חִיצוֹנִי

גזיבוסים לבקתות קיץ: שפע של אפשרויות עיצוב בתמונה

ביתן הוא מרכיב חשוב בעיצוב נוף. בעלי בתים על הקרקע או קוטג’י קיץ שואפים לקבל ביתן במקום לבילוי נעים עם משפחה או חברים על כוס קפה, ואולי משהו חזק יותר …

ביתן זכוכית מלבנים וזכוכית ביתן-בתוך-הדאצ'ה ביתן-על-בריכה ביתן עץ ביתן יפה

ביתן בסגנון-הייטק עם קווים ישרים-קפדניים ביתן מהמם ביתן-על-אבן-בסיס ביתן מודרני עם ריהוט

צורות של סוכות

יש הרבה וריאציות בנושא זה. הביתנים הפופולריים ביותר הם מהצורות הבאות:

  • עגול וסגלגל, כלומר, גזיבו ללא פינות;
  • מרובע ומלבני – צורת הביתן הפופולרית ביותר ברחבי העולם;
  • משושה ומתומן – נחותים בתדירות הבנייה מהסוג הקודם, אך גם הפופולריות שלהם גבוהה למדי;
  • סוכות בצורות לא סדירות עם שונות «בלתי צפוי» פינות ועיגולים. בעולם המגוון המודרני, יש להם גם מקום להתקיים, למרות שהם נדירים ביותר.

ביתן עגול ביתן מחומשביתן מרובע סוכת מלבנית ביתן יוצא דופן

ביתן גדול של אבן ועץ ביתן-לבנים-ועץ-ב-הדאצ'ה גזיבו בעל צורה יוצאת דופן

תצורות ארבור

בהתאם למטרה ולגודל הביתן, ניתן להבחין במספר תצורות:

  • ביתנים, המורכב מקירות (עמודים, עמודים) ותקרות בלבד, המשמשים לשיחות או להפסקת עשן, ביתנים כאלה אינם מספקים אפילו נוכחות של שולחן וספסלים (כסאות) לפי עיצובם;
  • ביתנים לחגיגות עם ספסלים, כסאות ושולחנות. הם יכולים להיות בגדלים קטנים עבור 4-6 אנשים, וגדולים;
  • ביתנים שיש להם את הזכות להיקרא מטבחים בשל הימצאותם של מכשירים מובנים מלבנים או מתכת לבישול פילאף, ברביקיו, קוקטיילים ומנות אחרות. כמו כן, במקרים מסוימים, ישנם קמינים וכיריים רוסיות..

ביתן קטן ביתן פשוט ביתן עם אח הביתן הפנימיפנים הביתן-בדאצ'ה

חומרים לייצור

בהתאם להעדפות העיצוב, עובי הארנק ושיקולים אחרים, תוכל להתמקד באחד החומרים הבאים:

-עץ. החומר הפופולרי ביותר בבניית ביתנים. חומר טהור וטבעי כשלעצמו מסוגל להפוך את החדר לנוח וחם יותר;

-מַתֶכֶת. חומר חזק ועמיד, אם כי מבחינת הנוחות הוא נחות בהרבה מהסוג הראשון;

-לְבֵנָה. לעתים קרובות, בבניית הביתנים, ניתן למצוא לבנים וחומרי בנייה אחרים המבוססים על חימר, חול ומלט;

-אֶבֶן. חומר זה פחות נפוץ מהשלושה הראשונים, אך אין צורך לשלוח חומר זה לחצר האחורית. מבנה עשוי או חיפוי באבן טבעית יוסיפו תחכום לעיצוב ויחד עם זאת מונומנטליות לבניין כולו;

-בלוקים פנליים. הם משמשים לעתים קרובות יותר בבניית דירות רגילות מאשר גזיבו, אולם באקלים יבשתי עם ערבים קרים בעונות האביב והסתיו, הם גם ראויים לתשומת לב;

-פוליקרבונט סלולרי. בשנים האחרונות, חומר זה לייצור גזיבו תפס את שוק הארגונים בתקציב נמוך ומשקי בית פרטיים. עם השימוש בפוליקרבונט תהליך ייצור הביתנים הפך למהיר וזול יותר, ולכן החומר הזה כל כך פופולרי..

ביתן בחורף ביתן של עץ ביתן פתוח ביתן עץ עם ברביקיו ביתן לבנים ועץ אבן בתוך הביתן ביתן אבן חומרים-לגזיבו ביתן-אבן-לבנים ביתן עץ ואבן

סוגי מבנים

לפי סוג, ניתן לחלק את כל הביתנים ל -4 קבוצות:

לִפְתוֹחַ

בנייה מסוג זה נועדה לפתור שתי משימות עיקריות: הגנה מפני השמש הקופחת והגשם. הם מתאימים ביותר לעונת הקיץ, הכרחיים לתושבי הקיץ המבלים 3-4 חודשים (או פחות) על 6 דונם. ניתן למצוא ביתנים פתוחים בסוגים וחומרים שונים – הם עשויים עץ, מתכת ואחרים. עם סוג זה של בנייה, משחק הצורות והסוגים יכול להיות מוגבל אך ורק על ידי הדמיון שלך..

