חדרים

רעיונות לעיצוב חדר ילדים

שיפוץ או אפילו שינוי קטן בחדר הילדים הוא תמיד רשימת דילמות להורים. כולנו מבינים היטב שחדר לבעלים קטן הוא עולם שלם שבו הוא לא צומח בקלות, אך מקבל ידע וכישורים חדשים, לומד את העולם, מפתח את יכולותיו ופותח גבולות חדשים, שלא היו ידועים בעבר. משימת ההורים היא לא רק ליצור פנים נוח, בטוח ונוח של חדר הילדים, אלא לעודד את הילד להיות יצירתי, לתמוך בשאיפותיו ותחביביו, ליצור אווירה בה הוא רוצה להתפתח באופן מקיף. אבל איך ליצור עיצוב חדרים יעיל ויחד עם זאת אטרקטיבי, אם פסיכולוגים מייעצים לדבר אחד, מומחים לטיפול בצבע – דבר אחר, ורופאי ילדים מתעקשים בעצמם? איך בוחרים אפשרות מתאימה מתוך מגוון רעיונות עיצוביים ובמקביל לא הורסים את תקציב המשפחה? אחרי הכל, כל הורה מבין שאי אפשר ליצור פעם פנים של חדר ילדים ולא לשנות אותו עד הרגע בו האפרוח שלך עף מהקן המשפחתי. כל הורה יצטרך לפתור את בעיית הבחירה, בהתבסס על הגיל, האופי, התחביבים וההעדפות של הילד שלו. ואנחנו, בתורו, יכולים לספק לך אפשרויות לעיצוב חדר ילדים, שהשתמש ברעיונות של מעצבים מודרניים, מומחים בארגונומיה לילדים, פסיכולוגים ורופאי ילדים. היתרון במבחר רחב של פרויקטים עיצוביים שלנו הוא בכך שתוכלו להביא רעיונות רבים לחיים במו ידיכם..

עיצוב נושאי מנוגד

עיצוב חדרי ילדים

ארגון של מקום שינה

מצד אחד, כל המומחים המתחרים זה עם זה אומרים כי בחדר הילדים חובה להשאיר את המרחב המרבי האפשרי פנוי כך שהילד לא יוכל לשחק בקלות, אלא גם לקפוץ, לרוץ במעגל ולהיות פעיל בדרכים אחרות. , זרוק את האנרגיה המצטברת. מצד שני, בנוסף לאזור המשחקים, בחדר צריך להיות מקום שינה נוח ומלא, קטע ללימוד ויצירתיות, כמו גם מערכות אחסון שיכולות להכיל ארון בגדים, צעצועים, ציוד ספורט וספרים עבור ילד. סוגיית החיסכון במקום היא לרוב חריפה מאוד..

מקום שינה מקורי

זיוף עם מערכות אחסון

מיטת לופט לא רק תעזור לחסוך מטרים רבועים יקרים של חדר ילדים קטן, אלא גם להפוך לדרך מעניינת לארגן מקום לישון ולהירגע. רוב הילדים אוהבים לישון בגובה מהרצפה, מעמידים פנים שהם על עץ, במגדל, ספינת חלל או כל מקום פנטזיה אחר. בחלל הפנוי שמתחת למיטה, תוכלו לארגן מערכות אחסון בתוכנית אחרת (לבגדים, ספרים, צעצועים), להתקין ספה קטנה, שתשמש פינת ישיבה, במידה ואורחים מגיעים לילד. אתה יכול גם להשאיר את האזור מתחת למיטה אך ורק למשחקים – על ידי תליית וילונות, אתה יכול לארגן משהו כמו צריף.

לזייף עליית גג לחדר הילדים

שימוש רציונלי במרחב

לזייף עליית גג בחדר של נער

מקום שינה פונקציונלי

מקומות שינה בחדר לשני ילדים

אם שני ילדים גרים באותו חדר, אז משימת ההורים בחלוקת אזורים לשינה, מנוחה, פעילות גופנית ומשחק הופכת לקשה יותר. הרעיון הראשון ולרוב החשוב ביותר שיש לרוב ההורים הוא השימוש במיטת קומתיים. החיסכון הברור בחלל שמיש גובר על הטיעונים של ילדים (אם הפרש הגילאים שלהם קטן) לגבי מי ישן ברמה העליונה. אבל אפילו במבנה ריהוט כל כך מוכר כמו מיטת קומתיים, ישנן אפשרויות לעיצוב נוח ומקורי..

