכל בתוך המטבח;
  • מספר בני המשפחה (ילדים קטנים וקשישים);
  • מספר מכשירי החשמל הביתיים שצריך לבנות בערכת הרהיטים, בנוסף לכיריים או לכיריים (מיקרוגל, מדיח כלים, תנור).

פתחו מדפים כעיצוב

מטבח בחצי האי

סגנון סקנדינבי

מטבח בגוונים אפורים

הדגשה על משטחי השיש

פריסה לינארית של הרכב הרהיטים

פריסה קווית או שורה אחת מניחה את המיקום של מערכות אחסון ומכשירים מובנים לאורך אחד הצדדים הארוכים של החדר. אם החדר בצורת מלבן מרובע או לא מוארך במיוחד, אז עם סידור זה של יחידת המטבח, יהיה מספיק מקום להתקנת אי או חצי אי, אשר ישמשו לא רק מערכת אחסון ומשטח עבור שילוב כיריים או כיור, אך גם כמקום לארוחות שניים או שלושה אנשים (תלוי בגודל ובמיקום).

פריסה לינארית

מטבח במרפסת

שורה אחת באי

סט מטבח בשורה אחת

ריהוט בשורה אחת וחצי האי

פריסת פינה של סט המטבח

פריסה בצורת L או זוויתית של ריהוט למטבח היא אוניברסלית בכך שהיא מתאימה לחדרים בכל הצורות והגדלים. שיטה זו להתקנת סט רהיטים כרוכה במיקום מערכות אחסון ומכשירים מובנים לאורך אחד הקירות הארוכים של החדר ומשטח הניצב אליו. היתרון בפריסה הוא שניתן להתקין את הצד הקצר של מכלול הרהיטים לאורך הקיר עם פתח, ולהשאיר את המשטח ההפוך להנחת קבוצת האוכל..

התמקדו באי המטבח

סט פינתי

פריסת פינה

פריסה בצורת L

הכנת מטבח קטן

אם לחדר מטבח עם שטח קטן יש צורה הקרובה לריבוע, אך לאחר התקנת סט פינתי, יהיה מספיק מקום להכיל שולחן אוכל קטן (לרוב עגול או סגלגל). אם החדר מוארך מאוד, תוכל להגביל את עצמך לקונסולה צרה המחוברת ישירות לקיר ונשענת על תומך אחד בלבד, מה שמפשט את המיקום של מי שרוצה לאכול במטבח קטן. במקרים מסוימים, אפשר להעלות את אדן החלון לגובה הנדרש ולהפוך אותו לשולחן צר לארוחה.

אדן חלון במקום משטח שולחן

פריסת אי

חזיתות לבנות מבריקות

עיצוב שלג לבן

מטבח עם קבוצת אוכל

סידור ריהוט בצורת U

פריסה בצורת מכתב «NS» מניח את מיקומו של הרכב המטבח לאורך שלושה קירות, ומשאיר רק משטח עם פתח פנוי. אם למטבח יש חלון, אז השכבה העליונה של ארונות המטבח נקטעת או מתחלפת עם מדפים פתוחים אותם ניתן להציב סביב פתח החלון. פריסה זו מאפשרת לך ליצור את המספר המרבי האפשרי של מערכות אחסון באזור מטבח קטן. אך יחד עם זאת, נשאר מקום פנוי במרכז, וזה לא מספיק להתקנת קבוצת אוכל, אלא רק לתנועה נוחה בין הפסגות. «משולש עובד» – כיריים (כיריים), מקרר וכיור.

פריסה בצורת U

פריסה עם האות פ

מטבח בצורת U

חזיתות ירוקות

ממוקם לאורך שלושה קירות

חזיתות לבנות - משטחים כהים

פנים בהיר

פריסה מקבילה או מטבח בשתי שורות

סידור הרכב המטבח בשתי שורות כרוך בשימוש בשני צדדים ארוכים של החדר. פריסה זו מתאימה לחדרי מעבר, מטבחים עם בלוק מרפסת או חלון פנורמי. פריסה מקבילה מאפשרת להתקין יותר ממספיק מערכות אחסון, לסדר קודקודים דמיוניים «משולש עובד» עם רמת ארגונומיה גבוהה. אבל עבור קבוצת אוכל, מכל שינוי, במטבח בשטח של 6 מ”ר. מ פשוט לא יהיה מקום.

פריסה מקבילה

מטבח בשתי שורות

עיצוב מטבח יוצא דופן

דרכים יעילות לחסוך ולהגדיל ויזואלית מקום

יש לגשת לתכנון התיקונים בחדרים קטנים בזהירות מיוחדת. יש צורך לצייר תוכנית מפורטת (על נייר או בתוכנית מיוחדת). יחד עם זאת, אפילו בשלב התכנון, יש לקחת בחשבון את כל הניואנסים ואפילו זוטות כמו אביזרי מטבח. תיאור מפורט של כל תהליכי העבודה יעזור לך לא לבזבז כסף וזמן מיותרים. זכור את המשחק הידוע «טטריס» והמשך למדוד בזהירות את מטרים רבועים זמינים ותצורתם בחלל.

