חדרים

קישוט קיר במטבח – בחירת האפשרות הטובה ביותר

פשוטו כמשמעו כל בעלים המתכנן לשפץ חלל מטבח מתמודד עם הבעיה של בחירת חומרי גימור לקירות. בלתי נמנעת של דילמה קשורה בפונקציונליות הספציפית של חדר המטבח – לחות גבוהה, שינויים קבועים בתנאי הטמפרטורה, הימצאות פיח וטיפות שומן חם באוויר. למרות הפופולריות הגוברת של שימוש במנדפים חזקים מספיק, הקירות במטבחים של בני ארצנו חשופים לעתים קרובות לגורמים הרסניים שונים. החדשות הטובות עבור כל בעלי הבית המעוניינים לשפץ חלל מטבח הם שיש מספיק חומרים כדי לשפר את האינדיבידואליות של הפנים ולשמור על מראה אטרקטיבי אחרי כל הגורמים השליליים לעיל. אבל אתה עדיין צריך לבחור. על מנת להקל עליכם את הניווט במגוון חומרי הגמר, יצרנו מבחר של פרויקטי עיצוב עדכניים לחדרי מטבח, בעיצובם השתמשנו בכלי גימור המשטח הפופולריים ביותר כיום..

מטבח בגווני שוקולד

שילוב של חומרי גימור

סינר מקורי

דרישות חומרי הגמר של אזור המטבח

מן הסתם, בחירת חומרי הגמר מושפעת בעיקר מסגנון העיצוב הפנימי ומהיסודות של ייעוד השטח עבור פלח העבודה והאוכל. אך בשל התכונות הפונקציונליות, המיקרו אקלים הספציפי של מטבח, ישנם גם קריטריונים תפעוליים לחומרי גימור:

 • עמידות ללחות גבוהה, התזות מים חמים;
 • שמירה על מראהו המקורי לאחר חשיפה לטמפרטורות גבוהות, טיפות שומן חם ופיח;
 • קלות תחזוקה, מה שמרמז על אפשרות לניקוי משטחים (באמצעות חומרי ניקוי) עם שימור לאחר מכן «סְחוֹרָה» סוג חומר הגמר;
 • רמת היגיינה גבוהה – אין נטייה לצבור ולהרבות מיקרואורגניזמים מזיקים.

מטבח לבן

גוון ירוק יפה

שילוב של סוגי גימורים שונים

סינר כהה - קירות בהירים

בחללי המטבח של בני ארצנו, לרוב ניתן לראות שימוש באריחי קרמיקה או פסיפסים, צביעה והדפסה על הקירות. כמו כן משתמשים בחיפוי בלוחות קיר, גבס דקורטיבי. כמובן, לרוב חומרי הגמר משולבים בתוך האזורים הפונקציונליים של אזור המטבח – גורם ההפרדה העיקרי הוא הימצאות פינת עבודה ופינת אוכל. זהו שילוב של כלי גימור לפלחים פונקציונליים מסוימים במטבח המאפשר לך להשיג את האפקט המרבי ואת היחס בין פרמטרים דקורטיביים וטכנולוגיים..

קיר מבטא מקורי

לוחות קיר מפוארים

עיצוב יוצא דופן

אריחי קרמיקה בחלל המטבח

אריחי קרמיקה ופסיפס הם בין החומרים הפופולריים ביותר לחיפוי משטחי מטבח. כאשר מקשטים סינר למטבח, קרמיקה הופכת פשוט לכלי חיפוי חיוני. חומר הגמר הזה חייב את הפופולריות המדהימה שלו למאפיינים הטכנולוגיים והדקורטיביים הבאים:

 • עֲמִידוּת;
 • היכולת לסבול טמפרטורות גבוהות;
 • עמידות ללחות, שומן חם וגורמים מזיקים אחרים;
 • קלות הטיפול, היכולת להשתמש בחומרי ניקוי;
 • שפע של צבעים ומרקמים, וריאציות לגבי גודל האריחים ותצורתם;
 • תאימות מצוינת עם חומרי גימור אחרים.

פסיפס חיפוי סינר

עיטור קיר מבטא פסיפס

גימור מעשי לסינר מטבח

באופן מקובל, ניתן לחלק את כל אריחי הקרמיקה לסוגים הבאים:

 • חלק;
 • מרקם (מרקם);
 • מבריק;
 • דָהוּי.

