חדרים

שידת החתלה או שידה – אנו פותרים את הדילמה לגבי פנים חדר ילדים

רכישת מוצרים כלשהם לתינוקות מעלים תמיד שאלות רבות מההורים לעתיד. לא פשוט ליצור סביבה נוחה, נוחה, בטוחה ויפה בחדר תינוקות, בה שני ההורים ישמחו להיות והילד יתעניין. בהתחשב בכך שבטיחות, יופי וידידות סביבה של סחורות קשורים בהכרח להוצאות נוספות, בעיה נוספת להורים היא הקצאת התקציב הנכונה. בפרסום זה ננסה להתמודד עם הסוגיה הקשה של בחירת שידת החתלה או חלופות אפשריות שלה..

שידה בצבעי פסטל

שילובים הרמוניים

בחדר הילוד

למה אתה צריך שולחן החתלה?

לפני לידת ילד, ההורים לעתיד צריכים לפתור הרבה נושאים, לבצע הרבה רכישות והכנות. במערבולת הכללית של רכישות אינסופיות, המחשבה על חיסכון אפשרי מתגנבת באופן בלתי רצוני. אבל לשאלה האם המשפחה, שבה התינוק יופיע בקרוב, זקוקה לשולחן החתלה, יכולה להיות רק תשובה אחת – זה בהחלט נחוץ. רק במבט ראשון נראה כי על שידת ההחתלה או השידה תחליף רק את בגדי תינוקך, וזוהי מספר דקות. והתהליך הזה יימשך פחות משנה. עבור חלק, השימוש בשולחן או קרש החתלה מסתיים לפני שהתינוק מגיע לגיל שישה חודשים. אבל אפילו תקופה זו היא מספר חודשים של שימוש מתמיד. על שולחן ההחתלה לא רק תחליפו את בגדי תינוקכם, אלא גם תעשו התעמלות ועיסויים, נקו את האף, האוזניים ותקצצו ציפורני חתול, תעבדו את עורו העדין של התינוק ותבצעו הליכים רבים אחרים ואפילו משחקים..

במעמקי הארון המובנה

מתחם מערכות אחסון

החלפת מזרן על שידת המגירות

זוג ריהוט מקורי

אם נדמיין שכל הפעולות הללו יצטרכו להתבצע מספר פעמים ביום, לא על מטוס השידה או קרש הנשיאה, הנוח לצמיחת האם, אלא למיטה או לספה (בהתאם לפריסה) של חדר הילדים או היעדר חדר נפרד לתינוק), אז מתברר ששום גב לא יכול לעמוד בעומס כזה. לכן, יש צורך במשטח משתנה, כל הורה מנוסה יכול לשכנע אמהות ואבות מצפים. שקול את הווריאציות של יצירת מקום נוח, בטוח וארגונומי לשינוי (ולא רק) של תינוקך.

שילובים מנוגדים

קישוט יוצא דופן

חדר לבן

גווני פסטל

שינוי אפשרויות המשטח

שולחן החתלה

חנויות מודרניות המוכרות לה ריהוט ואביזרים לילדים מציעות לנו מבחר רחב של מוצרים המיועדים ללקוחות בעלי העדפות וגדלים שונים. בעת בחירת שולחן החתלה, עליך לשים לב להיבטים הבאים:

