חדרים

אמבט פינתי – בחירת איכות, עמידות ויופי

חדר האמבטיה אינו מקום פשוט לביצוע הליכי מים, החדר שכל בני המשפחה מבקרים בו מספר פעמים ביום הוא מקום להרפיה, לרגיעה, לטיהור הגוף והנפש. קשה לדמיין את הסביבה המרגיעה של חדר למים ולנהלים סניטריים ללא אמבטיה נוחה ומרווחת. למרות השימוש הפעיל במקלחות, בעלי בתים מודרניים מנסים לשמר את האפשרות לנקוט הליכי מים במצב אופקי, את האפשרות של רגיעה אמיתית. בפרסום זה נשקול את נושא בחירת מכשיר האינסטלציה כגון אמבט פינתי. הביקוש הפעיל לאמבטיות בשינוי זוויתי בדיוק דחף אותנו ליצור מבחר נרחב של פרויקטים מודרניים לעיצוב חדרי אמבטיה, בהם שולבו בהצלחה דגמים אלה של מכשירים סניטריים. אם אתה מתכנן לשפץ חדר שירות או שאתה מוכן להחליף אמבטיה ישנה בדגם חדש, אנו מקווים שהמידע הבא יהיה שימושי עבורך..

אמבט פינתי עם מדרגות

ג'קוזי פינתי עם חיפוי

הבחירה של אמבט פינתי לפי חומר ייצור

כיום, החומרים הפופולריים ביותר לייצור אמבטיות בשינויים שונים הם ברזל יצוק, פלדה ואקריליק. אבל אפשר גם להשתמש בחומרים מקוריים יותר עבור הרוכש הרוסי – זכוכית, עץ, שיש נוזלי וקוורץ. נבין את היתרונות והחסרונות של כל אחד מסוגי חומרי הגלם לייצור אמבטיות פינתיות.

אמבט פינתי ומקלחת

מקיר לקיר

«ישן טוב» ברזל יצוק

אחד החומרים הוותיקים והמסורתיים ביותר להכנת אמבטיות הוא ברזל יצוק. לפני כעשרים או שלושים שנה, בכל דירה בארצנו, אפשר היה למצוא מתקני אינסטלציה מברזל יצוק בחדר האמבטיה. הבדלים לא משמעותיים בגודל ובעיצוב הפכו את כל המרחצאות ברוסיה לתאומים כמעט. והיום, הפופולריות של חומר חזק ועמיד זה מאפשרת לו להישאר בראש רשימת המוצרים הנמכרים ביותר..

תמונה קלילה של חדר האמבטיה

דגם מלבני

היתרונות של אמבטיות מברזל יצוק כוללות את הדברים הבאים:

 • חוזק ועמידות – עם פעולה תקינה והיעדר פגמים בייצור, ניתן להפעיל אמבט מברזל יצוק במשך יותר מ -30 שנה;
 • כל אמבטיות מברזל יצוק יש ציפוי אמייל, שקל לטפל בו;
 • משטח האמייל עמיד הרבה יותר בפני שריטות וסדקים מאשר מוצרי אקריליק;
 • ברזל יצוק מסוגל לעמוד בטמפרטורות גבוהות מאוד מבלי להשפיע על המאפיינים הטכנולוגיים של החומר;
 • לדגמי ברזל יצוק מאפייני מוליכות תרמית גבוהה.

חדר אמבטיה פינתי - פנטהדרון

אמבט ברזל יצוק מסורתי

אך, כמו לכל מדליה יש חיסרון, למוצרי ברזל יצוק יש חסרונות:

 • אמבטיות מברזל יצוק כבדות מאוד (כ -80 ק”ג) – מורכבות ההובלה וההתקנה תורמת לעליית עלות החלפת האמבטיה הישנה בחדשה ואינה נותנת סיכוי לביצוע עצמאי של כל הפעולות;
 • קשה לפגוע במוצר הברזל היצוק עצמו, אך ציפוי האמייל פגיע מאוד ללחץ מכני, להיווצרות שבבים וסדקים כאשר חפצים כבדים נופלים;
 • אם ציפוי האמייל הוחל עם הפרות של התהליך הטכנולוגי, אז חדר האמבטיה יאבד את הצגתו כבר במהלך שנת הפעולה הראשונה (אך ניתן לחסל חסרון זה על ידי החלת חדש «צדף» למוצר מברזל יצוק);
 • המוזרויות של ייצור אביזרי אינסטלציה מברזל יצוק מגבילים באופן משמעותי את גודל וטווח המוצרים (אמבטיות בעיצוב מסורתי נמכרות בעיקר).

