חִיצוֹנִי

גינון של בית כפרי: 70 רעיונות מעניינים

חלקת אדמה סביב בית כפרי היא לא רק שטח חופשי, אלא גם הזדמנות מצוינת ליישם רעיונות רבים לעיצוב נוף. יתר על כן, זהו לא רק מקום לעבודה, אלא גם למנוחה נוחה עם כל המשפחה. כיום ישנם רעיונות רבים שתוכלו ליישם בעצמכם או בעזרת מומחה. אבל בכל מקרה, בשביל זה אתה צריך להיות בעל הרצון וכמה כישורים לטיפול בצמחים. העיקר הוא לקחת את הזמן ולחשוב על הכל כמה שיותר בזהירות. ואז התוצאה תביא שמחה גם לאחר מספר שנים..

פרויקט עיצוב נוף לבית כפרי

לפני שתמשיך בעיצוב האתר, חשוב ביותר להעריך אותו בכנות ככל האפשר. כלומר, לקחת בחשבון לא רק את היתרונות, אלא גם את החסרונות. מומחים ממליצים קודם כל לשים לב למיקום האתר ביחס לשמש. זה חשוב מאוד, מכיוון שצמחים מסוימים גדלים אך ורק בשמש, בעוד שאחרים נראים טוב יותר בצל. תפקיד חשוב ממלא את איכות הקרקע ואת הרכבה, כמו גם את נוכחותם של גבעות, תעלות, שפלה, מי תהום וכו ‘. מעניין שלא תמיד צריך ליישר שטח קשה. אחרי הכל, הגובה אידיאלי לקישוט מגלשה אלפינית, בעוד שפלת הביצה אידיאלית לבריכה. יתר על כן, צורת האתר עצמו קובעת את הקווים לשתילת עצים ושיחים. וכמובן, חשוב לשקול את מיקום הבית, מבני חוץ וצמחים שכבר גדלים. זה יעזור לך לקבוע בדיוק אילו צמחים והרכבים יש לבצע באזור נתון..

מעניין לציין כי עצים ישנים גדולים הם לעתים קרובות ממצא אמיתי. הסיבה לכך היא שניתן להפוך אותם לחלק המרכזי של הקומפוזיציה. ואכן, בשל עוצמת הקול נראה שהמרחב הופך רחב יותר. במקרים מסוימים, לעצים יש תפקיד פונקציונלי יותר. כלומר, הם עוזרים לשמור על לחות, וגם להגן מפני השמש הקופחת. לכן, בשום מקרה אסור למהר להסיר עצים, מכיוון שטיפוחם יכול לקחת לא מעט שנים..

באופן כללי, מומחים מדגישים כי עיצוב נוף כרוך בעבודה רציפה. כלומר, צמחים תמיד ידרשו טיפול, כלומר השקיה, גיזום, השתלה וכו ‘. בנוסף, רבים מהם אינם סובלים כפור היטב ודורשים מחסה בתקופה זו של השנה..

אין ספק שהערכת האתר חשובה ביותר, אך בנוסף לכך, עליך ליצור פרויקט, במיוחד אם אתה מתכנן לבצע עיצוב נוף בעצמך. תהליך זה דורש תכנון ברור. ובלעדיו, תמיד קיים סיכון ליצור עיצוב חלל כאוטי, לא אטרקטיבי מדי, שבקרוב יצטרך לעבור מחדש. על ידי בחירת תכנון אתה יכול להיות בטוח בנכונות ההחלטות שלך. וחוץ מזה, זה יעזור לך לחסוך הרבה זמן, מאמץ וכסף. בשלב זה, יש צורך לקבוע את האזורים הפונקציונאליים, כמו גם לקבוע את כיוון הסגנון של עיצוב נוף. מערכת ההשקיה ותוכנית אספקת החשמל לתקשורת בגינה ראויים לתשומת לב מיוחדת. וכמובן, אל תשכחו את המיקום של שבילים, פלטפורמות וגדרות..

אזורים פונקציונליים של האתר

כפי שצוין לעיל, הגדרת האזורים הפונקציונליים של חלקת הקרקע חשובה מאוד. מכיוון שהוא עוזר להתמצא ולמקם נכון את כל הצמחים, השתילים ופרטי הקישוט. באופן כללי, האזורים הבאים מובחנים באתר:

  • גינון, שתופס בעיקר חלק גדול מהאתר;
  • האזור הקדמי אינו תופס יותר מדי מקום ומשמש בעיקר לכניסת מכוניות;
  • אזור הבילויים תופס בעיקר כ -10% מסך השטח;
  • משק הבית כולל חממות ומבנים אחרים;
  • אזור המשחקים לא תמיד קיים וכדאי לעשות זאת במידת הצורך.

במקרים מסוימים ניתן לשלב אזורים זה עם זה. זה חוסך מקום.

עקרונות בסיסיים של עיצוב נוף

כמובן, עיצוב נוף הוא תמיד קישוט של בית כפרי. אך על מנת שהתוצאה אכן תשמח אתכם, אנו ממליצים לדבוק בעקרונות הבסיסיים:

  • ערמות שונות ומבנים מורכבים דעכו זה מכבר ברקע. הפשטות בעיצוב נחשבת כרגע הרבה יותר רלוונטית..
  • השילוב של אובייקטים סימטריים וא -סימטריים בעיצוב נוף מאפשר לך להשיג איזון.
  • תאימות צמחים טובה תבטיח את האטרקטיביות של אתר הבית הכפרי.

סגנונות גינון לבית כפרי

אם לוקחים בחשבון את כל הניואנסים הקודמים, הגיע הזמן להחליט על סגנון עיצוב הנוף. זה לא תלוי במחיר ובעלות גבוהה של אלמנטים שונים. המרכיב העיקרי הוא רכיבים בהתאמה מושלמת היוצרים תחושת הרמוניה.

סגנון קלאסי

כידוע, הקלאסיקה מתאפיינת בפריסה גיאומטרית ברורה. כלומר, הכל צריך להיות ממוקם באופן סימטרי, ומדשאות, ערוגות או מאגרים חייבים להיות בעלי צורות ברורות בהכרח. עדיף לבחור בגוונים ניטרליים, פסטליים לביתן או לפרטים אחרים..

סגנון קאנטרי

סגנון זה נקרא גם כפרי וזה משקף במלואו את עיצובו. כלומר, העיקר הוא ליצור את האפקט של קלילות והרפיה. זאת בעזרת ערוגות שופעות, בריכה, כמו גם מוצרים שונים בעבודת יד..

סגנון אנגלי

קווים חלקים בנטיעות ובארכיטקטורה הם המאפיינים העיקריים של הסגנון האנגלי. ניתן להשיג הרמוניה כזו באמצעות כל מה שהוא טבעי ככל האפשר. זה חל לא רק על צמחים, אלא גם על אבן, המשמשת בעיקר לשבילים..

סגנון פרובנס

אולי אחת האפשרויות הקשות ביותר לעיצוב נוף היא הסגנון הפרובנס. הסיבה לכך היא שהיא חייבת לשלב לא רק אסתטיקה, אלא גם פונקציה מעשית. בעיקרון משמשים לשם כך עצי פרי ונוי, כמו גם חלקי לבנים אדומים שונים..

יצירת עיצוב נוף לבית כפרי הוא תהליך מרתק וארוך שבהחלט לא מתאים לכולם. מספר די גדול של ניואנסים מפחיד לעתים קרובות מתחילים. אך אל תוותרו על הרעיונות שלכם, רק הפקידו את יישומם בידי אנשי מקצוע.