חִיצוֹנִי

נוף בסגנון יפני

טרנדים מזרחיים רלוונטיים כיום. התרבות האירופית מקבלת בברכה את האקזוטי, ובנוסף לנוהגים רוחניים, מתכוני מטבח ומסורות מקוריים, בוחרת את המודל היפני של סידור אתרים. הרעיונות של הכיוון המזרחי שונים בעליל מטכניקות העיצוב הקלאסיות. יחד עם זאת, החירויות ביצירתיות אינן נכללות, והעיצוב נובע מצייתנות קפדנית לנושא נתון..

הגן היפני הוא פילוסופיה של חוכמה, מקום להרפיה והתבוננות. המרחב הסמנטי בנוי על מיניאטורה, סמלים וסדר. ארגון הנוף משווה לשלווה, ומרמז על ניתוק. תוך הקפדה על עקרון מיזוג הטבע והאדם, הרעיון מרמז על שינוי נופים, קומפוזיציות משלימות עם הכללת אלמנטים עצמאיים הממוקמים בבדידות..

נושא סתיו יופי צנוע עלילה יפה שביל אבן

ריאלי לשחזר את הסגנון והסביבה החיצונית מתצלומים, אך תמונה מדויקת דורשת טבילה בתרבות הארץ על מנת ליצור עלילות באורך מלא. הוא חייב להכיל עלילה «סקיצות» מצמחי גמד, אורן, במבוק, אבנים בגדלים מותרים, מאגר. משימת העיצוב היא להימנע מהערמה הכאוטית של קונגלומרטים ולמלא את החלל בצליל שקט של סימפוניה טבעית..

«יָבֵשׁ» נוֹף

וקטור הכיוון בארגון האתר מכוון ליצירת אשליות וחיקויים. מכיוון שהסגנון היפני נובע מנוכחות בריכה, בהיעדר מים באתר, מותר לעשות זאת «גלים» על החול. העיקר הוא לחזור על הסיפור היפני במיניאטורה בצורה של kare-sansui («יָבֵשׁ» נוֹף).

הזרם המופשט מכוסה באבנים בהתאם לדרישות העיצוב. אם נדרש צבע אפור-כחול להרמוניה של הצבעים, הערוץ שלו מעוטר בצפחה או בזלת. אבן גיר ושיש חלבי יוצרים מבטאים בהירים, גרניט רב פנים מאפשר לך להתמזג עם צבעים טבעיים בשל «עפר» מִשְׁקפֵי שֶׁמֶשׁ.

אפקט מדהים מספק פיזור של חלוקי נחל מלוטשים בגודל בינוני וחרוזי זכוכית הממלאים את החלל בין הקונגלומרטים הכוללים הצבועים בכחול. כדי לשכפל את פני השטח הכחולים של המים, שפכים נשפכים על פני החול עם הסרה מוקדמת של שכבת הסד.

ובכל זאת, יצירת מקור חי תתמוך בטבעיות הסביבה, ותהפוך למוקד העיקרי של הגן. מיקומו של המקור מציע תל עם סלעים כבדים או חלופה בצורת גבעה עם שביל מרוצף חלוקי נחל או אבנים..

עיצוב לקוני נוף קפוא עצב לירי

הנחל זורם, המים ממלמלים

בפרויקט של ארגון מעיין מלאכותי, מתוכננת תוכנית מסלול לתנועה של מים, המכסה שטח עם שטחים ירוקים. הוא מוקף במחזור סגור, ועקרון המחזור מבוסס על הצפת מים מהמקור, העברתם למאגר התחתון, ונע דרך צינור תת קרקעי בלחץ משאבה לנקודה הראשונית.

עם הקלה עם שיפוע, הבעיה של מעלות הזווית לא נחשבת, אבל עם משטח שטוח, אתה צריך לעשות סוללה, ומניח את המקור בחלק העליון של התל בצורה «אבן בוכה». אפשרות מעניינת היא עם בניית קיר תומך, או שוקלת גרסה של מערת אבן, או שהרעיון של תמיכה סטטית עם קנקן מתגלם במציאות.

לזרימה אחידה, יש מספיק מדרגות בהפרש של כמה סנטימטרים בכל מטר מהאורך המרוצף. הנחלים הממלמלים חייבים לנוע לאורך שביל מרוצף חלוקי נחל עם מפלים גבוהים. במקרה של שטח משופע, רצוי להריץ נחל מדורג. השכבות נוצרות באמצעות מדרגות אבן ומספר הקומות שלהן תלוי רק באפשרויות.

כלי יצירתי

וריאציות בנושא המים

אם תזכור שאבן ומים הם המרכיבים העיקריים של העיצוב, תוכל לתמוך במניעים של הז’אנר היפני. הבריכה בדרך כלל עוקבת אחר קווי המתאר של ההירוגליף «לֵב», וסלעים גדולים לאורך היקף פני המים דומים לאיים, וקשורים למיקום המדינה.

מותר לארגן בריכה בדרכים שונות. מיכלי סרט, במיוחד מגומי בוטיל, מחזיקים מים בצורה מושלמת, מיוצרים בהתאמה אישית ומוכנים להפגין כל תצורה. קערת PVC היא אחת השיטות האמיתיות לבחירת צורה. קרום ה- PVC מוצג בצבעים שונים, בניגוד לזה שצוין לעיל, וזה מאפשר לתחתית להיות ירוק, חום או להתאים לשמיים..

אתה רק צריך ליישר את הגבולות בשקידה עם רמה כדי להחליק ויזואלית את סימני המקור המלאכותי של המאגר. אם תרצה, תוכל להתקין מיכל רב שלבי, שנראה הרבה יותר מעניין ואינו מסובך בהתקנה. בשלב האחרון מותר להוסיף אדמה ולשתול צמחים עמידים לכפור ואוהבי לחות. הגרסה הקונקרטית נחשבת לקלאסית, ונמצאת לעתים קרובות בסידור האתר..

