צמחים

קלנצ’ו: יופי והטבות בעציץ אחד

קלנצ’ו הוא צמח בעל שילוב ייחודי של תכונות שימושיות. הוא משלב את המרכיב האסתטי עם תכונות מרפא בצורה הטובה ביותר. מגוון האפשרויות של מיץ הצמחים כולל טיפול בהצטננות, כאב גרון, ריפוי פצעים ממקורות שונים ועוד..

קלנצ'ו עם ניצנים נוצרים

קלנצ'ו בפריחה

תכונות חיצוניות של קלנצ’ו

מדגסקר נחשבת למקום הולדתו של הפרח. בדרך כלל הגזע העבה של הקאלאנצ’ו מעוטר בעלים ירוקים בהירים בעלי צורה מוארכת עם קצה חד. במהלך הפריחה עטור רוב הזנים בפרחים ורודים בוהקים..

פרחי קלנצ'ו ורודים

פרחי קלנצ'ו ורודים עדינים

קלנצ’ו שייך לסוקולנטים ממשפחת השומנים. כרגע ישנם כ -200 זנים של צמח זה. הגבעולים והעלים של הפרח יכולים להיות חשופים או בגיל ההתבגרות, בהתאם למגוון..

קלנצ'ו פורח עם פרחים אדומים

נפילת פרחי קלנצ'ו

הם יכולים גם לגדול מכמה סנטימטרים לארבעה מטרים. ביניהם גפנים ואפיפיטים. לרוב המינים יש תכונה יוצאת דופן – ניצנים נוצרים על העלים, שהופכים לאחר מכן לקלנצ’ו צעיר.

עלים ירוקים של קלנצ'ו

עלי קלנצ'ו קוצניים

התפרחות של צמח זה מכונות מסוף שלושה חלקים. הם מטריות מזוהמות. ככל שאתה מגיע לחלק העליון של הגבעול, העלים הופכים קטנים יותר.

פרחי קלנצ'ו אדומים

מגוון זני קלנצ'ו

בנוסף לפרחים ורודים, אתה יכול למצוא זנים של צבעים אחרים. פרחים יכולים להיות זקופים או צנועים. כמה סוגים של עלי כותרת גדלים יחד לצינור.

פרחי קלנצ'ו שונים

פרחי קלנצ'ו ורודים

שני סוגי הקלנצ’ו המפורסמים ביותר הם בלוספלד ודגרמון. הראשון מאופיין בגבעולים חשופים שגובהם מגיע עד 30 ס”מ. העלים בצורת ביצה עם קצה משונן.

שיח קלנצ'ו גדול

פריחת קלנצ'ו כתומה בוהקת

בדרך כלל לעלים הירוקים האלה יש גבול אדום מסביב לקצוות. מין זה פורח עם פרחים קטנים בקוטר של עד 1 ס”מ. הם נאספים מלמעלה בתפרחת של כתום, אדום, צהוב או ורוד..

פרחי קלנצ'ו עדינים

עלי קלנצ'ו אדומים

המין השני גדל עד 50 ס”מ. עלו יכול לגדול עד 20 ס”מ. הם צרים יותר מאלה של המינים הקודמים, אם כי הם ממשיכים לשמור על צורתם הביצית. כתמים סגולים ניתן לראות על עלים אלה למטה. הם בשרניים במיוחד וניתנים לקיפול לאורך ציר האורך..

עלי קלנצ'ו עסיסיים

עלים צעירים של קלנצ'ו

ישנם מספר מינים נוספים של צמח זה:

  • Kalanchoe beauverdii;
  • Kalanchoe bentii;
  • Kalanchoe campanulata;
  • Kalanchoe dinklagei;
  • Kalanchoe crundallii;
  • Kalanchoe farinacea;
  • Kalanchoe manginii ועוד רבים אחרים.

פרחי קלנצ'ו לבנים

פרחי קלנצ'ו צהובים

טיפול נכון לפיתוח צמח יפה ובריא

מראה הצמח ומשך הפריחה תלויים באיכות הטיפול. בנוסף, חשוב לבחור את המקום המתאים להתקנת עציץ..

מגוון גוונים על פרחי קלנצ'ו

פריחה שופעת של קלנצ'ו

רִוּוּי

עודף לחות יכול להשפיע לרעה על הקלנצ’ו. לכן, יש צורך ללמוד את הפרטים של הליך זה. שורשי הפרח רגישים מאוד ומיד יתחילו להירקב כשהאדמה רטובה כל הזמן.

גוון ורוד על פרחי קלנצ'ו

פרחי קלנצ'ו אדומים בוהקים

בעונה החמה משתמשים במים קרירים ומיושבים להשקיה. יש לשפוך אותו אך ורק לאדמה. טיפות הנופלות על הגבעול או העלים עלולות לגרום לנרקב..

