חדרים

מטבח בשחור -לבן – תכונות של עיצוב מנוגד

אם אתה מתרשם מפתרונות פנים לקוניים, אך בו זמנית אקספרסיביים, אם השילוב המנוגד לא נראה משעמם, אלא יוצר תחושה של כבוד וסגנון, הרי שהעיצוב בשחור -לבן של חלל המטבח הוא האפשרות שלך. מטבח עם פנים בשחור -לבן תמיד נראה מסוגנן; מאחורי הפשטות לכאורה מסתתרת אצולה שקטה. אך כדי ליצור איחוד הרמוני באמת של שני ניגודים – צבעים הניצבים בצדדים מנוגדים בספקטרום הצבעים, יש צורך למצוא את המינון האופטימלי של אור וחושך, גוונים לבנים ושחורים. אנו מקווים שאוסף של 100 פרויקטים עיצוביים של חללי מטבח, המעוצבים במגוון כיוונים סגנוניים, יעזור לכם בכך..

עיצוב מטבח לבן ושחור

עיצוב מודרני בשחור לבן

הדקויות של יצירת פנים בשחור לבן

כולם יודעים היטב שלבן עושה עבודה מצוינת בהגדלה חזותית של נפח החדר, וטון שחור, להיפך, מסוגל «הִתמוֹטְטוּת» מטבח בינוני עד שטח קטן. אך יחד, ניתן לשלב את שני ההפכים הללו באפשרויות רבות ושונות, וליצור חללי פנים ייחודיים לבית מודרני. במשך שנים רבות, מעצבים ברחבי העולם תרגלו את היכולת ליצור חללי מטבח מעשיים אך מתוחכמים באמצעות שילובים מנוגדים של גוונים שחורים ולבנים. אנחנו רק צריכים לאמץ ניסיון זה, להתאים טכניקות עיצוב לחדר ספציפי, על תכונותיו, יתרונותיו וחסרונותיו..

חזיתות חלקות

פנים שחור ולבן

חזיתות בשחור לבן

פריסה מקבילה

מניעים מינימליסטיים

דִילֶמָה, «איזה מהטונים צריך להפוך לדומיננטי בפנים?» לא קשה להחליט – ככל שהחדר קטן יותר, כך יש להשתמש בלבן יותר בעיצובו, ועם גוון שחור ליצירת מבטאים, להדגיש את האזורים או האלמנטים המוצלחים ביותר. במטבחים מרווחים עם חלונות גדולים ושפע של אור טבעי, אינך יכול להגביל את עצמך לשימוש בטון כהה, לא רק להיות מוגבל לחזיתות מערכות האחסון, אלא לטבול אזורים שלמים, קטעים פונקציונאליים בדרמטית ויחד עם זאת אווירה קפדנית של חושך. בחדרים בינוניים, פריסה של 50 עד 50 מקובלת, אך הרבה תלוי לא רק באזור החדר, אלא גם במספר וגודל החלונות והפתחים, גובה התקרה..

דגש על פינת האוכל

פתרונות מקוריים

מבריק שחור

משטחים לבנים כשלג

עם פרטי כרום מבריקים

ישנן מספר עצום של וריאציות בהתפלגות השחור -לבן בפנים המטבח, נביא כדוגמה רק כמה מהן, הפופולריות ביותר:

