חִיצוֹנִי

מה ייחודי בבתים פינים

פינלנד היא מדינה עם נופים יפים ואקלים די קשה, עם מסורות עתיקות בתרבות ואדריכלות. «ממלכת האורנים, אגמים ואבנים», – כך אמרה המשוררת המפורסמת של עידן הכסף, סשה צ’רני, על פינלנד. ומעל הממלכה הזו נשמעת המוסיקה החגיגית של יאן סיבליוס הגדול.

בתים פינים הם חלק בלתי נפרד מהטבע הבתולי ושירי עם מפורסמים. האדריכלות הפינית שייכת לסגנון הסקנדינבי, המשלב את מגוון המסורות של העמים הצפוניים של שבדיה, נורבגיה, איסלנד ודנמרק. מבית הספר הכללי לסקנדינביה לאדריכלות, האדריכלות הפינית יצאה כיוון עצמאי במאה ה -19, אך כבר זכתה להכרה עולמית..

בתי עץ פינים הם ציוריים להפליא, משחקים של אור וצל. לעתים קרובות מאוד, במסורות של הסגנון הפיני, הקומה הראשונה גזומה באבן לחוזק, והשנייה נעשית קלה יותר, לשם כך הם משתמשים בטיח מובלט, לוחות עץ או חלונות פנורמיים:

ערב חורף

ניתן לסכם את המאפיינים הבולטים העיקריים של בתים בסגנון פיני כדלקמן:

  • הבניינים משתלבים באופן אורגני בנוף הטבעי, כלומר לא עיצוב נוף נוצר במיוחד לבית, אבל הבית יוצר שלם אחד עם הנוף הטבעי:

הכניסה למוסך

  • מבני מסגרת נפחים עם גגות ומגדלים בשיא;
  • חומרי בניין מסורתיים – עץ ואבן טבעית גולמית;
  • פשטות וצניעות של צורות ותפאורה;
  • נוכחות חובה של שתי כניסות, אחת מהן מובילה לחצר.

תכונות עיצוב חזיתות

בתים פיניים אמיתיים בנויים מקורות אורן או לגש. בבנייה המודרנית משתמשים לרוב בקורות מודבקות. זהו חומר בניין ידידותי לסביבה, נוח ופרקטי..

בר חום כל הבית מואר מבפנים

אופציה נוספת ליצירת בית בעל טעם לאומי פיני היא שימוש בלוח חיפוי יבש המחקה מוט עץ מלא לקישוט החזית:

מגרש משחקים עם אריחים

פרטי קרן

מכיוון שפינלנד היא מדינה צפונית, תשומת לב רבה מוקדשת לבידוד התרמי של הבית. זה נוגע בעיקר לקרן. בעת יצירתם משתמשים בטכנולוגיות מיוחדות של בידוד פנימי. פופולרי בבניית בתים פינים הוא סוג זה של קרן, כגון גריל, שבו ערימה או יסוד עמודי מאוחדים על ידי מבנה אחד בצורה של לוחות או קורות. היתרונות בגריל הם שניתן להשתמש בקרן מסוג זה לכל סוגי הקרקע, תוך התחשבות בחוסר אחידות האתר, הפרשי גובה:

בית בהרים על כלונסאות

בנוסף, עם הגריל, אתה יכול לעצב טרסות ומרפסות בכל תצורה:

מרפסת כלונסאות

תושבי פינלנד, בעת בניית בתים, משתמשים בתכונות הנוף עד יתרון מירבי ליישום הפרויקט, מנסים לא להפריע לאיזון הטבעי ולא לפגוע באווירה. בנוסף, נבחרת גישה יצירתית לעיצוב כל בניין, ועיטורים אדריכליים בסגנון נבחרים בקפידה. אז אתה יכול להיות יצירתי בעיצוב הבסיס תוך שימוש בתכונות הטבעיות של הנוף. סלעים יכולים לא רק ליצור מראה יוצא דופן של הבית, אלא גם לחזק את האדמה על גבעת האתר:

בסיס מרופד בסלעים

שימוש באבן

המאפיינים הטבעיים של פינלנד כוללים סלעים רבים. אזור זה מפורסם בזכות מרבצי גרניט, אבן חול, צפחה, אבן סבון (סטטיט). לכן השימוש באבן בבניית בתים פינים נפוץ מאוד..

בניית הריסות היא סוג גימור האבנים הפופולרי ביותר בבנייה הפינית. לצורך עבודות מסוג זה יש צורך באבנים טבעיות בעלות צורה לא סדירה, בגדלים וגוונים שונים. השילוב של עץ ואבן, המוכר בסגנונות אדריכליים רבים, ניתן להכות בצורה מוזרה בעזרת בניית הריסות, קישוט חלק מהיסוד, תומכי ערמות ומדרגות באבן:

עמודי עליית גג ואבן בית בשלג פיסול צבאים

לאחרונה, יצירות גינה ופארק העשויות אבן הפכו לטרנד אופנתי. פאר הטבע ייצור מחדש על ידי סלעי גרניט הממוקמים באתר עם כאוס לכאורה:

מיני בריכה מול הבית

קמינים בחוץ

האח היה ונשאר חלק בלתי נפרד מהבית הפיני. האח הממוקם מחוץ לבית הוא מבטא קומפוזיציוני בהיר ובמקביל ממלא את תפקידיו הישירים. קמינים בחוץ יכולים להיות מובנים, צמודים לקיר ואי. כדי לקשט אח קיר, אתה יכול גם להשתמש בבנייה מאבן טבעית, ולשלב אותה בקצב עם אלמנטים אחרים של החזית:

מיני בריכה מול הבית

המרפסת יכולה להיות מצוידת באח-גריל האח תלוי על הקיר.

צינור אבן לבן

טרסות

מרפסות בבתים פינים הן קישוט יוצא דופן של בית. אם הפריסה והשטח של הבית מאפשרים זאת, תוכלו לעצב מרפסת פינתית בקומה השנייה:

מדרגות למרפסת

בתים בעליית גג עם טרסות הם אופציה נפוצה למדי לבניית בתים פינים. בניינים כאלה נוחים ורציונליים. את תומכי המרפסת ניתן לקשט גם באופן מקורי באבן:

כביש אספלט

מרפסת מעוצבת סביב שטח קטן הופכת את הבית למרווח יותר:

המבנים הנפחים של הבתים הפינים מוסברים על ידי מבני חוץ נוספים. זוהי דרך נוחה לארגן בהם סאונות או מוסכים:

מגן עץ מגולף

חממות המחוברות לבית חוסכות מקום באופן משמעותי. לתאורה נוספת של חממות כאלה עדיף לצייד גג בזיגוג אנכי:

חממות

בבתים פינים מודרניים נעשה שימוש יותר ויותר בזיגוג פנורמי. מבנים אלה ממלאים את הבית באור שמש וחושפים נופים מענגים. חלונות ודלתות פנורמיים, בעיצוב זהה, ייראו יוצאי דופן ומוגזמים:

גרם מדרגות לבן

הודות לשימוש בחומרים טבעיים, בידוד תרמי טוב, פשטות עיצוב ומגוון תצורות, הבתים הפינים צוברים יותר ויותר פופולריות ומתחרים בבניינים בסגנונות אחרים..