אריח קרמיקה

אריח מבריק לסינר

קרמיקה לבנה כשלג לקירות

אריחי גב אחורי שחורים

כל מי שמתכנן לשפץ את המטבח יוכל למצוא אפשרות מתאימה לאריחי קרמיקה, אשר לא רק תגן באופן מושלם על קירות המטבח מגורמי השפעה שונים, אלא גם יהפוך למרכיב אורגני של הפנים. הרבה אוספים מוכנים נמכרים באופן נרחב, הכוללים חומרים שנבחרו אורגנית לחיפוי רצפות, קירות, סינר למטבח – ישנם אלמנטים דקורטיביים, לוחות שונים, גבולות, דפוסים ולוחות..

קישוט מקורי

אָרִיחַ

משטחים מבריקים לבנים כשלג

גימור קיר מבריק מעל אזור העבודה

קשה לעמוד בפרוייקט עיצוב מטבח שבו כל משטחי הקיר יהיו מרוצפים. עם זאת, בפנים המודרני של המטבח, קרמיקה נמצאת לרוב כקישוט לסינר או לקיר אזור העבודה. בעזרת אריחי קרמיקה או פסיפסים, תוכלו לקשט את כל המשטח מעל אזור העבודה במטבח (המגזר להנחת הכיור והכיריים או הכיריים), ולהפוך אותו לקיר מבטא בעזרת צבע או מרקם..

אריחי קרמיקה לנוי קישוט אזור העבודה באריחים

אריחי גיבוי אחוריים מגוונים

אָרִיחַ

עיצוב בהיר של תחום העבודה

צביעת קירות מטבח

עבור רבים מבני ארצנו, צביעת קירות מטבח הופכת לאופציית הגימור האופטימלית ביותר, בעיקר בשל עלות החומרים המשתלמת והיכולת לבצע באופן עצמאי את כל העבודה. היכולת למצוא את הגוון הנכון על ידי ערבוב צבעים היא גם יתרון בגימור זה. אבל חשוב להבין ששיטה זו של קישוט קירות דורשת הכנה רבה – צריך שיהיה לכם משטחים שטוחים וחלקים לחלוטין לציור..

ציור צבעוני של קירות

כחול עמוק

גוונים כחולים נחמדים

צבע עמיד למים וניתן לכביסה מתאים לחללי מטבח. באשר ללוח הצבעים, בחירת האפשרויות מגוונת. בדרך כלל, מעצבים ולקוחותיהם משתמשים בגוונים של אותו צבע, שונה בהירותם, כדי להדגיש את אזור האכילה ואת קטע העבודה. אבל אתה יכול גם להשתמש בצבעים שונים מהותיים – טון בהיר וצבעוני לפינת האוכל, פסטל – לעבודה.

שילוב של לבן וכחול

פתרונות צבע מקוריים שילוב צבעים יוצא דופן

בצבעים עזים

בעת בחירת צבע הצבע לקישוט קירות המטבח, זכור כי צבעים מגניבים – כל גווני הכחול, הירוק והווריאציות שלהם תורמים לירידה בתיאבון. אבל הטונים של אדום, כתום – יעירו לא רק רגשות חיוביים ואדרנלין, אלא גם את תחושת הרעב. כמובן שבחירת לוח הצבעים לקישוט הקירות תהיה תלויה ישירות במגוון חזיתות המטבח. אם סט המטבח שלך מוצג בטון בהיר, עדיף לבחור לוח קליל וניטרלי לקישוט. ולהיפך – להרכב רהיטים בצבע ניטרלי, העיצוב הצבעוני של המשטחים האנכיים של החדר יהיה בן לוויה מעולה..

אזור עם צבע

בצבע כהה

צבעים מקוריים למטבח

בבחירה בין צבע מבריק למאט, חשוב להבין שמשטחים עם ברק קל נראים נהדר ואפילו מסוגלים חזותית להגדיל את קנה המידה של החדר, הם ניתנים לניקוי מושלם ואינם אוספים אבק. אבל על קירות כאלה, אי סדרים קלים ביותר של משטחים נראים לחלוטין. אם אינך בטוח באידיאליות של טחינת הקירות, עדיף לתת עדיפות לצבעים מאט למחצה..

צביעת קירות במטבח

קיר מבטא בהיר

שילובי צבעים

הזרם המרכזי של פרויקטי עיצוב מטבחים מודרניים הוא שימוש בצבע שחור לקישוט קיר אחד. משטח כזה הופך למעין בסיס תקשורת עבור בני הבית. על משטח כהה, תוכלו להשאיר הודעות זה לזה, לרשום מתכונים או פשוט לפרסם תמונות, ציורי ילדים, גלויות ומגנטים שהובאו מטיול..