אמבטיה מובנית

חָצֵר

בעת בחירת אמבט מברזל יצוק מסוג פינתי, חשוב לשים לב לפני השטח של המוצר – אם הוא משובש, אז המוצר הופק עם הפרות של טכנולוגיית תהליך הייצור, חללים ונקבוביות שנוצרו בברזל היצוק. עליך לסרב לרכוש מוצר כזה, גם אם העלות נמוכה..

דגם משובץ

צורות מלבניות

אקריליק עכשווי וקווריל

מוצרי אקריליק פופולריים מאוד בקרב קונים רוסים. זאת בשל העלות הנמוכה יחסית (בהשוואה למוצרי ברזל יצוק ואמבטיות שיש מלאכותיות) ומגוון רחב של גדלים ודגמים..

עבור פנים קלאסי

צורת ריבוע

היתרונות של מוצרי אקריליק כוללים את הדברים הבאים:

 • אמבטיות אקריליק קלות משקל (בין 15 ל -30 ק”ג), קלות להובלה וניתנות להתקנה באופן עצמאי;
 • מאקריליק יוצרים מוצרים בעלי צורה מורכבת ומקורית (אין כמעט חסמים לרעיונות עיצוביים);
 • אינדיקטורים לבידוד תרמי של דגמי אקריליק גבוהים בהרבה מזה של פלדה וברזל יצוק;
 • משטח אקרילי מועד לגרד, אך ניתן לשייף אותו כשהוא מתלבש.

צורה חיננית

עיצוב ניגודיות

בין החסרונות של מוצרי אקריליק ניתן למצוא את הדברים הבאים:

 • מגבלות משקל – קירות דקים של מוצרי אקריליק יכולים להתכופף ולעוות בהשפעת המונים גדולים;
 • אקריליק לא יכול לעמוד בטמפרטורות גבוהות – מומחים לא ממליצים לשפוך מים רותחים לאמבטיה כזו;
 • לא ניתן לנקות אמבט אקרילי עם מוצרים שוחקים, גם משטחים «פַּחַד» חפצים כבדים נופלים;
 • כל המוצרים קטנים משמשים גם יתרון וגם חסרון – עיצובים קלים של אמבטיות אקריליק זקוקים לתמיכה של מסגרת מתכת;
 • עם הזמן, האמבטיה עלולה לאבד את הברק שלה והצבע הלבן השלג יהפוך לצהבהב, חיי השירות בשימוש מוקפד הם לא יותר מ -15 שנים.

אמבט אקרילי

בצורה של מגזר

בבחירת אמבט אקרילי פינתי, חשוב להקפיד על היצרן ולתת עדיפות רק לחברות ידועות בעלות מוניטין רב שנים, אחרת תוכלו לרכוש מוצר פלסטיק המכוסה באקריליק, אשר יהפוך ללא שמיש במהלך שנתיים הראשונות לפעילות..

צורת פנטהדרלית

חוסך מקום

גרסה משופרת של אקריליק היא חומר cvar. זהו אותו אקריליק, אך מוקשה עם שבבי קוורץ מפוזרים דק. מוצרים העשויים מחומרי גלם כאלה עמידים יותר ועמידים בפני השפעות מסוגים שונים יותר מאשר דגמים אקריליים, אך העלות של כלים סניטריים כאלה היא בטווח מחירים גבוה יותר..