 • חלל מטבח קטן מעוטר לרוב בלבן, וטון שחור משמש באופן חלקי, למשל לביצוע משטחים, אביזרים או כהדפס של סינר מטבח;
 • כדי להגדיל ויזואלית את גובה התקרה, אתה יכול להשתמש בטכניקה הבאה – הרצפות והשכבה התחתונה של מערכות אחסון עשויות בצבע כהה, והחלק העליון של החדר נשאר לבן כשלג;
 • אם נעשה שימוש בהדפס מנוגד עם אלמנטים גדולים (לוח שחמט, פסים רחבים, דפוס גיאומטרי או תמונה צילומית) במטבח בינוני וקטן, אז נבחר משטח אחד – קיר מבטא, כיסוי רצפה או אזור סינר מטבח;
 • אחת האפשרויות היא שילוב – משטחים בניגוד, שלג -לבן מוחלפים בגוון שחור, היוצרים עיצוב דינאמי וקפדני;
 • דרך המעבר השנייה מאור לחושך היא קישור חלק וביניים בין אזורים כהים לאור בהירים הוא משטחים עם הדפס, דפוס, קישוט של שינוי כזה או אחר. הפנים מתברר כרך יותר, חגיגי יותר, אך יחד עם זאת הוא נשאר מודרני;
 • גם כאשר משתמשים באותו עיקרון של שילוב משטחים ופרטים בשחור ולבן, ניתן לגוון את הפנים בשל מרקם, משטחים חלקים ומרקמים לסירוגין, אלמנטים מבריקים ומאטים של עיצוב המטבח;
 • למי שאינו שבע רצון מהשימוש בגווני שחור ולבן לקבלת עיצוב מטבח מודרני, פרקטי אך יחד עם זאת מתוחכם, נוכל להציע שילוב של אלמנטים מעץ (או חיקוי מרהיב שלו). עץ תמיד מביא נופך של נוחות ואווירה חמימה לכל פנים והוא מסוגל «לְרַכֵּך» קפדנות של עיצוב מונוכרום. אם תחליט לדלל את הפנים בשחור -לבן עם עוד צבע אחד, עצור בגוון אחד בלבד כדי לא להכניס אי -התאמה לעיצוב של חדר רב תכליתי (עדיף לא לשלב יותר משלושה גוונים אם יש מעט ניסיון בעסקי העיצוב).

פריסת אי

אור וחושך מתחלפים

עם פינת אוכל גדולה

עיצוב נקודת אור

תמונה קלילה

עיצוב מטבחים בשחור ולבן: ניואנסים של גימור ומבחר רהיטים

אחד היתרונות של שילוב שחור ולבן בעת ​​קישוט חלל מטבח הוא שניתן לבחור כמעט בכל כיוון סגנוני – ממינימליזם לקוני ועד קלאסיקות מפוארות, מסגנון מודרני ועד אוונגרד אקסצנטרי. לא משנה מה בחירתך, עליך להכין תכנית פעולה ברורה ומפורטת, הכוללת לא רק בחירת חומרי הגמר, גימור וביצוע סט המטבח, בחירת פריסת הרכב הרהיטים ומכשירי חשמל ביתיים, אלא גם לימוד עיצוב טקסטיל, אביזרים ותפאורה.

חזיתות לבנות שלג

סגנון עכשווי

מטבח קלאסי

עיצוב למטבח מרווח

סגנון מינימליסטי

עיטור תקרה

חלק, אחיד ולבן לחלוטין – עיצוב התקרה האידיאלי לכל פתרון מטבח סגנוני. יחד עם זאת, לא משנה איזו צורה ואזור שטח המטבח שלך – תקרה לבנה כשלג תעזור להגדיל אותה ויזואלית, ליצור תמונה קלילה ורעננה. ניתן להשיג אפקט זה באמצעות גימורים שונים:

 • ציור פני השטח של התקרה המושעה, מפולס לחלקה מושלמת;
 • טפטים;
 • השימוש בטיח דקורטיבי או טפט נוזלי;
 • לוחות תקרה;
 • תקרה נמתחת.

תחתית כהה, עליון בהיר

הרכב מטבח כהה

פריסה בצורת U עם אי

עיצוב לקוני

אם למטבח שלכם יש תקרות נמוכות, השימוש במבני מתח עם משטח מבריק יכול להיות אופציה אידיאלית להגדלת חזות החדר בצורה חזותית. יידרשו מספר סנטימטרים כדי ליצור מסגרת לתקרה נמתחת, אך ההשפעה הכוללת תהיה משמעותית יותר מהשתקפות פנים המטבח על משטח מבריק..

עיצוב לחלל צר

משטחים מבריקים

קישוט קיר

בפרויקטים עיצוביים מודרניים של חללי מטבח, פחות ופחות נפוץ למצוא קישוט עם הדפס; מעצבים פעילים מאוד בהצעת פתרונות צבע אחיד. ואם אנחנו מדברים על פנים מונוכרום, אז בחירת הצבע לביצוע הקירות ברורה – לבן. אבל לתרחיש win-win זה יש גם מקום לתמרונים. לדוגמא, מול סינר מטבח באמצעות אריחים בשחור ולבן לסירוגין – פסים אנכיים יעזרו להגדיל באופן חזותי את גובה החדר (או האזור), ופסים אופקיים יוסיפו חזותית נפח לחדר..

