חדרים

ארון בגדים לחדר הילדים: עיצוב, רעיונות למיקום

אף חדר ילדים אינו שלם ללא מערכות אחסון. הארון בחדר הילד משמש לא רק כמקום להצבת בגדים, נעליים, אביזרים, אלא גם כאירוע להתפתחות העצמאות של הבעלים הקטן של החדר. הנחת מלתחה משלך על המדפים, מציאת מקום לכל דבר מהווה חוליה ביצירת הסדר בחדר ובעולמו של הילד. בחירת הריהוט לחדר הילדים לכל הורה היא דילמה קשה. ברור לכולם כי חומר הריהוט חייב להיות ידידותי לסביבה, העיצוב חייב להיות בטוח, אך יחד עם זאת הוא מרווח ומושך כלפי חוץ. על מנת לקחת בחשבון את כל הקריטריונים הללו ולא להרוס את תקציב המשפחה, יידרש מאמץ רב. אבל יש הרבה אפשרויות לארגון מערכות אחסון בחדרי ילדים. ואנו מקווים שמבחר נרחב של פרויקטי עיצוב לחדר לילדים עם ארונות בגדים יעזור לכם לבחור נכון בין פתרונות מוכנים או להזמין את עיצוב המלתחה האידיאלי שלכם לחדר ילדים..

ארון הזזה לחדר ילדים

הרכב רהיטים מובנה

מתחם ריהוט

קריטריונים לבחירת ארון בגדים לחדר ילדים

כל רהיט שירכיב את הריהוט של חדר ילדים דורש בחירה קפדנית. בעת תכנון הרכישה או ארון בגדים מותאם אישית לארון של ילדכם, שימו לב לקריטריונים הבאים:

  • חומר הריהוט חייב להיות בטוח לבני אדם ולסביבה. לרוב, מומחים ממליצים לרכוש ריהוט מ- MDF – ידידותי לסביבה ובמחיר סביר (בהשוואה לעץ מלא);
  • הרהיטים חייבים להיות בטוחים מבחינת הסיכון לפציעה, ולכן עדיף להימנע מחזיתות עם מראות וזכוכיות בחדר עם תינוקות (בחדרי שינה בגיל העשרה ניתן להסיר את האיסור הזה), יש לעגל פינות ושפכים;
  • הארון צריך להיות פונקציונלי ונוח – צריך להיות קל לילד לפתוח (לדחוף) את הדלתות, להחליק החוצה את המגירות (חובה להתקין מגביל למניעת נפילת מערכת האחסון);
  • אביזרים בטוחים ועמידים – אל תחסכו באלמנטים אלה של רהיטים, כי הם ישמשו לעתים קרובות;
  • המדפים התחתונים חייבים לתמוך במשקל הילד, כי הארון הוא לא רק מערכת לאחסון ארון, אלא גם מקום למחבואים;
  • המבנה חייב להיות יציב (אם הארון מובנה, כל החיזוקים לקירות, לרצפה ולתקרה חייבים להיות חזקים ככל האפשר);
  • קלות תפעול ותחזוקה – משטחים מהם קל למחוק טביעות אצבע, עקבות של אמנות ילדים וסוגים אחרים של זיהום;
  • עיצוב שלא רק אורגני משתלב בפנים החדר, אלא גם פונה לילד עצמו.

ריהוט בצבעי פסטל

חדר שינה לילדים בצבעים בהירים

חזיתות לבנות שלג

אפשרויות ארון בגדים לארון ילדים

ארון בגדים עצמאי

אחד העיצובים הפשוטים, הזולים והפופולריים ביותר לחדר ילדים הוא מודול עצמאי. היתרון של רהיט כזה הוא הניידות שלו. כאשר הילד יגדל, והחדר יזדקק לשחזור או סידור מחדש, ניתן להעביר את הארון למקום אחר. בין החסרונות של ארונות לא מובנים, אפשר רק לציין שהם, ככלל, תופסים יותר מקום מאשר עמיתיהם המובנים..

חזית מקורית

ארון מעץ מלא

ערכה הרמונית

חדר ילדים בעליית הגג

החוק «ככל שאבזור פחות, כך ייטב» אידיאלי לעיצוב חדר ילדים. ככל שפחות מנעולים, ידיות, מחברים ומנופים, כך הסיכוי לפציעה קטן יותר. זו הסיבה שלדגמי ארונות ושידות שיותקנו בחדרי ילדים לרוב אין אביזרי חזיתות – הם מוחלפים בחריצים ידידותיים ביד במשטחים עצמם. באמצעות חריצים וחורים במקום ידיות לקישוט מערכות אחסון פנימיות (מגירות), אתה חוסך מקום בעומק הארון..

