חִיצוֹנִי

עשה זאת בעצמך ספסלי עץ לנתינה

ספסל עשוי עץ הוא אחד הרהיטים העתיקים ביותר בהם השתמש האדם. בעבר, בכדי ליצור ספסל נוח, הספיק לקחת חוט עץ רגיל, לחצוב אותו בזהירות עם גרזן אבן והוא מוכן. היא זו שהפכה לסבא-רבא של רהיטים מודרניים, במיוחד ספסלי עץ, שרלוונטיים ומבוקשים עד היום. זה הספסל שיכול להפוך לאלמנט פופולרי, הן בבית והן בשטח הסמוך של קוטג ‘הקיץ..

ספסל קינמון צר שחור בגינה שחור ליד האח שחור ולבן ליד האח כובע על הספסל

סִגְנוֹן

במבט ראשון נראה כי הספסל אינו מרכיב חשוב בעיצוב נוף, אך כלל לא כך הדבר. מומחים מאשרים את העובדה שזה מהספסל עיצוב הגינות מתחיל ונגמר איתו. אחרי הכל, מדוע אז מגוון כל כך עשיר של בחירות ולמה להמציא ספסלים מקוריים בעלי צורה מוזרה, אם הם לא כל כך חשובים ואף אחד לא יכול ליהנות מהם?

ספסל ורדים ספסל חצי עגול מדורה ליד המרפסת ליד המזרקה

בגלל חשיבותו יש להקדיש מעט תשומת לב למיקום הרהיט. עדיף להתקין אותו במקום בו נפתח הנוף היפה והמקסים ביותר, הספסל עצמו צריך להפוך למבטא אלגנטי, המשלים את היופי המושלם של הגן הכפרי..

ספסל גדם ספסל עם ידיות עגולות ספסל ליד עץ התפוז ספסל ליד הקוטג ' ספסל ליד האבנים

ספסל נוח בגינה של קוטג ‘קיץ יכול להפוך בדיוק למקום בו תוכלו לפרוש, להתנתק מההמולה היומיומית, להירגע ולנשום, פשוט ליהנות מנוף הטבע, להרגיש אחדות איתו. להנאה מלאה תוכלו לקרוא ספר טוב, להאזין למוזיקה שקטה ורגועה, או פשוט לצאת למסע נפשי. בנוסף לשימוש אסתטי, פונקציונאלי אפשרי גם כי הספסל הוא בעיקר רהיט, כמו גם «נֶשֶׁק», שיכול לשמש לייעוד האזור הסמוך.

ספסל וגדר לבנה ספסל עשוי ענפים ספסל תפס ספסל מרפסת ספסל אבן

לספסל גינה למגורי קיץ יש מספר מטרות פונקציונליות, כלומר:

 • חזית – מותקן במרפסת הבית, ליד הכניסה. זהו ספסל עץ עם קישוטים דקורטיביים, מגולפים בעבודת יד, יכול לשמש מקום לצילום.
 • חדר אוכל – ממוקם ליד המנגל או המנגל, על המרפסת או בכל מקום אחר בו המשפחה מעדיפה לסעוד בחוץ.
 • Ogorodnaya הוא ספסל קטן המותקן ליד ערוגות, ערוגות פרחים או באזורים בהם תוכלו לשבת ולהירגע מעט תוך ביצוע עבודות עפר בגינה של קוטג ‘קיץ. לרוב מדובר בספסלים פשוטים ללא כל קישוט דקורטיבי או סלסולים מיותרים..
 • הרפיה – לעתים קרובות ספסלים כאלה «מוּסתָר» אי שם בפינה השקטה והמבודדת ביותר של קוטג ‘הקיץ, הרחק מעיניו של מישהו. המקום הזה צריך להיות השקט והנוח ביותר על מנת ליהנות מפעילויות חוץ. הדרישה העיקרית לספסל כזה היא נוחות, בנוסף, הוא יכול להיות מרשים בגודלו כך שלא רק תוכלו לשבת, אלא גם לשכב..

ספסל פרחים ספסל - רבע עיגול ספסל עם האות G ספסל בדשא צפוף ספסל ליד השולחן

המידות האופטימליות לספסל שיוצב בשטח קוטג ‘הקיץ:

 • גובה – כחצי מטר, הרגליים יגיעו לקרקע, אך לא ינוחו יותר מדי, מה שאומר שהם יכולים לנוח.
 • רוחב המושב 50-55 ס”מ, בנוסף ניתן להטות אותו ב-10-15 מעלות, כך שיהיה נוח יותר להישען וכאילו «ליפול דרך» בְּתוֹך.
 • גובה המשענת הוא מ -30 ס”מ, אך לא יותר מחצי מטר, עדיף גם למקם אותו בזווית של 15-45 מעלות, כך שתוכל להישען על המרפקים, לשכב עליו מעט.
 • משענות היד (אם מותקנות) צריכות להיות בגובה 15-29 ס”מ מעל המושב.

