חִיצוֹנִי

החזית האדומה היא פתרון נועז לתדמית הצבעונית של בית פרטי

תפיסת הצבעים היא תהליך סובייקטיבי מאוד. ויחד עם זאת, ישנן נטיות מסוימות המכללות את ההשפעה של גוונים מסוימים על מצב הרוח שלנו, מצב גופני ופסיכולוגי, רגשות ואפילו מחשבות. כולנו שמים לב שחלק מהצבעים תורמים לביצועים שלנו, הטון והאנרגיה שלנו, בעוד שאחרים מסוגלים להרגיע רגשות ולהרגיע, להתכוונן למנוחה והרפיה. לצבעוניים יש הרבה מה לומר על השפעות הצבע על נפשנו ועל בריאותנו. כאשר מקשטים את בתינו, אנו קודם כל חושבים על בחירת לוח צבעים, אך החלק החיצוני של בתינו זקוק לא פחות לתשומת לב מבחינת קישוט. לא רק הרושם הראשוני של הדירה, אשר אושר לאחר הכניסה לבית או יופרך, תלוי באופן החיצוני של הבעלות על הבית. בחירת פתרונות הצבע בעת קישוט החזית קובעת כיצד ייראה הבית שלך על רקע הטבע שמסביב, מבנים אחרים והרחוב בכלל (אנו מדברים על בית פרטי בעיר).

חזית הבית האדום

אבל איך לבחור את צבע הבניין, שלא רק תהיה לו השפעה מועילה על גופנו, נפש האדם. אך האם הוא גם יאפשר לבניין להתבלט בין הבניינים השכנים או להיפך, להשתלב בהרמוניה בהרכב האדריכלי הקיים? את התשובה לשאלה זו ניתן למצוא בעזרת מומחה שיכול לקחת בחשבון את כל הניואנסים והתכונות של מיקום הבית, תנאי האקלים, צורת הבניין, או שתוכל לנסות להבין זאת בעצמך. פרסום זה יוקדש לחזיתות של בתים פרטיים, שנעשו בגווני אדום שונים – אחד הצבעים הבהירים, החיוביים והטעינים ביותר מבחינה אנרגטית..

בית פרטי קטן

בחירת ערכת צבעים – תחילת ההתחלה

בבחירת צבע לחזית של בניין, איננו יכולים לחשוב שטוח, ולעצור את בחירתנו רק על גווני הקירות, חשוב לקחת בחשבון את השילוב של ערכת הצבעים של כל האלמנטים המבניים, חלקי הבניין, ו העיצוב שלה. לכן אתה צריך לבחור לא צבע אחד, אלא ספקטרום קטן – ערכת צבעים. ישנם סוגים הבאים של קשקשים:

 • נוֹגֵד;
 • אכרומטי;
 • חַד גוֹנִי;
 • לא הרמוני;
 • ניואנס.

חזית אדומה, חלונות לבנים

בחירת הצבעים היא תהליך קשה ומבני, שאם אפשר, עדיף לשתף מומחה. בהתאם לסגנון הבניין שלך (קלאסי, מודרני, כפרי או מודרני), בחירת לוח הצבעים מתבצעת. כדי לקבל תמונה הרמונית של בניין, עדיף להשתמש לא יותר משלושה גוונים – אחד בסיסי ושניים (מקסימום שלושה) נוספים. תכונות הארכיטקטורה של הבניין מכתיבות לנו את בחירת הצבעים והגוונים שלהם, מכיוון שצלילים שנבחרו בצורה לא נכונה יכולים לחצות את תחכום סגנון הביצוע של הבית שלכם, את הייחודיות או את מקוריות הבניין..

עיצוב מקורי

בעת בחירת לוח הצבעים, עליך לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

 • מטרת הבניין (במקרה שלנו, מדובר בדירה פרטית);
 • אדריכלות של בניינים שכנים (במקרה זה, הכל יהיה תלוי אם אתה רוצה לבלוט משאר הבתים או להישאר מבלי לשים לב, האחרון, כאשר לקשט את החזית באדום, אפשרי רק אם שאר בני הבית עשויים בלוח המתאים);
 • תנאי אקלים (אקלים חם או קפוא, ירידות טמפרטורות, עוצמת השמש ושפעם);
 • תכונות של תפיסה פסיכולוגית;
 • מסורות תרבותיות (למשל, במקום היסטורי, הבחירה בלוח הצבעים יכולה להיות חד משמעית ומוכתבת ברמת הרשויות המקומיות);
 • נטיות מודרניות.