  • הנוכחות של פגושים היא קריטריון עיצובי חשוב המשפיע על רמת הבטיחות של המוצר (עד שהילד יתחיל להתהפך באופן פעיל, הפגושים יוכלו לעצור אותו על המשטח המשתנה, גם אם האם תסיח את דעתו או תוריד את רמת עירנות);
  • אם הדגם מצויד בגלגלים, כלומר שולחן ההחתלה נייד, עליהם להיות בעלי מנעולים אמינים;
  • מיקומו של הילד על השולחן יהיה תלוי בצורתו ובגודלו, האפשרות הנוחה ביותר היא למקם את התינוק עם הרגליים קדימה לאם (במצב זה נוח להחליף את בגדי התינוק, לעשות התעמלות ומניפולציות אחרות ). אם הילד שוכב הצידה (לאורך השולחן), החלפת החיתול והבגדים לא כל כך נוחים, אבל קל לנקות את האוזניים, האף;
  • מבחינת הידידות הסביבתית של המוצר, חומר הביצוע משחק תפקיד חשוב. באופן אידיאלי, שולחן ההחתלה צריך להיות עשוי מעץ שאינו מזיק לבני אדם ולסביבה, המסוגל «לִנְשׁוֹם» ונראה נהדר בכל פנים;
  • השולחן צריך להיות מכוסה במזרן מיוחד או בכרית להחלפה עם משטח עשוי מחומר שאינו מחליק, דוחה לחות וקל לניקוי;
  • תהליך השימוש בשולחן מקל מאוד על הימצאות כיסים, מדפים וסוגים אחרים של מערכות אחסון המאפשרות לך לשמור «ביד» כל פריטי ההיגיינה והטיפול בתינוקות הדרושים.

שידת החתלה לתינוק

בצבע ורוד

ישנם דגמים של שידות החתלה המיועדות לשימוש בחדר האמבטיה. בעת בחירת מוצרים כאלה, יש לשים לב למאפיינים הדוחים מים של חומר המסגרת. לרוב, לדגמים אלה יש אמבטיה מובנית. היתרון בסימביוזה זו הוא שהורים לא יצטרכו להתכופף כדי לרחוץ את התינוק ויכולים להעביר מיד את התינוק מהגופן אל המשטח המשתנה – לנגב ולהלביש. חוסר דגמים עם אמבטיה מובנית בחיי שירות קצרים. בדרך כלל, לאחר 3-4 חודשים, תינוקות כבר אינם מתאימים בפונט קטן, והם עדיין אינם יכולים לשחות בישיבה..

מזרון על המיטה

כדאי לשים לב לא פחות לגודל השולחן. גובה המשטח המשתנה מותאם לעתים קרובות בדגמים מודרניים רבים. אם אין פונקציה כזו, עליך להמשיך מהצמיחה שלך, ללכת לשולחן ולדמיין שאתה מבצע מניפולציות כדי לטפל בתינוק. קח את הבחירה של פרמטר זה במלוא הרצינות, כי תצטרך להשקיע זמן רב על פני המשטח המשתנה ועדיף לא ליצור עומס על עמוד השדרה המותני..

שולחן החתלה

שידת החתלה משמשת לעתים רחוקות יותר משנה. לרוב, השימוש במכשיר נוח זה מסתיים הרבה יותר מוקדם, במיוחד אם הילד גדול או פעיל מאוד. ילדים גדלים מהר מאוד, ולכן עדיף לקנות שולחן, שנקרא צמיחה. בהתחלה, לקיבוע מותנה של התינוק, ניתן יהיה להשתמש במזרון עם בסיס קשיח..

שולחן עם מדפים פתוחים

בעת בחירת שולחן החתלה, יהיה עליך גם לברר מה המשקל המקסימלי של הילד שהוא יכול לתמוך בו. כמובן שאי אפשר לדעת מראש עד כמה התינוק שלך יתפתח באופן פעיל וכיצד לעלות במשקל במהירות, אך עדיף שיהיה לפחות שולי קטן מהמשקל המרבי המותר של התינוק לשימוש במוצר..

בלבן

החיסרון העיקרי של שידות ההחתלה הוא חיי השירות הקצרים שלהם. שלא כמו שידה, שניתן להשתמש בה כל זמן שרוצים (עד שהמוצר עצמו מיצה את המשאב שלו), שידת החתלה כמעט ולא משרתת אף אחד יותר משנה. יחד עם זאת, הוא תופס שטח מסוים של החדר, דבר החשוב ביותר בתנאי דירות קטנות..

החלפת לוח

למעשה, רהיט זה הוא מכשיר להחלפה והוא לוח שנמשך על ידי מטלית קלה לניקוי ובעל צדדים רכים, או שהוא יכול לשמש בסיס להתקנת מזרן, והוא מצויד בעץ צדדים (לטקס). לוחות זמינים בשינויים וגדלים שונים. לרובם אורך השווה לרוחב העריסות (הרעיון של תקן במקרה זה מעורפל מאוד, יצרנים מקומיים וזרים לרוב שונים בפרמטרים ובוחרים לוח. «מתחת לעריסה» נחוץ בכל מקרה ספציפי). עבור דירות קטנות, בהן כל החלקים הפונקציונאליים ממוקמים בחדר אחד, אפשרות זו לחיסכון בשטח שמישה רלוונטית מאוד..