חזיתות חלקות ללא אביזרים

לוקרים נוחים

בחדר של הילדה

ארון בגדים עצמאי בהתאמה אישית יתאים באופן מושלם לכל האלמנטים הפנימיים, אך תוכלו למצוא גם אפשרויות עיצוב מעניינות בין הפתרונות המוכנים המוצגים בחנויות הרשת של מוצרים וריהוט לבית. הבחירה המקורית של צבע או צורת החזית, עיצוב יוצא דופן או התייחסות לנושא ספציפי יסייעו ליצור אווירה מקורית ומושכת לילד ביקום שלו – חדר שבו הוא מבלה זמן רב..

ארונות

עיצוב מקורי

בחדר של נער, אתה יכול להשתמש באפשרויות ארון גדולות ותמציתיות יותר. למערכות אחסון בגדלים גדולים, מומלץ להשתמש בגוונים בהירים של ביצוע – כך שגם מבנה בקנה מידה גדול לא ייראה מונומנטלי מדכא, הוא לא יכביד על תדמית החדר..

סגנון עכשווי

בחדר של נער

ביצוע לקוני

מבטא בהיר

ארון מובנה

כל עיצוב מובנה הוא השימוש היעיל ביותר בחלל הזמין. היתרון בארונות כאלה ברור – העלות הנמוכה ביותר מבחינת שטח והשטח המרבי להצבת פריטי לבוש, נעליים, ציוד ספורט, צעצועים ועוד. ארון מובנה לא יכול להיות ממוקם רק בנישה נוחה, אלא גם לתפוס מקום עם גיאומטריה מורכבת, שיהיה קשה לשימוש עבור פריטי פנים אחרים..

ארון מובנה

בגווני אפור

בחדר עם גיאומטריה מורכבת

ארון הבגדים בנישה שנוצרה או קיימת במיוחד בחדר הוא למעשה מזווה להנחת ארון בגדים. אפילו נישה רדודה יכולה להפוך לחלל לארון מרווח. חלק מההורים מעדיפים לא לסגור מערכת אחסון מובנית כזו עם דלתות (במקרים קיצוניים הם משתמשים בווילונות). אחרים מעדיפים לתלות חזיתות שקל יהיה לפתוח לילד. הכל תלוי בגיל הילד ובכמות השטח הפנוי מול הארון (לפתיחת דלתות חלקה).

תכולת ארון התינוק

ארון מאחורי הווילונות

ארון בגדים קטן מובנה

ארון בגדים גדול לילדה

אם אתה מחליט להשתמש בדלתות לסגירת ארון בגדים מובנה, שקול להשתמש בעיצוב דלת פנים. אם חזית הארון ודלת החדר נראים אותו הדבר, זה מביא איזון והרמוניה לחלל הפנים..

חזיתות ודלתות ארונות לבנים

אחסון רציונלי

הגדרה אקלקטית

ארון מובנה נוח

לארון מובנה במידות גדולות, ניתן להשתמש בדלתות המעוצבות על פי עקרון אקורדיון. פתיחת מבנה כזה תדרוש מחצית השטח מאשר לחזיתות נדנדה קונבנציונאליות. שימוש בתוספות מתלה בדלתות ארונות יאפשר לאוויר להסתובב בתוך מערכת האחסון.

ארון בגדים עם דלתות

בגוונים כחולים בהירים

שילוב צבעים אורגני

פתרון מצוין לחדר ילדים הוא ארון בגדים עם תאורה מובנית. ככלל, חיישן פתיחת דלת מופעל בתוך הארון, והתאורה האחורית נדלקת אוטומטית. בכל שעות היום, בכל תאורת חדר, אתה יכול למצוא במהירות ובקלות את הדבר הנכון..

ארון בגדים עם תאורה אחורית

תאורה בתוך הארון

מילוי ארון

ארון הזזה

על מנת לנצל את החלל הפנוי בחדר הילדים בצורה מיטבית ניתן לבנות מערכות אחסון לארון ועוד «מסביב למיטה». זוג ארונות סימטריים מותקנים משני צדי ראש המיטה. בהתחשב בכך שמבנים ממוקמים לרוב מתקרה לרצפה, בחלק העליון יהיה סביר לחבר שני מודולים עם קומת ביניים או מדף פתוח..

מערכות אחסון סביב ראש המיטה

ניגודים וסימטריה

סט ריהוט לבנות

מערכת אחסון מובנית

דרך נוספת לחסוך מקום בחדר ילדים היא לבנות בארון. «סביב הפתח». מערכות אחסון רדודות ממש ממסגרות את הדלת, מהוות קומפלקס מרווח עם מדפים ומגירות, מוטות ותאים.