תמונה חיה

בעת בחירת צבע עיקרי, חשוב לקבוע את המאפיינים העיקריים שלו:

 • תְקִיפוּת;
 • תכונות חזותיות (השפעה על בני אדם);
 • תלות בצורה (במקרה שלנו, בצורת הבניין);
 • קצב ספיגת חום.

עם גג אפור

גוונים כהים מושכים אור שמש ומשמשים לעתים קרובות לקישוט מבנים באזורים קרים יותר. צבעים בהירים יכולים להגדיל באופן ויזואלי את גודל הבניין. צבעים בהירים דוהים בשמש הרבה יותר מהר מצבעי פסטל, למשל. אבל לאדום יש כל כך הרבה גוונים, כל כך הרבה אפשרויות לעוצמת הטון, שבחירת פתרון צבע שמתאים לבניין שלך היא משימה אמיתית מאוד..

חזית מוארת

עיצובים מורכבים עם תפאורה מרובה נראים טוב בצבעים בהירים. בתורו, צבעים בהירים מתאימים למבנים בעלי צורות פשוטות וגבולות ברורים. גוונים אדומים כהים יכולים להדגיש את צורת הבניין ולהפחית את הדגש על הבניין, ואדום בוהק, להיפך, ידגיש את בעלות הבית לא רק על רקע הטבע שמסביב, אלא גם בין מבנים אחרים..

חיפוי בהיר

תכונות של אדום ואפשרויות לשילוב עם גוונים אחרים

בין ההשפעות העיקריות על אדם מהצד של הצבע האדום (ארגמן) ניתן להבחין בין הדברים הבאים:

 • היכולת לחמם;
 • היכולת לקבל תשלום על חיוניות, פעילות;
 • צבע אדום מאפשר לך לרדת מהאדמה, להעביר מסר לפעולה;
 • נותן כוח להילחם, עימות;
 • ממלא את האישיות בשאפתנות.

עיצוב מודרני

עיצוב בהיר

בנוסף, אפשר לדבר על השפעת האדום על גופנו – הוא מעורר את זרימת הדם, מגביר את חילוף החומרים ומשפיע לטובה על החסינות. הצבע האדום מסוגל לחמם אדם רק מכוח ההשפעה. ההיסטוריונים מציינים את ההשפעה החיובית של האדום על אדם – במעילים רבים ודגלים מימי הביניים, האדום שימש כסמל של כוח צבאי, חתירה לכיבושים, ניצחונות. אבל אדום קשור לא רק לניצחון, אלא גם לסכנה, פעילות, תשוקה..

שילובים מנוגדים

בחירת שילובי צבעים מנצחים לחזית ולאלמנטים אחרים של בניין

אדום בוהק צריך נייטרלי, «הַרגָעָה» יריב, אך קשה למצוא צבע ניטרלי יותר מאפור. אם חזית ביתכם מעוטרת בצבע אדום מספיק עשיר, הרי שהביצוע של גגות, פתחי החלון והדלת, תוספות כגון כרכובים ומרזבים באפור, ישלים בהצלחה את תמונת הבית המקורי..

צבע בהיר

בשילוב עם אפור

בית פרטי אדום

אפור הוא בדרך כלל הצבע הפופולרי ביותר. «חבר למסע» צבעים רוויים כגון אדום. אריחים אפורים בהירים נראים נהדר מול כל גווני האדום. אם בבית שלך המרתף מתמודד עם אבן טבעית (או חיקוי מוצלח שלה) בלוח אפרפר, אז התמונה יכולה להיחשב שהושלמה בהצלחה.

חזית בורדו כהה

עם בסיס אבן

עם שוליים לבנים

כמעט כל האפשרויות לעוצמת הבהירות של גוון הטרקוטה של ​​החזית ייראו נהדר עם שולי הלבן השלגיים של פתחי החלון והדלת, כרכובים, נקזים ואפילו עיצוב המרתף. אריחים אפורים בהירים וטון דומה לקישוט מדרגות המרפסת ישלימו בהצלחה תמונה אטרקטיבית מלאה ביחס חיובי..