עיצוב חום

מול אריחי קרמיקה

תקציב בחירה – אמבט פלדה

השימוש באמבטיות פלדה הוא בעל היסטוריה ארוכה. כמעט כל המאפיינים הטכנולוגיים של מוצרי הפלדה הם בין אלה של דגמי ברזל יצוק ואקריליק. היתרונות של מוצרי הפלדה כוללים:

 • משקל נמוך יחסית (כ -30 ק”ג), קלות הובלה והתקנה;
 • מאפייני החוזק גבוהים יותר מאלו של מוצרי אקריליק, אך נמוכים יותר מברזל יצוק;
 • עלות דמוקרטית משמשת כקריטריון העיקרי של קונים רבים (בין דגמי הפינות, אמבטיית הפלדה תהיה הזולה ביותר בשוק המודרני).

סגלגל כתוב בפינה

אמבטיה קומפקטית

ישנם מעט חסרונות של מוצרי פלדה, אך הם יכולים להיות מכריעים בבחירת אמבט פינתי:

 • הצליל החזק שבו נופלים סילוני מים על פני האמבטיה בעת חיוג הטנק;
 • ביצועי בידוד תרמי נמוכים בהרבה בהשוואה לדגמי ברזל יצוק ואקריליק;
 • יש צורך בציפוי בידוד רעש ובידוד חום באיכות גבוהה עבור מוצר הפלדה.

אמבטיה מקורית

בעיצוב מסורתי

האמייל, המשמש לרוב לכיסוי דגמי פלדה, יכול להחשיך עם הזמן ואף להיסדק אם מטפלים בו בצורה לא נכונה. אך ניתן לתקן זאת בקלות על ידי החלת ציפוי חדש על הקערה. על רקע עלות נמוכה, ניתן להשמיט את החסרונות של דגמי פלדה.

שימוש פעיל בצורות מרובעות

חיפוי אמבטיה מקורי

אנו מחליטים על צורת הצנרת שניתן לשלב בפינת החדר

בעת בחירת אמבט פינתי, המוכרים מציעים לרוב מוצרים המיוצרים בצורת מגזר עיגול. אבל אפשר לשלב בפינת החדר גם אמבטיה מלבנית, מרובעת וגם בצורת פולידרון. ואפילו במספר סוגים אלה של מוצרי אינסטלציה יש וריאציות בביצוע – גיאומטריה ברורה או קווים חלקים, עיקולים, אלמנטים נוספים (צדדים, פלטפורמות קטנות).

אמבט רב פנים

אפשרות קומפקטית אך מרווחת

אמבטיות פינתיות מפורסמות באופן פעיל על ידי היצרנים. והטענה העיקרית בחברות שלהן היא שמודל הפינה של אינסטלציה יכול לחסוך באופן משמעותי את המרחב השימושי של חדר האמבטיה, כי הפינה היא המקום הכי פחות בשימוש בחדר תועלתני. תזה זו יכולה להיחשב כנכונה רק באופן חלקי. דגם הפינה באמת מסוגל להתאים בצורה קומפקטית לפינה של אפילו חדר קטן. אבל אם נשווה את כמות השטח שתופסת אמבט מלבני ואמבטיה פינתית, אז יתרון החיסכון אינו בצד האחרון..

בשילוב מערכות אחסון

אנו בונים באמבט מלבני

אמבטיות פינתיות נמכרות בקטגוריה «קוֹמפָּקטִי» ו «תֶקֶן», בדרך כלל יש «לְפַגֵר» במידות מדגמים מלבניים בכ- 20 ס”מ. אם אתה קונה אמבטיה באורך של 170 ס”מ, אתה מקבל מיכל שחלל השימוש בו הוא לא יותר ממטר וחצי..

תמונה של שלגייה

פלטת גוונים טבעיים

אתה יכול גם להשוות את השטח הכבוש של אמבט מלבני ופינתי:

 • מלבני – אנו מכפילים את האורך הסטנדרטי ברוחב 1.5×0.7 = 1.05 m2;
 • זוויתי – אנו מבצעים את אותן מניפולציות, אך אנו משתמשים במקדם האחראי על מחצית המשולש (צורת האמבטיה בצורת מגזר) – 1.7×1.2 / 1.4 = 1.45 m2.

