חדרים

חדר אמבטיה: היבט מזרחי יפני

בניית דירה חדשה, שיפוץ של ישן מתחיל תמיד בהדמיה של התוצאה הרצויה. לא רק האומדן להוצאות עתידיות תלוי באפשרות שנבחרה (שעל פי הנוסחה ההומוריסטית הידועה עדיין תהיה גבוהה פי 2 מהחישוב הראשוני), אלא גם בנוחות פסיכולוגית, או, כפי שאומרים, באיכותה של חיים, שהם הרבה יותר חשובים ממעמד ויוקרה (אל תתווכחו, זה כך!).

«אני רוצה עיצוב פנים בסגנון מזרחי!» הצהרה שאינה מבהירה הרבה מבלבלת למדי, ולכן מיד מופיעה שאלת הבהרה: «למה את מתכוונת? (לא דימוי קיר מלא של דרקון, למעשה …)».

הראשונים שחילקו את העולם למזרח ולמערב היו המלחים הפיניקים, אחר כך יוון העתיקה ורומא התנגדו ביהירות למדינותיהם כלפי הברברים המזרחיים. המונח המודרני מציין שטח עצום – מצפון אפריקה ועד המזרח הרחוק. לאוכלוסייה בכל אחת מהמדינות הממוקמות כאן יש תרבות ייחודית ומעניינת ומסורות מיוחדות «מזרח» – הרעיון ניתן להרחבה גיאוגרפית, וביחס לפנים הוא יציין מאפיינים מיוחדים כמו

  • ארגון המרחב,
  • חומרי בנייה וגימור,
  • ספקטרום הצבעים,
  • מספר הריהוט הדרוש, מראהם,
  • שיטות קישוט.

הסגנון המזרחי מתחלק «מרוקאי», «מִצרִי», קולקטיבי «ערבי», «פַּרסִית», «הוֹדִי», «סִינִית», אֶקְלֶקְטִי «אסיאתי». בין כל המגוון הזה בולט הסגנון היפני הלקוני והמתוחכם המפתיע. כדי לעקוב אחר זה, אין צורך לרכוש ממנו הכל «יוצר ביפן», מספיק לבחור (והשוק מבחינת מגוון ההצעות פשוט בלתי נדלה!) אלמנטים דומים במראה ובמרקם, בשילוב הרמוני אחד עם השני.

חדר אמבטיה המעוצב בסגנון יפני צריך להיות ארגונומי, כלומר. נוח ככל האפשר למצבו הגופני והרוחני של האדם, לקדם תחילה רוגע ושקט מרבי, ולאחר מכן מילוי מטען רב עוצמה של אנרגיה. בחדר האמבטיה, יש לא רק שטיפת לכלוך, אלא טקס שלם של ניקוי, הנוגע לגוף ולנפש כאחד. בגרסה היפנית אפשר להשוות אותה לביצוע של יצירה מוסיקלית שיש לה פתיחה, חשיפה, התפתחות, שיא וסיום טוב. לכל שלב יש חלוקה לאזורי מטרה:

להחלפת בגדים מונחים כאן גם כיורים לשטיפה..

אזור הלבשה בחדר האמבטיה

תא מקלחת או דוכן (ניקוי מראש עם שמפו, סבון ומגבת).

אזור מקלחת

האמבט בפועל (אופורו), המתמלא במים חמים מאוד (בסטנדרטים של אירופאים – 40 ° ויותר) בניחוחות וקטורת (להרפיה מלאה). כדי לשמור על קרירות המים משתמשים בחימום תנור מלמטה ומעליו מכסה גומי או עץ..

אמבט עץ - אופורו

אמבט בעיצוב מלבני מיוחד לניקוי באדים יבשים (באמצעות נסורת, בדרך כלל ארז).

הצורה המסורתית של אמבט יפני

אזור שירותים נפרד.

ייעוד בחדר אמבטיה יפני

אזור טקס תה סמוך (אפשרות VIP).

אזור מנוחה

אזורים מופרדים על ידי מחיצות הזזה (שוג’י), לוחות עץ או זכוכית, מטלית שקופה, העלאת מפלס הרצפה (הצבת שטחים על בימות) או סידור רציף של חלקים בודדים.

