חדרים

ספה בחדר הילדים – קליידוסקופ של רעיונות

סידור חדר לילד הוא כאב ראש להורים. והנקודה היא לא רק שכל חומרי הגמר, הרהיטים והתפאורה חייבים להיבדק על חוזק, ידידותיות לסביבה ומעשיות בדירוג האישי של ההורים, אלא שהם חייבים גם לרצות את התינוק, להיות נוחים, יפים, מעניינים. בבחירת ריהוט לחדר תינוקות ניתן להדריך אותך רק על פי העדפות ההורים וקריטריונים מקובלים לפונקציונאליות, בטיחות ואסתטיקה. אך יש להתחשב בחוות הדעת של התינוק המבוגר. לפני שאתם יוצאים לחנות ביחד על מנת לרכוש ספה נוחה ופרקטית לחדר הילדים, והתינוק שלכם בוחר את הרהיט הבהיר או המקורי ביותר, קראו כמה המלצות שיכולות לסייע לכם בבחירה מוצלחת..

פנים חדר משחקים

עיצוב חדרי ילדים

קריטריונים לבחירת ספה בחדר ילדים

ספה בחדר ילדים יכולה להיות בעלת מספר תפקידים פונקציונליים – חלק מאזור משחקים, פינת ישיבה וקטע שינה. כמובן שהדרישות הגבוהות ביותר יונחו על ספה עם מנגנון קיפול, שיכול להפוך במהירות ממקום להירגע ולשחק לאזור שינה. אם לא ניתן להתקין מיטה עם מזרן אורטופדי בחדר הילדים וקניית ספה מתקפלת היא צורך דחוף, אז יש להתייחס לנושא זה במלוא הרצינות. אנו מבלים שליש מחיינו בחלום, וילדים בתקופה זו גם גדלים, מתפתחים, מעבדים את המידע המתקבל במהלך היום. מצב בריאותו של ילדכם תלוי ישירות עד כמה מקום השינה של ילדכם יהיה ארגונומי, בטוח ונוח..

ספה כמקום שינה

ריהוט משתלה מרווחת

איכות חומרי הריהוט לחדר ילדים קשורה לא רק ישירות לבריאות הילד שלך, אלא גם משקפת את חיי השירות של המוצר, כי ספה היא רכישה המתבצעת במשך יותר משנה. עדיף להשקיע פעם אחת במוצר באיכות גבוהה ולא לדאוג לפגיעות אפשריות של המנגנון, צניחת המילוי או קרע בריפוד..

ספה לחדר הילדים

חדר ילדים בעליית הגג

בחירת הספה לחדר ילדים שונה מהרהיט הרגיל, למשל, בסלון, עם תשומת לב מוגברת לאזורי סיכון. נסו לעצב את הספה עם כמה שפחות סיבות לפציעה – משענות יד רכות, ללא חלקים בולטים, ואף יותר מכך פינות חדות. אם יש מערכות אחסון נשלפות בתחתית הספה, עליך לבדוק את נוכחות מה שנקרא «הגנה על האצבע». אם יש לספה מנגנון התגלגלות לקיפול לתוך דרגש, חשוב לבדוק בדגם את הימצאותם של גלגלים מגומי שלא יפגעו בחיפוי הרצפה במהלך שימוש יומיומי..

ספה צבעונית ספה מרופדת קטיפה

תשומת לב מיוחדת מוקדשת לספת הילדים המתקפלת – כשהיא מקופלת היא צריכה להיות די קומפקטית כדי לא לתפוס הרבה מקום שימושי בחדר, וכשהיא נפרשת היא אמורה לייצג מקום (עד כמה שאפשר) באופן מושלם עבור שינה נוחה.

ספה קלה בחדר הילדים

ספה למשחקים, הרפיה ושינה

הפופולרי ביותר בקרב בני ארצנו הוא הפיכת ספות. במהלך היום, הרהיט הזה נראה יותר כמו כורסה מרווחת לשניים, ובלילה הוא מתקפל למקום מספיק מרווח לישון בו. ככלל, שנאים כאלה מצוידים בפגושים משני הצדדים המגינים על התינוק מפני נפילה. יש הרבה דגמים שיכולים «לגדול» יחד עם הילד שלך.

ספה מתקפלת

ספה נפתחת

ספות עם מנגנוני קיפול כגון «יורובוק» (אמריקאי וצרפתי) ו «קליק-גאג». בעת פרישת דגמים כאלה, החלק התחתון של המבנה הנוגע ברצפה אינו מעורב, כך שלא תצטרך לדאוג למצב כיסוי הרצפה אם הספה משמשת לעתים קרובות כמקום שינה. כמעט כל הדגמים מספקים מקום פנוי לאחסון מצעים ותכונות נחוצות אחרות לשינה ומנוחה.