החלפת לוח

סט שוקולד

בחדר של הילדה

פתרונות צבע מקוריים

היתרון הבלתי מעורער של החלפת לוחות הוא העלות הנמוכה שלהם (בהשוואה לשולחנות ושידות). בהתחשב בכך שרהיט זה נרכש למספר חודשים, יהיה לו זמן להפחית את מחירו הנמוך יחסית..

עיצוב בצבעי פסטל

שפע של תפאורה

ריהוט מינימליסטי

ריהוט מקורי

אבל יש גם חסרונות לחלופות כאלה לשולחן ההחתלה. אם הלוח ממוקם בין צדי העריסה, יהיה עליך להזיז אותו לעתים קרובות כדי להשכיב את הילד, ולאחר מכן להחזיר אותו להחלפת בגדים או לבצע מניפולציות אחרות. אבל, נחזור שוב, בתנאים של אזורי מגורים קטנים, אפשרות טירה כזו תהיה מכשול קטן..

החלפת לוח על המיטה

פנים בצבעים בהירים

פתרונות ריהוט יוצאי דופן

שידה עם מזרן או קרש להחלפה

אחת האפשרויות היקרות ביותר, אך יחד עם זאת, עמידות לארגון משטח משתנה לתינוק היא רכישת שידה עם צדדים או חלק משכיבה להחלפה, כמו גם מערכת אחסון קונבנציונלית שעליה משתנה החלפה מזרן או לוח מותקן. היתרון בגישה זו הוא בכך שתוכלו להשתמש בשידת המגירות הקיימת שלכם ולרכוש רק מזרן בעל בסיס קשיח, שהוא זול משמעותית משולחן החלפה מן המניין..

שידה לבנה כשלג עם חזית חלקה

שידת עץ מלא

בחדר עם גימור סגול

בסגנון ימי

שידה בצבע ניטרלי

ברור שמערכת אחסון כמו שידה תהיה בשימוש במשך שנים רבות. ראשית, אתה מניח במעי המגירות את כל הפריטים הדרושים לטיפול בתינוק, עם הזמן הם מוחלפים בבגדים, צעצועים, ספרים ופריטים אחרים הדרושים לצמיחתו והתפתחותו של הילד..

שידה עם חזיתות מראה

משטחים מבריקים

על רקע קירות ורודים

שידה בגוונים אפורים

דגם לקוני

בין החסרונות של שיטה זו לאספקת חדר תינוקות עם משטח משתנה, אפשר לייחד רק את העלות הגבוהה יחסית של רהיט ואת הצורך ברכישת מזרן או קרש להחלפה עם צדדים. אך במבצע ישנם דגמים רבים שכבר מצוידים בפגושים ובעלי משטח מתקפל לשינוי. לאחר מכן, כאשר הצורך להשתמש במכשירי החלפה נעלם, ניתן להסיר את הלוח המתקפל מהצירים או פשוט להשאיר אותו מקופל, והצדדים יכולים לשמש אך ורק כמגבלה של המשטח לאחסון צעצועים, למשל.

פנים חדר לתינוק שזה עתה נולד

כל גווני האפור

שידה בעיצוב לבן כשלג

ריהוט בצבעים בהירים

בהתחשב בשימוש ארוך טווח בשידה, יש לרכוש אותה בהתאם לאופי הכללי של החדר, סגנון העיצוב ולוח הצבעים שנבחר. במקרה זה, אתה יכול ללכת בשתי דרכים – הראשונה כרוכה בהכנסה הרמונית של השידה לתמונה הכוללת של החדר, שימוש בצבעים ניטרליים וסגנון הביצוע המשותף לכל הריהוט. הדרך השנייה מתבטאת ביצירת מבטא – צבע, מרקם או סגנוני. הדרך הקלה ביותר היא לבחור צבע בהיר לביצוע שידת המגירות, שתמוקם על רקע גימורי קיר ניטראליים ופתרונות דומים לשאר הרהיטים בחדר הילדים..