עיצוב משתלה לשניים

חדר ילדים עם מיטת קומתיים

הסידור המקורי של מקומות שינה

פנים מנוגדים לשניים

אתה יכול להשתמש בכל אזור שינה של כל ילד כדי ליצור אזור פרטיות. לשם כך מספיק לתלות וילונות בשכבה התחתונה או אפילו לבנות דלתות, חלונות, ליצור בית אמיתי ממקום שינה, טירת נסיכה, רקטה או ספינה..

מקומות שינה בסגנון מזרחי

פרז 'ומקום של בדידות

אם יש מספיק מקום בחדר הילדים, תוכל לצייד את דרגש השיש עם מגלשה, לאורכה תוכל לרדת מהמיטה העליונה. כמובן שהמבנה חייב להיות מצויד גם בסולם לטפס למעלה..

עיצוב מקורי הניתן לשחק

ניתן להצטייד במיטות משתי הקומות במערכות אחסון בצורה של מגירות, ובכך לחסוך מטר מרובע יקר של חדר לשני ילדים.

מיטות עם מערכות אחסון

יצירת קיר מבטא בחדר ילדים

מומחים ממליצים לא לקשט את כל קירות חדר הילד בצבע בהיר, לבחור טון בהיר וניטרלי ולהדגיש את אחד המשטחים האנכיים (בהירים, מגוונים, עם רישומים או ציורים). ישנן אפשרויות רבות ליצירת קיר מבטא. בנוסף לגישות סטנדרטיות לריפוד, באמצעות לוחות קיר, למינציה, טיח דקורטיבי או טפט נוזלי, ישנן דרכים רבות המשמשות בעיקר לחדרי ילדים. ציור אמנותי, שימוש בציור שבלונות, מדבקות – כל דוגמאות העיצוב הללו יעזרו לך ליצור תמונה נושאית למשטח מבטא – המבוסס על הקריקטורה האהובה עליך, אגדה, ספר קומיקס או סוג מסוים של פעילות, יצירתיות, ספורט.

קיר מבטא בהיר

עיצוב נושאי

ציור אמנותי על הקיר

אם הילד פעיל מאוד, לא קל לו להירגע לפני השינה ולהתכוונן למנוחה, עדיף לסדר קיר מבטא מאחורי ראש המיטה. לפיכך, בחדר יהיה מגוון עיטורים והילד לפני השינה לא יראה דפוס צבעוני או בהיר של טפטים, ציורי קיר או מדבקות אקריליות..

משטח מבטא מאחורי ראש המיטה

קיר מבטא רגיל

שילובי צבעים מקוריים

לוח מגנטי שחור (או פלדה) הוא לא רק משטח מבטא מנוגד (או חלק ממנו) בפנים של חדר ילדים, אלא גם שדה ליצירתיות. על פני השטח, אתה יכול לצייר בעזרת עפרונות עפרונות, לתלות ציורים, תמונות ומלאכות בעזרת מגנטים. אתה כבר לא צריך לדאוג שהילד שלך יצייר על הקירות – יש להם אזור בטוח שלם לזה..

לוח ציור מגנטי

עיצוב ניגודיות

מקום ליצירתיות

משטח מגנטי

קיר שחור לציור

וויגוואם, אוהל או נסיגה

גם אם רק ילד אחד הוא הבעלים בחדר, הוא עדיין עשוי להזדקק למקום להתבודדות – פינה קטנה, סגורה מכולם, שבתוכה מונחים הצעצועים היקרים ביותר והמשחקים המעניינים ביותר. בשוק מוצרי הילדים המודרני, לא בכדי הופיעו אפשרויות שונות לפאות, אוהלים של אוהלים קטנים – פסיכולוגים הוכיחו זה מכבר כי מקומות כאלה להתבודדות נחוצים במידה כזו או אחרת לכל ילד. כאן אתה יכול להירגע, להתבודד מהעולם החיצון לזמן מה, אפילו להתחבא או סתם לשחק..