בארדי ולבן

ניגודים עזים

אם השימוש הכולל בגוון אדום לקישוט חזית הבניין כולו נראה לך פעולה נועזת מדי, אז תמיד תוכל לפנות לאחת האפשרויות לשילוב הטון הנועז הזה עם חומרי גימור רגועים יותר. לדוגמה, בנייה עם לוח אפור חולי תהווה רקע נהדר לצבעוניות «שָׁכֵן». למראה הרמוני יותר. יהיה נהדר להשתמש בצבע האדום של החזית גם בחלק הבית עם בנייה, למשל, כבסיס למסגרות חלון או לדלת כניסה..

בשילוב עם בנייה

אַר נוּבוֹ

קומבינטוריות

לצבע האדום יש הרבה וריאציות. לדוגמה, צבע לילך בורדו או גוון מרסלה נראה נהדר כבסיס החזית. בשילוב עם שוליים לבנים כשלג של חלונות ומרזבים, מסגרות חלון כהות ואריחים מאותו גוון, התמונה כולה נראית אצילית, אטרקטיבית ובוודאי תבלוט מהמבנים השכנים..

צלילים אצילים

בצבע, יש כלל שלא נאמר – «אדום עם ירוק אינו תואם». אבל יש יוצאים מן הכלל מכל כלל, במיוחד מכיוון שלשני הצבעים יש הרבה וריאציות, גוונים. צבע חזית הטרקוטה של ​​החזית והגוון האזמרגד הכהה של אלמנטים דקורטיביים (חלונות מעטפת, דלתות וגגולות גג) ודלתות יכולים ליצור ברית הרמונית, לא טריוויאלית ומושכת כלפי חוץ..

שילוב יוצא דופן

הגוון האדום-כתום של לוחות כלי החרסינה מחרסינה המשמשים את הקיר החיצוני של בניינים נהדר עבור מבנים מודרניים. אם ניתן היה למצוא חומר פנים זה בעיקר כקישוט של מבני ציבור, הרי שהפופולריות של השימוש בכלי חרסינה מקישוט של דירות פרטיות רק הולכת וגדלה. בשילוב עם הטון האפור הכהה של האריחים ואותו צבע של גדרות, מעקות ואלמנטים מבניים אחרים, הבית נראה מודרני, מעניין ובהיר..

חזית כתומה

הדרך הקלה והמהירה ביותר לקבל את החזית של בית פרטי באדום היא לרפות אותו בחיפוי. לאחרונה, ציפוי ויניל הפך לפופולרי ביותר לקישוט החיצוני של בנייני מגורים. זהו חומר עמיד למדי, עמיד בפני לחות, שפלטת הצבעים שלו רחבה באמת. כל אחד יכול למצוא את הגוון האדום שלו. זוהי אופציה די תקציבית מול בית פרטי..

בחירה מסודרת

צבע הברדו כטון העיקרי של החזית והגוונים האפורים והשחורים כגוונים נוספים – נראים נהדר יחד. אפילו צורות גיאומטריות פשוטות הופכות מעניינות ומושכות כאשר מנותחים מספיק צבעים משלימים..

שלושה צבעים

למי שלא מעז להשתמש בגווני אדום בהירים מאוד לקישוט החזית, אתה יכול להתפשר וליישם גוון בורדו לבן. גוון עמום, כמעט פסטלי, יחד עם פלטת צבעים בצבע אפרפר-בז ‘של אלמנטים נוספים של בניין, ייראה אצילי ומקורי, אך יחד עם זאת הוא לא ייראה יומרני או בהיר מדי..

לוח עמום

חום הוא גוון נגזר המתקבל על ידי ערבוב אדום עם שחור. חזית בית פרטי בצבע חום בוהק יחד עם גימור לבן שלג של פתחי חלון ודלתות, אריחים אפורים בהירים על הגג ייראו צבעוניים, מורגשים וייחודיים.

חזית חומה

עיצוב מקורי