צמחי קלנצ'ו צעירים

קלנצ'ו הצעיר

כמות המים צריכה להספיק בכדי לשמור על הקרקע במצב הרצוי, אך ללא היווצרות שלוליות. עודף נוזלים יש להסיר מיד. הפסקה בין השקיה של שלושה ימים נחשבת אופטימלית..

מחלות קלנצ'ו

ניצנים רבים על עלי קלנצ'ו

בתקופה הקרה השקיה חצויה. המזרן מתחת לסיר צריך להיות יבש, וניתן לחוש לחות רק על האדמה. זאת בשל העובדה שהקלנצ’ו התרמופי קשה מאוד לסבול את הקור ויקפא וימות מעודפי מים..

פרח קלנצ'ו לבן

כדי להגן על הצמח מפני מתח במהלך החורף, המים להשקיה צריכים להיות בטמפרטורת החדר. בחורף הלחות המצטברת בעלים נצרכת לאט יותר והרזרבות שלה מספיקות לתקופה ארוכה יותר. המרווחים בין ההשקיה יכולים להיות עד 14 יום..

קלנצ'ו פורח צהוב-כתום

פרחי קלנצ'ו ורודים בהירים

לחות אוויר

קלנצ’ו אינו צריך ריסוס. מספיק רק מדי פעם לשטוף את העלים מתחת למקלחת. זה מספיק כדי לשטוף את האבק שהצטבר. בנוסף, אתה יכול לנגב מדי פעם את העלים במטלית לחה. זה יעזור להימנע מקרדית עכביש ותולעים דליות..

שורשים על קלנצ'ו העתידי

פרחי קלנצ'ו ורודים גדולים

תְאוּרָה

הצמח מסוגל לחיות אפילו עם מעט אור שמש. באור שמש ישיר העלים ישנו את צבעם, מעט מאדימים. עמדה זו לא תגרום נזק לצמח.

פרחי קלנצ'ו צהובים ושופעים

ובכל זאת, המתאים ביותר לקלנצ’ו יהיה החלק המזרחי והדרום -מזרחי של הבית. העדר הברור של קרניים ישפיע על מראה הצמח: הוא ייחלש וימתח כלפי מעלה. לכן, בחורף, עדיף לספק לשיח תאורה נוספת..

פורח Kalanchoe מקורה

משטר טמפרטורה

אין גם דרישות קפדניות לטמפרטורה. אפילו בתחילת האביב, בעשרה גרם חום, ניתן להוציא את הקלנצ’ו לאוויר. בקיץ, ניתן לשמור את הפרח בחוץ מסביב לשעון..

פרחי תפוז קלנצ'ו

גבעולי פרחים חינניים של קלנצ'ו

ימים חמים אינם נוראים עבור קלנצ’ו. כדי להוסיף נוחות לפרח בשלב זה, מספיק להגדיל את תדירות ההשקיה. אם אפשר לשלוט על הטמפרטורה סביב הצמח, אז בקיץ זה צריך להיות בין 23 ל -25 גרם, ובחורף 12-16 גרם.

פרחי קלנצ'ו קטנים

קלנצ'ו בעל פרחים קטנים

הלבשה עליונה

אולי קלנצ’ו הוא אחד הצמחים הבודדים שאינם אוהבים הפריה. אבל, למרות חוסר היומרות בעניין זה, ישנם מצבים שבהם הפרח חסר בבירור חומרים מזינים. לאחר מכן תוכל לרכוש הרכב מיוחד לסוקולנטים ולהשתמש בו בהתאם להוראות..

פרחים צהובים בהירים

שתילי קלנצ'ו

הפריה אינה נכללת בחורף. גם אם המראה של הקלנצ’ו מוטל בספק, אין להעמיס את השורשים בתוספים מיותרים. ההלבשה העליונה יכולה להתקיים רק באביב או באמצע הקיץ..

תפרחת הקלנצ'ו האדומה

עלי כותרת פרחים קלנצ'ו עדינים

קִצוּץ

גיזום חשוב במיוחד לזנים פורחים. יש לחתוך את הדום נמוך מאוד, מכיוון שהשרידים יירקבו, מה שהצמח לא יאהב. פרחים מחלישים את הצמח, ולכן יש להסיר את כל הפרחים הנבולים וחלקים מיותרים.

תפרחות צהובות של קלנצ'ו

בשרניים בשמש

יורה חתוך צעיר יכול לשמש להשרשה ולגידול צמחים צעירים חדשים. בקיץ, אתה יכול לצבוט את הצמח בראשו. זה מקדם את הופעתם של יורה צדדי חדש..

עלווה ירוקה של קלנצ'ו

באופן כללי, הקלנצ’ו אינו דורש תשומת לב וטיפול מוגברת. זה אינו תובעני לתנאי המעצר והמשטר. אך יחד עם זאת, פרח כזה בבית מסוגל לתת הרבה רשמים נעימים ולהועיל לבריאות..