ספסל ליד הקוטג ' ספסל ליד השולחן העגול ספסל ליד פרחים ורודים ספסל על מפתן הדלת ספסל ליד הקוטג '

החומר הטוב ביותר להכנת ספסלים הוא עץ, העמיד ביותר בפני לחות וריקבון – לגש, דובדבן, לוז ואלון. האפשרות הטובה ביותר היא טיק, המכיל שרפים טבעיים מגזעו, המגנים על הרהיט מפני ריקבון וחרקים שונים ההורסים מיני עץ..

עם גב מתולתל ספסל אפור ספסל כחול ספסל ליד עץ גדול ספסל ליד הבריכה

צורת המראה והמראה של החנות תלויות רק בגחמה ובדמיון של האדם שיצור אותה. לאחר שעסקת בבניית ספסל באופן אישי, תוכל להביא את כל הרעיונות שלך לחיים. אם נבחר סגנון הקאנטרי, צורת הספסל צריכה להיות פשוטה ככל האפשר, והצבע צריך להיות חום או טבעי. אם אתה בונה ספסל בסגנון פרובנס, יהיה עליך לייצר ספסל ישן ולאחר מכן לצבוע אותו בלבן או כחול (כחול, סגול, כחול).

ספסל קטן עם כריות מעט ליד הדלת ספסל קטן מאוד מוּשׁהֶה ספסל פשוט

אם לדאצ’ה יש נטייה לסגנון המזרחי והחנות צריכה להתאים לכך, אז היא יכולה להיות עשויה במבוק. באופן כללי, יש להתקין ספסלים עם סוג עץ דומה ליד דאצ’ות עץ..

ספסל אדום ספסל אדום מעגלי סביב העץ ספסל צהוב קטן ספסל קטן בגינה

ביצוע ספסלים

לעתים קרובות, הספסל עשוי מקוביות עץ, לוחות או לוחות, שכן קל לייצרם וחיי שירות ארוכים. הפרמטרים המשוערים של החנות מצוינים למעלה, אורך החנות תלוי ברצון וביכולת. חשוב לציין כי אין להציב את הלוחות קרוב זה לזה, מכיוון שהם יכולים להתחיל להירקב בגלל מי גשמים עומדים. אתה צריך למקם את הלוחות במרחק קצר, או להשתמש בלוח אחד רחב.

ירוק עם חופה ספסל קלאסי קלַאסִי חום בגינה ספסל חום

על מנת ליצור ספסל מקורי, אין צורך להוציא כסף על חומרים יקרים, כי ניתן אפילו ליצור יצירת מופת מענפים ושורשים. על ידי עיבוד נכון של עץ טבעי, משטחים ושולחנות עץ שנפלו, אתה יכול ליצור ספסל יוצא דופן ומעניין עם צורות טבעיות..

2 לבנים ליד העצים 2 לבנים עם קשת 2 ספסלים קלאסיים 2 ספסלים ליד השולחן מתחת לעץ 2 ספסלים מרובי צבעים

הדוגמא היסודית ביותר לספסל סגפני היא «נְזִירִי» ספסל, העשוי עץ המנוסר לאורך הגזע, מותקן על שני תומכים עגולים. התמיכה עשויה מחיתוכים קטנים של גזע בקוטר קטן.

עץ בגינה תומך מעץ על אבן ספסל ארוך בביתן צהוב עם כריות מעוגל על ​​לבנים לבנות

טיפול בספסלים בגינה

לחות גבוהה היא הבעיה העיקרית של ספסלי עץ, ולכן עדיף להשתמש בספסלים מסוג נייד שניתן להכניס לאסם או לבית לחורף. כדאי גם להתקין את הספסל על כריות גומי או לבנים מיוחדות על מנת למנוע כניסת לחות קרקע לעץ..

2 ספסלים ליד הבית הכפרי 2 ספסלים עם כריות 2 ספסלים ליד הקוטג ' 2 ספסלים המשקיפים על הטבע 4 ספסלים

מספר המלצות:

 • יש צורך בציור רגיל (לכה). עדיף לצבוע באביב, קודם כל לנקות את הספסל מהצבע הקודם.
 • במהלך החום, יש להציב אותו בצל, שכן קרני השמש הישירות המתמידות פוגעות באיכות העץ..
 • אם מופיע ריקבון באחד הלוחות, יש להחליפו בדחיפות על מנת למנוע התפשטות הבעיה..
 • יש צורך לבדוק את המחברים באופן קבוע (ברגים, מסמרים וברגים), במידת הצורך, יש צורך להדק אותם (להדק) כך שהמבנה לא יתרופף..ספסל לבן ספסל עץ גדול ליד עץ קטן ספסל כחול ספסל כפרי ליד הבית