חדרים

משטחי מטבח: בחירת אופציה פרקטית, אמינה ויפה

עבור רוב הרוסים, המטבח הוא לב הבית. כאן, לא רק האוכל מוכן לכל המשפחה, עקרות בית רבות מבלות את רוב זמנן הפנוי מהעבודה ומנוחות בחדר רב תכליתי זה, האורחים הקרובים ביותר מתקבלים כאן, מתקיימות שיחות, כל המשפחה מתכנסת ליד שולחן האוכל. בעת עיצוב חלל מטבח, כל אלמנט חשוב, כל רכיב. בפרסום זה נבחן את השאלה הקשה של בחירת משטחים למטבח מודרני. מגוון האפשרויות מסתיר גם את מורכבות פתרון הדילמה – האם ניתן למצוא אופציה שתענה על כל הדרישות של בעלי דירות ובתים המתכננים לשפץ או לשנות את חלל המטבח? בואו ננסה יחד למצוא פשרה פשוטה בבחירה קשה..

משטח כהה לחזיתות לבנות

דרישות למשטחי מטבח

הפרטים הפונקציונליים של חלל המטבח מותירים חותם על הבחירה של כל רכיב בפנים, והשיש אינו יוצא מן הכלל. לחות, ירידות טמפרטורה קבועות, רמה גבוהה של סבירות לזיהום פני השטח, השפעות בעלות אופי אחר – כל זה משפיע על בחירת החומרים מהם יש להכין משטחים. אך אי אפשר להפחית את האיכויות האסתטיות ליצירת דימוי הרמוני ואטרקטיבי כלפי חוץ של פנים המטבח..

מטבח בצבעי פסטל

עיצוב מטבח בגווני אפור

משטח שולחן

קריטריונים לבחירת משטח מטבח:

 • חסינות בטמפרטורה גבוהה:
 • עמידות ללחות (היגרוסקופיות נמוכה);
 • עמידות בפני נזקים מכניים;
 • קלות הטיפול (היכולת להשתמש בחומרי ניקוי כימיים);
 • משיכה אסתטית, שילוב הרמוני עם אלמנטים פנימיים אחרים – חזיתות מטבח, גימורי משטח;
 • היכולות הפיננסיות של המשפחה (לחלק מהאפשרויות למשטחים יש את האיכויות הטכנולוגיות הגבוהות ביותר, אך גם העלות שלהן גבוהה).

שילובים מנוגדים

משטח שולחן אוכל

שילוב של חומרים

סוגי משטחי מטבח

בנוסף לעובדה שניתן לחלק את כל המשטחים לפי עלות (אחד מסוגי הכיול החשובים ביותר עבור רוב הקונים), ניתן לסווג אותם לפי מאפיינים פיזיים והרכב החומרים. בואו ננתח את סוג ההפרדה האחרון בפירוט רב יותר. לפי הרכב החומר, ניתן לסווג את המשטחים ל:

 • למינציה בפלסטיק;
 • משטחי אבן אקריליק מלאכותיים;
 • עשוי אבן מלאכותית עם מילוי קוורץ;
 • מעץ מלא ממינים שונים;
 • מאבן טבעית;
 • עשוי נירוסטה;
 • מזכוכית;
 • מאריחי קרמיקה או פסיפסים.

עיצוב בהיר

פנים שחור ולבן

תמונת מטבח בהירה

משטחי למינציה

משטחי משטח סיבית מרוצפים בפלסטיק שעוביו נע בין 0.8 ל -1.2 מ”מ. הפלסטיק מורכב מכמה שכבות נייר הספגו שרפים מיוחדים ולחוצים בלחץ גבוה. השכבה העליונה היא פולימר עמיד בפני שחיקה, המראה שלה אחראי לאיכויות האסתטיות של המוצר. היתרון במשטחים כאלה הוא שהם מוצגים במגוון רחב של וריאציות צבע, הם יכולים להיות מאט או מבריק, הם יכולים לחקות עץ או אבן. עובי שכבת הפלסטיק, איכות הסיבית ואיכויות חיצוניות משפיעות על עלות המוצר המוגמר. ואפילו בקטגוריה הזו של משטחים במחירים נוחים מאוד, יש שונות משמעותית מאוד בעלות של מוצרים מקומיים וזרים..

