צמחים

ערער בעיצוב נוף: זנים, מיקום ותכונות טיפול

שיחים ועצים מחטניים נקראים בצדק ממצא בעיצוב חלקות אישיות וגינה. חוסר היומרות והעמידות של הצמחים מאפשרים להשתמש בהם לאורך זמן במגוון קומפוזיציות. בנוסף, הכתר הירוק עד מעטר את השטח כל השנה, וזה ללא ספק אחד היתרונות העיקריים של הערער..

זני ערער בעיצוב נוף

שלא כמו צמחים אחרים, ערער הוא תכליתי באמת. זה נראה נהדר במגוון רחב של סגנונות גינון. לכן הוא משמש לא רק כגידור, אלא גם לקישוט ערוגות פרחים, מדשאות ואפילו לשקופית אלפינית. עם זאת, הרבה תלוי במגוון שנבחר, שלכל אחד מהם יש מאפיינים אישיים משלו. היום אנו מציעים לדבר על הנפוצים שבהם, המשמשים באופן פעיל בעיצוב השטח..

הערער הקוזקי מתאפיין במחטים קשקשים ובגובה של כ -1.5 מ ‘. ענפיו התחתונים לרוב בצורת מחט, מה שמושך בהחלט תשומת לב. ביסודו של דבר, סוג זה נבחר עבור סלעים או מדשאות, מכיוון שהוא לא יומרני לטפל בו. בנוסף, הוא אידיאלי לאזורים עם שטח קשה. מכיוון שהערער מחזק היטב את הקרקע במדרונות ובמדרונות. הזנים הפופולריים ביותר הם “הדנובה הכחולה”, “ארקדיה”, “גלאוקה” ו “היקסי”.

ערער סלע מוצג אך ורק בצורה עמודית או חרוטית. הם משמשים באופן פעיל בעיצוב של גן סלעי ומגלשה אלפינית. המגוון המתאים ביותר לכך. “חץ כחול”, “מופאט כחול” ו “לְהַרְקִיעַ שְׁחָקִים”. יחד עם זאת, מין זה מעדיף אזור מואר היטב ומיקום רחוק של מי תהום. אלה התנאים האופטימליים ביותר לגידול טוב של ערער..

בתורו, ערער סיני יכול להיראות שונה מאוד. זהו בעיקר צמח עץ וגובהו 8-10 מטר. הוא מאופיין במחטים קשקשיות ובצורות מחט בגוון זהוב, צהוב או ירוק. הוא משמש בעיקר לגינת סלעים או לשתילה קבוצתית. ישנם גם שיחי גמד, שגובהם בקושי מגיע ל -30 ס”מ. הם מתאימים יותר למדשאות ולערוגות. בין הזנים הפופולריים ביותר של ערער סיני, ראוי לציין “האלפים הכחולים”, “Strickta” ו “אולימפיה”. בעיקרון, עדיף לשתול אותם באביב, שכן נדרשת תאורה טובה והגנה מפני טיוטות לצמיחה..

הערער הממוצע מיוצג על ידי שיח רחב ידיים בגודל גדול. הוא אידיאלי לקישוט שבילי גינה. שימו לב למגוון “זהב ישן”, “מורדיגן גולד” אַחֵר.

הערער האופקי הוא שיח נמוך וזוחל. נראה שענפיו נלחצים לקרקע, והמחטים קצרות למדי, קצרות או קשקשיות. באשר לצבע, הוא יכול להיות כחול-כסף, אפור-ירוק, ירוק או כחול. זה תלוי בסוג הערער. גובה השיח הוא בממוצע 35-40 ס”מ, והרוחב יכול להגיע ל -2.5 מ ‘. בנוסף, נציין כי הוא עמיד בפני כפור וסובל באופן מושלם הן חום והן רוח. לכן, לרוב הצמח משמש לעיצוב גן אקולוגי או מגלשה אלפינית. זנים פופולריים הם “נסיך ויילס”, “אנדורה קומקטה”, “זוהר סיד” ו “צ’יפ כחול”.

ערער קשקשי אידיאלי לסביבות עירוניות, ולכן הוא משמש בעיקר למדשאות או מדרכות. זנים “הולגר”, “שטיח כחול” ו “Joy Joy” – הרלוונטי ביותר.

טוג’ה וערער בעיצוב נוף

בעת בחירת קומפוזיציות מחטניים לעיצוב נוף, חשוב ביותר להכיר את מגוון המינים שלהם בפירוט רב ככל האפשר. זה יאפשר לכם לבחור את הצמחים המתאימים ביותר שייראו טוב לידכם. לדוגמה, הערער עצמו נראה אטרקטיבי ויכול להיות מרכז ההרכב כולו. עם זאת, thujas לעתים קרובות סמוכים אליו. שילוב זה בהחלט יהיה קישוט של עיצוב נוף באזור החצר האחורית..

תכונות המיקום והטיפול של ערער בעיצוב נוף

לפני רכישת ערער לשתילה, חשוב מאוד להעריך נכון את הנתונים הראשוניים של האתר שלך. קודם כל, הוא צריך להיות מרווח ומואר היטב על ידי השמש. זהו תנאי מוקדם, שכן אחרת הצמח יאבד את כל תכונותיו הדקורטיביות. היוצא מן הכלל היחיד יכול להיות ערער רגיל..

הניואנס הבא הוא המרחק של לפחות חצי מטר בין הצמחים. במקרה זה, יש צורך לבחור את זן הערער הנכון. כי לכל אחד מהם יש גודל וקצב גדילה שונה. בחר את האפשרות הטובה ביותר ורק לאחר מכן תוכל לשתול אותה במרחק מסוים עם צמחים אחרים. זה מאוד חשוב, כי אחרת המחטים יכולות לאורך זמן לחסום את הגישה שלהן לקרני השמש. בנוסף, מומחים ממליצים להימנע משילוב עם צמחים בעלי צמיחה נמוכה. אולי הערער האטרקטיבי ביותר יביט מול הבית או סביב היקפו. כלומר, התוצאה תהיה גידור.

הערה: אין לשתול ערער ליד עץ פרי. עם הזמן הם יחלשו, והחלודה האופיינית עשויה להופיע על הפירות..

וכמובן, כדאי לשים לב לשילוב הצבעים. זני הג’וניפר שונים לחלוטין בצבעם, ונעים בין ירוק בהיר לאפור כחול. על סמך זה, אתה יכול לבחור מילוי הרמוני לערוגת הפרחים..

למרות הפופולריות של ערער בעיצוב נוף, הוא יכול להביא לא רק יתרונות אלא גם נזק. אין ספק שהרבה תלוי במגוון, במיקומו ובקרבתם לצמחים אחרים. לכן, למד את התכונות שלו, בחר את האפשרות המתאימה לקוטג ‘הקיץ שלך ואז הערער יהיה אחד המרכיבים הבהירים ביותר שאין להם תחליף בעיצוב נוף..