אמבט מלבני בפינה

גרסה מלבנית לבנה כשלג

ניתן לראות מהתוצאות כי חדר האמבטיה של שינוי הפינה עדיין תופס מקום שימושי יותר של החדר התועלתני. אם חדר האמבטיה שלך צנוע מאוד בגודל, ואתה רוצה להשתמש באמבטיה ולא במקלחון, אז יהיה יותר כדאי לרכוש דגם מלבני. אך בנוכחות חדרים בינוניים וגדולים להליכי מים, דגם הפינה יכול לא רק לספק את כל צרכי הבעלים להירגע ולהתקלח, אלא גם להפוך למרכיב מרכזי בפנים, בעיטור שלו..

אינטגרציה מוצלחת

חדר אמבטיה בגוונים אפורים

אחד היתרונות העיקריים של אמבט פינתי הוא מגוון הדגמים – כל בעל בית יכול למצוא את האפשרות הטובה ביותר שלו. עקומות חלקות, פתרונות עיצוב מקוריים – חדר הרחצה הפינתי מפסיק להיות רק מכשיר אינסטלציה והופך למוקד החדר, שבו הבחירה של כל האלמנטים הפנימיים האחרים תלויה בו.

בפינת חדר מרווח

גימור יוצא דופן

אחד הסוגים הפופולריים ביותר של דגמים לאמבטיות פינתיות הוא אינסטלציה בצורת קטע של עיגול – שני צדדים שווים מחוברים באמצעות קשת. החלקות של הטפסים מביאה הרמוניה לחלק הפנימי של חדר האמבטיה, והבעלים מקבלים מיכל די מרווח לביצוע הליכי מים בישיבה ובשכיבה..

מגזר אמבטיה פינתי

חדר אמבטיה בגווני שוקולד

אחת הווריאציות בנושא הסקטור במגוון אמבטיות פינתיות היא מוצר שבו צד אחד ארוך בהרבה מהשני. לאמבטיה תהיה צורה של משולש ישר זווית, אלמלא החיבור החלק של שני הצדדים לאורך קשת. עבור חלק מהחדרים (הכל תלוי בגודל ובפריסה של שאר מערכות האינסטלציה והאחסון), הדגמים הללו הם שעוזרים לנצל את החלל השמיש בצורה היעילה ביותר. קל לשבת במיכל כזה, למתוח את הרגליים במלואו ולנקוט בהליכי מים בנוחות..

צורה בלתי רגילה

עבור חדרי אמבטיה בגדלים בינוניים וגדולים, אמבט פינתי בצורת פולידרון (בדרך כלל יש חמישה פנים כאלה) עם פינות חדות או מעוגלות יכול להיות רכישה מוצלחת. אמבטיות בצורה כזו מרווחות מספיק כך שאפילו שני אנשים יכולים לבצע הליכי מים. הצורה והעיצוב המקוריים יעטרו את פנים חלל תועלתני מודרני.

דגם פינתי רב פנים

חדר אמבטיה לבן סטרילי

עם גימור שיש

בעיצוב קלאסי

כלים סניטריים מלבניים עם פינה מעוגלת אחת משולבים ביעילות בפינת חדר האמבטיה. גופן כזה מספק קיבולת שימושית מעט פחות מאשר אמבט מלבני רגיל, אך יחד עם זאת הוא נראה מקורי ואינו מעורר חבלות בקצוות החדים של המוצר..

עם קצוות מעוגלים

צורה שניתן לשלב בקלות בפינה

עם פינות מעוגלות

פרשנות בנושא מלבן

אמבטיה מרווחת

בלבן

דגמים מרובעים יעילים לא פחות כאשר הם משולבים בפינת החדר. במקרה זה, רק מסגרת המבנה יכולה להיות בצורת מרובע, בעוד הקערה עצמה מוצגת בצורה עגולה. מצב דומה הוא עם מסגרות מלבניות וגופנים אליפסים שרשומים בהם..

חיפוי אמבטיה עם קרמיקה

בגוונים בז '

אמבט סגלגל בפינת החדר

חדר תועלתני שלג

עיצובים פיניים חדים

ניתן לרשום קערה עגולה או אליפסה גם במסגרת האמבטיה בצורת פולידרון. יחד עם זאת, היכולת השימושית של המיכל יורדת, אך קלות השימוש והמראה האטרקטיבי מוחקים חסרון זה..

