חדרים

כיוון עיצובי יוצא דופן – חדר ילדים באפור

השימוש בגוונים אפורים ביצירת פנים מודרניים צובר יותר ויותר פופולריות מדי שנה. זו עובדה ידועה. עם זאת, הכל לא כל כך פשוט בכל הנוגע לחללי הפנים של חדרי ילדים..

טקסטיל לילדים

הרוסים נזהרים מאוד מהשימוש בצבע זה בחדרים בהם עובר חלק נכבד מזמנם של משקי הבית הקטנים ביותר. למה? סביר להניח שכל אחד צריך לחפש את התשובה לשאלה זו בעצמו. עבור חלק מההורים, גוונים אפורים בחדר קשורים לחיים משמימים, שעמום ובינוניות. אחרים מאמינים שצבע זה יכול להפחית את רמת ההגנה הפסיכולוגית של הילד, להוביל להפרעות דיכאון. האם זה באמת כך ועד כמה נכונים הטענות של מי שמתנגד לעיצוב חדרי ילדים בגוונים אפורים? בואו ננסה להבין את זה.

שתי מיטות בחדר ילדים מסוגנן עיצוב מעולה של חדר הילדים

שאלה מספר 1: «תועלת או נזק?»

ראשית כל, כדאי לזכור שחדר הילדים הוא חדר מיוחד לתינוק. חלל זה מכיל בו זמנית חדר שינה, אזור לפעילויות בית ספר, פינת משחקים וספורט, מקום לאחסון צעצועים, ספרים וכלים אחרים. הילד מבלה זמן רב בחדר הילדים; הזיכרונות המרגשים ביותר בחייו קשורים לרוב למרחב זה. כאן הוא עובר את כל שלבי ההתבגרות וההתפתחות הפסיכולוגית..

משתלה בצבע אפור-חום

בחירת ערכת הצבעים בעת ארגון מרחב אישי צריכה להתבצע תוך התחשבות בגורמים רבים. קודם כל, זהו מין הילד, תכונות אופיו ומזגו, תחומי העניין והעדפות הצבע שלו. הורים שבחרו בגוונים אפורים לחלק הפנימי של חדר הילדים, אך עדיין מטילים ספק בבחירתם, צריכים לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות.

חדר ילדים בצבעים כתומים

חמש סיבות לבחור באפור

1. גריי מתאים מאוד למקום בו אתה רוצה ליצור אווירה של שלווה, ביטחון ויציבות. אידיאלי לעיצוב חדרים בהם חיים ילדים מרגשים ופעילים במיוחד. צביעה אפורה של טפטים ורהיטים לא תעצבן את הילד, תסיח את דעתו בזמן מנוחה. ערכת הצבעים הזו תעזור לילד להתרכז בפעילויות בית הספר..

הדגשות צבע בפנים

2. הדומיננטיות של גוונים אפורים בפנים של חדר ילדים היא לא רק נוחה, אלא גם פרקטית מאוד. ערכת צבעים זו היא חלופה מצוינת לעיצוב לבן או בהיר מדי. כידוע, בחדר של הדיירים הצעירים ביותר בדירה, סדר מושלם נדיר. פנים אפור יפשט מאוד את תהליך ניקיון החדר..

פנים חדר ילדים צבעוני

3. גוונים אפורים נראים יתרון כמעט בכל הצבעים. יש לכך חשיבות רבה לחלל ילדים. אפור המשמש כטון הראשי משתלב בצורה מושלמת עם פרטים קטנים בצבעים עזים.

פנים חדר ילדים מקסים

4. הודות למגוון הגוונים הפנים הפנימי האפור יתאים לבנים ולבנות כאחד. לכל ילד בחדר כזה יהיה משהו מעניין, אטרקטיבי, המתאים לטעמו..

פנים אפור-אדום

5. עיצוב הפנים של חדר ילדים יכול להיות לא רק קלאסי, אלא גם מתמשך באחד הסגנונות המודרניים, למשל, הייטק. בנוסף, אפור מתאים להפליא ליצירת פנים רטרו של חדרים המיועדים להכיל תושבים צעירים בבית..

פנים אפור מסוגנן

שאלה מספר 2: «באילו שילובי צבעים יש להשתמש בחדר ילדים אפור?»

גריי נחשב לטון הניטרלי ביותר שקיים בטבע, בדרך כלשהי הגבול בין לבן לשחור. מעצבים טוענים כי אפור הוא הגוון המתגמל ביותר בעת קישוט חלל מגורים. לרוב, סוגים כאלה של צבע זה מובחנים כעשן, פלדה, אפור, כסף, עופרת, עכבר, אפר, אם-פנינה, אפור פנינה, צפחה, אנתרציט וגוון אספלט רטוב..

חדר ילדים עם מיטת קומתיים

תהליך בחירת גווני האפור לחלק הפנימי של חדר ילדים אינו פשוט כפי שנראה במבט ראשון. כאשר אתה משלב צבעים אפורים עם צבעים אחרים, עליך להיזהר. אין לצבוע את כל הקירות בצבעים עמומים. שילוב הצבעים הטוב ביותר בפנים של חדר ילדים נחשב לשכונה של לבן ואפור. רק אל תיקח גוון בהיר מדי של צבע לבן. גרסה לימון חיוורת או מלוכלכת של צבע זה עובדת הכי טוב. רכיבים כאלה יסייעו להשלים ולחשוף את לוח הצבעים האפור..