קיר תקשורת יוצא דופן

מתכונים ממש על הקירות

בחירת הטפט למטבח

טפטים יפים ונבחרים כראוי יכולים לקשט כל פנים, כולל המטבח. אך חשוב לבחור את הסוג הנכון של חומר הגמר הזה שיתאים למאפיינים התפעוליים של חלל המטבח. ברור שטפט נייר רגיל אינו אופציה מתאימה לחדר עם קיצוניות בטמפרטורה קבועה, רמות לחות גבוהות והסיכון לזיהום פני השטח. מומחים ממליצים להשתמש בסוגי הטפטים הבאים להדבקת קירות מטבח:

1.ויניל – השכבה העליונה של חומר גימור כזה עשויה פוליוויניל כלוריד, המסוגל להגן על הקירות מפני השפעות מכניות שונות וכל מיני זיהומים. טפט ויניל חזק ועמיד מספיק (ככל שהרעיון הזה ישים בדרך כלל על טפטים). בתורו, סוג זה של טפטים מחולק לפי סוג הייצור לאלו המיוצרים על בסיס ויניל מוקצף ועם שימוש בהחתמה חמה. ויניל מוקצף בעל מרקם צפוף מאוד והוא מסוגל להסתיר בצורה מושלמת פגמים קטנים בחלקות המשטחים.

טפט לפינת האוכל

הדבקת קירות עם טפטים

טפט לקיר מבטא

טפט בהדפס פרחוני

ניתן להציג טפטים מובלטים בצורה של ויניל קומפקטי – הם מחקים באופן מושלם אבן, לבנים, טיח ואפילו עור. לטפטים עם מסך יש ברק נעים ומשטחים חלקים. אם אתה יכול להשתמש בכל סוג של טפט ויניל כדי לקשט את פינת האוכל של חלל המטבח, אז להדבקת קטע העבודה עדיף לתת עדיפות לקרבות עם הבלטות כימיות. לטפט כזה יש מספיק חוזק ועמידות בפני חומרי ניקוי המשמשים בדרך כלל לניקוי רטוב של המטבח..

שילובים מנוגדים

דוגמת פרחים על טפט

טפט עם דוגמה לפינת האוכל

2.לא ארוגים – טפטים אלה דומים מאוד בתכונותיהם הטכנולוגיות למוצרי ויניל. ההבדל העיקרי הוא לא נייר, אלא בסיס לא ארוג. בארצנו, טפט לא ארוג לציור פופולרי במיוחד – הם מסתירים בצורה מושלמת את המשטחים הלא אחידים. בנוסף, ניתן לשנות את פנים המטבח עם טפטים דומים רק על ידי צביעה מחדש של הקירות בגוון אחר..

שילוב של ציור וטפט

טפט עם הדפס צילום

טפט פרחוני בהיר

3.בד זכוכית או טפט עם פיברגלס – מוצרים כאלה הם עמידים ביותר. סוג זה של טפטים משמש לרוב גם לציור ויש לו מספר יתרונות הטמונים הן בטפט ויניל והן בטפט לא ארוג..

טפט מובלט

טפטים ואוזניות לבנות

טיח דקורטיבי כחומר גימור

טיח דקורטיבי כולל תערובות גימור שונות המכילות, בנוסף למרכיבים העיקריים, חומרים מרוכבים וקלסרים – השברים הקטנים ביותר של אבנים טבעיות, כותנה או סיבי פשתן. הודות למגוון רחב של פתרונות צבע ומרקם, מעצבים ולקוחותיהם מסוגלים להביא לחיים מגוון רחב של רעיונות לקישוט חלל המטבח..

טיח דקורטיבי בהיר

בגווני אפור

לתערובות מרוכבות בתוספת שבבי אבן יש חוזק מיוחד, עמידות ומראה מקורי. לחדר מטבח המועד לזיהום מוגבר, סוגי סיליקט של טיח דקורטיבי מתאימים יותר..

גישה מקורית לקישוט

טיח מטבח לא רגיל

באופן מקובל, ניתן לחלק את כל סוגי הטיח הדקורטיבי לתערובות על בסיס מים ומימן. לסיום חלל המטבח עדיף לתת תערובות מים – לחומרים כאלה אין ריח כימי (לא במהלך היישום ולא לאחר הייבוש).

בצבעי פסטל

אם תבחר טיח דקורטיבי לסיום קירות מטבח, יהיה צורך להכין את המשטחים. כמו במקרה של הכנה לצביעה, יהיה צורך ליישר את הקירות, לטייח, לשייף ולפרוס אותם. רגע נעים בעת בחירת הגימור הזה הוא העובדה שתהליך היישום של הטיח ישירות אינו מרמז על נוכחות של כישורים מיוחדים ויכול להיעשות על ידי בעלי המטבח בכוחות עצמם..