גישה מעשית

באופן פרדוקסלי, ניתן לבנות אמבט עגול או סגלגל גם בפינת החדר. הגופן עצמו יכול להיות בכל צורה, רק התכונה של סידור מסגרת המבנה חשובה. לדוגמה, עבור חדרי אמבטיה עם חלון מפרץ (בבתים פרטיים וזה אפשרי), מודל כזה יכול להיות מתנת אלוהים..

אמבט חלון מפרץ

סגלגל מצופה

פריסה קומפקטית

כמובן שצורת אמבט הפינה חייבת להיות עקבית עם שאר חלקי הפנים. מערכות אינסטלציה ואחסון עם קווים זורמים מהווים את ההשלמה המושלמת לאמבט מגזר, אליפסה או עיגול, או טנק עם פינות מעוגלות. לאמבטיה מלבנית או מרובעת מתאימים גופי אינסטלציה ומערכות אחסון בעלי אותם קווים וצורות ברורים..

סגנון היי-טק

קווים וצורות חזקים

צורות מלבניות לסגנון מודרני

שילוב יעיל של אמבט פינתי בחללי פנים מודרניים

אמבט הפינה האקרילית עצמה בעלת צורות יפות, עקומות וקווים חלקים, לרוב העיצובים מלווים בפגושים, שקעים ושקעים שונים. אין טעם להסתיר קערה כזו מהעיניים עם מסכים או חיפוי באריחי קרמיקה. בכל מקרה, לא ניתן להשתמש בחלל מתחת למיכל בשום צורה, אלא אם כן מבפנים שלו יש ציוד ליצירת הידרומסאז ‘, תאורה ואפשרויות נוספות נוספות.

אמבט פינתי אקרילי גדול

אמבט פינתי מסורתי

פנים מנוגדים

חזית אמבט פינתי מכוסה לעתים קרובות על ידי מעצבים ולקוחותיהם בחיפוי. ככלל, פלטפורמה קטנה עשויה (בדרך כלל מאותו חומר כמו השיש של הכיורים), אליה ניתן לשלב מערבל ואביזרי אינסטלציה אחרים. כאשר פונים לחזית האמבטיה, מומחים ממליצים לעזוב את חלון הצפייה או לדאוג לפתיחת הדלת. במהלך התיקון אתה יכול להיות בטוח בשירותיות כל התקשורת, אך עם הזמן מערכות הנדסיות עלולות להיכשל ועדיף להיות מסוגל לגשת אליהן מבלי להרוס את החזית הפונה..

עיצוב חדרים הרמוני

מדרגת אמבטיה עם צדדים גבוהים

במערך צבעים יחיד

אפשר לחבוש את החזית של אמבט פינתי לא רק באמצעות אריחי קרמיקה או פסיפסים, אלא גם באמצעות החומר שממנו עשויות מערכות האחסון של חדר האמבטיה שלכם. התוצאה היא דימוי הרמוני להפליא של החדר כולו, בו אלמנטים המרוהטים משולבים זה בזה בצורה מושלמת..

גימור חזית לריהוט חיפוי עץ

עיצוב אמבטיה הרמוני

בצבעי פסטל

בהתאם לעומק האמבט הפינתי והאם יש קשישים בקרב הבעלים שמתקשים לעבור על הצד הגבוה של מתקנים סניטריים, ניתן להצטייד בחזית הגופן במדרגה. אך חשוב להבין שבמקרה זה כבר לא תוכל לבדוק את יכולת השירות של התקשורת הפנימית..

לתוך האמבטיה על המדרגות

בגוונים כחולים

חדר אמבטיה קלאסי

להלן דוגמה כיצד ניתן לרצף חזית אמבט פינתית באריחי פסיפס עדינים מאוד. היתרון בפסיפס קרמי הוא בכך שהוא מסוגל לחזור על כל הקימורים החלקים של מבנים וליצור חיפוי אמין ומושך מבחינה ויזואלית המגן על משטחים מפני לחות וסוגים שונים של השפעות..

חיפוי חזית בפסיפסים

פסיפס כקישוט