באזור טעימות יין

סגנון קלאסי

גוונים טבעיים

הקצה הקדמי של משטח העבודה למינציה יכול להתבצע בווריאציות שונות. עיגול רדיאלי של פלסטיק בקצה המוצר ממשטח העבודה שלו נקרא סתימה. סוג זה של עיצוב מהמובילים הוא מאוד פופולרי. החסימה יכולה להתבצע גם עם קיפול – הפלסטיק מהקצה כפוף מתחת לחלק התחתון של המוצר. בנוסף, ניתן לקשט את קצה השולחן בפרופיל אלומיניום או בקצה תלת מימד. לרוב, שיטה זו משמשת כאשר מציידים ריהוט עם חזיתות רדיוס.

עיצוב לקוני

התמקדו באי המטבח

סגנון סקנדינבי

משטחי אבן מלאכותיים

אנו יכולים לומר בבטחה כי כרגע משטחים עם הרכב דומה הם הפופולריים ביותר. המוצרים מורכבים דיקט, שעליו מודבקת שכבת אבן מלאכותית בעובי של כ -12 מ”מ. בתורו, אבן מלאכותית היא דבק פולימרי עם גרגירים בצבעים וגדלים שונים, המחקה חומר טבעי. החומר המתקבל הוא פלסטי למדי ומאפשר לך ליצור צורות כפופות, שלעיתים נחוצות לרהיטי מטבח עם חזיתות רדיוס..

משטח אבן מלאכותית

משטחי שלג לבנים

עיצוב מסורתי

אך לא תמיד ניתן לתת צורה מעוקלת למשטח השיש – ככל שהחומר זול יותר כך הוא פחות פלסטי ושברירי יותר. אבל ניתן להשתמש במוצרים כאלה בהכנת חזיתות מטבח ישרות. אבן מלאכותית קלה, חלקה וחמימה למגע, בניגוד לחומר טבעי. אחד היתרונות העיקריים בסוג זה של השיש הוא שאתה יכול ליצור קנבס מחתיכה אחת ללא חיבורים, לחתוך בהם חורים לכיורים או אלמנטים אחרים ובמקביל לא להעמיס את השכבה התחתונה של ארונות המטבח במשקל כבד..

מטבח עם סט כהה

עיצוב בגוונים אפורים

משטחים לבנים כשלג

את קצה השיש עשוי אבן מלאכותית ניתן לבצע גם באמצעות צורות מתולתלות שונות. המוצר יכול לשרת זמן רב אם התהליך הטכנולוגי לא הופר במהלך ייצורו והיצרן לא חסך ברכיבים. לכן, בבחירת משטח עם הרכב מסוג זה, מומחים מייעצים לתת עדיפות למותגים מוכרים שהוכיחו את עצמם בשוק במשך שנים רבות..

תבנית שולחן יפה

הרכב רהיטים לבן כשלג

במטבח עם ריהוט כהה

משטחי קוורץ אגגלומרט

מוצרים מסוג זה הם תערובת של קוורץ, גרניט ושבבי מראה עם קלסרי שרף פולימר. צלחות למשטחים כאלה מיוצרים בטמפרטורות גבוהות תחת ואקום על שולחנות רוטטים מיוחדים. היעדר אוויר בהרכב השולחנות הללו מאפשר לנו לדבר על עמידות גבוהה בפני לחות. בניגוד לאבן טבעית, מוצרים שנוצרים בוואקום אינם סופגים ממסים וחומצות.

מטבח-אוכל-סלון

פריסת פינה עם אי

משטח שולחן פינתי

סגנון עכשווי

משטח עבודה מקורי

עובי משטח העבודה עם אגלומרט קוורץ הוא כ -30 מ”מ. המוצר עמיד בפני התכווצויות ושריטות. הודות לטכנולוגיה המודרנית, ניתן להפוך את מפרק משטח העבודה כמעט בלתי נראה.

עיטור של אי מטבח

משטח לבן לחזיתות כהות

עיצוב אקלקטי

גישה רציונלית

משטחי אבן טבעית

אין טעם לדבר על יופיו של חומר טבעי – יש צורך לראות אותו. ברור שאף חיקוי לא יאפיל על התבנית הטבעית. אבל תצטרך לשלם הרבה על הטבעיות. וזה לא רק עלות האבן עצמה. משטחי אבן טבעית כבדים; התקנתם תדרוש יצירת מסגרת מחוזקת לארונות המטבח של השכבה התחתונה. בנוסף למשקלם הגבוה ולעלותם הגבוהה, לסוגים מסוימים של אבן טבעית יש חסרונות נוספים. לדוגמה, השיש נראה מפואר, מסוגל להפוך אפילו את הפנים הרגיל ביותר רק בנוכחותו. אבל כחומר למשטחים זה לא מעשי – הוא נשרט בקלות (צריך טחינה תכופה) ומתלכלך (היגרוסקופיות גבוהה).