חדר ילדים עם סולם

שילוב הגוונים האפרפרים עם צבעים שחורים וחומים יכול לשמש גם בסידור חדרי ילדים. פנים כזה נראה אלגנטי ואצילי מאוד. עם זאת, אין להעמיס את החדר בצבעים כהים מדי..

טקסטיל משובח בחדר הילדים

שכונת הגוונים האפורים והצהבהבים תיצור תחושת חמימות ושמש בחדר הילדים. יש להשתמש בשילוב זה בעת עיצוב חדרי ילדים הממוקמים בצד הצפוני של הבניין..

נקודות אור בחדר הילדים

בדרך כלל משתמשים בגווני אפור בשילוב עם ורוד בהיר כאשר מעצבים חדרים לנשים צעירות. עיצוב זה לא ייראה משעמם ועגום. בעת יצירת פנים החדר של ילדה, לא מומלץ לתת לקירות צבע אפור טהור. לציור משטחים מספיק לבחור בגוון אפור בהיר או לבן. הפנים שנוצר יהיה הרמוני במיוחד.

פנים אפור-ורוד

סגול נחשב למגוון ורודים. גווני לילך עדינים יחד עם גוונים אפורים יהפכו את חדר הילדים לאופנתי במיוחד, וייתן לחדר מקוריות ואצילות..

משתלה אפורה-לילך

ניתן להשלים את ערכת הצבעים הבסיסית בגוונים ירוקים רכים. יש לזכור כי גווני ירוק רוויים מדי יעייפו את התינוק..

פנים נעים של חדר הילדים

הורים רבים נזהרים משימוש באדומים ותפוזים בחדרי ילדים. ספקותיהם מבוססים היטב, שכן צבעים בהירים מדי עלולים לעצבן ולחרד ילדים. עם זאת, גוונים אדומים ורכים לא יתאימו רק בחלק הפנימי של חדר ילדים – הם יאפשרו לך ליצור ערכת צבעים נוחה מאוד לתינוקות..

אדום בחדר הילדים

משתלה כחולה-אפורה תיראה אוורירית, שכן השילוב של גוונים אלה מרחיב את החלל מבחינה ויזואלית. מומלץ להשלים פנים כאלו במידה ובכמה צבעים אחרים..

משתלה אפורה-כחולה

שאלה מספר 3: «אילו אביזרים מתאימים ביותר לחדר ילדים בגווני אפור?»

כדי שחלקו הפנימי של חדר הילד באפור לא ייראה משעמם וחסר שמחה, כדאי לבחור עבורו רהיטים מתאימים, גופי תאורה, וילונות, שטיחים ליד המיטה ואביזרים נלווים. מבטאים בהירים יהפכו את החדר ליותר אקספרסיבי, «לְהַזרִיק» קצת שמחה ומצב רוח חיובי בפנים.

מבטאים בהירים בחדר צבע אפור בחדר הילדים

כריות ספה מרהיבות בגוונים עסיסיים, כמו גם כריות נוי בצורת מגבשים, ידללו בצורה מושלמת את הפנים האפור. לאותן מטרות, אתה יכול להשתמש בתמונות בהירות המוצבות על קירות חדר הילדים ובשעון הקיר המקורי..

מיטות טווין בחדר הילדים אביזרים בהירים בחדר הילדים

הטפט האפור הוא התאמה מושלמת לווילונות ולריהוט בצבע שמנת. טקסטיל בחדר הילדים יכול להוות המשך ללוח הצבעים הראשי. נכון, בשביל זה כדאי להשתמש באפור בגוונים שונים. לדוגמה, כיסויי מיטה ווילונות יכולים להיות בהירים יותר מטפטים. במקרים כאלה, בדים אפורים עם דוגמה מתאימים. מראות גדולות נראות נהדר בפנים אפורות.

פנים קפדני של חדר הילדים פנים אפור-צהוב

כאשר מקשטים חדר ילדים, ניתן להשתמש בצבעים אפורים בצורה אחרת לגמרי – בצורה של רהיטים בהירים ואביזרים שונים מאותו הטון. ארונות וספות אפורים ייראו נהדר בפנים בהירים יותר מהמתוכנן במקור. רהיטים אפורים כהים יעזרו לעמעם מהומה של צבעים בבית ילדים. מנורות ומנורות רצפה צריכות להתאים גם לרעיון העיצוב הכללי: הן יכולות להיות ניגודיות או אפורות כסופות – כך שיתאימו לצבע הריהוט..

חדר ילדים בסגנון אפור חפצים בהירים בחדר הילדים

כאשר מארגנים תאורה בחדרים שבהם אפור שורר, יש לזכור כי פנים כזה דורש כמות מספקת של אור טבעי. אם תאורה מלאכותית שוררת בחדר הילדים, היא אמורה להיות טובה מאוד. מומלץ להתקין מקורות אור רבים ושונים באזורי מגורים כאלה. זה יכול להיות לא רק נברשות, אלא גם כל מיני מנורות מסוגים שונים..

כיסויי מיטה צבעוניים בחדר הילדים אזור ילדים בדירה

אל תפחד להתנסות באפור – השפעת השילוב שלה עם גוונים אחרים יכולה לעלות על הציפיות הפרועות ביותר שלך. בכל מקרה, לא תטעה, שכן ערכת הצבעים האפור, בשל נייטרליותה, תאפשר לך לבצע התאמות לחדר הילדים כבר שנוצר יותר מפעם אחת, ותאפשר לשפר את המראה של את החדר לפי הצורך.