מקום מבודד

וויגאם צבעונית לחדר הילדים

פנים עם ניגודים כהים

אחת האפשרויות ליצירת מקומות להתבודדות, פופולרית בקרב הורים רוסים, היא וויגוואם. זהו בנייה פשוטה והתקנה שלאחר מכן, המורכבת ממדפי עץ, שעליהם נמתחים בדים. המבנה בטוח מבחינת ההשפעה האנושית והסביבתית – משתמשים בעץ ובבד טבעי. גם אם הוויגוואם נופל על ילד, זה לא יגרום לנזק רציני – משמש עץ קל למדפים, המדפים עצמם שוקלים מעט. אתה יכול לקשט את הוויגוואם בכל אופציה של צבע, להשתמש באופן חלקי או מלא בבד ששימש לריפוף חלונות או קישוט מקום שינה (ליצירת אווירה הרמונית), טקסטיל עם דפוס נושאי – גיבורי אגדות, קריקטורות, קומיקס אהובים..

וויגוואם מעל ראש המיטה

עיצוב נושאי

עיצוב חדר ילדים

אפשרות נוספת ליצירת פרטיות חלקית היא אוהל קטן שתלוי מהתקרה. כמובן, אפשרות עיצוב זו אינה זמינה בחדרים עם תקרות מתיחות. המוצר מורכב כמעט כולו מבד (רק לכספת עצמה יש מסגרת צינורי או חוט), קל להסיר אותו במידת הצורך (אם אתה צריך יותר מקום למספר ילדים לשחק, למשל). לרוב, אוהלי מיני משמשים בפנים של חדרי בנות; הם משתלבים באופן אורגני בסיפורים על נסיכות מזרחיות. פתרונות מוכנים מיוצרים לרוב בצבעי פסטל ומסוגלים להשתלב בכל סגנון עיצובי ועיצוב הצבעים של הפנים.

אוהל מיני לחדר הילדים

עיצוב חדר נעורים

פנים בצבעי פסטל

לעתים קרובות אוהלים אלה מבד מיני תלויים מעל ראש המיטה ויוצרים מעין חופה. בבסיס האוהל, אתה יכול לתלות נייד שנעשה בעצמך ואפילו ביחד עם ילד. פרישה בקפלי חופה כזו והירדמות אינה מפחידה.

אוהל מעל ראש המיטה

טקסטיל קל לנוחות

קישוט טקסטיל של חדר הילדים

קשה לדמיין חדר ילדים נעים ללא וילונות על החלונות, מיטה מעוצבת בהירה, שטיח צבעוני או רך על הרצפה. הפרטים האלה נושאים בנטל העיקרי של קישוט ויצירת אווירה מיוחדת בחדר התינוק. טקסטיל משמש לעתים קרובות כמבטא בעת יצירת פנים צדדיות. מעצבים ממליצים להשתמש בצבעים בהירים וניטרליים לקישוט החדר, כך שתוכל לדמות את המצב בעזרת פרטים בהירים, התאמה לגיל הילד המשתנה, שינוי העדפותיו ותחביביו. אחרי הכל, החלפת וילונות או כיסוי מיטה היא הרבה יותר קלה מאשר הדבקה מחדש של טפטים או בניית פנורמות מתחת לתקרה..

חדר ילדים בצבעים בהירים

עיצוב טקסטיל בהיר

דגש על טקסטיל

מבטאים בהירים

עיצוב בהיר ושופע

כאשר מקשטים חדר לתינוק, צבעי פסטל משמשים מסיבה מסוימת. בהתחלה, הילד יהיה חשוב לא פחות מהעיצוב הכללי של החדר, כמו הפרטים הנמצאים בסביבתו הקרובה. כל מה שנדרש מאווירת חדר הילדים הוא יחס מרגיע ורגוע. אבל אלמנטים מבטאיים נחוצים גם הם – למיקוד הנוף, התבוננות ברישום, בדפוס, בפרטים קטנים. עם משימה זו הכי קל להתמודד עם הטקסטיל – כעיצוב למיטה, וילונות על חלונות, שטיחים קטנים ליד המיטה, חופות, אוהלים..