ספה עם מנגנון קיפול

בכחול כהה

יצרנים מודרניים של רהיטים לחדרי ילדים מציעים מבחר רחב של ספות אורטופדיות. דגמים כאלה דומים יותר למיטות (בגדלים שונים), מצוידים בצדדים או גב נמוך (לאורך ההיקף או רק בצד אחד). אם במהלך היום אתה מצייד גב לא רך של רהיט כזה עם הרבה כריות, אז בהחלט אפשר לקבל מראית עין של ספה. ובלילה הילד שלך ישן על מזרן אורטופדי, היפואלרגני עם תמיכה גבוהה בגוף. כמובן, עבור דגם אורטופדי תצטרכו לשלם יותר מהמחיר הממוצע של ספת ילדים, אבל אם אנחנו מדברים על השימוש היומי במבנה כמיטה, אז העלות הגבוהה תשתלם יותר עם נוחה שינה של הילד.

ספת מיטה עם מזרן אורטופדי

מקום נוח לישון בו

2 ב 1 - ספה ומיטה

ביצוע בהיר

אם אנחנו מדברים על בחירת הריפוד לספה, אז לילדים, ככלל, יש דרישה אחת – היא צריכה להיות בהירה ונעימה למגע. אולם ההורים מודאגים יותר מהידידות הסביבתית של החומר, במיוחד בכל הנוגע לבחירת רהיטים לילד אלרגי. למרבה הצער, אין חומר לריפוד הספה שיהיה טבעי לחלוטין ויחד עם זאת ינוקה בקלות מסוגי זיהום אפשריים – מיץ שנשפך, צבעים, עטים, פלסטלינה וכו ‘. לכן, כל הורה יצטרך לפתור את הדילמה של בחירה בין קלות הטיפול במשטחים לבין הבטיחות והנוחות של הילד..

ריפוד מגוון

עיצוב בהיר

ריפוד ספות בצבע

ספה בהירה על רקע לבן

עיצוב צבעוני

עבור הורים רבים, הפתרון הוא לרכוש ספה עם כיסוי מעגל. ככלל, דגמים אלה מצוידים בכיסויי כותנה הניתנים לכביסה במכונת כביסה. הבד אינו מזיק לתינוק ויחד עם זאת ניתן להציגו במגוון רחב של צבעים.

ספה עם כיסוי נשלף

כיסויי ספה בהירים

בחדר ילדים לבן כשלג

ספה גדולה, שיכולה להיות חלק מהסלון, מותקנת לעתים קרובות בחדר הילדים. בחדר של תינוק, רהיט כזה יכול להפוך להכרח ולשמש כמקום שמנוני לאחד ההורים הנושאים «שעון» על ערש התינוק. בחדר של ילד מבוגר, ספה כזו יכולה לשמש מקום מנוחה במהלך ביקור חברים ולהפוך מקלט לאורחים מאוחרים. אם חלל החדר מאפשר, התקנת ספה בגודל רגיל (ואולי עיצוב) יכולה להיות יותר ממוצדקת, במיוחד אם לא מתגורר בחדר ילד אחד, אלא שניים או יותר.

הספה המקורית לחדר הילדים

ספה גדולה למשחק ילדים

ספה מרווחת

ספה בחדר של הילוד

ספה מסוגננת בחדר הילדים

מקום להתקנת הספה

לעתים קרובות מאוד, על מנת לחסוך מקום שימושי בחדר הילדים, ההורים מחליטים להתקין מיטת עליית גג. בחלקו התחתון של מבנה זה, יש מספיק מקום לסידור ספה קטנה. יש אנשים שמחליטים לצייד מקום עבודה בשכבה התחתונה, אך ברור שבחלל כזה לא יהיה מספיק אור טבעי והילד יצטרך כל הזמן להשתמש במנורת שולחן. כדי להירגע על הספה, התאורה הכללית של החדר תספיק..

ספה מתחת למיטת הלופט

ספה קטנה בשכבה התחתונה

אנו חוסכים מקום

פתרון מקורי

בהתאם לגודל מיטת הלופט ובהתאם לחלל שמתחתיה ניתן לצייד יותר מאחת ומיד שתי ספות קטנות הממוקמות זו מול זו. בחלק התחתון של מבנים כאלה, אתה יכול לצייד מערכות אחסון, כידוע, אינן קיימות בהרבה.

ספה זוגית

עיצוב יוצא דופן

מיקום הספה מול אחד מקירות החדר הוא אפשרות הפריסה הנפוצה ביותר. מן הסתם, המטרה העיקרית של חלוקת רהיטים בחדר ילדים היא לפנות כמה שיותר מטרים רבועים למשחקים, ספורט ויצירתיות. המשימה הופכת קשה יותר אם חיים בחדר שניים או שלושה ילדים. במקרה זה, ניתן להשלים את מיטת הקומותיים עם ספה עם מנגנון קיפול, שישמש כמקום שינה לאחד הילדים..