דלת בסגנון שוג'י הנחת האמבטיה על הפודיום חלוקה לאזורים: עץ ושד

לקישוט פנים בסגנון היפני הקלאסי, רק חומרים טבעיים נבחרים – עץ, אבן, זכוכית, בגרסאות מודרניות – חומרים חדשניים, אך מעוצבים כטבעיים. יש שימוש נרחב באריחים (קירות, רצפות), במבוק (טפטים, מחיצות, מסכים, חיפוי תקרה), נייר אורז (מחיצות), מוטות נצרים (מסכים, מחיצות). מתכת מגולוונת ואקריליק – מחווה להיום, המשמשת בעיקר לייצור אמבטיות או מבני תקרה בפנים מסוגננים.

אבן בעיצוב אזור הכביסה

אמבט מתכת סגלגל

הנושא המרכזי של הרכב האמבטיה הוא אמבט (סוגים – פורו, פורו, פוראקו), שלרוב נלקח בישיבה או בשכיבה (כך שמים חמים לא יגיעו לאזור הלב), ולכן לגופן המסורתי יש חבית -צורה בצורת. בעבר, ייצור עץ מיוחד (הינוקו) שימש לייצורו, העמיד בפני לחות ובעל תכונות אנטיבקטריאליות המונעות את ההשפעות של עובש. כעת כלל זה אינו חובה, ניתן להשתמש בצנרת מחומרים המוכרים לאירופאים.

אמבט קרמיקה סגלגל

מדפים עם חזיתות פתוחות משמשים לאירוח אביזרי אמבטיה או אלמנטים דקורטיביים.

חזיתות ריהוט פתוחות וסגורות

הרמה הגבוהה של הטכנולוגיה היפנית נגעה גם בחלל שמרני כמו חדר הרחצה, והביא לכאן תנורי חימום חשמליים (העומדים בכל תקני הבטיחות התפעוליים בחדרים רטובים), מגבות ומייבשי בגדים לאמבטיה. צורה וצבע עוזרים להשתלב בהרמוניה בפנים המכשיר..

ציוד לאזור הכביסה

לוח הצבעים בעיצוב תואם את הטבעי, המזכיר את צבעי האדמה, אבנים, סלעים, חול, ולכן כל אלה הם גוונים של חום, בז ‘, חול, לבן חלבי, פנינה. הכרחי שיהיו לנו צבעי יסוד מנוגדים – אדום או ירוק, ההורסים מונוטוניות ויוצרים מבטא אנרגטי..

כאשר מקשטים חדר אמבטיה בסגנון יפני, יש לזכור כי הערך העיקרי שלו הוא שטח, פשטות אלגנטית והיעדר פרטים מיותרים. אתה יכול להגביל את עצמך לשילובי צבעים, דוגמת אריחים עם דוגמאות פרחוניות בצבעי פסטל, שימוש בחלוקי נחל, אריחים במרקם. בעת בחירת פסלון פיסולי או לוח קיר, עדיף לבחור באפשרות אחת. מחצלות, שטיחים וצמחים חיים יכולים להפוך למרכיב של תפאורה. הנוף מחוץ לחלון יכול להיות קישוט פנים נפלא, ובהיעדר נוף יפה, אתה יכול להשתמש בסרט עם דוגמת נוף.

עיצוב: לוח קיר

נוף כאלמנט עיצובי

עיצוב: פאנל עם נושא נוף

התאורה משתמשת הן באור טבעי והן בציוד חשמלי עם נורות חסכוניות. משמשים פמוטי קיר או מנורות תקרה. תאורת LED ספוט היא מרכיב בעיצוב תאורה ומשמשת להדגשת פריט עיצוב מיוחד. הפלונדות מעוצבות בסגנון עתיק – פנסי נייר, נרות או מנורות נפט.

מערכות אוורור ותאורה בחדר האמבטיה

בסגנון היפני המתובל, עדיפות לצורות גיאומטריות פשוטות – מלבניות, לעתים רחוקות יותר – אליפסה. חשוב לשים לב לסידור הסימטרי של המרכיבים המרכיבים..

מערכות אוורור ותאורה בחדר האמבטיה

מרחב, אוויר נקי וחמימות רכה הם מרכיבי עיצוב חיוניים המאפשרים לך להתפעל מתוצאת העבודה שנעשתה זמן רב – יצירת חדר אמבטיה בסגנון יפני..

סטיילינג יפני