ביתן פתוח עם ערסל ביתן פתוח מעץ ביתן פתוח על בריכה

סָגוּר

ניתן לקרוא למבנה זה קישור ביניים בין ביתן פתוח לבית כפרי. הקירות יכולים להיות עשויים מסריג עץ או סגורים לחלוטין. אם לביתן יש קירות הון מוצקים, ניתן להשתמש בו לא רק בקיץ, אלא גם בחורף, אם יש מערכת חימום.

סוכת מכוסה זכוכית ביתן סגור עם אח ביתן סגור

«בחיים» גזיבו

יצירות אמנות אמיתיות של עיצוב נוף. בגרסה זו אין שימוש בחומרי בניין סטנדרטיים, אך העובדה היא שצמחים חיים אמיתיים (עצים ושיחים) משמשים לבניית קירות וסככות. בנוסף, מבנים כאלה אינם דורשים השקעות חומריות מיוחדות, עם זאת, עם «בְּנִיָה» מבנה כזה יצטרך ליישם כמות יוצאת דופן של יצירתיות. התוצאה של זה תהיה ביתן מקורי בכמות אחת, השנייה לא תמצא בעולם כולו.

חי-ביתן מעץ תפוחים חי-ביתן-עם-ורדים ביתן חי

גזיבו – ברביקיו

אם אתם חובבי בילוי בחברה כיפית גדולה, ואפילו מתחת לריח הנעים של בשר או דגים המבשלים על מדורות באוויר הפתוח, האפשרות הזו היא בשבילכם. גזיבו כזה מורכב לא רק מפינת אוכל, אלא גם מאזור בישול, בו ניתן לאתר מנגל, פלטה, קערת קוקטיילים או מתחם שלם לבישול מנות שונות. ביתן כזה יכול להיות מסוג פתוח או סגור (עם מערכת ארובה טובה), אין כאן מגבלות מיוחדות בחומרים, העיקר שאזור החימום לא בא במגע עם חומרים דליקים או נפצים..ביתן פתוח עם ברביקיו

ביתן מנגל ביתן מנגל

סגנונות לעיצוב הביתן

הזמן כבר חלף כאשר הביתנים היו אופייניים ונראו סטנדרטיים, למעט מקרים בודדים של בנייה על ידי אומנים-חדשנים מסורתיים. כיום אנשים רוצים להיות שונים זה מזה, שיהיה להם סגנון ייחודי משלהם. לעתים קרובות הרצון הזה משתרע על בניינים אדריכליים, כולל קוטג’ים. כרגע ישנם מספר רב של סגנונות, אך במאמר זה נתמקד בסגנון הפופולרי ביותר.

ביתן עם ערסל ביתן עץ סגורביתן-של-לוחות ביתן לבן פתוח ביתן-אבן-ועץ

סגנון קלאסי

אפשרות זו מניחה נוכחות של קווים ישרים, נוחות ונוחות מירבית, המעשיות של כל האזורים, היעדר פרטים מיותרים שאין להם יישום מעשי..

ביתן-ברביקיו קלאסי ביתן קלאסי-עץ ביתן קלאסי ביתן בסגנון קלאסי ביתן בסגנון קלאסי

סגנון מודרני

זהו שילוב של חומרים טבעיים ומלאכותיים, כולל זכוכית ונגזרותיה. כמו כן, תשומת לב רבה מוקדשת לגינון ולייצוב של המקום. סגנון זה הוא שמניח את נוכחותו של פינת אוכל ומקום לבישול..

עיטור חום-בז ' ריהוט בסגנון מודרני-לבן ביתן בסגנון מודרני בסגנון מודרני בביתן ביתן מודרני

הביתן בסגנונות לאומיים

הטעם הלאומי המקורי יוסיף תחכום לביתן. סגנון זה מורכב ממספר עצום של סגנונות משנה, מרוסית, סקנדינבית ויוונית, המסתיימים ביפנית, הודית וסינית..

ביתן ספרדי ביתן יפני סוכת אוקראינית ביתן המזרחי

סגנון מודרני

קווים מעוגלים ארוכים, מערבולת פרחונית, מיזוג עדין של קירות לתקרות או לפתחי חלונות. כאן קשה לקבוע היכן בדיוק מתחיל העיצוב, והיכן עוד נמצא בסיס הביתן. הכל יחסי כאן, בהצלחה ביותר מעברים חלקים אלה מועברים באמצעות פרזול.

ביתן מעניין ביתן עם כריות אדומות ביתן מודרני ביתן בסגנון מודרני

סגנון בקתה

אקזוטי אמיתי עבור הרוב המכריע של אלה המעוניינים להפוך לבעלים של ביתנים. מקום הולדתו של סגנון זה הוא הרי האלפים המושלגים והחומרים המשמשים אותם הם אבן ועץ בלבד, ללא פלסטיק או מתכת. צבעי פנים צריכים להתאים גם לצבע האבן והעץ. לקישוט, אתה יכול להשתמש באביזרי ציד וגביעים, קרניים, זרי פרחים מיובשים, מוצרי עץ מגולפים ייראו מושלמים. ביתן בסגנון בקתה לא יעלה על הדעת ללא מנגל או ברביקיו, הביתן עצמו צריך להריח עץ שרוף.