קיר בהיר עם מטבח עלוב

חיפוי קירות מטבח עם לוחות

ניתן להשיג לוחות קיר במגוון חומרים. אחד הזולים והקלים ביותר מבחינת אפשרויות ההתקנה הם לוחות פלסטיק. נכון לעכשיו, סוג זה של חומר אינו פופולרי, אך הוא משמש עדיין במקרים מסוימים ומשולב בעיקר עם סוגי גימורים אחרים. לוחות פלסטיק מסוגלים לעמוד בפני לחות וטמפרטורות קיצוניות. אבל החוזק והעמידות של חומר הפנים הזה ירודים. גם ידידותיות הסביבה של חומרי הגלם אינה נלקחת בחשבון. אך מגוון רחב של פתרונות צבע ומרקם ישמחו את הקונה המודרני.

קישוט קיר עם לוחות

לוחות קיר סינר

לוחות אנכיים לקירות

לוחות בגוונים אפורים

לאחרונה, ביקשו מאוד לוחות עץ לחיפוי קירות. סוגים מסוימים של חומרים טבעיים כמעט ואינם נתונים לעיבוד ושילוב של ציוד מגן. אבל כל בעל מבין כי אי אפשר להסתדר ללא טיפול בחיטוי ולכות מגן של לוחות עץ, שאמורים להפוך להגנה על סינר מטבח. שום דבר לא מביא חמימות ונעימות לחלק הפנימי של החדר כמו שימוש בדגן עץ טבעי. ואי אפשר לגמרי לדמיין סגנון אקולוגי או סגנון כפרי ללא גימור עץ..

שילוב של לוחות

בסגנון אקולוגי

גימור עץ

לבן, שחור ועצי

סגנון וינטאג

לוחות קיר מרקמים יכולים להפוך כל פנים למטבח הטריוויאלי אפילו ביותר. משטחים מובלטים ייראו נהדר בפינת האוכל של חלל המטבח. להשפעה גדולה יותר של תפיסה חזותית של מרקם, משטחים כאלה חייבים להיות מוארים היטב..

לוחות מרקמים

אזור עם גימורים לוחות מובלטים בפינת האוכל

לוחות מובלטים לאזור העבודה

אבן דקורטיבית ליצירת פנים מטבח מקורי

בקרב מעצבים בכל רחבי העולם, כולל רוסית, אבן דקורטיבית פופולרית מאוד כחומר גימור לחצרים שונים. חלל המטבח אינו יוצא מן הכלל. באופן פשוט, אפשר לומר שאבן דקורטיבית מורכבת מחול, בטון, חימר וגבס. חומר מלאכותי יכול לחקות בצורה מושלמת סוגים שונים של אבן טבעית, אך יחד עם זאת יש להם את היתרונות הבאים:

 • אבן דקורטיבית הרבה יותר קלה מהטבעית, מה שמקל מאוד על תהליך המסירה וההתקנה;
 • תכונות חוזק גבוהות מספיק, אריכות ימים;
 • ידידותיות לסביבה של החומר;
 • חוסר נטייה ליצירת עובש, ריבוי חיידקים פטרייתיים;
 • קלות הטיפול.

אבן דקורטיבית במטבח

אריחי אבן מלאכותיים

בעת בחירת אבן דקורטיבית למטבח (כחדר עם לחות גבוהה מספיק), יש להעדיף חומר בעל תכונות דוחה לחות. אחרת, תצטרך להוציא מעת לעת זמן וכסף על ציפוי משטחים בתרכובות מיוחדות..

גימור יוצא דופן

הגיוני להשתמש באבן דקורטיבית כחומר פנים לכל הקירות רק בחדר מרווח מאוד וכאשר בוחרים ערכת צבעים בהירה. שטח מטבח קטן, פחית גימור כזו «לבלוע» ולצמצם אותו חזותית עוד יותר. אבן מלאכותית מצוינת בשימוש מדידה – כקישוט קיר מבטא.

קיר מבטא אבן דקורטיבי

אבן מלאכותית ניתנת לשילוב מושלם עם חומרי גימור אחרים. אבל חשוב להבין שלא כל סוג גימור ייראה הרמוני אם הוא לא יתאים לעיצוב מבחינה סגנונית. הדפסי טפט רומנטיים ומשטחי אבן ייראו מוזרים באותו חלל. אבל עם עץ, צבע ניטרלי או קישוט קיר עם טיח דקורטיבי, גימור מסוג זה ייראה אורגני.