ארון בגדים סביב הפתח

מתחם אחסון לבן כשלג

פתחו מדפים ליד הדלת

ארון בגדים מובנה הוא האפשרות הטובה ביותר לשימוש בחלל שימושי של חדר לילד. הארון ממוקם מהתקרה לרצפה, מערכת אחסון מרווחת שתתאים לא רק לארון הבגדים של כל ילדכם, אלא גם למיטות, לציוד ספורט ועוד. דלתות הזזה מאפשרות לך להתקין ארון בגדים בריהוט אחר, ובכך לחסוך מטרים יקרים בחדר קטן.

ארון בגדים מקורי

בתוך הארון

אחד החידושים בייצור רהיטים לחדרי ילדים הוא שימוש בנייר כסף מגנטי שחור לביצוע חזיתות. הילד יוכל לצייר בעזרת עפרונות עפרונות על משטח כהה, לצרף ציורים, תמונות ומלאכות שלו באמצעות מגנטים. אחסון מרווח הופך למרכז היצירתיות.

חזיתות לציור

ישנן דרכים רבות לקשט את חזיתות ארונות הבגדים המודרניים – החל מהדפסת תמונות וחריטת לייזר היקרה ביותר ועד מדבקות במחירים נוחים. מדבקות כאלה יכולות להתאים לנושא העיצוב של חדר ילדים, לתאר את הדמויות האהובות עליכם. היתרון הוא שעם הזמן, אם העיצוב משתעמם, אפשר להיפטר ממנו מבלי לפגוע במשטחי החזיתות..

עיצוב נושאי

חזיתות ארונות לא שגרתיות

עיצוב ריהוט נושאי

רישומים מנוגדים

אם מדברים על מילוי הארון, שישמש כמערכת אחסון בחדר הילדים, אזי אין צורך ברעיונות עיצוב מיוחדים במקרה זה. מוטות הקולב חייבים להיות ממוקמים בגובה «עם מרווח», בהתחשב בכך שהילד יגדל, מה שאומר שהבגדים יתפסו יותר מקום באורך. בחלקו התחתון של הארון, בגובה הילד, יש צורך למקם את פריטי הארון הדרושים מדי יום. מגירות ומיכלים של שינויים שונים (בד, נצרים או פלסטיק) יעזרו לארגן סדר בארון הילדים.

מבנה פנימי של הארון

מילוי רציונלי של הארון

ריהוט חדר עלמה

עליית גג לילדים

ארון פינתי

מערכות אחסון פינתיות יכולות להיות משני סוגים-מובנית ולא מובנית. לכל סוג יתרונות וחסרונות משלו. פתרון מוכן לארון פינתי, ככלל, זול יותר מפתרון בהזמנה אישית, אך האחרון מתאים ביותר לצרכיו של חדר מסוים ומתאים באופן מושלם למידותיו..

ארון פינתי בחדר הילדים

ארון בגדים בסגנון קלאסי

ארון בגדים פינתי בחדר ילדים הוא מערכת אחסון המאפשרת ליצור את שטח המרבי המרבי להנחת ארון בגדים, תוך כיבוש המינימום האפשרי של מטרים רבועים. מבני פינה מאפשרים לך להפיק את המרב מהחלל שאליו לא קל להתאים ריהוט אחר – פינת החדר.

ארון בגדים פינתי מואר

הארון הוא חלק מהמבנה «מיטת לופט»

מיטת הלופט היא אחת האפשרויות הפופולריות ביותר לארגון מיטה בחדר ילדים. עיצוב זה מאפשר לך לחסוך מקום שימושי לחדר, דבר החשוב מאוד לדירות קטנות. מקום השינה ממוקם בגובה מסוים ביחס לרצפה, וכל החלל שמתחתיו יכול לשמש לארגון מערכות אחסון או מקומות ללימודים ויצירתיות..

מתחם ילדים מקורי

אביזרים מקוריים

מיטת לופט עם מערכות אחסון

אנסמבל מואר ומרווח

דרך נוספת ליישם מערכות אחסון וחלל שינה היא לייצר רהיטים פונקציונליים באנסמבל. ארון הבגדים יכול להיות חלק מבלוק ריהוט המכיל מיטה, מקום עבודה (לרוב קונסולה) וסוגים אחרים של מערכות אחסון (שידה, מדפים פתוחים, קומת ביניים).

קישוט האזור סביב החלון

הממשלה ומקום העבודה

מתחם רב תכליתי

מערכת מרובת אופציות מובנית