ספה גדולה על הקיר

חדר לשני ילדים

בחדר מרווח

דגם קומפקטי

מיקום הספה בחדר הילדים

אם יש טלוויזיה בחדר הילד, אז הספה, ככלל, ממוקמת ליד אחד הקירות ומול אזור הווידיאו. המרחק האופטימלי מהטלוויזיה למושב הילד הוא 2.5-3 מ ‘. לרוב, לספות ילדים יש גובה קטן, זאת בשל בטיחות הילד (אם הוא נופל, אז מגובה קטן). עובדה זו חייבת להילקח בחשבון בעת ​​הצבת הטלוויזיה כך שילד היושב על ספה נמוכה לא יצטרך להרים את ראשו למעלה כדי לצפות בסרטים מצוירים..

ספה מול הטלוויזיה

אזור ספה ווידאו

משתלה גדולה בעליית הגג

ספה קלה למשחק

אם בחדר השינה למבוגרים נתקין עות’מאנית קטנה למרגלות המיטה, אז בחדר הילדים ניתן לתפוס את מקומה על ידי ספה קומפקטית. בישיבה על ספה כזו, יהיה נוח יותר לילד להתלבש וללבוש נעליים.

ספה למרגלות המיטה

ספות לחדרי ילדים כה נמוכות עד שניתן להתקין אותן אפילו כנגד קירות עם פתחי חלונות – העיצוב לא יפריע להתפשטות האור הטבעי. פריסה כזו יכולה להיות שימושית עבור חדרים קטנים עם מחסור בשטח שמיש. אך אל תזיזו את הספה קרוב לרדיאטורים לחימום.

ספה ליד החלון

מקום מנוחה ליד החלון

פתרון בונה מקורי

בחדר המרווח של חדר הילדים, הספה יכולה לאזור את החלל ולהפריד בין קטע המשחקים למקום המנוחה. במקרה זה, הוא אינו צריך להיות ממוקם על הקיר. פריסה זו יכולה להצליח הן בעת ​​שימוש בדגם קונבנציונאלי והן בעת ​​התקנת ספה פינתית..

ספה כאמצעי ייעוד

שתי ספות קטנות בחדר מרווח

מגוון דגמים רחב

כיום, מגוון הרהיטים לחדרי ילדים הוא כה רחב עד שההורים ובעלי הספות העתידיות הקטנות פשוט צריכים להתבלבל. אם תיתן לילד את ההזדמנות לבחור ריהוט מרופד לחדרו, סביר להניח שהוא יבחר בדגם בהיר, עם הדפס צבעוני או מעוצב כגיבור אגדות, חיה או סוג של הובלה. אך עבור ההורים, איכות החומרים חשובה הרבה יותר (ולרוב ספות שנראות כמו צעצועים רכים גדולים נמוכות) וגודל הדגם, שלא אמור להשתלב בקלות באפשרויות החדר, אלא גם לעמוד בדרישות. של ארגונומיה וקלות השימוש..

ספה פינתית לחדר הילדים

עיצוב נקי

הורים רבים אוהבים דגמים ללא מסגרת של ספות וכורסאות שנעשו בשינוי מודולרי. פחות חלקי מסגרת (או היעדרם) – פחות סיבות לשבירה. אבל ברור שרהיטים כאלה מתאימים רק לישיבה, אי אפשר לישון עליהם. ספה פינתית המורכבת מכמה בלוקים תספק את כמות הישיבה המרבית האפשרית, והחלל בחדר יתפוס מעט.

מודולים בהירים

מערכת מודולרית

מודולים רכים מרובי צבעים

מודולים נוחים לחדר הילדים

עיצוב בהיר של חדר הילדים

ספה, או יותר נכון דמותה המקורית, יכולה להתבצע בעצמך – על קונסולה העומדת על תומכים, הניח מצע רך והבטיח רכות. «משענות גב» עם כמה כריות. כמובן שלא ניתן יהיה לישון על ספה כזו, אך בחלק התחתון ניתן לבנות מדפים או תאים לאחסון צעצועים, ספרים או ציוד ספורט..

פתרון יוצא דופן

קובבי

פינות ישיבה בהירות ורכות

אזור רך ליד החלון

אזור רך עם מערכת אחסון

אזור רך בחדר קטן

אם חלל חדר הילדים והתקציב לסידור מאפשרים זאת, ניתן לממש אפילו את הדרכים המקוריות ביותר ליצירת אזור בילוי רך ומשחקים. למבנים הבאים בקושי ניתן לקרוא ספות, אבל דבר אחד ברור – ילדים ישמחו על תאים רכים כאלה, שבהם תוכלו לפרוש, אך במקביל להישאר באזור השמיעה והנראות של ילדים או מבוגרים אחרים..

תאים רכים מקוריים

את תפקיד הספה ניתן לשחק גם פוף גדול מכל צורה, המחובר לקיר המצויד בלוחות רכים. פינה כה רכה יכולה להפוך לא רק למקום המועדף על פרטיותו של ילדכם, אלא גם על גולת הכותרת של הפנים, ולהעלות את רמת הייחודיות שלו..

פינה רכה יוצאת דופן