אבן דקורטיבית לחדרים גדולים

בניית חיקוי

אם מותקן אח בפינת האוכל של המטבח המרווח למדי שלכם (לא משנה אם הוא פעיל או רק מחקה אח), אז משטחים מול אבן מלאכותית יהפכו לאפשרות הגימור ההגיונית והאופטימלית ביותר. שילוב של אבן ואש, אם כי מלאכותית, יעזור להשיג אווירה מדהימה, נוחה ונעימה..

קישוט החלל ליד האח

זכוכית ומתכת בעיצוב מטבח מודרני

כמובן, חומרים ספציפיים (ויקרים) כמו זכוכית ומתכת משמשים לסיום משטחי מטבח במינון ובעיקר לחזית הסינר. תכונות טכנולוגיות מצוינות, כולל עמידות בפני לחות וקיצוניות טמפרטורה, טיפות שומן חמות וסובלנות של חומרי ניקוי כימיים, הופכות את נירוסטה ולוחות הזכוכית לדרך מצוינת להגן על קירות באזור העבודה במטבח..

סינר זכוכית

נירוסטה כחיפוי אחורי נראית מודרנית מאוד, בשילוב מושלם עם אלמנטים כרום של מכשירי חשמל ביתיים. עבור סגנון מודרני והיי -טק, לוחות פלדה יהוו תוספת מצוינת לגימורים על פני השטח, שלא לדבר על הגנה אמינה של קירות במגזרים הלחוצים ביותר – מיקום הכיור והתנור (כיריים). אך חשוב להבין שעל הסינר, המוגמר ביריעת נירוסטה, כל לכלוך גלוי לחלוטין, אפילו עקבות של טיפות מים וטביעות אצבע..

סינר מנירוסטה

פלדה ועץ

סינר מתכת

לאחרונה, בפרויקטים של עיצוב מודרני, ניתן למצוא לעתים קרובות שימוש ביריעה גדולה של נירוסטה כקישוט לקיר שלם (אם כי קטן). משטח כזה יכול לשמש כקיר תערוכה, בסיס להנחת אוסף מגנטים, השארת פתקים לבני הבית ופרסום מתכונים ורשימות קניות..

קיר למגנטים

קיר בסיס לא רגיל

זכוכית מחוסמת יכולה לעמוד בטמפרטורות הגבוהות ביותר, קלה לתחזוקה ומגיעה במגוון צבעים. על צלחות זכוכית המשמשות לסינרי מטבח מול, ניתן ליישם הדפסה צילומית (אולם, הדבר מעלה משמעותית את עלות הגימור). בעזרת גימור זכוכית, אתה יכול ליצור מבטא צבע בפנים חלל המטבח. בנוסף, משטחי זכוכית עם ברק מבריק קל תורמים להרחבה החזותית של החלל..

סינר בהיר כמבטא

לבנים כחלק מקישוט המטבח

קירות לבנים הפכו לחלק בלתי נפרד מהחלק הפנימי של הנחות עם עומסים פונקציונליים שונים לכיוונים סגנוניים רבים. קבלת לבנים כאופציה לקישוט הקירות יכולה להתבצע בכמה אופנים – באמצעות לוחות קיר, טפטים מיוחדים. אבל השיטה הפשוטה והאפקטיבית בסופו של דבר היא היעדר טיח על קיר לבנים רגיל. כמובן שחלל מטבח ספציפי מנקודת המבט של המיקרו אקלים, יש צורך לטפל בקירות הלבנים בעזרת תרסיסים ולכות מיוחדות, היוצרות שכבת הגנה מפני השפעות הלחות וטיפות השומן החם..

מטבח עם קירות לבנים

קירות לבנים ללא גימור

קיר לבנים כמבטא

לבנים משולבות

«לְהַרְשׁוֹת לְעַצמוֹ» העיצוב של כל הקירות בצורה של לבנים יכול להיות רק חדר מרווח מאוד, המעוצב בסגנון לופט. ככלל, לבנים משמשות מבטא – צבע ומרקם. אתה יכול לשלב סוג זה של קישוט קיר עם ציור והדבקה של משטחים עם טפט רגיל..

לבנים בפינת האוכל

לבנים כצבע ומבטא מרקם

קישוט מטבח קטן

אחת האפשרויות לקישוט קיר לבנים הוא צביעה בצבע עמיד בפני לחות. אם אתה מצייר בחלקו, אתה יכול להשיג את האפקט של משטח מיושן. גימור זה ייראה נהדר במטבח המעוצב בסגנון עלוב, וינטאג ‘ואפילו רטרו. ציור רגיל בנימה בהירה יהפוך למרכיב הרמוני של הפנים, שנעשה כמעט בכל סגנון.

לבן לבנים

קירות לבנים לבנות

לבנים עלובות

לבנים מסוידות