שילובים מנוגדים למטבח

אי רב תכליתי

סידור משטח נוח

בדרך כלל, גרניט משמש לייצור משטחי מטבח. הוא פחות נקבובי ואינו סופג לחות היטב בהשוואה לסוגים אחרים של אבנים טבעיות. אבל כל אבן טבעית דורשת תשומת לב מיוחדת. הצורך בטיפול מיוחד, כמו גם העלות הגבוהה, דוחפים את הקונים לעבר אפשרויות חומר חלופיות להכנת משטחים. אבל אף אחד לא יתווכח עם העובדה שמבחינת אריכות ימים (בשימוש נכון), לאבן טבעית אין אח ורע. משטח עבודה מחומר טבעי יכול לשרוד לא רק את חזיתות המטבח והשיפוץ עצמו, אלא גם את בעליו.

משטחים כהים ובהירים מתחלפים

פתרונות לא שגרתיים

משטח שולחן מעץ מלא

מוצרים העשויים מעץ טבעי נראים נהדר ומביאים אופי מיוחד לחלל המטבח. הם חזקים ועמידים, אך רק עם טיפול הולם. יש לטפל מעת לעת במשטח השיש מעץ בתרכובות הגנה מיוחדות עם בסיס שמן. תכונה נוספת של מוצרי עץ טבעי היא דרך ניקוי המשטחים – ספוג לח בלבד, ללא שום כימיה.

משטח עבודה מעץ

בחירת צבע נחמדה

משטחי עץ מלא

בדרך כלל משטחי עץ עשויים אשור, אלון, טיק וונגה – אלו מינים די צפופים, עמידים ויפים להפליא. משטחי עץ מלא נראים נהדר עם חזיתות בכל צבע ומתאימים לאפשרויות סגנוניות רבות לקישוט חללי מטבח.

משטח שולחן מפואר מעץ

בשילוב עץ

החום של חומר טבעי

גישה מעשית

נירוסטה כחומר משטח

ברור שהיתרון העיקרי של משטח נירוסטה הוא אורך חייו הארוך להפליא. משטחים כאלה אינם מפחדים מטמפרטורות ולחות גבוהות, הם עמידים בפני היווצרות והתרבות של פטריות. לא בכדי משתמשים במשטחים כאלה במסעדות – קל לטפל בהם, ניתן לשטוף אותם באמצעות חומרי ניקוי ולהשיג ניקיון סטרילי..

משטחי נירוסטה

משטח עבודה מפלדה נראה נהדר בפנים מודרני, במטבח הייטק או בסגנון לופט. אבל עבור חללי מטבח קלאסיים, פתרון כזה לא יעבוד – אחד החסרונות העיקריים של מוצר מסוג זה. תכונה נוספת היא עמידות בפני שריטות נמוכות (הם נראים בבירור על משטח הפלדה). כתוצאה מכך, השיש חייב להיות מלוטש מעת לעת, מה שמוביל לעלויות נוספות..

זוהר

משטחי זכוכית וקרמיקה

לעתים נדירות משתמשים בזכוכית לייצור משטחים במטבחים ביתיים. העלות הגבוהה והמורכבות בקורס עולים על התכונות האסתטיות הברורות. שריטות, שבבים וסדקים על משטחי זכוכית נפוצים. לכן נדיר למצוא סוג זה של משטחים בפרויקטים עיצוביים מודרניים של חללי מטבח..

לארון מקרר יין

סגנון סקנדינבי

עיצוב מטבח מרווח

גם משטחים המעוטרים באריחי קרמיקה או בפסיפסים אינם נפוצים. המשטח נראה מקורי, יצירתי. אך מסתבר שהוא אינו שימושי במיוחד בשימוש. הקרמיקה עצמה מסוגלת לעמוד בטמפרטורות גבוהות מאוד ולעמוד בהשפעות הלחות, אך מפרקי הדיס לא יכולים «לְהִתְפַּאֵר» נכסים דומים. כתוצאה מכך, פני השטח פגיעים להיווצרות ורבייה של חיידקים שונים. אפילו ציפוי משטחים עם אמייל מיוחד אינו פותר את הבעיה לחלוטין..

