חדרים

מטבח מאט: נגיעה של שמרנות

רבים, בעת עיצוב מטבח, כבר מההתחלה ניצבים בפני בחירה די קשה, אך חשובה מאוד – מה צריך להיות המטבח האידיאלי, מבריק או מט? אין ספק, מטבח מבריק תמיד נראה נגיש ואלגנטי יותר, אך רבים נדחים מחוסר הפרקטיות של משטחים כאלה. כל עקבות ושריטות נוגעות על הגלוס כמו סטיגמה, ומטבח כזה דורש טיפול פי כמה. משטחי מט הרבה יותר פרקטיים ונוחים, הם קלים לניקוי וקשים יותר להרוס, אבל כדי ליצור מטבח מאט מקורי, לא רק נוח, אלא גם מושך את העין, יש לחשוב היטב על כל הפרטים והרבה יש להשקיע זמן ומאמץ בעבודה..

מטבח מט יקר

מטבח מאט, הכל «לְכָל» ו «מול»

מדוע אנשים רבים נוטים יותר ויותר לבחור משטחים מאט? קודם כל, זה קל לנקות אותם. אפילו על משטח כהה מאט, עקבות של כפות ידיים מיוזעות של ילדים, כתמים מחומרי ניקוי או סתם לכלוך לא יהיו מורגשים כמו על מבריק מבריק. הדבר היחיד שיכול לגרום לבעיות בעת ניקוי מטבח מסוג זה הוא עקבות של שומן, אך אם אינכם דוחים את הניקיון ולא מחכים שהשומן יהפוך לחלק מהשיש, תוכלו לשכוח מאי הנוחות הזו..

מבריק הוא ללא ספק השתקפות מבריקה של יכולתה של המארחת לשמור על ניקיון הבית, אך כל שריטה ולו הקלה ביותר עלולה להרוס את כל מראה המטבח. משטחים מאט מוגנים מפני עודפים מסוג זה, הפגמים בהם פחות בולטים.

לרוב, בעיות נוצרות מהיכולת של משטחים מאטים לצמצם את השטח באופן ויזואלי, מה שיכול להרוס לחלוטין את מראה המטבח בחללים קטנים. בנוסף, בעת בחירת מטבח מאט, תפקיד חשוב הוא על סמך הגוונים שסולם הצבעים העתידי יסתמך עליהם – כהה או בהיר.

מטבח מטאלי מט

חללים גדולים

המטבח, שהוא לעתים קרובות לב הבית, צריך להיות מתוכנן בצורה מושלמת. בעלים רבים של מטבחים גדולים ומרווחים, שרכשו את החידושים הטכניים האחרונים וסידרו ריהוט למטבח, מתמודדים עם הבעיה של עודף מקום. אחסון חפצים על כנים מקשה להיפטר מהתחושה הזו, והפסל בין הכיריים למקרר ייראה מגוחך. משטחי מאט יהוו ישועה אמיתית לאנשים המתמודדים עם בעיות דומות, מכיוון שריהוט מאט כהה (לא בהכרח שחור) מקטין ויזואלית את החלל. לאחר שנפטרו מתחושת הריקנות, המטבח יהפוך להרבה יותר נוח, ותושביו לא יצטרכו להשקיע זמן, מאמץ וכסף על פיתוחו מחדש..

מטבח מודרני מאט מטבח מאט גדול מטבח מאט בפנטהאוז פריסת מטבח מט פנים מטבח מקורי מט

מטבחים קטנים

מטבחים קטנים, רב תכליתיים ומעוצבים הופכים לרוב לגולת הכותרת של דירות קטנות או בתים כפריים ונעימים. במקרה זה, המאפיין העיקרי של משטחי מט הפוך והופך לבעיה גדולה עבור המעצב. למעשה, אפילו מצב מסוג זה אינו נשאר חסר תקווה. בשום מקרה אסור לערום מטבחים קטנים מאט עם כלי מטבח מיותרים, ולהפוך אותם לכהים או בהירים לחלוטין. הפתרון הטוב ביותר יהיה לנטוש לחלוטין צבעים מנוגדים, תוך שימוש באלמנטים טקסטואליים בלבד, למשל, מעוטרים בשיש או בעץ. משטחים כאלה ישמרו על כל התכונות של גימור מאט, ולא ימנעו ממטבחים קטנים שטח כה יקר עבורם..

מטבח מט רב תכליתי מטבח עכשווי מאט מטבח מט מסודר מינימליזם מטבח מט מטבח מאט קפדני מטבח מאט לבן מטבח מאט בהיר מטבח מאט בצבעים חמים

מטבחים כהים

בנוסף לכל האמור לעיל, גווני משטחי המט ממלאים תפקיד חשוב מאוד. גימורי מט כהים מתאימים לאנשים עם קצב חיים מדוד ורגוע, כי הייעוד שלהם הוא להרגיע ולהירגע. מטבח כזה אינו מתאים לאנשים שיש להם רק חמש עשרה דקות לארוחת צהריים, הוא ימשוך, יגרום להרהורים מסוימים, להירגע ולבנות מחדש את קצב חייו של אדם לעצמו. בחדרים כאלה המנוחה הרבה יותר טובה, והארוחה הופכת למדידה ומעודנת באמת, כי אף אחד לא מתחיל למהר לשום מקום, וכולם פשוט נהנים מהחיים..

מטבח מאט בצבעים כהים מטבח גותי מאט

חללים מוארים

מטבחי מט, המעוטרים בצבעים בהירים (לעתים קרובות מאוד לבנים), משפיעים לחלוטין על האדם. ניתן להשוות עיצוב מסוג זה לקפה ממריץ – מעודן, אלגנטי, מתוחכם, אך יחד עם זאת ממריץ, מניע לפעולה, המצביע על פתרון בעיות. מטבחים כאלה טובים מאוד למשפחות ללא ילדים שמבלים מעט בבית, אך רוצים להיות מוקפים בפאר. לרוב, אנשים כאלה פעילים ויוזמים, כך שכל מה שמסביב, כולל המטבח, צריך לתמוך במאמציהם ושאיפותיהם..

המטבח הכי מאט מטבח מאט לבן כשלג מטבח מאט נוח מטבח עכשווי מאט

פתרון אופטימלי – חלון גדול ומשטח מאט

אם המטבח העתידי יתפאר בחלון גדול, והמיקוד העיקרי של תאורת החדר יהיה עליו, מטבח מאט יהיה האפשרות הטובה ביותר. רגוע ומדוד, רוחץ בשמש, מטבח כזה יהיה התוסס והנוח ביותר, ללא קשר לאיזה צבעים הוא מעוטר ובאיזה גודל חדר הוא ממוקם. משטחים מאטים כהים לא יצטברו ויגדילו את המצב אם יש להם מספיק אור שמש, כך שניתן יהיה להתקין אותם ללא קורטוב של מצפון גם בחדרים קטנים, ומטבחים בהירים רק יהפכו נעימים ורעננים יותר מקרני השמש שיעשו את דרכם דרך עָלִים.

מטבח מעוצב מאט מטבח מאט כהה עם חלון גדול מטבח מאט בהיר עם חלון מטבח מאט במרקם חלונות גדולים במטבחים חלביים