פסים בשחור ולבן

מטבח עם מקום עבודה

שטח מטבח גדול

אם שילובי שחור ולבן בעיצוב המטבח אינם מספיקים לך, אז הדרך הקלה ביותר היא להביא מגוון צבעים לעיצוב סינר המטבח. מעצבים לא ממליצים להשתמש בשילוב של יותר משלושה צבעים בעיצוב של כל חדר. מספיק להוסיף את הצבע האהוב עליך ללוח השחור -לבן ופנים המטבח יתקרב אליך ברוח ובמצב הרוח. אתה יכול לחזור על הגוון בעיצוב פינת האוכל (מפה או ריפוד של כסאות, שרפרפים), טקסטיל על חלונות, כלים העומדים על מדפים פתוחים או מאחורי דלתות ארונות זכוכית, או להשאיר את המקום הייחודי הזה לבד בפנים.

מוסיף תכלת

עם סינר מטבח מקרמיקה

לבן, שחור וירוק

בחירת ריצוף

אחת האפשרויות הראשונות שבדרך כלל עולות בראש לכל מי שמחליט ליצור עיצוב מטבח מונוכרום היא ריצוף בצורה של אריחים שחורים ולבנים מתחלפים, כמו בשחמט. זוהי דרך ממש פופולרית למשוך תשומת לב לרצפת המטבח שלכם. לעתים קרובות מאוד, העיצוב הצבעוני של חיפוי הרצפה הופך למשטח המבטא של הפנים. על מנת לשמר את ההרמוניה של תמונת החדר, עדיף לא להשתמש בהדפס הגדול והססגוני הזה בשום מקום אחר..

כלוב שחמט על הרצפה

לוח שחמט אלכסוני מגדיל ויזואלית את גודל החדר.

פריסה אלכסונית

מבטא רצפה

חיפוי רצפה כמבטא

ישנן וריאציות רבות של פריסת אריחים לבנים ושחורים כריצוף. לרוב, הוא זה שהופך למרכז המשיכה לכל הנופים..

עיצוב מטבח קטן

דגש על פינת האוכל

ריצוף צבעוני

בחירה מקורית של אריחי רצפה

מטבח עם מבטא בהיר

מטבח בחצי האי

אך לרוב, מעצבים בוחרים בעץ לביצוע הריצוף או בחיקוי המעשי שלו (למינציה, כלי חרסינה מחרסינה ואפילו לינוליאום עם דפוס עץ). מציאת תבנית עץ טבעית מתאימה אינה קשה, מכיוון שכל הפנים עשוי בשחור ולבן..

חזיתות מהתקרה

קטעים לבנים ושחורים

עם סינר מטבח שחור

שחור, לבן ועצי

לעתים רחוקות יותר בפרויקטים של עיצוב מונוכרום, ניתן למצוא את ביצוע כיסוי הרצפה בגוון שחור. העובדה היא שבחלל המטבח הכי קשה לטפל ברצפה כזו – אפילו טיפות מים מיובשות נראות על משטח כהה. אבל המראה של אריחי הרצפה בגווני גרפיט כהים בהחלט מפואר..

רצפה מבריקה כהה

מטבח עם אריחי רצפה כהים

תחתית כהה של הפנים

סינר מקורי

גישה יצירתית

קווים וצורות חזקים

אך לרוב ניתן לראות רצפות בהירות (לרוב בעיצוב מבריק) בפרויקטים של חללי מטבח בעיצוב כהה של סט המטבח. עבודה בניגוד יוצרת שילוב הרמוני של משטחים הממוקמים במישורים שונים.

ריצוף בהיר

מסגרת מטבח בקנה מידה גדול

סט ריהוט לעיצוב מונוכרום

נראה כי בעיצוב המונוכרום של חלל המטבח אין כל כך הרבה אפשרויות לביצוע חזיתות ערכת הרהיטים – שחור או לבן. אבל לא הכל כל כך פשוט. בנוסף לוריאציות בעיצוב השכבה העליונה והתחתונה של ארונות המטבח, ישנן דרכים רבות לקשט משטחים – מט או מבריק, חלק או מרקם, חלק או עם אביזרים, מלא או עם תוספות זכוכית. שלא לדבר על סגנון ביצוע החזית-החל מאולטרה מודרני לסגנון הייטק, למשל, עד שיק עלוב על סגנון עלוב..