עיצוב אבן

באופן מסורתי, מאגר מלאכותי דורש הוספת מתקני אבן, אשר זכותם מסומנת על ידי הצורך בייעוד השטח או מסכת חפצים הנופלים מהכיוון הסגנוני. למעשה, הם משכפלים את ההקלה במורדות, ולעתים קרובות אינם מקבלים ליטוש אסתטי בשל שמירה על טבעם הבתולי..

לכן, אבני אבנים או סלעים מכוסים טחב או שבילים מקונגלומרטים, עם דשא שנבט בכאוטה, מעתיקים בדיוק חלקות טבעיות באורך מלא, נראים נטושים וקפואים בזמן. ניתן באמת ליצור גינה סלעית בכל אתר, ובכך, במידת הצורך, להסתיר תעלה בלתי הולמת, מדרון ולהפוך אותם לגן סלעים או מסלעה. הכל הגיוני, מוסבר ומחובר. זה נהדר אם יש ניקוז במקום שנבחר, והוא מתחמם באופן פעיל על ידי השמש. לא כדאי להעמיס את האזור, אבל גם אין צורך להשאיר את החלל משעמם וחסר חיים..

סידור אבנים הוא אמנות והתוכנית כוללת קיבוץ במספר אי זוגי. הפסיקו לבחור שלוש אבני אבנים גדולות לבסיס, וסוג אחד של אבן לקישוט. מניחים אבן גדולה באמצע בנוסף לשניים קטנים יותר. ההרכב הסמלי קשור לשלישייה בבודהיזם, וביפן זה אומר מקום לתרגולים רוחניים, והמשולש המרחבי שנוצר יתרום להצטברות אנרגיה חיובית..

שביל דקורטיבי

מסלעות וגן סלעים

גינה מסוג זה נבדלת ממגלשה אלפינית בנוכחות תבליט שטוח, מספר קטן של צמחים ודגש על ממדים. הפערים בין השברים מתמלאים בחצץ, ואם יש רצון למשחק ניגודים, יש לשפוך חלוקי נחל בהירים לתצורות הכהות, ובדיוק ההפך, לחזור על התהליך בשילוב ההפוך.

חלוקי נחל צבעוניים, שפכו על שכבה פורייה עם צמחים נטועים, מתאימים לאבן גיר. לסלע מסורתי גם צורה אדריכלית, המסומנת באבנים כבדות משקל, בחברת מיני צמחים זוחלים האופייניים לגידול על המדרונות..

בשטח קטן מאורגנת גרסה מיניאטורית, שבה נראית מגלשה מונחת של אבנים אזוביות וחזזיות רק מנקודות תצפית מרהיבות. מניחים אותם אחד אחד, בכמות של שלושה או חמישה עם אשליה של תפיסה של סלעים רעועים.

כולם יודעים ויודעים על גן הסלעים «בפנים» גבעת אבנים מלאכותית, עם צמחים המתחוללים בין אבני אבנים וסלעים, שנבנו באנלוגיה עם מסלעות. לקישוט, משתמשים בעיקר במינים רב שנתיים ובעלי בולבוס עם עדיפות לעיצוב מונוכרומטי. הבהירות מעייפת את העיניים ומרגשת מחשבות. העיצוב מתאפיין באופן עקרוני בצבעים, צלילים ורגשות מושתקים. הירוק מוכר כטון הדומיננטי, גלריית לוח הסתיו נחשבת לעזר. הלבן נשלל לחלוטין – סמל לאבל ולאבל.

מִסלָעָה

צמחייה וצ’יפס בעיטור

בכל הנוגע לצמחים ניתנת עדיפות למינים המותאמים לאקלים ולובשים צורה נתונה בקלות. מדובר באורן, עץ ננס, רודודנדרון, אזליה, בוקס, מייפל, ברברי, סאקורה, חבוש. בתרבות המזרח, שלושה סוגי עץ שולטים:

-שזיף – פריחתו מזוהה עם האביב הקרוב;

-במבוק הוא סימן של גמישות ואמינות;

אורן, כהתגלמות האיתנות של הרוח;

כתריהם לובשים צורה של כדור קטן, קונוס, או גוזרים אותם במדרגות. שרכים, זנים נשירים, אירוסים הם גם בעד. עלים שופעים ומהומה של צבעים סותרים את הקונספט המזרחי.

תכונה מעניינת של שבילי הגן. קווים ישרים אינם נכללים, שבילים מתפתלים אינם מקפידים על פרמטרים מחמירים, ויש להם פרמטרים שרירותיים. בדרך כלל מרוצף בקונגלומרטים שטוחים. הם משלימים מרכיב חשוב נוסף בעיטור – עששיות יפניות בעיצוב אבן..

קסם האור פָּנוֹרָמָה מקום להירגע בו

אגרטלים עתיקים, צריחים, ספסלים וערוגות קרמיקה עם פרחים צנועים אופייניים גם הם לקישוט הנוף. תוספת מסוגננת היא גדר במבוק וסוזו – תבנית ייחודית של גבעולי במבוק, מונחים על המים, ומסמלים את ארעיות הזמן.

גשרים, מדרגות אבן רבות, צוקובאי – בריכה מיניאטורית באבן מגולפת לשטיפת ידיים לפני טקס התה, ממלאים את העיצוב במשמעות. צורות אסימטריות ייחודיות וקווים מעוקלים מסייעים לשחזר נאמנות סצנות עיצוב יפניות קלאסיות.

עלילה צבעונית העלילה הפרוזאית סמטה יפה מדרגות אבן