מקום לתינוק שזה עתה נולד

עיצוב חדר תינוקות

גווני פסטל

משתלה בגוונים אפורים-בז '

מערכות אחסון – מגוון צורות

המצב עם ארגון אחסון יעיל בחדרי ילדים אינו קל. בהתחלה יש מעט צעצועים וספרים, מתלה קטן או אפילו מיכל יכול להתאים להם, אך עם הזמן מספר הפריטים הדרושים להתפתחות התינוק גדל באופן אקספוננציאלי. לא תמיד ניתן להסתגל לצמיחה הבלתי נלאית הזו – למערכות אחסון חדשות פשוט אין מקום פנוי. לכן, יש צורך בבקרה ברורה על צמיחת הצעצועים החדשים ובחירת מערכות האחסון האוניברסאליות. מומחים ממליצים להשתמש במדפים פתוחים, שיכולים להכיל פריטים גדולים ומיכלים עם פריטים קטנים, לשים ספרים או להקים ציוד ספורט. עם הזמן, כאשר תחומי העניין והתחביבים של הילד משתנים, אתה יכול פשוט לשנות את תכולת המיכלים.

מערכות אחסון נוחות

עיצוב חדר ילדים נעים

קיר מבטא בחדר התינוק

מערכות אחסון בחדר הילדים

מדפים נוחים

מערכות אחסון חכמות

אם אנחנו מדברים על מערכות אחסון צירים, אז מדפים פתוחים הם הנפוצים ביותר. פחות חזיתות בחדר הילדים, הסיכוי לפציעה קטן יותר. על מדפים פתוחים התוכן גלוי היטב, הפריט הרצוי יימצא במהירות. רצוי שיהיה להם כיף ברמה הנגישה לילד.

מדפי ספרים פתוחים

מקום עבודה מקורי

מקום עבודה יוצא דופן לשניים

היתרון במדפים פתוחים הוא שהם קלים לביצוע במו ידיכם. ממשטחים ישנים או סתם קרשים, אתה יכול ליצור מערכות אחסון בלעדיות לספרים, כלי כתיבה וצעצועים. צבע בהיר, טפטים צבעוניים או בד להדבקת הקיר האחורי, מדבקות בנושא – כל האמצעים טובים להשגת לא רק מערכת אחסון מרווחת, אלא גם אלמנט דקורטיבי מקורי של הפנים.

מדפים בהירים עם רקע

ארגון סביבת עבודה

קיר מקורי עם מדפים

עשה זאת בעצמך פרטים בהירים

מערכת תאורה – רבגוניות ואסתטיות

בחדר הילדים לא מספיקה נברשת מרכזית אחת מתחת לתקרה. יש צורך ליצור תאורה אחורית למקום העבודה (או אזור ליצירתיות). אבל עבור ילדים רבים, לא רק הפונקציונליות של מערכת התאורה חשובה – זר עם אורות עמומים יעזור ליצור אווירה של חג בחדר, ולפני השינה הוא יאיר את החדר באור חלש כך שלתינוק לא יהיה להירדם בחושך.

זר בחדר הילדים

חדר ילדים בסגנון רומנטי

זר במקום מנורת לילה

קיר זוהר

העיצוב המקורי של המיטה

פריטי נוי בחדר הילדים

רק במבט ראשון אפשר להחליט שאלמנטים דקורטיביים בחדר ילדים אינם נושאים עומס סמנטי כלשהו, ​​למעט קישוט פנים. ניתן להסתכל על צעצועים המורחקים מהתקרה לפני השינה, וניתן לגעת בידיים אלה הממוקמים ליד המיטה, לפתח מיומנויות מוטוריות ולהרחיב את אופקי התחושות המישוש. רישומים, רקמה, דגמי נייר ועץ לא רק מקשטים את החדר, אלא גם מפתחים חשיבה מרחבית, תשומת לב לפרטים, מקדמים אימון עיניים, שלא לדבר על התפתחות התשוקה ליופי, הרחבת הידע האסתטי..

אלמנטים דקורטיביים בהירים

פנים בהיר של חדר הילדים

שילובי צבעים יפים

תפאורה מקורית תלויה

עיצוב לקוני

קישוט בצבעי פסטל

אידיליה לבנה כשלג

פרטים בהירים על רקע לבן