סגנון עכשווי

משטחים כהים

קבע את גודל השיש

בעת עיצוב חלל מטבח, בחירת סט ריהוט והפצת מערכות אחסון ומכשירי חשמל ביתיים, השיש פועל בעיקר כאלמנט פונקציונאלי, לא כעיצובי. לכן חשוב בשלב הראשוני לקבוע את המידות המדויקות של רכיב פנים זה של חלל המטבח. צורתו וגודלו של השיש חייבים להיות בקורלציה עם פריסת מערכת המטבח, מיקום פינות העבודה, הארגונומיה של התהליכים המיוצרים והבטחת הנוחות והנוחות של בני המשפחה..

חזיתות חלקות ומשטחי לבן

משטחי עבודה מבריקים

למטבח קטן

אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא גובה השיש. מערך זה ומהנכונות שבחירתו תלויה בנוחות של ביצוע תהליכי עבודה באזור המטבח. יש לבחור את גובה המיקום על השיש על פי צמיחתו של בן משפחה שיבצע את רוב תהליכי העבודה. עם גידול מתחת ל -150 ס”מ, הגובה המומלץ של השיש הוא בתוך 76 ס”מ. אם גובה המארחת (הבעלים) של המטבח הוא בין 150 ל -160 ס”מ, אז השיש מוגדר על 82 ס”מ. עם גובה של 160 -170 ס”מ, מחוון זה יהיה 88 ס”מ אם גובה בני המשפחה הבוגרים הוא בטווח שבין 170 ל -180 ס”מ, אז גובה השיש יהיה 91-92 ס”מ. במקרים בהם בעלי המטבח גבוהים מספיק, בין 180 ל -190 ס”מ, השיש מורם 94-95 ס”מ מהרצפה. עבור אנשים גבוהים מאוד, עם גובה של 2 מ ‘או יותר, גובה המשטח יכול להיות עד 1 מ’.

פנים מטבח גדול

ביצוע מונוכרום

כולל חזיתות מקוריות

ברור שבחירת גובה השיש היא החלטה אינדיבידואלית בכל מקרה ומקרה, בהתחשב בכך שגידול בני המשפחה אינו זהה. אבל קל יותר להחליט על רוחב השיש – הוא עומד ביחס ישיר למידות החדר עצמו ולמיקום השכבה העליונה של ארונות המטבח. לדוגמה, אם רוחב השיש למטבח הוא 65 ס”מ ומעלה, ניתן להציב ארונות תלויים במרחק של 47-50 ס”מ מפני השטח שלו. במטבחים קטנים רוחב השיש צריך להיות קטן. אבל אפילו בחדר מרווח, אסור להיסחף עם ערך זה – רוחב השולחן צריך להיות כזה שנוח לעבוד עליו.

בחירה מסורתית

גרסה לבנה ושחורה

פריסת פינה

עובי השיש תלוי ישירות בחומר הייצור ויכול להשתנות בין 2 ל 6 ס”מ. עוביו הסטנדרטי של מוצר סיבית הוא 28 מ”מ. ניתן להציג את משטח העבודה העמיד בפני לחות בעובי של עד 38 מ”מ.

תמונה של שלגייה

משטח שולחן לפינת אוכל

במטבח לבן כשלג

משטחים כהים לחזיתות לבנות

תכונות של התקנת משטחים

בעת בחירת משטח למטבח, עליך לקחת בחשבון גם את עלויות ההתקנה שלו. התקנת משטחי עבודה למינציה היא האפשרות הזולה ביותר. הם מחוברים למסגרת הארון עם פינות מתכת וברגים הקשה עצמית. במקרים מסוימים, כדי להסתיר את הפער בין הקיר למשטח השיש, יש צורך להתקין מסד.

משטח עבודה בצבע חול

למטבח מואר היטב

ביצוע קל של משטחים

משטחי מאט

התקנת משטח פלדה יקרה יותר. האורך המרבי האפשרי של מוצרים כאלה הוא 3.7 מ ‘. ככלל, הקצוות של משטח השולחן מקופלים סביב קצה הסיבית או מקיפים את הלוח לחלוטין. משטחי פלדה זמינים בגרסאות מלבניות בלבד. התקנת משטח עץ מלא תעלה פי 2 מהתקנת פלדה. מוצרים כאלה קבועים עם מה שנקרא «צָף» דרך שימוש בסוגריים עם חריצים אליפסים. שירותי המתקינים העובדים באבן טבעית יעלו הכי הרבה. התקנת משטח שעשוי מאבן טבעית יכולה להגיע ל -30% ממחיר המוצר עצמו.

דימוי בהיר וקליל של המטבח

פתרונות מקוריים בחלל המטבח

התאמת צבע הריצוף