שידת מבטא בהירה

ביצוע צבעוני של שידה

שידה ירוקה

סט צבעי שוקולד

יש דגם של שידה משתנה, שהיא חלק מעריסת תינוק. מצד אחד, אנסמבל כזה נוח מאוד – קל לשלוף את הילד מהעריסה ורק כמה סנטימטרים מהמיטה, לשים אותו על המשטח המתחלף. אך מצד שני, המבנה כולו מגושם למדי, לא כל חדר ילדים מסוגל להכיל את הסט כולו מבלי לפגוע בחלוקה הרציונלית של שטח שמיש. תוך מספר חודשים הצורך להשתמש במשטח משתנה ייעלם, ולאחר מספר שנים הילד לא יתאים לעריסה ויש להחליף את המבנה כולו במיטה גדולה ומערכות אחסון. אבל לכל הורה יש רעיונות משלו לגבי נוחות הילד ונוחותו, ולכן מודלים כאלה פופולריים למדי..

מיטה בשילוב שידה

משהו בין שידה לבין מזכירה הוא מתלה רדוד עם משטח מתקפל לשינוי. כאשר הוא מורכב, הוא נראה כמו מערכת אחסון קונבנציונאלית, תופס מעט מקום בשל עומקו הרדוד ומאפשר לך להניח מספר רב של דברים ואביזרים שונים על המדפים מתחת לפני השטח המשתנה. בעת בחירת דגם כזה, גורם חשוב יהיה המשקל המרבי המותר ללוח מתקפל, כי הוא אינו נתמך על הרצפה או על משטח אחר.

לוח החלפה מתקפל

משטח משתנה מתקפל

הפתרון המקורי המשתנה

היכן להתקין את משטח ההחלפה?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו – יותר מדי גורמים משפיעים על בחירת המקום להתקנת שולחן או שידה להחלפה (הכל ברור עם לוח החלפה – הוא יהיה ממוקם בין דפנות העריסה רוב השטח זמן או ישכב כל הזמן על פני שידת המגירות). אם התקנת שולחן החתלה או שידה מתבצעת בחדר לתינוק, אז הבחירה באזור מתאים אינה קשה. מומחים ממליצים למקם את המשטח המתחלף ליד החלון, כי יהיה עליך לבחון את הילד בפירוט, לנקות את אוזניו, אף ולחתוך את הפינות, ובתנאי תאורה טבעיים טובים זה הכי קל לעשות.

החלפת שידה בין החלונות

שידת מגירות משתנה בצבע ורוד לוהט

שידה ליד החלון

על רקע קיר צהוב בהיר

חזיתות בהירות

חזיתות decoupage

גווני אלמוגים

אבל בדירות הרוסיות (וברוב הבתים הפרטיים), רדיאטורי חימום ממוקמים לרוב מתחת לחלונות, מה שאומר שיותר משישה חודשים באזור זה תהיה טמפרטורה מוגברת ואוויר יבש. לכן, כדאי לעקוב אחר הכללים הארגונומיים להתקנת שולחנות – אנו מתקינים את משטח ההחלפה בקיר בניצב לחלון בצד ימין, למקרה שאתה ימני (כך שאור השמש ייפול על שולחן ההחתלה בצד שמאל).

שינוי מיקום החזה

בין שני עריסות

בפנים ורוד

בפינת חדר מרווח

בחדר ילדים קטן

שידה ומערכות אחסון אחרות

חדר בגווני אפור

בנוסף להיותו קרוב לחלון כמקור לאור השמש, ברור כי שולחן ההחתלה או כל חלופה צריכים להיות קרובים לעריסה. אבל במקרה זה, הרבה תלוי במידות החדר, הפריסה, המיקום ומספר פתחי החלון והדלת..

עיצוב בצבעים כחול ולבן

ערכת צבעים ורודה בהירהשידת מראות

ריהוט לחדר תינוקת