פנים בהיר

עיצוב בהיר

חזיתות עם תוספות זכוכית

הכנת מטבח קטן

פריסת אי

בחללים קטנים יש צורך להשתמש בכל האפשרויות הקיימות. לכן, רוב המעצבים ממליצים להתקין ערכות רהיטים מהתקרה לרצפה. גם אם, לפי הגובה הממוצע של משקי הבית, השימוש במערכות אחסון עליונות לא יהיה הנוח ביותר, תוכלו להציב שם פריטי בית שהמשפחה לא מרבה להשתמש בהם. בסידור כזה של השכבה העליונה, רצוי יותר להשתמש רק בגוונים בהירים לביצוע חזיתות, כך שתמונת החדר הקטן לא תהיה מונומנטלית מדי, מה שמפעיל לחץ על הנפש של משקי הבית..

מטבח עם אי

ארונות תקרה

לבן ואור

סגנון מסורתי

הדגשה על סינר המטבח

הבעיה העיקרית של מטבח בשטח קטן של 6 מ”ר. מ ‘הוא היעדר מקום פנוי להתקנת קבוצת אוכל מן המניין. במקרה זה, עליך להשתמש בטריקים עיצוביים שונים וכמובן להוריד את הסרגל לנוחות המקום לאכילה. שולחנות מתקפלים המותקנים לקיר, קונסולות צרות בצורת מדפים עם תומך אחד, שולחנות קומפקטיים מתקפלים – אפשר למצוא אופציה מתאימה לכל מצב ספציפי הן בין פתרונות מוכנים בחנויות לריהוט מטבח, כמו גם להזמנה. גדלים בהתאמה אישית.

שולחן אוכל מתקפל

משטחים לבנים כשלג

מדף אוכל

קבוצת אוכל מתקפלת

בחדרים קטנים, אך רב תכליתיים, כגון מטבח, סוגיית השימוש האפקטיבי במה שמכונה «אזורים מתים» – פינות. יצרני רהיטים מודרניים מבצעים מספר דרכים לסידור ארונות עם חללי פינה לשימוש המעשי ביותר. אלה יכולים להיות מדפים נשלפים, עם סיבוב זוויתי או מעגלי. חזיתות לארונות ומדפים כאלה ניתנות לביצוע גם בדרכים שונות, בהתאם לנוחות פתיחת הדלתות בכיוון זה או אחר (התקנת דלתות מתקפלות, מנגנוני הרמה אפשרית גם כן). עדיף בעת יצירת אוזניות (או רכישת פתרון מהפכני) להוציא כסף על מכשירים מודרניים כדי להקל על תפעול מערכות אחסון ולהאריך את חיי השירות שלהן..

עיטור פינת פינה

שימוש רציונלי במרחב

מדפים עגולים

הרכב פינתי

לוח צבעים למטבח קטן

כל בעל בית עם מטבח קטן יודע היטב שיש צורך להשתמש בגוונים בהירים לקישוט וביצוע חזיתות סט המטבח. הם לא רק יעזרו להגדיל ויזואלית את חלל החדר, להסתיר או לטשטש את הפגמים האדריכליים של החדר והעיטור שלו, אלא גם ליצור דימוי של הפנים שקל לתפיסה פסיכולוגית. על מנת להפוך את הרכב הרהיטים הבהירים לקל עוד יותר לתפיסה, ניתן להכין את דלתות ארונות המטבח של השכבה העליונה עם תוספות זכוכית, כיוון שרוב מערכות האחסון הצירים ממוקמות מהתקרה עצמה כדי לחסוך מקום.

אוזניות לבנות שלג

אידיליה לבנה כשלג

מטבח לבן קומפקטי

ארונות עם תוספות זכוכית

לבן לחדר צר

מניעים קלאסיים

חללי מטבח קטנים מציעים מגוון רחב של גווני פסטל – מאפור בהיר ועד זהב מסויד. לרוב, מעצבים בוחרים בטון פסטל לביצוע חזיתות המטבח, והקירות עשויים לבן. אך גם השילוב ההפוך אפשרי. אל תדאג שהחדר מעורפל מדי, כמו תמונה מטושטשת – לא רק הברק של נירוסטה ואלמנטים כרום של מכשירי חשמל ביתיים יעזרו להדגיש את הגיאומטריה של המטבח, אלא גם משטחים כהים, גימור סינר עם בינוני- דפוס בגודל או רגיל, אבל בהיר יותר מאשר ביצועי קיר.