פריסת פינה

משטחים כהים

סט מטבח מהרצפה עד התקרה

אם אתה מודאג מהיכולת שלך למדוד את המינון המדויק של משטחים כהים ובהירים בפנים מונוכרום, השתמש בטריק עיצוב win -win – השתמש בשחור בחדר לבן כדי להתוות צורות. משטחים כהים לסט ריהוט לבן כשלג, מסגרות שחורות לחלונות בחדר לבן, שוליים כהים סביב היקפי המשטחים. וכמובן, שילובם של מכשירי חשמל ביתיים בשחור לאנסמבל מטבח לבן כשלג …

משטחים שחורים לניגודיות

משטחי מבטא כהה

אלמנטים כהים על רקע לבן

משטחים כהים במטבח לבן ופריך

עיצוב מסורתי

שיטה זו ליצירת עיצוב מונוכרום יעילה במיוחד בחללי מטבח קטנים …

עיצוב חדר קטן

שילובי משטח מנוגדים

לאזור מטבח קטן

ניתן להוסיף שחור לעיצוב חזית אי המטבח. אפילו במטבח קטן, טכניקה כזו תתאים …

מיקוד של האי

אי המטבח האפל

אי מטבח יוצא דופן

על רקע רצפת עץ

התמקדו באי

קטע אוכל כמבטא

במטבחים מרווחים, ניתן להשתמש בשחור לעיצוב חזיתות מכלול הרהיטים. כמובן, ערכה כזו צריכה להיות מונחת על רקע לבן. אם אתה מתכנן למקם את הרמה העליונה של הארונות מהתקרה עצמה, תוכל לקבל תמונה די כבדה ואף מעיקה של פנים המטבח. לדלל חזיתות עיוורות עם מוסיף זכוכית – לא רק סט הרהיטים, אלא כל המטבח ירוויח מכך.

אי לבן כשלג על רקע כהה

חזיתות כהות

חזיתות מטבח שחורות

חזיתות כהות עם תוספות זכוכית

אתה יכול להשתמש לא רק בשילוב של שחור ולבן בביצוע השכבות העליונות והתחתונות של ארונות מטבח, אלא גם ליישם מרקמים שונים. לרוב, צבע כהה משמש למפלס התחתון של הארונות, וטון לבן שלג למפלס העליון. אך השימוש במשטחים מאט או מבריק מתרחש בערך 50 עד 50.

מטבח-סלון-חדר אוכל

תאורה למטבח

מבריק נמצא בכל מקום

כסאות בר על רקע כהה

מבריק שחור ולבן

מערכת תאורה ותפאורה

בחלל המטבח, באופן עקרוני, אינך יכול להגביל את עצמך למנורת תקרה מרכזית בלבד – יותר מדי משטחים זקוקים לתאורה מקומית. לכן, בחלק הרך של ארונות המטבח של השכבה העליונה, מובנית תאורה נקודתית או רצועה, מותקנים פמוטי קיר, או כל שיטה אחרת משמשת ליצירת רמת התאורה הנדרשת של משטחי העבודה. אם בחלל המטבח הצבע השחור משמש באופן פעיל לקישוט, אז מערכת התאורה תזדקק למכשיר רב עוצמתי עוד יותר.

עם שוליים כהים

מערכת תאורה למטבח

מטבח עם תקרה גבוהה

דגש על תאורה

אביזרי מטבח

עיצובים מונוכרום מוצגים לעתים קרובות בצורה די מחמירה. החלפת המשטחים הכהים והבהירים מעניקה לדינאמיות הפנימית, אך גם לקוניות. על מנת להכניס אלמנטים דקורטיביים לעיצוב כזה, ניתן להשתמש ברכיבים פונקציונאליים, למשל, גופי תאורה..

דגש על אביזרים

גישה מקורית לעיצוב

פנסי תליון מקוריים

מגוון גופי תאורה

אלמנטים כהים כתפאורה

אלמנטים פונקציונליים לא פחות של הפנים – מכשירי חשמל ביתיים – יכולים לשמש גם כאלמנט דקורטיבי. על רקע שחור ולבן, דגמים צבעוניים נראים המרשימים ביותר..

טכניקה בהירה למבטא

כתמים בהירים על רקע שחור ולבן

החזית יוצאת הדופן של האי

פרטים בהירים