בית בקתה-בקיץ ביתן עץ בסגנון בקתה בסגנון בקתה-אבן ועץ בסגנון בקתה ביתן בסגנון בקתה

סגנון ים

גזיבו בסגנון ימי גם נראים יוצאי דופן. הכל ברור כאן: שילוב של צבעים לבנים וכחולים, האביזרים חייבים להכיל פרטים מהציוד הימי (גלגלי הגה של ספינות, אלמנטים של תרנים, חלונות אשנב). לרוב זהו מבנה קליל שאין לו קירות ראשיים, במקום השימוש בו וילונות עם נושא דומה, התקרה עשויה קנה או קש, על הרצפה יש אריחים עם תבנית צדפים ואבני ים..

בסגנון מדהים-ימי ביתן בסגנון ימי תפאורה בסגנון הביתן-בסגנון ימי בסגנון ביתן-ימי

סגנון היי-טק

למרבה הפלא, סגנון זה הגיע לבית התושבים. הוא מאופיין בחלל גדול עם מספר מינימלי של קירות ומחיצות. גילוף העץ והפרזול בסגנון פרחוני מוחלפים בקווים ישרים וקפדניים. שלושת גווני הצבע העיקריים הם לבן, שחור ואפור. חומרים המשמשים לסגנון הייטק: מתכות, בטון, לבנים, פולימרים וזכוכית. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לתאורה האחורית של מערכות LED מודרניות בעלות אפקט מהבהב..

סגנון הייטק ביתן היי-טק קווים בסגנון היי-טק סגנון הבית-טק של הביתן היי-טק-בא-דה-דאצ'ה

סגנון קאנטרי

סגנון זה משלב צבעים כפריים, כפריים ולאומיים. כל אחד רואה את הסגנון הזה בדרכו שלו, אך יש לקחת בחשבון כמה מרכיבי חובה. כאשר בונים ופונים לחדר, יש להעדיף אבן, עץ (לוח, עץ, עץ). הריהוט בביתן צריך להיות מעץ, או מתכת מזויפת, או נצרים. גוונים כהים של אבן אפורה ועץ ישן ניתנים לדילול בעזרת וילונות בהירים, כיסויי מיטה ואלמנטים דקורטיביים.

ביתן עץ בסגנון כפרי בסגנון כפרי-יער לוח-לוח-מדינה ביתן עץ בסגנון כפרי ביתן בסגנון כפרי בסגנון כפרי-בדאצ'ה

סגנון כפרי

בסגנון זה, כמו בסגנון הבקתה, משתמשים בחומרים טבעיים בלבד – אבן ועץ, וככל שהם גסים יותר, כך ייטב לתמונה הכוללת של החדר. ריהוט במקרה זה מתקבל בברכה אך ורק תוצרת בית מעץ. במגוון צבעים יש להימנע מניגודיות וצבעים עזים..

ביתן-ריהוט-בסגנון כפרי סגנון עץ-ביתן-כפרי ביתן בסגנון כפרי

סגנון פצ’וורק

סגנון זה הוא במקור מגרמניה ויש לציין כי הוא בן יותר מ -1000 שנה. המאפיין הבולט העיקרי הוא לא מיסוך המסגרת שמאחורי החיפוי, אלא להיפך, הצגתה ואף הדגשה על הקורות התומכות ובסיסים העשויים גזעי עץ שלמים. זה נראה לפחות יוצא דופן ונושא איזשהו כוח משיכה..

סגנון ביתן-חצי עץ עץ בסגנון ביתן-חצי עץ סגנון-חצי עץ-בדאצ'ה ביתן גזע עץ גזיבו מעניין-אופציה סגנון חצי עץ-בארץ-לביתן

סגנון מינימליזם

היעדר ריהוט ותפאורה מיותרים, ערמונית בעיטור עם אפשרות לשימוש בחומרים מלאכותיים וצבעים בהירים בעיצוב הפנים הכולל של הביתן – כמובן, זהו סגנון מינימליזם שפופולרי מאוד בקרב מעגלים מסוימים..

ביתן-במסורת-מינימליזם מינימליזם-בקיץ-קוטג ' מינימליזם-עץ-אריח מינימליזם בסגנון ביתן סגנון-מינימליזם- at-the-dacha

עבודה, כמו שאומרים, היא עבודה, וגם מנוחה נחוצה. ביתן הוא מרכיב חשוב של קוטג ‘קיץ או חלקה אישית, שנוצר לשהייה נוחה. אם יש לך כמות הגונה של כסף, אתה יכול להרשות לעצמך סגנון הייטק או מודרני, אם אין כל כך הרבה קרנות, והביתן נחוץ מאוד, אתה יכול להסתכל מקרוב על המינימליזם או הסגנון הכפרי. הכל בידיים שלך!