חדרים

רצפת מטבח: יופי או פרקטיות

כאשר מעצבים מתמודדים עם השאלה של בחירת כיסוי הרצפה במטבח, לעתים קרובות מאוד, תוך התעלמות מהנוחות והגמישות, הם מפנים את כל תשומת ליבם ליופי ואסתטיקה, ועושים את אחת הטעויות העיקריות. הדבר הראשון עליו יש להסתמך בעת בחירת רצפת המטבח הוא קלות הניקוי והתנגדות מירבית לנזקים שונים..

הרצפה המקורית במטבח

רצפת עץ כמחווה למסורת

ריצוף עץ יכול להיקרא בבטחה הפופולרי ביותר באירופה. אתה יכול לרשום את כל הנכסים המיוחדים והייחודיים שלו למשך זמן אינסופי, אבל לחלקם כדאי לשים לב במיוחד. לדוגמה, עובדת הידידות הסביבתית המלאה של חומר זה חשובה, אשר מעצבים מודרניים מזניחים לעתים קרובות. בנוסף, רצפת העץ תתאים באופן מושלם כמעט לכל חומר שממנו ייצרו הרהיטים..

רצפת מטבח

למרבה הצער, היכן שיש יתרונות, אתה תמיד יכול להבחין בחסרונות. לרצפת העץ שני פגמים עיקריים: המחיר שלה והקפדה מיוחדת. חיפוי העץ יצטרך להיות מטופל באופן קבוע בחומרים דוחי לחות, ולשטוף אותו היטב מכתמים שונים שעלולים להשאיר סימנים עיקשים על פני הלוחות..

רצפת עץ כהה במטבח

לרבד כאשר הכל גאוני פשוט

הערך העיקרי של הלמינציה הוא המחיר הזול שלו. ציפוי זה יכול לחקות כל עץ, אפילו את הזנים האקזוטיים והיקרים ביותר, ויותר מכך, מחזיק הרבה יותר זמן מעץ, ודורש פחות תחזוקה. בעת בחירת לרבד למטבח, עליך לשים לב לעובדה שהרבה יותר קל לנקות אותו, וזה מאפשר לך להתקין מערכת חימום לרצפה..

למינציה קלה

הבעיה העיקרית שעולה בעבודה עם לרבד הייתה תמיד האיטום הלקוי שלה. בעיה זו גם לא נחשבת חסרת סיכוי, אתה רק צריך לבחור למינציה מיוחדת ודוחה לחות, או לוודא שלא יכנסו נוזלים לציפוי זה..

לרבד בהיר במטבח לרבד כהה במטבח

אריח פותר בעיות

אריחי קרמיקה הם בין הציפויים המובילים לחדרי אמבטיה ומטבחים בשל הרבגוניות והקלות התחזוקה שלהם. כיום, בחירת האריח הנכון קלה כמו הפגזת אגסים – כל הצבעים והגוונים, צורות וגדלים שונים, וכל זה יהיה מוכן לשימוש בהקדם האפשרי. קרמיקה יכולה לחקות כל מרקם, מבד לאבן, ואריחים מיוחדים, מאט עמידים בפני שריטות וזעזועים.

רצפה מאריחים בגוונים שונים

החיסרון היחיד אך המשמעותי של האריח הוא שלו «קַר». למעשה, שימוש באריחים ללא חימום תת רצפתי יכול להיות פשוט בלתי אפשרי, במיוחד כאשר מסתובבים בבית ברגליים יחפות..

רצפת אריחים במטבח

כלי חרסינה מחרסינה – מילה חדשה בעיצוב

קשה לדמיין שהטכנולוגיה המודרנית מסוגלת ליצור משהו מושלם כמו כלי חרסינה מחרסינה. חומר זה סופג כמות לחות מינימלית, בעל השפעה ועמידות בפני שריטות גבוהה מאוד, ומאפייניו החזותיים זהים לחלוטין לזו של אריחי קרמיקה רגילים. ההבדל העיקרי הוא ההבדל במחיר, אך אין ספק שזה משתלם מהר מאוד..

רצפת כלי חרסינה מחרסינה רצפת כלי חרסינה מחרסינה במטבח רצפת כלי חרסינה מחרסינה כהה במטבח

רצפת שעם ידידותית לסביבה

רצפות הפקק הן פתרון מעניין לריצוף מטבח שהוא אידיאלי לאנשים המודעים לבריאות. רצפת הפקק הינה ידידותית לסביבה 100% ומפחיתה גם את הלחץ על עמוד השדרה בשל גמישותה. ריצוף הפקק גם פותר את בעיותיהם של רבים הסובלים מאלרגיה בשל תכונותיו האנטי -סטטיות. קל לנקות את רצפת הפקק, ואם אתה מכסה אותה בפתרון מיוחד הדוחה לחות, תוכל להשיג תוצאה נעימה באופן בלתי צפוי..

רצפת אבן

עבודות אבן על רצפת המטבח אינן פתרון פופולרי, אך עם זאת ראוי לתשומת לב. לרוב, בבחירת אבן, מעצבים משתמשים בגרניט, אבן חול או אבן גיר. הגרניט עצמו יכול להיקרא חומר רב תכליתי, כיוון שהוא מאוד קל לניקוי, הוא אינו מתאים ללחות ואינו מגיב אפילו עם חומרי ניקוי אגרסיביים. אבן חול ואבן פופולריים פחות בגלל נקבוביותם, מה שהופך אותם לפגיעים בפני לחות וסוגים מסוימים של זיהום, אך עדיין נותרים בחירה מצוינת עבור אלה שמחליטים להשתמש ברצפות אבן במטבחים שלהם. למעשה, פסיפס אבן או רצפה עשויה צלחות בצבעים שונים יכולים להיראות מקוריים מאוד, ומרקם אבן שנבחר כהלכה יהפוך לגולת הכותרת של כל פנים. לאחרונה, מעצבים רבים הפסיקו לבצע פילוס מושלם של לוחות אבן ולכות אותם, תוך שמירה חלקית על המרקם הייחודי של האבן, מה שהופך את הפנים לייחודי באמת..

רצפת אריחי אבן רצפת אבן במטבח רצפת אבן במטבח רצפת מטבח מאבן כהה רצפת מטבח מאבן בהירה

ריצוף שיש מפואר

השיש הוא חומר יקר ודי קשה לעיבוד, אך אין ספק שהוא עונה על כל הציפיות והאמצעים המקופלים. רצפה מחומר זה תמיד מושכת תשומת לב באופן בלתי רצוני, וכוללת ברק מיוחד וייחודי ומרקם ייחודי שקשה לשחזר אותו בצורה מושלמת. חיפויי שיש, מוצקים ומעוטרים בצורה של דוגמאות שונות, נראים נהדר לא פחות. עם תכונות דוחה מים ועמידות בפני זעזועים, ריצוף שיש הוא למעשה פתרון טוב למטבח, אך הוא עדיין יהיה פגיע לשריטות בכל מקרה. כמו כן, רבים נדחים על ידי זמן ההכנה הארוך של ציפוי השיש והקשיים בהם נתקלים במהלך ההתקנה. בנוסף, ריצוף שיש זקוק לשיקום באופן קבוע, אך יש לו גם חיי שירות ארוכים בהרבה מרצפות עץ או אריחים..

רצפת מטבח משיש רצפת שיש במטבח רצפת שיש מפוארת רצפת מטבח יקרה משיש