גווני פסטל

פסטלים לקישוט קיר

צבעים בהירים לעיצוב מטבח

הרכב אפור בהיר

גוונים עדינים

גוונים בהירים למטבח

מטבח ליד המדרגות

בעת בחירת לוח צבעים, בעלי רבים של חללי מטבח קטנים דואגים כי נימה בהירה בעיטור וביצוע חזיתות ערכת ריהוט תוביל תמיד לתדמית שבה יהיו קשרים למחלקה בבית חולים או לחדר ניתוח. נקרא בבירור. אבל אתה יכול ליצור את צבע המבטא הדרוש (לא בהכרח בהיר במיוחד) בחדר קטן. העיצוב הכהה של הריצוף יעזור לא רק להדגיש את הגיאומטריה של החדר, ליצור תחושה נוחה «נוחתת מתחת לרגליים», אלא גם ליצור מיקוד נחוץ מאוד לחזון שלנו. ניתן גם להשתמש בצבע כהה או בהיר יותר של המשטחים (בעוד שבחירת החומר לייצורם אינה כה משמעותית).

כתמים כהים במטבח לבן ופריך

מבטא כהה במטבח בהיר

דגש על קישוט הרצפה

דלפק אוכל מחוץ למטבח

שילובים מנוגדים

משטחים כהים למטבח לבן ופריך

«מְהִילָה» משטחים לבנים כשלג על ידי שילוב פריטי פנים העשויים מעץ משפיעים לטובה לא רק על טמפרטורת הצבע של החדר, אלא גם על התפיסה הפסיכולוגית שלנו של תמונת החלל. הדפוס הטבעי של העץ (גם אם הוא עשוי מחומר מלאכותי, אך עם רמת אותנטיות גבוהה) תמיד מביא חמימות ונוחות לחלל הפנים של המטבח..

מניעים סקנדינביים

שלגיה ועצי

עץ ונירוסטה

שילוב של עץ למטבח לבן

עץ למשטחים

מניעים בסגנון כפרי

אם השכבה העליונה של ארונות המטבח מבוצעת בטון בהיר, והשכבה התחתונה באפלה כהה, אז תוכל להשיג עלייה חזותית בגובה החדר. במקרה זה, אין צורך להשתמש בשחור רדיקלי, מספיק להשתמש בגוונים עמוקים אפורים, חומים, כחולים כהים..

פריסה רציונלית

מבטאים במטבח אפור

תחתית כהה - עליון בהיר

שלג ואפור

מעצבים לא ממליצים להשתמש בכמה מבטאי צבע בהיר בחדר קטן, גם אם הגימור והריהוט הבסיסי בצבעים בהירים. עדיף לבחור בחפץ בהיר אחד – מכשיר ביתי גדול, ארון קיר או חזית האי, ביצוע שולחן אוכל או כסאות (שרפרפים) עבורו..

מבטאים קטנים במטבח

מכשירי חשמל ביתיים רטרו

אלמנטים מבטאים בהירים

משטחי מבטא

מכשירי חשמל ביתיים מוארים

משטח אחורי למטבח בהיר יכול להיות צבע מבטא נהדר לחלל מטבח קטן. מצד אחד, צבע הסינר יעזור לדלל את לוח האור של הפנים, מצד שני הוא ידגיש את גבולות השכבות העליונות והתחתונות של ארונות מטבח. לרוב, אריחי קרמיקה או פסיפסים משמשים לסיום הסינר. אך לאחרונה ניתן למצוא סוגים אחרים של חומרי גימור לקישוט אזורים עם לחות גבוהה, טמפרטורות קיצוניות ומתח מכני אפשרי – לוחות קיר עשויים זכוכית, אקריליק, פיברגלס.

גימור סינר מקורי

משטח מבטא - סינר

סינר מטבח מבטא

אם שטח המטבח הוא 6 מ”ר. מ ‘הוא חלק מחדר משולב, שבו יש גם סלון וחדר אוכל, ואז מצד אחד יש לבעלים יותר הזדמנויות לפתוח פריסה, ומצד שני יש להם יותר אחריות על הבחירה פתרונות צבע לגימור וביצוע חזיתות הרכב הרהיטים. אחרי הכל, יש צורך ששטח המטבח לא יבלוט מהתפיסה העיצובית הכללית של החלל המשולב, אך יחד עם זאת הוא היה מותנה באופן מותנה, כולל מספרים ושימוש בצבע הרהיטים. ובמקרה זה, בחירת ערכת הצבעים מושפעת במידה רבה מהיקף החדר עצמו, מספר וגודל החלונות (רמת התאורה הטבעית) ופתרונות הצבע שאומצו לריהוט אזור הבילוי וה קטע אוכל (אם קיים).

קטע מטבח בגווני אפור

עץ בכל מקום

פינת מטבח בסלון

פינת מטבח בחדר משולב

עיצוב מטבח מקורי

גישה יצירתית לקישוט